Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Ja już dawno żadnego whispera z reklamą golda nie dostałem. Ostatnio było to bodajże w czerwcu, widocznie później to zablokowali, bo już nigdy więcej nie dostałem reklamy sprzedaży golda ani na whispera, ani na skrzynkę. Najlepiej by było gdyby trial miał zablokowaną możliwość używania /me, /s i /yell na terenach stolic. Stolice liczą się jako osobne strefy, więc nie byłoby problemu z tym, a takim sposobem Blizz mocno by utrudnił życie sprzedawcom golda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 03:18, Michal256 napisał:

Jak nie ma jak jest? Z konta trialowego nie można whisperować do osób, które nie mają danej
postaci we friendsach. Oczywiście, można odpowiadać na whispery bez tego wymogu.


Wybacz, dowiedziałem się dopiero od ciebie :) W dalszym ciągu jednak nie eliminuje to gold spamu, gdyż nadal go widać w postaci /say i /yell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 05:27, Sth`Devilish napisał:

> Jak nie ma jak jest? Z konta trialowego nie można whisperować do osób, które nie mają
danej
> postaci we friendsach. Oczywiście, można odpowiadać na whispery bez tego wymogu.

Wybacz, dowiedziałem się dopiero od ciebie :) W dalszym ciągu jednak nie eliminuje to gold
spamu, gdyż nadal go widać w postaci /say i /yell.


No właśnie i stoją takie gold sellery w miastach i spamuja:/ Ciezko prezegladac trade, kanal gildyjny, say i dostawac co chwile 12 linijek "Buy gold"... Ciezko Blizzowi usunac te szkarady. Juz poczta godzine idzie z konta na konto i z aH przez gold sellerow wlasnie, dodatkowe ograniczenia na triale tez przez nich. Kupujac golda nakrecacie ich do wiekszego dzialania a co za tym idzie do dzialan Blizza wymierzonych bezposrednio w nich ale bolacych takze nas, uczciwych graczy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 09:20, hate mastah napisał:

Wiecie może skąd wytrzasnąć item Light Leather ? Chodzi mi z jakich mobów lootuje albo gdzie
można kupić.


Z latajach (w westfall na przyklad) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 10:25, Yolen napisał:

Kupujac golda nakrecacie ich do wiekszego dzialania a co za tym idzie
do dzialan Blizza wymierzonych bezposrednio w nich ale bolacych takze nas, uczciwych graczy:/


Zastanawia mnie jaka jest skuteczność tych gold spamerów i czy naprawdę tak wiele osób kupuje złoto :/ Na serwerze Ravenholdt raczej na ogólnych kanałach nie spamują, ale ciągle dostaje się zaproszenia od pierwszolevelowców o melodyjnych kobiecych nickach ;) Przyłączasz się, rzuca ci spam w oczy na /p i opuszcza party. Raz czy dwa się dasz nabrać a potem automatycznie odrzucasz wszystkie zaproszenia do party. Nawet jeśli wiadomość przejdzie to i tak mała szansa, że ktoś się na taką ofertę pokusi. Marnują kupę czasu, żeby zarobić parę marnych dolców.

hate mastah

Jak mi były potrzebne 2 sztuki (zakładam, że dużych ilości Ci nie potrzeba, bo inaczej miałbyś skinning), to zapytałem się pierwszego napotkanego Huntera czy mi sprzeda i bez obiekcji mi sprezentował ;] A jak nie, to w Auction Hallu dostaniesz hurtem większe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeglądałeś allegro ? 1000g to ~135 zł a większość aukcji znajduje kupca, poza tym żaden farmer nie ogranicza się tylko do jednej gry bo wtedy faktycznie było by to nieopłacalne (konkurencja itd.). Mała szansa że ktoś się pokusi? chyba kpisz w większości MMO są już farmerzy którzy sprzedają to na amerykańskim rynku i owszem może za aukcje dostaną te 8-10 dolców ale dla nich to jest kupa kasy np. w chinach 1$ = 8 CNY. Nadal uważasz że się to nie opłaca kiedy grasz w 2-4 MMO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 09:12, Crana napisał:

Jak myślicie warto kupić world of warcraft(ten taki zestaw podstawka + dodatek +poradnik do
podstawki+ poradnik do dodadku)?

