Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2007 o 19:24, Czedwik napisał:

Według mnie WoW ma koncepcję, która pasowałaby jedynie do Diablo, albo do specjalnie stworzonego
uniwersum tylko do MMO. Terran farmiący jedzenie z mobków i takie inne "kwiatki" totalnie by
zniszczyły cały klimat Starcrafta. W takim przypadku powinna być to zupełnie nowa jakość i
inna gra.


A kto powiedział, że gra taka musi polegać na farmieniu kwiatków?:) Popatrz na produkcje tj Eve Online i Tabula Rasa (notabene, właśnie pojawił się jej trial, chyba warto wypróbować) - MMO ze światem Starcrafta mogłoby właśnie wyglądać jako taki swoisty mix tych dwóch gier z WoWem :) W każdym razie nadal znamy bardzo mało szczegółów, no i nie wiadomo do czego odnosi się to "next gen mmo" - czy ma to być MMO nowej generacji (coś bardzo nowatorskiego i świeżego, a nie tylko mix wcześniejszych gier) czy też druga już chyba gra MMO na konsole (w sumie to tutaj widzę tylko jednego kandydata i jest nią konsola PS3; pierwszą i chyba jedyną grą tego typy na konsole było Final Fantasy XI).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos wytlumaczyc na czym polega zbieranie pkt ap? przez ostatnie tyg kupilem juz sobie troche itemow z sezonu 1 za honor points i teraz chcialbym uzbierac sobie ap na naramienniki z sezonu 2 i spodnie z 3, ale zupelnie nie wiem na czym to polega.Nigdy nie bylem na arenie wiec moglby ktos powiedziec mi jaki jest najszybszy sposob zbierania ap? chodzi mi o to w jakim teamie najlepiej grac 2vs2 ... itd ?? i ile czasu zajmuje uzbieranie na poszczegolna czesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 20:09, żyrafa napisał:


Z początku pomyślałem, że zbierasz pkt Attack Power ^^

Arena Pointsy zdobywasz- w skrócie- poprzez aktywny udział w walkach arenowych. Aby punkty z konkretnego tygodnia dodały Ci się do ogólnej puli, musisz mieć zaliczonych przynajmniej 10 walk (stanowiących 33% walk teamu). Im wyższy rating (za wygrywanie walk), tym więcej punktów się zarabia. Dodatkowo, im większy team ( 3v3 5v5), tym więcej punktów dostaje się za rating taki, jak w mniejszych drużynach.
Najszybciej i najłatwiej jest walczyć w drużynie 2v2, ale najciężej, oraz z największymi korzyściami jest być w drużynie 5v5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 17:37, Szczur22 napisał:

Luty/marzec 2008 czyli maj/czerwiec


Przy obecnym tempie wydawania patchy (przypominam: 2.3.2 leży na PTR już 3 tygodnie, czyli 2.4 pojawi się pewnie dopiero w styczniu i będzie przez miesiąc testowany, no a przecież muszą jeszcze zrobić betę WotLK i patch 3.0), oraz zważywszy na bezsens wydawania dodatku do WoWa w typowo zimowym klimacie dopiero na wiosnę/lato (kiedy w dodatku najtrudniej cokolwiek w grze osiągnąć, bo jak nie jedni mają sesję, to inni są na wakacjach), to prędzej bym stawiał na 23 listopada 2008 (4-lecie WoWa) ;P Właściwie to nawet mam taką nadzieję, przynajmniej nie byłoby tak jak z TBC, który wyszedł zdecydowanie za wcześnie (przez co wiele gildii, nawet tych dobrych, nie zdołało dotrzeć do Naxxramas, nie mówiąc o wyczyszczeniu tej instancji), a teraz sytuacja mogłaby się powtórzyć, bo ma zostać dodane Sunwell Plateu. Blizzard z resztą ostatnio wypowiedział się w tej kwestii, dając do zrozumienia że dodatek zostanie wypuszczony dopiero wtedy, kiedy będzie gotowy i taki jak chcą, bez względu na wcześniejsze zapowiedzi odnośnie wydawania 1 dodatku na rok.

