Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2007 o 00:09, Bingolo napisał:

a gdzie można sobie kupić wierzchowca dla orka?(o wilka chodzi)

a gdzie można kupić filtr postów kogoś komu się nie chce szukać niczego na wowhead albo wow wiki?
Mounta dla Orków dostajesz...... tu niespodzianka w Ogrimarze! prawda że to dziwne? http://thottbot.com/c4752 w tym samym miejscu możesz też kupić wierzchowca zdumiewające nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 09:50, L33T napisał:

> a gdzie można sobie kupić wierzchowca dla orka?(o wilka chodzi)
a gdzie można kupić filtr postów kogoś komu się nie chce szukać niczego na wowhead albo wow
wiki?
Mounta dla Orków dostajesz...... tu niespodzianka w Ogrimarze! prawda że to dziwne? http://thottbot.com/c4752
w tym samym miejscu możesz też kupić wierzchowca zdumiewające nie?

sorry ale kram jakieś...3 dni?no może 4-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 09:52, L33T napisał:

i już się o mounta martwisz? O.o


No co ty od niego chcesz? Teraz to 40 można w tydzień-dwa nabić bez większego wysiłku. Sam sobie locka na Shattered Halls postawiłem, bo jak mam godzinkę czasu to na Karazhan raczej nie pójdę, a alta polevelować można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 23:57, Sth`Devilish napisał:

Ja tej zmiany nie jestem w stanie zrozumieć...


A co tu jest do rozumienia ? Wreszcie nie trzeba farmić repa jak zwykły dzięcioł, oszczędzamy czas i od razu możemy się bawić na heroikach a nie pierdzielić z zbieraniem repa a dopiero później hero. Blizzard zaczyna myśleć, tak samo świetny pomysł, że jest więcej expa za questy, moby a mnie jest wymagane na dany lvl. Prawda jest taka, że wow jest to jedna z gier gdzie gra zaczyna się tak naprawdę od 70 lvla. Mi osobiście wbicie 70tki zajęło coś ponad 2 miesiące, fakt faktem obijałem się przy tym jak mało kto no ale cóż, nie lubię grać hardkorowo. Teraz pewne rzeczy można będzie osiągnąć szybciej, nie tracić czasu i od razu wrzucić się wir tego co gra oferuję graczom na maksymalnym poziomie doświadczenia.

GanD

Na początku miałem straszny dylemat w co grać. PvP czy może PvE ? Nie wiedziałem co wybrać, grałem jedno i drugie jak by nie patrzeć. Areny, BG oraz czyszczenie starych 40stek oraz Karazhanu, chciałem sobie odświeżyć wspomnienia z starego MC, BWL, AQ itp. Tyle, że taka zabawa wymaga różnego sprzętu to oczywiste że to w czym chodzę na BG (Grand Marshal''s albo pierdy za honor lub sety z areny) nie pójdę w tym do Kara bo od tego mam inne rzeczy. Wymagało to wsadzania różnych gemów (hit, kryt, stamina) lub innych enchantow. Żeby było zabawniej mam dużo mountów 100% (lądowych) talbuk, koń, baran za 50 av markow (czy ile tam), jeszcze coś by się tam znalazło. Natomiast gryfa mam jednego, poza tym zrezygnowałem z herbalismu na rzecz tailora więc nie potrzebuję szybkiego przemieszczania ogólnie lata mi to czy na miejsce dolecę w 10 minut czy 2 minuty, przynajmniej sobie odejdę od kompa, zrobię herbatę, wyślę pare smsów. Nigdy nie skupiam się na grze "hardkorowo", osiągam wiele ale jest to kosztem czasu, inni T5 robią w 2 miesiące, ja robię to w 6 miesięcy, dochodzę do wniosku, że nic mi nie ucieknie, a stracony czas przed kompem tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Itemy pokroju Xi''ri''s Gift (increases spell dmg +x for y time) działają na każdą Arcane Missile maga czy na dmg. całego spella?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba na jedno wyjdzie czy zadasz 100+100+100+100 czy 400dmg ? Jak dla mnie działa to na cały czar. Ile wystrzelisz "rakiet" tyle zadasz proste a skoro ten gift dokłada do dmg to ile wystrzelisz tyle zadasz tyle, że ze zwiększoną wartością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 14:17, oOreVenOo napisał:

Ale to chyba na jedno wyjdzie czy zadasz 100+100+100+100 czy 400dmg ? Jak dla mnie działa to
na cały czar. Ile wystrzelisz "rakiet" tyle zadasz proste a skoro ten gift dokłada do dmg to
ile wystrzelisz tyle zadasz tyle, że ze zwiększoną wartością.

