Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2007 o 10:34, ^RaZZieL^ napisał:

Hyhy, standard. Blizz ma / miał problemy z naliczaniem punktów honoru, nie wiem czy to już
zostało naprawione. Nie tylko Ty masz problemy z obliczaniem tych punktów, z tego co pisało
przed jedną z przerw wynikało, że blizz będzie zwracał punkty które dziwnym zbiegiem okoliczności
"wyparowały" z konta ;)


Tutaj nikomu punkty nie wyparowały. Wskaźnik wyświetla niedokładną ilość otrzymanego honoru, trzeba liczyć się z tym że realna wartości będzie inna. A różnice biorą się zasadniczo z trzech powodów:

1. W tym ''niedokładnym'' liczniku, bonus z pvp daily questa jest naliczany przypadkowo podwójnie. Po ukończeniu questa, wystarczy zrobić reloga albo zone''a żeby zobaczyć w czym tkwi problem. Przy końcowym podliczaniu honoru za dany dzień, tego drugiego bonusu już nie ma (wszystko jest obliczane prawidłowo).

2. Podczas killów licznik dodaje po kolei maksymalne możliwe wartości otrzymanego honoru za kill. W praktyce, za każdy kolejny kill tego samego gracza, otrzymujesz o 10% bazowego honoru mniej, czego przelicznik ''w locie'' nie uwzględnia. W efekcie honor po podliczeniu jest przez to mniejszy.

3. Jeżeli grasz podczas kalkulacji (0:00 - 2:00) musisz liczyć się z tym, że trochę honoru zostanie przeniesione już na kolejny dzień. Kalkulacja trochę trwa, czyli jak normalnie honor jest dodany załóżmy o 1:30 (zależy od serwera!) to musisz się liczyć z tym, że honor zdobyty 10 minut wcześniej, zostanie przeniesiony na kolejny dzień. Licznik ''w locie'' już nie uwzględni tego honoru we wskaźniku na kolejny dzień, jednak serwer o nim nie zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 10:31, soulbaker napisał:

> To pobiegaj sobie z felhuntem - mordercą casterów;).
Moglbys mi wyjasnic dlaczego? Chcialbym zobaczyc na czym polega to rozwiazanie...

jeśli grasz jakimś casterem magiem bądź priestem i masz znajomgo locka to zmów go na duelka ;) przekonasz sie... ale demon tylko dopełnia roboty, bo lock narzuca cie tyle paskuctw że po kilkunastu sekundach zostanie ci tylko odrobina hp - jeśli będziesz miał szczęście, wogóle chyba wszystkie klasy mają kłopoty z ubijaniem locków, ale nie jest to znowu nie do zrobienia, ot toche praktyki; jakby spotkalo się 2 graczy o zbliżonym lvlu/sprzęcie/umiejętnościach to zdecydowie większe szanse ma lock, a najgorzej z lockami mają paladyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 10:28, soulbaker napisał:

Musisz zaprosic kogos na darmowy 10 dniowy trial poprzez konto w WoWie. Jesli osoba ktora go
przyjela, kupi gre i zacznie placic normalny abonament dzieki Twojemu zaproszeniu, to dostaniesz
darmowy miesiac gry od Blizzarda.


1) jemu chyba raczej chodziło o darmowy miesiąc przy rejestracji własnego konta
2) owszem istnieje coś takiego jak darmowy miesiąc w zamian za zaproszenie kogoś do gry (pod warunkiem, że ten ktoś kupi grę i utworzy konto), ale nie dotyczy to kont zarejestrowanych na Polskę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:34, Sth`Devilish napisał:

1) jemu chyba raczej chodziło o darmowy miesiąc przy rejestracji własnego konta
2) owszem istnieje coś takiego jak darmowy miesiąc w zamian za zaproszenie kogoś do gry (pod
warunkiem, że ten ktoś kupi grę i utworzy konto), ale nie dotyczy to kont zarejestrowanych
na Polskę :/


Ale ressurect scroll w Polsce działa o ile się nie mylę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 pytania :P
1.Zrobiłem se 10 dniową wersje i jak kupię normalną wersje(ze sklepu) to mogę jakoś aktywować tą 10 dniową żeby ona się stała normalną?
2.czemu mnie czasami wylogowywuje? co jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 19:09, Crana napisał:

Mam takie 2 pytania :P
1.Zrobiłem se 10 dniową wersje i jak kupię normalną wersje(ze sklepu) to mogę jakoś aktywować
tą 10 dniową żeby ona się stała normalną?
2.czemu mnie czasami wylogowywuje? co jakiś czas?

1. tak
2. masz jakieś problemy z łączem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę o poradę jestem taurenem kiedy walczyłem z potworkami nagle znikła mi broń :(
aktualnie mam 7 lvl i chodzę ciągle na potworki ale nie chodzi mi o to
tylko skąd ja mam wsiąść kasę? zabijam potwory i w nich nigdy nie ma kasy proszę o poradę.
potrzebuję kasę bo muszę sobie nową broń kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej byś zrobił chyba nowego taurena^^ Co do problemu to myślę, że powinieneś napisać do GM, mimo że sprawa jest błaha to jednak należy się upominać o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 19:40, Crana napisał:

proszę o poradę jestem taurenem kiedy walczyłem z potworkami nagle znikła mi broń :(

być może wind k.graf ewentualnie sterowników od niej

Dnia 17.12.2007 o 19:40, Crana napisał:

aktualnie mam 7 lvl i chodzę ciągle na potworki ale nie chodzi mi o to
tylko skąd ja mam wsiąść kasę? zabijam potwory i w nich nigdy nie ma kasy proszę o poradę.
potrzebuję kasę bo muszę sobie nową broń kupić.

