Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Chłodzenie cieczą - absolutnie podstawowy poradnik

43 postów w tym temacie

gram.pl

Upał daje się we znaki nie tylko graczom, ale także ich komputerom. Jeżeli nic chcecie używać swojego sprzętu jako rondla do smażenia jajecznicy zadbajcie o prawidłowe chłodzenie. W poniższym poradniku dowiecie się jak zamontować, wybrać i jak działa chłodzenie cieczą.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Chłodzenie cieczą - absolutnie podstawowy poradnik" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny artykuł, może komuś się przydać. Mój następny komputer na pewno będzie miał chłodzenie cieczą, jednakże w moim komputerze narazie do procesora wystarcza wiatraczek standardowy w karcie grafiki Radeon HD4890 HiS mam lepsze chłodzenie, fabryczne iCooler i w zupełności wystarcza, chociaż chyba muszę zmienić wiatrak na procesorze i dodać 2 wiatraczki do obudowy. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1200zl to ja wole kupic klimatyzator do pokoju zeby troszke samego siebie schlodzic:)
Napewno jest sporo zapalencow ktorzy sa wstanie wydac takie piniadze na chlodzenie komputera i beda bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie cieczą... ciche, wydajne, i ładne dla oka... tylko ta cena :/ No nic przed kupnem nowego pecka będzie trzeba pozaciskać pasa i ograniczyć spożycie płynów wyskokowych typu piwo. Chociaż nie wiem czy wtedy mój układ chłodzenia się nie przegrzeje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i... Poza samym faktem, że artykuł jest wdg. mnie bardzo treściwy to jeszcze... Przekonał mnie do zakupu chłodzenia wodnego do swojego komputera :D

Zaczynam odkładać talarki ;)

Dziękuję za cenne informacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Ci co pisali ten artykuł na fizyce nie uważali. H20 to doskonały izolator prądu, sprzęt by się nie spalił. Stosowanie innych cieczy wynika raczej z tego, że lepiej przewodzą ciepło.

Pozdrawiam - człowiek który nie zdał rozszerzonej matury z fizyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
Polecam więc wrzucić suszarkę do wody i zobaczyć, jak woda będzie dobrze izolowała prąd od suszarki i korków w domu :) Radzę stać wtedy blisko, bo niewielka ilość cieczy na ciele i jesteś załatwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa. Tak, jak pisałem: 1200 zł to dość dużo, a za bardziej rozwinięte układy i lepsze komponenty zapłacimy nawet 2-3x więcej. Tak czy inaczej nawet przy instalacji GPU + CPU, ciecz daje znakomite rezultaty. Obecne komponenty nie dość, że żrą dużo prądu to jeszcze z powodzeniem mogłyby robić za grzejnik :) Jest problem, a LQ jest rozwiązaniem. Jeżeli obecna tendencja do rozwoju technologii się utrzyma to za parę lat LQ będzie standardem, a nie tylko drogim poprawiaczem wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 13:01, mivi napisał:

Jeżeli obecna tendencja do rozwoju technologii się utrzyma to za parę lat LQ będzie standardem,
a nie tylko drogim poprawiaczem wydajności.


To ten standard bedzie mało popularny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, te chłodzenia wodne nie są takie wspaniałe jak sądziłem. Nie opłaca się w to inwestować jeżeli różnica temperatur to jedynie 10-20 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 13:07, Crew_900 napisał:

Kurde, te chłodzenia wodne nie są takie wspaniałe jak sądziłem. Nie opłaca się w to inwestować
jeżeli różnica temperatur to jedynie 10-20 stopni.


LOL 20 stopni to ogromna roznica i przy okazji nie robi za suszarke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz każdy ma swoje zdanie : ) Ale dla mnie naprawdę to nie opłacalne jest. 1200 zł czy coś koło tego zestaw : /

Zwłaszcza, że u mnie temperatura procka w stresie nie przekracza 60 stopni a grafiki nie dochodzi nawet do 80 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność zależy od wykorzystania sprzętu. Jakbyś używał GTX470 to byś miał temperaturę 85 stopni w stresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować