Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2008 o 19:43, Sth`Devilish napisał:

Dlaczego pirackie serwery są za darmo? Odpowiedź jest taka sama jak
w przypadku pirackich kopii gier...

Pirackie wersję gry są robione "dla dobra ludu" (jak mawiają piraci) i "na pochybel" producentom windującym ceny gier. Pirackie serwery tak czy siak kosztują, a utrzymują się (z wiadomości od moich kumpli ze studiów) ze sprzedaży itemków. Chcesz Feniksa/Armed Netherdraka? Chcesz Legendary weapon? Chcesz epic set? Donate, donate, donate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiesz...to są zbawcy ludzkości.


Zauważyłem że sprzedawany jest zestaw Balte Chest(dobrze piszę?;).No i mam takie pytanie...
Co jest tam poza WoWem i dodatkiem i wliczonym pierwszym miesiącem grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ja napisze. Porównujesz sieć (w której jakby nie patrzeć jest więcej nie legalu niż normalnej treści) do usługi która jest dostępna dla sporej bo kilku milionowej grupy ludzi co jest idiotyczne ale wole się wstrzymać od takich opinii na forum.

Po drugie abonament nie wynosi 100zł bo nikt nie zmusza cię do płacenia kartą pre-paid, mało tego nikt nie zmusza cię do grania na serwerach w europie a co za tym idzie płacenia za grę w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka pytań: 1. a więc czy jest na Gruul''s Lair i Maghteridona jakiś preq? I jeżeli to jest soloable czy taki upierdliwy jak Kara z kilkoma innymi instancjami?
2. Zul''Aman jest na poziomie Hyjal Summit/BT czy łatwiejsze?
Aha, i jeszcze 3. Czy ,Champion of the Naaru zdobywa się po prostu za Trial of Naaru questy czy jakiś inny skomplikowany w BT/raid/grind?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie nazywa addon dla huntera z ejak moze na mapie widzieć ludzi ze są oni podpasani i jeszce jaki jest najlepszy wizualny addon? prosze o odpowiedz i z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 21:32, mic02 napisał:

Ok, kilka pytań: 1. a więc czy jest na Gruul''s Lair i Maghteridona jakiś preq? I jeżeli to
jest soloable czy taki upierdliwy jak Kara z kilkoma innymi instancjami?
2. Zul''Aman jest na poziomie Hyjal Summit/BT czy łatwiejsze?
Aha, i jeszcze 3. Czy ,Champion of the Naaru zdobywa się po prostu za Trial of Naaru questy
czy jakiś inny skomplikowany w BT/raid/grind?


1. Nie ma.
2. Zul''Aman jest gdzieś pomiędzy Gruulem a SSC, znam gildię która nie rajduje 25-tek ale zabiła 5/6 w ZA. Z drugiej strony, masz quest na zabicie od 1 do 4 pierwszych bossów w ograniczonym czasie za dodatkowy loot, o ile 1 jest spokojnie osiągalny, 2-3 to propozycja dla gildii t5 a 4 dla tych najlepiej wyposażonych.
3.Za wszystkie Trial of the Naaru (3 heroiczne + Magtheridon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. powinieneś mieć skill: Track Humanoids > ale chodzi mi o to ze na mapie możan zobaczyć nazwę i klasę tego gościa np. Merol druid na mapie tej w prawym górnym rogu
2. co to znaczy wizualny ? > ładny i przejrzysty wygląd:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 20:01, Bingolo napisał:

Zauważyłem że sprzedawany jest zestaw Balte Chest(dobrze piszę?;).No i mam takie pytanie...
Co jest tam poza WoWem i dodatkiem i wliczonym pierwszym miesiącem grania?

Sa dwa poradniki po angielsku, jeden do podstawki, drugi do TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 22:21, Vic napisał:

2. Zul''Aman jest gdzieś pomiędzy Gruulem a SSC, znam gildię która nie rajduje 25-tek ale zabiła
5/6 w ZA. Z drugiej strony, masz quest na zabicie od 1 do 4 pierwszych bossów w ograniczonym
czasie za dodatkowy loot, o ile 1 jest spokojnie osiągalny, 2-3 to propozycja dla gildii t5
a 4 dla tych najlepiej wyposażonych.


Jeżeli chodzi o umiejscowienie ZA pomiędzy Gruulem a SSC to lekko przesadziłeś imo. Z jednej prostej przyczyny 25tki nigdy nie będą 10tkami. Byłem wczoraj na Grullu, przed wczoraj na np takim Kara i różnica jest nieziemska. Nie chodzi tutaj o trudności instancji, jej wygląd, umiejscowienie trashu itp itd. Ale o to, że łatwiej zgrać 10 osób niż 25, o to, że łatwiej nauczyć gry 10 osób niż 25 dlatego ZA nigdy nie będzie przynajmniej dla mnie czymś pomiędzy Grullem czy SSC, pomińmy fakt, że SSC to instancja podpadająca pod T5 tak samo jak TK. Zresztą ZA jest prędzej czymś pomiędzy Kara i Gruulem niż SSC. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 21:32, mic02 napisał:

2. Zul''Aman jest na poziomie Hyjal Summit/BT czy łatwiejsze?

Loot jest wartości mniej więcej T5, poziom SSC i TK.