z niektórych mobów (potworków) pada kasa, ale nie jest jej dużo, głównym źródłem kasy z dropienie jest sprzedawanie śmieci u vendorów i co lepszych itemków na ah (zielaki+) innym sposobem jest zarabianie na profesji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem ud locka z minning i skinning, mimo strasznie niskich cen na AH między robieniem questów zarobiłem na profesjach 10g do 15 levelu. Teraz pluję sobie w brodę, że jak robiłem maina to nie wziąłem tych profesji, bo wtedy ceny były nawet do 10x wyższe, a kasy trochę brakowało. Teraz mam minning i blacksmithing przy czym to drugie jako healerowi nie jest potrzebne, więc zrobię skinning. Szkoda, że zrozumiałem co robię dopiero po wydaniu ~1200g na thundera, szkoda ale trudno się mówi, żyje się dalej.

Już jutro wracam do gry dzięki wspaniałej opcji kupienia pre-paida przez sieć w sklepie gram.pl :) Chyba zapomniałem jak się leczy przez tą przerwę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaznaczyć kumpla tak aby jego pasek hp i many z avatarem pojawił ci się w górnej części ekranu. Klikasz na jego avatar i dajesz trade. Aby sprzedać item vendorowi klikasz na vendora prawym i klikasz prawym na rzecz którą chcesz sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 22:11, Crana napisał:

może to głupie ale jak mam sprzedać kompowi czyli sprzedawcy pare rzeczy?


P-kliknij na itemie w plecaku po otwarciu okienka vendora, aby sprzedać mu wskazany przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 22:05, dzordzi napisał:

ja zrobiłem ud locka z minning i skinning, mimo strasznie niskich cen na AH między robieniem
questów zarobiłem na profesjach 10g do 15 levelu. Teraz pluję sobie w brodę, że jak robiłem
maina to nie wziąłem tych profesji, bo wtedy ceny były nawet do 10x wyższe, a kasy trochę brakowało.
Teraz mam minning i blacksmithing przy czym to drugie jako healerowi nie jest potrzebne, więc
zrobię skinning. Szkoda, że zrozumiałem co robię dopiero po wydaniu ~1200g na thundera, szkoda
ale trudno się mówi, żyje się dalej.

Już jutro wracam do gry dzięki wspaniałej opcji kupienia pre-paida przez sieć w sklepie gram.pl
:) Chyba zapomniałem jak się leczy przez tą przerwę:P

no ba, już kiedys o tym pisałem, teraz jak będę robił nowego chara (być może rogue w hordzie ^^) to dam mu mining i herbal- po co komplikować sobie życie XD...
ps: ja też zakupiłem pp, a nawet 2 i mam nadzieje że jutro lub pojutrze znowu będe grał zrobie te 3 chary w ally a potem zakup tbc i zobaczy sie co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja skupię się raczej na paladynie, chciałbym w tym miesiącu Karazhan wyczyścić, a potem na Maghteridonie/Gruulu się pobawić, ale muszę gildię zmienić bo cuś nie ma progresu, a na raidy z kumplami chodzę.

Taka mała ciekawostka jeszcze - kiedyś byłem że w polskiej gildii Moherowe Berety, z tego co pamiętam to nawet Sth tą nazwę znalazł i się nieźle nabijał, teraz jakby zliczyć ludzi którzy kiedyś gildię opuścili właśnie dla progresu to byłaby spora i wyskillowana ekipa, stare czasy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu jak gram w wowa to nie mogę teraz gadać :/ jest 00:35 i przy moim gościu jest takie zzz
on śpi czy co co ja mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 00:36, Crana napisał:

czemu jak gram w wowa to nie mogę teraz gadać :/ jest 00:35 i przy moim gościu jest takie zzz

on śpi czy co co ja mam robić?

jesteś albo w gospodzie albo w 1 z głównych miast... i jak to nie możesz gadać? /w do innych nie mżesz ani /y b trial ale tak to możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam traila :P we czwartek chyba zakupie zestaw wow + dodatek :P
a to prawda że w trailu nie mogę sprzedawać rzeczy npc(chyba dobrze napisałem, a jak nie to chodzi mi o graczy sterownych przez pc )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia w trialu WoW:

- nie można pisać na kanałach głównych
- nie można przeglądać zawartości skrzynki pocztowej (co za tym idzie, nie można z niej korzystać)
- nie można użyć opcji "Trade" (wymiana przedmiotów i golda pomiędzy graczami)
- maksymalnie można wbić na 20 lvl
- nie możesz nikogo zaprosić do drużyny (aczkolwiek nadal ktoś może zaprosić ciebie)

I szkoda tylko, że nadal nie ma na nim ograniczenia blokującego możliwość whisperowania (prywatne wiadomości)... Zlikwidowałoby to problem z gold spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 02:22, Sth`Devilish napisał:

I szkoda tylko, że nadal nie ma na nim ograniczenia blokującego możliwość whisperowania (prywatne
wiadomości)... Zlikwidowałoby to problem z gold spamem.


Jak nie ma jak jest? Z konta trialowego nie można whisperować do osób, które nie mają danej postaci we friendsach. Oczywiście, można odpowiadać na whispery bez tego wymogu.

Właśnie z tego powodu zaczęły się mass spam invity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się