Nie bez powodu Blizzard nerfnął Mystical Skyfire Diamond, bo procował z każdej "rakiety" oddzielnie, niby oczywiste rzeczy, że +dmg liczy się na całość, dzieloną przez ilość ticków, ale bywają wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O MSD nie wiedziałem, nie gram już od ponad miesiąca a w gemach nigdy nie byłem dobry, słaba wiedza o nich. Szczerze powiedziawszy nigdy nie bawiłem się AM ze względów zżerania many, AM zżera je okrutnie a DMG nie jest jakiś znowu potężny. Fakt faktem jak wrócę do gry chcę się przerobić na niemal że Full Arcane z domieszką Fire bądź Frost ale raczej zdecyduję się na ogień ze względu na pyro. Nigdy nie grałem czystym arcanem i jestem ciekawy jak będzie się spisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 14:17, oOreVenOo napisał:

Ale to chyba na jedno wyjdzie czy zadasz 100+100+100+100 czy 400dmg ?


Chciałem się upewnić czy taki bonus typu xi''ri + 150 spell dmg dodaje się do jedej missile jak słyszałem od kolegi, np. 100 dmg + 150 (co wydawało mi się nieprawdopodobne, czy do całego spella np 500 dmg + 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od spella. +100dmg nie oznacza, że każdy spell będzie miał +100, wartość jaką dostanie spell zależy od kilku czynników, w tym ważną rolę odgrywa cast time. Najlepiej sprawdzić na wowwiki formułę do obliczania +spell dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę grać warlockiem ale nie wiem jakie profesje do niego wybrać. Czy bardziej opłaca się Tailoring z Enchanting, czy lepiej Herbalism z Alchemy. Z góry dzięki za pomoc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do WoWa. Ściągam 870 MB patchy, a potem pojawia mi się taki oto komunikat:

"This update requires "World of Warcraft" version 2.0.0.6080."

Co mam zrobić, aby wszystko działało jak należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tailoring ze względu na możliwość szycia epickiego setu. Enchanting to baaardzo droga profesja i nie polecam jej początkującym ani na pewno też na start. Brał bym mining/herbalism. Później mając już np na maxa tailoring/mining można zamienić mining na Enchanting czy tam Enginering zależy co wolisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:08, Arar napisał:

Witam. Mam pytanie. Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do WoWa. Ściągam 870 MB patchy,
a potem pojawia mi się taki oto komunikat:

"This update requires "World of Warcraft" version 2.0.0.6080."

Co mam zrobić, aby wszystko działało jak należy?


A jaką masz wersję gry?

Jeśli to podstawka, to potrzebujesz najpierw zainstalować kolejno patche 1.12.0, potem 1.12.0 -> 2.0.1, a dopiero potem tego patcha co próbujesz zainstalować.

Jeśli masz TBC, lub grę w wersji 2.x.x, to spróbuj usunąć plik patch.mpq z folderu World of Warcraft\Data, a następnie uruchomić Blizzard Repair Utility. To powinno przywrócić twoją grę do wersji 2.0.0.6080, zakładając że obecnie zainstalowana jest nowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 15:32, mic02 napisał:

> Ale to chyba na jedno wyjdzie czy zadasz 100+100+100+100 czy 400dmg ?

Chciałem się upewnić czy taki bonus typu xi''ri + 150 spell dmg dodaje się do jedej missile
jak słyszałem od kolegi, np. 100 dmg + 150 (co wydawało mi się nieprawdopodobne, czy do całego
spella np 500 dmg + 150


Arcane Missiles to zaklęcie typu "Channeled", czyli dostaje tylko 50% ze spell dmg i jest to liczone do całości zadawanych obrażeń (a nie tak jak twój kolega mówił, że do każdego ticka osobno). Ogólnie formułka na przeliczanie tego wygląda tak:

Casting Time / 3.5 = %

Wychodzi nam z tego procentowa ilość spell dmg/healing jaka jest doliczana do danego zaklęcia. Maksymalnie można dostać 100% bonusu, więc jeżeli wyjdzie więcej niż 1 (czyli więcej niż 100%), to normalizuje się to do 100%. Ważne: skrócony czas rzucania zaklęć (dzięki talentom) nie jest brany pod uwagę! Zawsze pod uwagę brany jest podstawowy czas rzucania zaklęcia (licząc bez talentów i haste rating).

Na przykład załóżmy, że obliczamy 150 spell dmg dla Frostbolta (Rank 14): 3 / 3.5 = 0.86 (około), czyli ze 150 dostaniesz jedynie 129 bonus spell dmg.

Albo 150 spell dmg dla Pyroblast: 6 / 3.5 = 1.71 (otrzymaliśmy więcej niż 1, czyli liczy się jako 100%)

Warto dodać:

- zaklęcia typu DoT/HoT (czyli takie, które rozkładają obrażenia na mniejsze obrażenia co jakiś czas) dostają pełny bonus (100%) do całości
- zaklęcia typu channeled i drain (do tych zaliczają się zaklęcia, które trzeba podtrzymywać, oraz te które wysysają życie z przeciwnika) dostają 50% bonusu - również do całości
- zaklęcia typu instant liczone są jako spell casting time 1.5 sec (czyli dostają 43% bonusu)

Nie pamiętam tylko jak się to ma do zaklęć typu Fireball czy Immolate, które oprócz normalnych obrażeń dodają także obrażenia typu DoT (wydaje mi się, że liczy się to osobno).

PS. Jeśli gdzieś namieszałem, to niech mnie ktoś poprawi, dawno się zasadami walki w WoW nie zajmowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się