Dnia 15.01.2008 o 21:32, mic02 napisał:

Aha, i jeszcze 3. Czy ,Champion of the Naaru zdobywa się po prostu za Trial of Naaru questy
czy jakiś inny skomplikowany w BT/raid/grind?

Ostatni quest z chaina Trial of the Naaru daje tytuł Champion of the Naaru. Wystarczy tylko zabić Magtheridona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 23:48, oOreVenOo napisał:

Jeżeli chodzi o umiejscowienie ZA pomiędzy Gruulem a SSC to lekko przesadziłeś imo. Z jednej
prostej przyczyny 25tki nigdy nie będą 10tkami. Byłem wczoraj na Grullu, przed wczoraj na np
takim Kara i różnica jest nieziemska. Nie chodzi tutaj o trudności instancji, jej wygląd, umiejscowienie
trashu itp itd. Ale o to, że łatwiej zgrać 10 osób niż 25, o to, że łatwiej nauczyć gry 10
osób niż 25 dlatego ZA nigdy nie będzie przynajmniej dla mnie czymś pomiędzy Grullem czy SSC,
pomińmy fakt, że SSC to instancja podpadająca pod T5 tak samo jak TK. Zresztą ZA jest prędzej
czymś pomiędzy Kara i Gruulem niż SSC. Takie moje zdanie.


Rozumiem, ale czy byłeś w ZA i nadal umiejscawiasz ją między Gruulem i Karazhanem? Obecnie jestem w gildii SSC/TK, ale miałem wrażenie że gildie zabijające Gruula mają problemy z Malacrassem/Zul''Jinem. Już prędzej zgodziłbym się na porównanie z Magtheridonem ;) Ale różnica 10/25 może rzeczywiście mieć spory wpływ, np. jeśli masz bardzo silną grupę 10 osób i do tego 15 gorszych, to ZA będzie łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 19:54, DragonLord napisał:

> Dlaczego pirackie serwery są za darmo? Odpowiedź jest taka sama jak
> w przypadku pirackich kopii gier...
Pirackie wersję gry są robione "dla dobra ludu" (jak mawiają piraci) i "na pochybel" producentom
windującym ceny gier. Pirackie serwery tak czy siak kosztują, a utrzymują się (z wiadomości
od moich kumpli ze studiów) ze sprzedaży itemków. Chcesz Feniksa/Armed Netherdraka? Chcesz
Legendary weapon? Chcesz epic set? Donate, donate, donate...


Ho-ho, niektórym to zupełnie się w głowie przewróciło... Sponsorować nielegalne serwery w zamian za itemki - tak jakby nie można było tego osiągnąć w WoWie, tak jakby to było coś super trudnego i tak jakby posiadanie tych rzeczy na takim pirackim serwerze miało w ogóle jakiś sens (a co gdyby tak jednego dnia taki serwer, na którego przeznaczyło się kupe kasy nagle zrobił sobie *puff* i zniknął? :)).

A odnośnie mojej zagadki, to proste - chciałem podkreślić, że pirackie serwery są darmowe, gdyż nikt nie musi opłacać tysiąców pracowników w pocie czoła pracujących w fachowej obsłudze klienta, pilnujących serwerów oraz tworzących patche i dodatki do gry. Chyba, przez to wymsknęła mi się ta wzmianka o idiotycznym pytaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 19:49, DragonLord napisał:

Chyba trochę przesadzasz... 10mln kont faktycznie jest online, ale źle interpretujesz fakty,
co mnie obchodzą jacyś Chińczycy-goldfarmers albo Eskimosi?
Reszta się nie liczy, GW ma to
do siebie, że nie ma praktycznie żadnych granic w spotkaniu się, chcesz pogadać z Koreańcem
- idzesz na International. I patrząc w ten sposób w GW spotkasz znacznie więcej osób, niż masz
szansę w WoWie.


Wspominając o 10 mln kont miałem na myśli liczbę graczy na całym świecie. Muszę ci jednak przyznać rację, bardzo podoba mi się rozwiązanie z dystryktami w Guild Wars, ale jest to rozwiązanie połowicznie dobre - zwróć uwagę na to, że jednak poza miastami spotykasz się tam wyłącznie z drużyną z max 12 osobami (elite misje - chyba, że gdzieś można więcej, może czegoś jeszcze nie widziałem w GW), podczas gdy w WoWie tyle osób to możesz spotkać w jednym tylko miejscu do jednego questa... Tak więc: owszem, w GW masz szansę spotkać znacznie więcej osób, ale tylko w miastach i to w formie podziału na dystrykty językowe.