PS. Grr, pieprzony edit, nawet pomimo dodania tej opcji nadal trzeba na wszelki wypadek kopiować napisanego posta do schowka przed jego zaktualizowaniem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 17:46, Sth`Devilish napisał:

> Luty/marzec 2008 czyli maj/czerwiec

Przy obecnym tempie wydawania patchy (przypominam: 2.3.2 leży na PTR już 3 tygodnie, czyli
2.4 pojawi się pewnie dopiero w styczniu i będzie przez miesiąc testowany, no a przecież muszą
jeszcze zrobić betę WotLK i patch 3.0), oraz zważywszy na bezsens wydawania dodatku do WoWa
w typowo zimowym klimacie dopiero na wiosnę/lato (kiedy w dodatku najtrudniej cokolwiek w grze
osiągnąć, bo jak nie jedni mają sesję, to inni są na wakacjach), to prędzej bym stawiał na
23 listopada 2008 (4-lecie WoWa) ;P Właściwie to nawet mam taką nadzieję, przynajmniej nie
byłoby tak jak z TBC, który wyszedł zdecydowanie za wcześnie (przez co wiele gildii, nawet
tych dobrych, nie zdołało dotrzeć do Naxxramas, nie mówiąc o wyczyszczeniu tej instancji),
a teraz sytuacja mogłaby się powtórzyć, bo ma zostać dodane Sunwell Plateu. Blizzard z resztą
ostatnio wypowiedział się w tej kwestii, dając do zrozumienia że dodatek zostanie wypuszczony
dopiero wtedy, kiedy będzie gotowy i taki jak chcą, bez względu na wcześniejsze zapowiedzi
odnośnie wydawania 1 dodatku na rok.

PS. Grr, pieprzony edit, nawet pomimo dodania tej opcji nadal trzeba na wszelki wypadek kopiować
napisanego posta do schowka przed jego zaktualizowaniem:/

hmm... chyba też bym wolał żeby dopiero zimą- przyszłą zima- wydali następny dodatek... bo na tą już nie zdążą
nah... inczej po ziomowych krainach będziemy wędrować gdy za oknem 40 stopni upału będzie... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:53, Lord Ridick napisał:

moze mi ktos powiedziec gdzie moge nauczyc sie rogalem umiejetnosci poision zeby moc uczyc
sie skilli z ta umiejetnoscia?


O ile odbrze wiem to na 20 lvl jest na to quest w stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:53, Lord Ridick napisał:

moze mi ktos powiedziec gdzie moge nauczyc sie rogalem umiejetnosci poision zeby moc uczyc
sie skilli z ta umiejetnoscia?


www.wowhead.com
www.thottbot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:36, oOreVenOo napisał:

I bardzo dobrze im później tym lepiej. Wszyscy przynajmniej zrobią to co zamierzają.

a poza tym rok to troche mało żeby całe tbc wszyscy chętni obieżyli... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 00:45, SoieR napisał:

a poza tym rok to troche mało żeby całe tbc wszyscy chętni obieżyli... ;P

Nigdy nie będzie tak, by każdy wszystko zobaczył, a odwlekanie z kolei prowadzi do odejścia tych, co już wszystko zobaczyli, więc też strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:51, KaPe napisał:

> a poza tym rok to troche mało żeby całe tbc wszyscy chętni obieżyli... ;P
Nigdy nie będzie tak, by każdy wszystko zobaczył, a odwlekanie z kolei prowadzi do odejścia
tych, co już wszystko zobaczyli, więc też strata.

czyli jak zawsze najlepszy jest złoty środek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:51, KaPe napisał:

Nigdy nie będzie tak, by każdy wszystko zobaczył, a odwlekanie z kolei prowadzi do odejścia
tych, co już wszystko zobaczyli, więc też strata.


Ale sam musisz przyznać, że zapowiada się obsuw w premierze WotLK :) Zanim patch 2.4 wyląduje na PTR będziemy już mieć A.D. 2008, testowanie go jak zwykle potrwa z 4-5 tygodni, a przecież musi jeszcze zostać zrobiona beta, bo tak w ciemno niczego nie wydadzą (a co za tym idzie, kolejny patch). No i wychodzi na to, że WotLK najwcześniej może się pojawić dopiero na początek wiosny, a to moim zdaniem kiepski pomysł, zważywszy na typowo zimowy klimacik WotLK (wiem, wiem - to troszkę absurdalny argument, ale coś w tym jest :)). A co zrobić żeby inni w tym czasie nie odeszli znudzeni farmą Sunwell Plateu swoimi altami? Proste - przez okres kilku miesięcy spokojnie można wydać patche zawierające czy to kolejny raid instance, czy też zupełnie nowe lokacje (mogliby nieco uzupełnić braki w Azeroth).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 02:23, Sth`Devilish napisał:

> Nigdy nie będzie tak, by każdy wszystko zobaczył, a odwlekanie z kolei prowadzi do odejścia

> tych, co już wszystko zobaczyli, więc też strata.

Ale sam musisz przyznać, że zapowiada się obsuw w premierze WotLK :) Zanim patch 2.4 wyląduje
na PTR będziemy już mieć A.D. 2008, testowanie go jak zwykle potrwa z 4-5 tygodni, a przecież
musi jeszcze zostać zrobiona beta, bo tak w ciemno niczego nie wydadzą (a co za tym idzie,
kolejny patch). No i wychodzi na to, że WotLK najwcześniej może się pojawić dopiero na początek
wiosny, a to moim zdaniem kiepski pomysł, zważywszy na typowo zimowy klimacik WotLK (wiem,
wiem - to troszkę absurdalny argument, ale coś w tym jest :)). A co zrobić żeby inni w tym
czasie nie odeszli znudzeni farmą Sunwell Plateu swoimi altami? Proste - przez okres kilku
miesięcy spokojnie można wydać patche zawierające czy to kolejny raid instance, czy też zupełnie
nowe lokacje (mogliby nieco uzupełnić braki w Azeroth).

eee w ameryce będą zime wtedy mieni... ;P
a, tak uzupełnić azeroth stanowczo- to by było coś ;) znając życie wydadzą dodatek z tym + lekki lifting starych lokacji pod nazwą "new old azeroth", kurczaki ale faktycznie sporo tych braków jest qel`thalas, teren kolo blasted lands.... no i jeszcze wysepki mniejsze i większe kolo The Mealstorm... uuu dużo tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tej port sądziłem żę informacje na www.warcraftrealms.com są w miare zbieżne z rzeczywistością, ale po tym jak zobaczyłem żę na the mealstorm nikt nie gra w ally przestałem w to wierzyć... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.. no i jeszcze wysepki mniejsze i większe

Dnia 15.12.2007 o 03:01, SoieR napisał:

kolo The Mealstorm... uuu dużo tego...


Te wysepki (Koło Strangethorn) były w becie WoW i były własnością jakiegoś doktora voodoo czystu, szczerze to się cieszę, że tego nie ma bo wyglądało wtedy strasznie puściutko, teraz mogliby zrobić tam puszczę na kształt midrealmów z nether. Co do wysp Echa to moim zdaniem teraz w sam raz nadają się do CoT (ci co grali w W3 wiedzą o co chodzi), ew. jaka nowe tereny na 75+ z instancjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Mój kolega gra na privach i chcial u mnie zagrac na tym serwerze.Teraz chce zagrac na officjalnym i nie moge bo jest zle haslo,ale zmienialem plik realmlist co zrobic?Przeinstalowac gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się