Zaloguj się, aby obserwować  
Schirokko

Czy gry naprawdę mogą skrzywić psychikę człowieka i doprowadzić do nieszczęścia.

162 postów w tym temacie

Ja w gry gram nałogowo i przyznam, że jestem uzależniony. FPS, RTS RPG i inne różności, które wpadną mi w łapska. Na szczęście przyznam, że do takich zachowań obecnych na ekranie mi jeszcze daleko ;-) Nie wszczynam bójek, jestem w miarę dobrym człowiekiem, altruista. Czegóż chcieć więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu. To odpowiedź jest oczywista, że tak. Jak jakiś chłopaczek (powiedzmy 10 latek) gra cały czas w quaka to po tem chce sprobować w normalnym życiu ---- nie mówie, że wszyscy ale część osób tak postępuje. Zauważcie to co pokazują w telewizji różne zbrodnie --to oni tłumaczą się, że oglądali filmy bądź grali w gry i chcieli zobaczyć to w realu.
Ja sądze, że takie osoby mają zaburzoną psychike już wcześniej a gry czy filmy poprostu ją dodatkowo potęgują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze gry moga wypaczyc psychike. To czy tak bedzie zalezy od wieku i charakteru gracza. Ze smutkiem obserwuje scene CSa gdzie wiekszosc graczy, zwlaszcza klanowych to 12-14 latkowie, ktorzy to o dziwo na VOiPie sa najbardziej agresywni. Podobnie rzecz ma sie w innych tego typu grach podejrzewam. To sa jednak FPP. Ciezko mi sobie wyobrazic by agresje czy inne zle zachowania wywolywaly gry ekonomiczne np ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 02:17, Dark SMG napisał:

słuchaj to może przytocz jakiś argument bo to że "gra jest walniięta" i że jeje nie lubisz
to mi nic nie mówi, o ile coś masz na poparcie słów, bo jak narazie mnie nie przekonujesz



Dwunastolatek rzucił się na matke z krzesłem i dotkliwie ją pobił gdy ta wyłączyła mu komputer. Gówniaż właśnie w tym momencie kupował jakieś przedmiot w Tibi. Przypadków agresji spowodowanej grą w to ścierwo jest o wiele więcej.

70% osób grających w tibie to gnoje które jak tylko mają okazje to wqrzają innych, zabierają im przedmioty, wcinają się w walki i wyklinają na okrągło. Nawet nie próbuj mi wciskać, że tak nie jest, bo co chwila widziałem takie sytuacje, gdy brat w to grał.

Wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 15:56, Pawłek napisał:

Dwunastolatek rzucił się na matke z krzesłem i dotkliwie ją pobił gdy ta wyłączyła mu komputer.
Gówniaż właśnie w tym momencie kupował jakieś przedmiot w Tibi. Przypadków agresji spowodowanej
grą w to ścierwo jest o wiele więcej.

70% osób grających w tibie to gnoje które jak tylko mają okazje to wqrzają innych, zabierają
im przedmioty, wcinają się w walki i wyklinają na okrągło. Nawet nie próbuj mi wciskać, że
tak nie jest, bo co chwila widziałem takie sytuacje, gdy brat w to grał.

Wystarczy??


nie jestem zwolennikiem brania ludzi w ogólniki, ale z tym się w 100 % zgadzam - mój w miarę normalny kumpel dzięki tibii dostał bezmózgowia pospolitego --_--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 15:56, Pawłek napisał:

Dwunastolatek rzucił się na matke z krzesłem i dotkliwie ją pobił gdy ta wyłączyła mu komputer.
Gówniaż właśnie w tym momencie kupował jakieś przedmiot w Tibi. Przypadków agresji spowodowanej
grą w to ścierwo jest o wiele więcej.

70% osób grających w tibie to gnoje które jak tylko mają okazje to wqrzają innych, zabierają
im przedmioty, wcinają się w walki i wyklinają na okrągło. Nawet nie próbuj mi wciskać, że
tak nie jest, bo co chwila widziałem takie sytuacje, gdy brat w to grał.

Wystarczy??


I to jest twoim zdaniem wina gry tak? bo jak by grał w WoWa np. i coś kupował t by mame pocałował w policzek nie?
stary ja ci powiem tak że jak kolega czy koleżanka nie odróżniają filcji w grtach, filmach czy książkach to nie powinni z takowych kożystać, agresja wywołana wyyłączeniem kompa jest zrozumiała, jak byś np. oglądał film a tu nagle matka wyłącza ci TV to byś się wkużył nie? bo jeśli nie to jesteś nienormalny :P
każdy byłby niezadowolony o ile film jest dobry a już stopień tego niezadowolenia jest zależny od danego człowieka widać ten 12 latekbył bardzo wybuchowy skoro d tego doszło, nie usprawiedliwiam jego zachowania ale twoje argumęty do mnie nie przemawiają.
Okradanie graczy? hmm wyjdźna ulice w jakimś większym mieście, idź do biednej dzielnicy po zmroku, ciekawe czy cie nie okradną :P
widziesz to ja już wole żeby dzieciaki tak się zachowowały w grze niż na ukicy z nożem kroić przechodniów.
i moim zdaniem nie jest to wina gry bo kradzieże pojawiły zdaje się "troszke" wcześniej niż pojawiłą się Tibia.
No główkuj dalej, czekam na jakieś porządniejszew argumęty, pozdrawiam :)