Dnia 15.01.2008 o 19:49, DragonLord napisał:

Fachowa pomoc i owszem, o ile potrafisz czekać online 3 godziny na odpowiedź (tyle zajęła pierwsze
czekanie na "rozmowę z GMem"). Miałem kiedyś zbugowanego (dość ciekawie) questa, ale po 2 godzinach
grania dalej byłem w kolejce, więc po prostu zmieniłem chary, a quest jak zbugowany, tak nadal
będzie... Tym sposobem na eliminację chętnych tylko nałogowi gracze mają szansę dostać pomoc...
A forum jest jednym wielkim spamzone ;p


Weź pod uwagę fakt, iż GMów jest mniej więcej kilku na każdy serwer (z tego co mi wiadomo) i muszą oni przez cały czas pracy borykać się także z idiotycznymi pytaniami innych osób, lub z innymi problemami - niekoniecznie dotyczącymi jakiegoś konkretnego gracza, ale np całego serwera. Jeżeli się nie mylę, to na jednego GMa przypada ok 1000 graczy, jeśli nie więcej. Swoją drogą, ja nigdy zbyt długo nie czekałem, GM nigdy też nie robił mi problemów z naprawianiem respawnów w questach (bo to zwykle się buguje) czy nawet z odzyskiwaniem skasowanych postaci (na odzysk postaci czekałem 5 minut). Ale bywa też, że trzeba poczekać dłużej - w takich przypadkach po prostu uzbrajam sie w cierpliwość, bo wiem że w darmowych grach na taką pomoc w ogóle nie można liczyć (i znowu jako przykład podam GW).

Dnia 15.01.2008 o 19:49, DragonLord napisał:

W GW też masz "updajty", tyle, że głównie w balansie skilli. Eventy też są. W WoW jak masz
coś zbugowane, ktoś błąd raportuje (o ile ma cierpliwość) i Blizz pewnie go naprawi... za jakieś
6 miesięcy rzecz jasna...
Więc chyba trochę niedoceniasz GW/przeceniasz WoWa ;p.


Ale te updajty są dosyć oszczędne :) Jakby ArenaNet dodało tych parę opcji interfejsu więcej i usprawniło działanie Trade Panel/Chatu/Party Panel i paru wkurzających rzeczy w grze (np to, że nie można dołączyć do drużyny po wyjściu z miasta) i wreszcie naprawiło liczne bugi w misjach i questach, oraz nie poprawnie działające AI (jak np grupa mobków, która atakuje ciebie będąc umiejscowioną 20 metrów nad tobą - wystarczy, że trafi się elementalista i zgon gwarantowany, albo np problem z ginięciem blisko Ressurection Shrine, kiedy to grupa mobków gankuje ciebie przez bite pół godziny i nic nie możesz już na to poradzić dopóki małymi kroczkami nie zaczniesz jej eliminować), to zdobyliby moje uznanie i stwierdziłbym, że jednak jakieś konkretne updajty są.

Narazie tak nie jest i moim zdaniem WoW jest pod tym względem "uhuhuhu!" (czyt. miodzio!), bo niemalże co patch coś jest usprawniane i dodawane do gry (porównaj sobie np patch 1.12 z tym co było tuż po premierze WoWa - czy widzisz w tym jakiś wpływ pieniędzy z opłat abonamentowych? Bo ja widzę :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Posiadam alchemię i zbieranie kwiotków;P DO zrobienia "blackmouth oil" potrzebuję "oily blackmouth" i tu moje pytanie. Gdzie to znajdę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 04:54, Bill-TH napisał:

Witam, mam pytanie. Posiadam alchemię i zbieranie kwiotków;P DO zrobienia "blackmouth oil"
potrzebuję "oily blackmouth" i tu moje pytanie. Gdzie to znajdę??


Zadaj pytanie, a wowhead ci odpowie http://www.wowhead.com/?search=oily+blackmouth :P Ja od siebie tylko dodam, że to ryba i musisz ją złowić korzystając ze skilla Fishing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 04:54, Bill-TH napisał:

Witam, mam pytanie. Posiadam alchemię i zbieranie kwiotków;P DO zrobienia "blackmouth oil"
potrzebuję "oily blackmouth" i tu moje pytanie. Gdzie to znajdę??

nie wiem... ale poszukaj odp. na forum worldofwarcraft.com.pl (jeśli jesteś zarejestrowany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 04:54, Bill-TH napisał:

Witam, mam pytanie. Posiadam alchemię i zbieranie kwiotków;P DO zrobienia "blackmouth oil"
potrzebuję "oily blackmouth" i tu moje pytanie. Gdzie to znajdę??

Także mam te dwie profesje, i o ile dobrze pamiętam, to chodzi tu o rybe, którą możesz sobie sam złowić, lub -prawdopodobnie - kupić na aukcji lub od vendora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 04:54, Bill-TH napisał:

Witam, mam pytanie. Posiadam alchemię i zbieranie kwiotków;P DO zrobienia "blackmouth oil"
potrzebuję "oily blackmouth" i tu moje pytanie. Gdzie to znajdę??



Jest to ryba, którą musisz złowić lub kupić na AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się