Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2007 o 14:06, KaPe napisał:

> > "Gildia Sojuszu"
> no co zła nazwa?
Na serwerze RP? Mocno "nieklimatyczna".


To chyba innych gildii na tym servie nie widzialeś pozwolę sobie kilka takich co pamiętam przytoczyć:
- your fish go away
- mine six one
- kings
- tradycyjnie kilka ze słowem "twinks" lub jego pochodnymi
- proffessional guild

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 14:15, SoieR napisał:

> > > "Gildia Sojuszu"
> > no co zła nazwa?
> Na serwerze RP? Mocno "nieklimatyczna".

To chyba innych gildii na tym servie nie widzialeś pozwolę sobie kilka takich co pamiętam przytoczyć:
- your fish go away
- mine six one
- kings
- tradycyjnie kilka ze słowem "twinks" lub jego pochodnymi
- proffessional guild


nie klimatyczna to jest Polskie legiony itp liga polskich rodzin czy to my polacy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 13:18, hammerfall87 napisał:

> > > > no to wlaz na serwer sprregra horda ja ci chetnie wytlumacze i bedziesz
w gildii
>
> > polskiej
> > >
> > >
> > > Jaki masz nick? XD
> >
> > Kazara
>
> A Ty kim grasz jaką klasą postaci? I jakiej klasy postaci poszukujecie do gildii bo widzę
że
> jak zmieniam server to muszę grać od nowa. Ja bym chciał chciał najbardziej albo wojownikiem

> albo rogalikiem :-))). Czekam na odpowiedź :-))).

obojetnie bys tylko gral wybor zalezy jedynie od ciebie



Ok to dołączę do Was jutro Koledzy :-))). Nad wyborem klasy jeszcze się zastanowię. A jak Was znaleźć i jaka to gildia? I czym się różnie serwer Normal od tego RPPvP bo jeszcze jak już pisałem mało kumam :-)))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to uświadomście mnie czy co bo ja nie kapuje. Co w tym nieklimatycznego że gildia nazywa sie "Guild of Alliance" Guild mozna tłumaczyć na wiele sposobów niekoniecznie gildia jako gildia a jako bractwo czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec rozni sie tym ze wybeirasz 1 frakcje czyli neimozesz grac allincami jak jestes horda na tym samy seriwe

rp czyli rph czy jakas ksywa rodem z rpgow czyli musiz wczuc sie w psoatc np mozesz odgrywac swoja postac bardzo wskazane
rp/pvp to jest to samo co wyzej tylko mozesz mordowac allince w miesjcach niekontrolownym przez frakcje
a pvp byle jak nazwa chodzi o mordowanie allince bez zadnego wczuwania sie wpostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 14:25, hammerfall87 napisał:

no wiec rozni sie tym ze wybeirasz 1 frakcje czyli neimozesz grac allincami jak jestes horda
na tym samy seriwe

rp czyli rph czy jakas ksywa rodem z rpgow czyli musiz wczuc sie w psoatc np mozesz odgrywac
swoja postac bardzo wskazane
rp/pvp to jest to samo co wyzej tylko mozesz mordowac allince w miesjcach niekontrolownym przez
frakcje
a pvp byle jak nazwa chodzi o mordowanie allince bez zadnego wczuwania sie wpostac



A jak mam znaleźć tą Waszą gildię jak już wejdę na serwer to co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich chętnych do wyłącznie polskiej gildii Ten Thousand Fists na realmie the Maelstrom PvP EU. Aktualnie 46 osób, gramy PvE oraz PvP. Posiadamy kilka wysoko lvlowych postaci (także 70tki). W chwili obecnej mamy serwer Team Speak także mile widziany mikrofon.

Więcej info na stronie www.ttfguild.blogspot.com

Rekrutacja u Korniszonek, Sooth, Villis, Alurah.

Pozdrawiamy.