Gamers Review RUZEZ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 08:46, Lailonn napisał:

Oczywiscie, ze gry moga wypaczyc psychike. To czy tak bedzie zalezy od wieku i charakteru gracza.
Ze smutkiem obserwuje scene CSa gdzie wiekszosc graczy, zwlaszcza klanowych to 12-14 latkowie,
ktorzy to o dziwo na VOiPie sa najbardziej agresywni. Podobnie rzecz ma sie w innych tego typu
grach podejrzewam. To sa jednak FPP. Ciezko mi sobie wyobrazic by agresje czy inne zle zachowania
wywolywaly gry ekonomiczne np ;P

hmm po pierwsze takich małolatw nie przyjmują z 2 powodów
1. Niski wiek = mało w głowie
2. Niski wiek = brak mutacji głosu a jak ci takie zacznie piszczeć to się grać nie da

a poniewaarz sam zaliczyłęm klan ( byłem CL-em) w CoD2 więc mogę się spokojnie wypowiadać, nie zgodze się zaś z tym że są agresywni, fakt sporo sę klnie ale nie ma w tym nic osobistego więc.....

i sorry za PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 08:40, Konrades napisał:

Co do tematu. To odpowiedź jest oczywista, że tak. Jak jakiś chłopaczek (powiedzmy 10 latek)
gra cały czas w quaka to po tem chce sprobować w normalnym życiu


W wieku 5 lat gralem na amidze 600 w gre Franko, diablo podobne gry w ktorych wielkim toporem rozwalalem glowy przeciwnikow i w mase podobnych i brutalnych gier. Pozniej byl pc z doom''em, dukiem, quakiem, soldier of fortun 1/2 itd itd itd. I mam normalna psychike, nic mi krew, brutalnosc nie zaszkodzila. A to co pokazuja w TV jest wyolbrzymione. Takich przypadkow jest 1 na milion, ze ktos pomylil zycie od GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 08:40, Konrades napisał:

Co do tematu. To odpowiedź jest oczywista, że tak. Jak jakiś chłopaczek (powiedzmy 10 latek)
gra cały czas w quaka to po tem chce sprobować w normalnym życiu ---- nie mówie, że wszyscy
ale część osób tak postępuje. Zauważcie to co pokazują w telewizji różne zbrodnie --to oni
tłumaczą się, że oglądali filmy bądź grali w gry i chcieli zobaczyć to w realu.
Ja sądze, że takie osoby mają zaburzoną psychike już wcześniej a gry czy filmy poprostu ją
dodatkowo potęgują.

Kurcze ale ja spamuje:P przepraszamn za to ale znalazłęm te wypowiedź a więc:

hmmm noo tak ależ Quake jest realistyczny w końcu po ulicach latają stroogi i rzołnieże z super bronią:P
No tak a nie przyszło ci do głowy że ludziom czasem odwala?
no a jak już stanie się tragedia to zaczyna się myślenie co tu zrobić żeby się upiekło, jedną z linji obrony mogą być problemy z głową, ale to można sprawdzić przez badania psychiatryczne, można też pujść w gry, bardzo popularny ostatnio Sybol zła.
I tak ściemniamy
"ee...noo...bo ja grałem w...eee....nooooo...tego....no...quake. i tam się noo...tego...zabijało, nooo...i...tego...ja tak zrobiłęm bo...nooo...tego...myślełem że to....noo....npoo...że...too...tego...nooo...że on tak jak w grze noo.. że ..togo...że on jest ten niedbry..wysoki sądzie poszę o niski wymiar kary bo..tego...ja wzorowałęm się na...tego...na grze"
I tak sporo się gada że gry brutalne że seks że nalrkotyki i tak dalej, pytanie tylko na czym są one wzorowane bo myślałęm że na naszym świecie, ale może się nie znam :P
i tak dostaje dzieciak z 1-2 lata w zawieszeniu i kuratora, a normalnie by trafił do poprawczaka na kilka lat.
fakt mogą się trafiń postaci które faktycznie wzorują się na grach ale to psychole, a takim po leczeniu dopiero wolno pograć bo taki się dszuka agresji nawet w kangurku kao :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:58, Dark SMG napisał:

hmm po pierwsze takich małolatw nie przyjmują z 2 powodów
1. Niski wiek = mało w głowie
2. Niski wiek = brak mutacji głosu a jak ci takie zacznie piszczeć to się grać nie da

a poniewaarz sam zaliczyłęm klan ( byłem CL-em) w CoD2 więc mogę się spokojnie wypowiadać,
nie zgodze się zaś z tym że są agresywni, fakt sporo sę klnie ale nie ma w tym nic osobistego
więc.....

i sorry za PPP


A co ty myslsiz, ze ja klanowo nie gralem? :D Zaliczylem kilkadziesiat klanow w rozne gry FPS.