Nom raczej...oszczędzasz wtedy około 30 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 12:09, L33T napisał:

Nadal uważasz że się to nie opłaca kiedy grasz w 2-4 MMO?


Trudno mi powiedzieć czy się opłaca, czy nie, bo nie mam pojęcia ile trzeba farmić by zarobić ten 1000g. Zgaduję - kilkanaście godzin? Czyli powiedzmy, że można wyrobić 1000g/dzień (lub odpowiednik tej sumy w innej grze)? Nawet jak zdobędziesz ten 1000g, to i tak nie rozejdzie się w ciągu 1 dnia i zostaniesz z nadwyżkami, czyli nie będziesz zarabiał 135zł/dzień, ale może połowę tego.
Chińczycy pracujący dla "korporacji farmerskich" zarabiają 150-250$ za miesiąc farmienia po 12-18h dziennie. Nawet jeśli u nas wychodzi to 4x więcej, to i tak jest to wysiłek niewspółmierny do nakładu pracy. Jeśli się mylę, to podaj jakie są dokładne dane, bo naprawdę mnie opłacalność tego procederu interesuje. Do tej pory patrzyłem na nich z politowaniem, prawie jak na żebraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... w tych swoich rozmyśleniach i obliczeniach zapomniałem o ważnym czynniku - boty. W takim wypadku muszę przyznać, że rzeczywiście jest to opłacalne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Astropath, bo wogóle w Chinach jest tak, że zadylaja za marne grosze i się cieszą, że mają robotę wogóle. Mało pracy dużo ludzi. Kiedyś oglądałem reportaż o chłopaku z Chińskiej wioski, który pojechał szukać pracy...

Kilka ciekawych faktów:
- Chińczycy mogą mieć tylko jedno dziecko ALE jeśli urodzi się dziewczynka dostają pozwolenie na kolejne i comiesięczną pensje od panstwa za kazda dziewczynke - dlatego ze poprzednia polityka spowodowala przerost populacji meskiej...
- Zeby znalezc w Chinach branke trzeba jej zapewnic niezle warunki, niewazne jak jest ladna i czy ogole jest, tak czy siak trzeba miec posag (a im ladniejsza tym wiekszy chyba;])
- W Chinach dzieci utrzymuja rodzicow (pewnie dlatego tak malo studentow darmozjadow:P)
- Najczesciej prace mozna zalapac na budowie, w ciezkich warunkach, jak ci cos "odpadnie" to cie wymienia na zdrowego a o odszkodowaniu to zapomnij;]


Tak wiec, zwazajac na te fakty, gdybym tam mieszkal to pewnie bym sie tez cieszyl z grania po kilkanasci godzin za marne grosze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 05:27, Sth`Devilish napisał:

> Jak nie ma jak jest? Z konta trialowego nie można whisperować do osób, które nie mają
danej
> postaci we friendsach. Oczywiście, można odpowiadać na whispery bez tego wymogu.

Wybacz, dowiedziałem się dopiero od ciebie :) W dalszym ciągu jednak nie eliminuje to gold
spamu, gdyż nadal go widać w postaci /say i /yell.

e-e, /y też jest bliknięty na trialu ..;) jeszcze tylko niech zablokuja wogóle branie kogoś do party na trialu to będzie git bo tak na niektórych servach co chwile ci daja party nisko lvlowce- znaczy jak się ma już wyższy to nie , ale jak masz niski lvl to mogą cię zapytać o party

@Piotr
1 - lepszy ;) naprawde, a jak chcesz już taki "przemyślany" to bierz te rekomendowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 14:20, Piotr 709 napisał:

Na jakim serwerze polecacie rozpaczac gre?Chcialbym zeby bylo na nim w miare duzo polakow.Z
gory thx za odp:)


Burning Legion - naprawde duzo polakow po obu stronach, sporo Hordy polskiej bylo na Chromaggusie tez... ale czy nadal jest t nie wiem. BL chyba najbardziej polski z serwerow, wielu polakow z innych serwerow sie do nas przenosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jeszcze tylko niech zablokuja wogóle branie kogoś

Dnia 18.12.2007 o 15:05, SoieR napisał:

do party na trialu to będzie git bo tak na niektórych servach co chwile ci daja party nisko
lvlowce- znaczy jak się ma już wyższy to nie , ale jak masz niski lvl to mogą cię zapytać o party


To właśnie zablokowali niedawno, przynajmniej tak wyczytałem na mmo championie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 05:27, Sth`Devilish napisał:

Wybacz, dowiedziałem się dopiero od ciebie :) W dalszym ciągu jednak nie eliminuje to gold
spamu, gdyż nadal go widać w postaci /say i /yell.

No już nie tylko, bo ostatnio coraz popularniejsze staje się używanie /me. Być może chcą tym sposobem ominąć działanie niektórych addonów blokujących spam, o ile w ogóle używanie /me coś zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko bynajmniej nie oznacza, że taki chiński farmer zasługuje na moje zrozumienie i współczucie. Mam serdecznie w dupie jego problemy egzystencjonalne, jako że dla mnie też te 50 zł miesięcznie to nie jest drobnostka (toć to 1-2 dni pracy, zależnie od wynagrodzenia - nie licząc prezesów, dyrektorów itd :p), a grając w WoWa nie mam ochoty na czytanie gold spamu co każde pare linijek czatu (właściwie to poniekąd rozumiem kupujących golda, bo jak się ma nadmiar kasy to można sobie czasu oszczędzić, sam też bym tak zrobił i cieszył się większą dawką wolnego czasu, który można spożytkować na coś innego niż mechaniczny i monotonny farm godzinami).

PS. Osobiście zdołałem poznać całkiem sporo Polaków, którzy w ten sposób zarabiają... na abonament :) Ot, mają tam miesięcznie jakąś norme do wyrobienia, potem tego golda sprzedają i mają kasy na kolejny miesiąc gry. Tyle, że wtedy pozostaje pytanie - skoro ma się tyle czasu i chęci, to dlaczego by nie pójść do normalnej pracy, a w WoW robić tylko to na co ma się na prawdę ochotę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:26, Yolen napisał:

Astropath, bo wogóle w Chinach jest tak, że zadylaja za marne grosze i się cieszą, że mają
robotę wogóle. Mało pracy dużo ludzi. Kiedyś oglądałem reportaż o chłopaku z Chińskiej wioski,
który pojechał szukać pracy...

Kilka ciekawych faktów:
- Chińczycy mogą mieć tylko jedno dziecko ALE jeśli urodzi się dziewczynka dostają pozwolenie
na kolejne i comiesięczną pensje od panstwa za kazda dziewczynke - dlatego ze poprzednia polityka
spowodowala przerost populacji meskiej...
- Zeby znalezc w Chinach branke trzeba jej zapewnic niezle warunki, niewazne jak jest ladna
i czy ogole jest, tak czy siak trzeba miec posag (a im ladniejsza tym wiekszy chyba;])
- W Chinach dzieci utrzymuja rodzicow (pewnie dlatego tak malo studentow darmozjadow:P)
- Najczesciej prace mozna zalapac na budowie, w ciezkich warunkach, jak ci cos "odpadnie" to
cie wymienia na zdrowego a o odszkodowaniu to zapomnij;]


Tak wiec, zwazajac na te fakty, gdybym tam mieszkal to pewnie bym sie tez cieszyl z grania
po kilkanasci godzin za marne grosze:P

Taaaa...można by też stwierdzić 1 fakt na temat chińskiej sceny mmo. Chińczycy to jedni z najaktywniejszych graczy na całym świecie (czyli po prostu no-life''y) Została tam wprowadzona uchwała, że po 3 godzinach grania w większość gier mmo przestaje lecieć exp a po 4 wyłącza się gra. Gdyby tak było w polsce to bym sie chyba pociął xD (joke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się