Ekipa TTF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 14:52, daras77 napisał:

> no wiec rozni sie tym ze wybeirasz 1 frakcje czyli neimozesz grac allincami jak jestes
horda
> na tym samy seriwe
>
> rp czyli rph czy jakas ksywa rodem z rpgow czyli musiz wczuc sie w psoatc np mozesz odgrywac

> swoja postac bardzo wskazane
> rp/pvp to jest to samo co wyzej tylko mozesz mordowac allince w miesjcach niekontrolownym
przez
> frakcje
> a pvp byle jak nazwa chodzi o mordowanie allince bez zadnego wczuwania sie wpostac


A jak mam znaleźć tą Waszą gildię jak już wejdę na serwer to co mam zrobić?



masz napisac do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie mnie wyśmiejecie, ale...
http://www.gram.pl/sk0_8g3e5_World_of_WarCraft.html
Pisze tam, że w cenę produktu wliczony jest I miesiąc gry. Z moich doświadczeń wynika jednak, że w praktyce w ogóle nie ma tego miesiąca. Grałem 60 dni, niedawno moja karta pre-paid straciła ważność... Na czym polega ten miesiąc gry? Czy teoretycznie mógłbym go teraz "wykorzystać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 16:36, Pete12 napisał:

Zaraz pewnie mnie wyśmiejecie, ale...
http://www.gram.pl/sk0_8g3e5_World_of_WarCraft.html
Pisze tam, że w cenę produktu wliczony jest I miesiąc gry. Z moich doświadczeń wynika jednak,
że w praktyce w ogóle nie ma tego miesiąca. Grałem 60 dni, niedawno moja karta pre-paid straciła
ważność... Na czym polega ten miesiąc gry? Czy teoretycznie mógłbym go teraz "wykorzystać"?


lol teoretycznie go teraz wykorzystac? tak ale praktycznie nie bo juz go wykorzystales jak tylko aktywowales konto zaczelo sie odliczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2007 o 13:17, Sth`Devilish napisał:


Masz trochę zwalone talenty :)

1) Po grzyb ci Improved Seal of Righteousness, skoro masz już Seal of Command - podstawowy
skill do zadawania obrażeń retribution palkiem? :)

2) Improved Devotion Aura - podobnie, po co ci to? Zamierzasz tankować jako Retribution paladin?
;) Wywal, powinieneś korzystać wyłącznie Sanctity Aura do zwiększania dps, ewentualnie Retribution
Aura.

3) Znowu - Deflection 5/5... Coś się tak uparł na talenty do tankowania? :P Wywal i właduj
w coś pożytecznego, tymbardziej że brakuje ci podstawowego Improved Judgement 2/2 (im krótszy
cooldown podstawowych umiejętności, tym lepiej - BARDZO ważne w WoW, zapamiętać! :))

4) Ładuj talenty wyłącznie w Retribution, aż dojdziesz do doskonałego Crusader Strike - znacznie
przyśpiesza walkę i zwiększa dps. Po drodze koniecznie bierz Vengeance 5/5, Repentance (przydatne
do PvP, do ucieczki i do przerywania czarów) i Sanctified Judgement 3/3 (zminimalizuje problem
z brakiem many). Potem możesz ładować w Holy w cokolwiek co uznasz za potrzebne, byle nie Imp
Seal of Righteousness :)

Mam nadzieję, że pomogłem :)


Righteousness był jak jeszcze nie miałem crusader, devotion aura daje armora, wcale nie małego. Zastosuje się do twoich rad i zobacze czym mi się lepiej tłucze, ale dzięki wielkie na dniach sprawdzę nowy build.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 14:23, SoieR napisał:

Wogóle to uświadomście mnie czy co bo ja nie kapuje. Co w tym nieklimatycznego że gildia nazywa
sie "Guild of Alliance" Guild mozna tłumaczyć na wiele sposobów niekoniecznie gildia jako gildia
a jako bractwo czy coś w ten deseń.


To widzę, że angielski znasz na wylot, zomg! o.O Nie klimatyczne to jest to, że brzmi to tak samo śmiesznie jak ugrupowanie polityczne o nazwie "Ugrupowanie polityczne" :) A to, że istnieją inne mało oryginalne nazwy gildii lub nawet takie drwiące sobie z zasad gry na serwerach Role-Playing, nie znaczy że należy z nich brać przykład - bo kiedyś ktoś może złożyć raport do GMa (i ma do tego całkowite prawo, nie musi to być złośliwy donos, w końcu rozpoczynając grę na serwerze RP/RP-PvP tym samym zaakceptowałeś panujący tam regulamin nazewnictwa i zachowania w grze) i nazwa zostanie zmieniona, a jeżeli była w jakiś sposób obraźliwa, to nawet i bana można się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie na serwerze Wildhammer jest duża polska gildia raidowa Caer Morghen. No i komuś się tam nie spodobało, były konflikty, i kolo opuścił gildię, no i założył swoją. I teraz wielu polaków lata z pięknym napisem "Caer to cioty" pod nickiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobra nieważne, rezygnuje i tak z tej gildii. Teraz pytanie jak mam rozwiązać tą gildie bo wyjść wiem że można poprzez wpisanie /gqit a jak całkowicie unicestfić te resztki po gildi żeby bana nie dostać. A tak wogóle skąd bym wiedział że bana dostałem i jak to wygląda ze strony zreportowanego bo czasem zdarza mi sie na jakiegos spamera pościć reporta i jestem ciekawy czy mu od razu blokują mozliwosc gadania (bo jak tylko puszcze mu report to sie zamyka) czy jak bo nie mam pojecia. AAA przypomniałem sobie za czasów gry na trialu na burning legion widzialem gostka z gildi uwagauwaga : "prawo i sprawiedliwosc" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, sytuacje z banowaniem tyczą się np nazw nawiązujących do nie-sławnych "emo-fagów" typu hitler, stalin itp, albo nazw obrażających jakąś religię lub o brzmieniu rasistowskim. Nazwa twojej gildii pewnie by jakoś tu uszła, niemniej jednak jest bardzo nie w porządku rozpoczynać grę na serwerze RP-PvP i kompletnie olewać fakt, że serwer ten jest przede wszystkim Role-Playing - to niestety najgorsza rzecz jaka się dzieje, ludzie robią postaci na takich serwerach i mają głęboko RP... Dobrze jednak z twojej strony, że zamierasz coś z tym zrobić - oby takich ludzi więcej :)

Co do komend - /gquit do opuszczenia gildii (jeśli jesteś liderem, to chyba musisz najpierw mianować liderem jakąś inną postać, albo odbywa się to automatycznie w chwili opuszczenia), zaś do rozwiązania gildii służy /gdisband o ile się nie mylę. Jak ktoś dostaje bana, to jednocześnie jest mu wysyłany e-mail o tym informujący (ze szczegółami), a stan konta jest zmieniany z "Active" na "Banned" czy coś. Co do wysyłania raportów na spamera - jeżeli chodzi ci o tych z demonicznie brzmiącymi imionami (np Asdghsgdhsg) to daruj sobie, bo to są zwykłe boty i korzystają z trial wersji, więc Blizz nic na to nie poradzi dopóki nie naprawią błędu i nie zlikwidują trial wersją :) Osoba jest blokowana z tego co wiem dopiero jak ileś tam osób ją zareportuje w danym odstępie czasu.

>AAA przypomniałem sobie za czasów gry na trialu na burning legion widzialem gostka z gildi uwagauwaga : >"prawo i sprawiedliwosc" :P

No masz, Moherowe Berety zaatakowały już WoWa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 14:15, SoieR napisał:

To chyba innych gildii na tym servie nie widzialeś pozwolę sobie kilka takich co pamiętam przytoczyć:
- your fish go away
- mine six one
- kings
- tradycyjnie kilka ze słowem "twinks" lub jego pochodnymi
- proffessional guild

Twinks to gildie specjalnie dla... twinków :P Czyli postaci, które się leveluje bardzo krótko (np. do 19 levelu) i używa się ich potem tylko do chodzenia na BG. Mam dwie postaci na serwerze Sporeggar, więc wiem o czym mowa. Poza tym to, co wymieniłeś to nie są hardkorowe gildie RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś wcześniej mówiłem. Blizard troche skopał sprawe z tym trialem. Dobra odebrał im możliwośc mówienia na kanałach publicznych, krzyczenia /y oraz szeptu do innych graczy dopuki zainteresowana osoba się pierwsza nie odezwie, bądż też dopuki nie doda osoby z trialem do FL- i to uważam że jest ok. Ale mówienie /s też mogli im jakoś ograniczyć. Przez to umożliwili im reklame tych goldów bez żadnej konsekfencji bo na pełnym koncie to by im tak łatwo nie poszło. No wiecie kupować nową kopie gry tylko po to by rzucić jedną reklame... choć może i to ich by nie powstrzymało, jedynie objawiłoby się to w wyższych cenach za ten gold :P.

Dalej mnie interesuje sprawa z tymi bufami. Najlepiej zobię mały eksperyment już w samej grze. Rozmyślałem nad tym co powiedziałeś że do bazowych statsów to dolicza, doszedłem do wniosku że to możliwe i to chyba jest to czego szukałem.

Tak wogóle to dziękuje że mnie "uświadomiłeś" bo naprawde sam nie podejrzewałem że to nie RP`gowe, może dlatego że wcześniej widziałem kilka gildii o nazwach takich jak podałem i to uśpiło troche moją uwage. W grze staram się zachowywać jak przystało na RP, niestety jednak przez niektórych "lol`owaczy", "thx", "ty"(już wolałbym uzłyszeć thanks", "w8" itd można o tym zapomnieć ale na szczęcie ten % graczy jest mniejszy od tych drógich.

Sam nie wiem jak z tymi klasami jest. Bo mówicie że pal taki denny a z tego co widze (a widziałem niestety dosyć mało) to np. mag ma dobry dng i z dps tez nie jest kicha ale co z tego kiedy mana kończy mu sie po 2 mobkach i trzeba wode pić, rogal tak jak mag tyle że zamiast many szybko mu hp brakuje, warior znowu słabiej bije ale za to wolniej mu heal spada ale co z tego kiedy cieżko mi na 12 lvlu pobić mobka na 13-14 gdzie palem juz na 12 mogłem spokojnie na 16 ruszyć. Może w hlvlach jest inaczej jak tak prosze powiedzcie mi czy tak faktycznie jest bo już sam nie wiem. A i grając mage najgorsze jest : "plis water", "plis food", "plis water or food"... co ja karitas jestem :D no wiadomo że mnie no nic w sumie po za chwilą czasu nie kosztuje ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 20:11, SoieR napisał:

Jak już gdzieś wcześniej mówiłem. Blizard troche skopał sprawe z tym trialem. Dobra odebrał
im możliwośc mówienia na kanałach publicznych, krzyczenia /y oraz szeptu do innych graczy dopuki
zainteresowana osoba się pierwsza nie odezwie, bądż też dopuki nie doda osoby z trialem do
FL- i to uważam że jest ok. Ale mówienie /s też mogli im jakoś ograniczyć. Przez to umożliwili
im reklame tych goldów bez żadnej konsekfencji bo na pełnym koncie to by im tak łatwo nie poszło.
No wiecie kupować nową kopie gry tylko po to by rzucić jedną reklame... choć może i to ich
by nie powstrzymało, jedynie objawiłoby się to w wyższych cenach za ten gold :P.

Dalej mnie interesuje sprawa z tymi bufami. Najlepiej zobię mały eksperyment już w samej grze.
Rozmyślałem nad tym co powiedziałeś że do bazowych statsów to dolicza, doszedłem do wniosku
że to możliwe i to chyba jest to czego szukałem.

Tak wogóle to dziękuje że mnie "uświadomiłeś" bo naprawde sam nie podejrzewałem że to nie RP`gowe,
może dlatego że wcześniej widziałem kilka gildii o nazwach takich jak podałem i to uśpiło troche
moją uwage. W grze staram się zachowywać jak przystało na RP, niestety jednak przez niektórych
"lol`owaczy", "thx", "ty"(już wolałbym uzłyszeć thanks", "w8" itd można o tym zapomnieć ale
na szczęcie ten % graczy jest mniejszy od tych drógich.

Sam nie wiem jak z tymi klasami jest. Bo mówicie że pal taki denny a z tego co widze (a widziałem
niestety dosyć mało) to np. mag ma dobry dng i z dps tez nie jest kicha ale co z tego kiedy
mana kończy mu sie po 2 mobkach i trzeba wode pić, rogal tak jak mag tyle że zamiast many szybko
mu hp brakuje, warior znowu słabiej bije ale za to wolniej mu heal spada ale co z tego kiedy
cieżko mi na 12 lvlu pobić mobka na 13-14 gdzie palem juz na 12 mogłem spokojnie na 16 ruszyć.
Może w hlvlach jest inaczej jak tak prosze powiedzcie mi czy tak faktycznie jest bo już sam
nie wiem. A i grając mage najgorsze jest : "plis water", "plis food", "plis water or food"...
co ja karitas jestem :D no wiadomo że mnie no nic w sumie po za chwilą czasu nie kosztuje ale...


A na instancie tez odmowisz wody tym ktozy sobie niemoga jej wytworzyc
W sumie pomaganie innym zalezne jest od woli gracza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się