Klanowo gram od ladnych kilku lad na dosc dobrym imho poziomie. Ostatnio 2 miejsce w kraju w Polish Championships 2006 w BF2(w 2005, 5 :P) Podobnie poziomem gralem/gram w CS oraz AA. I niestety jak najbardziej przyjmuje sie malolatow bo to oni maja najwiecej czasu na gre. Ja aktualnie z powodu studiow oraz pracy zrezygnowalem z e-gamingu. Ale swoje juz widzialem i wiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, że nie przeczytałem do końca twojej wypowiedzi więc odpowiem tobie o co mi chodziło. Po pierwsze napisałem że nie wszystkim odbija tylko nie którym. Po drugie napisałem, że osoby przeważnie mają już chorobe a gra potęguję negatywne emocje co powoduje później katastrofe. Po trzecie użyłem Quake tylko dla przykładu a nie dla realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:06, Konrades napisał:

Powiem ci szczerze, że nie przeczytałem do końca twojej wypowiedzi więc odpowiem tobie o co
mi chodziło. Po pierwsze napisałem że nie wszystkim odbija tylko nie którym. Po drugie napisałem,
że osoby przeważnie mają już chorobe a gra potęguję negatywne emocje co powoduje później katastrofe.
Po trzecie użyłem Quake tylko dla przykładu a nie dla realizmu.

Dla tego podkreściam OSOBY PSYCHICZNIE CHORE LUB NIESTABILE NIE POWINNY BYĆ PODDAWANE CZYNKIMOM KTÓRE POTĘGJĄ U NICH AGRESJE (gry, film, książka, bilbord co kolwiek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:53, Dark SMG napisał:

Dla tego podkreściam OSOBY PSYCHICZNIE CHORE LUB NIESTABILE NIE POWINNY BYĆ PODDAWANE CZYNKIMOM
KTÓRE POTĘGJĄ U NICH AGRESJE (gry, film, książka, bilbord co kolwiek)

Zgadzam się z tobą tylko trzeba jeszcze jeden czynnik uwzględnić. Nie zawsze widać chorobe psychiczną czasami jest ukryta (np jak rak - bez badania sie nie dowiesz - chyba ze juz jestes w stanie zaawansowanym) i wtedy gry moga spowodowac przyspieszone reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszysko coś w tym stereotypie Tibii jest, bo nie znam normalnej osoby w to grającej od dłuższego czasu (nawet na necie). Oczywiscie nie chcę tutaj nikogo obrażać, to tylko moje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grales w Tibia lub CSa? Tam znakomita czesc graczy to wlasnie dzieciaki do 16 roku zycia. Tibia jest za friko dlatego tak popularna. Poziom kultury jaki prezentuja nasi rodacy(i nie tylko) wola o pomste do nieba. W CSie wystarczy wejsc na 10minut do gry by na VOiPie posluchac jakiegos "leszczyka" szczerbiociacego jak mala dziewczynka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:16, Lailonn napisał:

Grales w Tibia lub CSa? Tam znakomita czesc graczy to wlasnie dzieciaki do 16 roku zycia. Tibia
jest za friko dlatego tak popularna. Poziom kultury jaki prezentuja nasi rodacy(i nie tylko)
wola o pomste do nieba. W CSie wystarczy wejsc na 10minut do gry by na VOiPie posluchac jakiegos
"leszczyka" szczerbiociacego jak mala dziewczynka :P

Tibie raz chciałęm zainstalować ale instalka miała błąd a w CS`a grałęm daaawno temu
nie rozumiem do czego zmierzasz w każdą grę grają też dzieci, pomijając te malitkie oznaczenia wiekowe:P pamiętam jako 14 latek chyba kupiłęm sobie GTA3 :P (gra ma ograniczenie wiekowe od lat 18)
hehe moim zdaniem powinno się tego przestrzegać powiedzmy taki 16 latek już w sumie mógł by grać w co popadnie ale 10-14? nie sądze :P
hmm inna sprawa to tek seks, tak głośno że w polsce jest zacofanie, może by zrobili gre strike seksuologicznmą, taki poradnik, kompedium wychwiania do życia w rodzinie, hmm Simsy by ty były jak ulał ale o wiele gardziej śmiałe :)
wiadomo jak jest pod tym względem w szkołach a potem pojawiają się w statystykach matki w wieku 13 14 czy 15 lat i nikt nie wie z kąd i dla czego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować