Zaloguj się, aby obserwować  
Schirokko

Czy gry naprawdę mogą skrzywić psychikę człowieka i doprowadzić do nieszczęścia.

162 postów w tym temacie

Zmierzam do tego, ze te oznaczenia wiekowe sa sporadycznie...przestrzegane. Dziecko 14 letnie nie ma jeszcze "stabilnej" psychiki - sadzac po parlamentarzystach i 50 latkowie moga nie miec :P - i granie w gry jak GTA itp szkodzi im. Nie powiem, ze sa powodem agresji bo to juz udowodniono, ze nie do konca. Po prostu ludzie agresywni siegaja p otakie wlasnie gry, ktore wyciagaja z nich to co juz tam siedzi. Tylko czy to jest wytlumaczenie? Zagraj w tibie. Na prawde to co zobaczysz przerazi cie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:55, Lailonn napisał:

Zmierzam do tego, ze te oznaczenia wiekowe sa sporadycznie...przestrzegane. Dziecko 14 letnie
nie ma jeszcze "stabilnej" psychiki - sadzac po parlamentarzystach i 50 latkowie moga nie miec
:P - i granie w gry jak GTA itp szkodzi im. Nie powiem, ze sa powodem agresji bo to juz udowodniono,
ze nie do konca. Po prostu ludzie agresywni siegaja p otakie wlasnie gry, ktore wyciagaja z
nich to co juz tam siedzi. Tylko czy to jest wytlumaczenie? Zagraj w tibie. Na prawde to co
zobaczysz przerazi cie...


dzięki ale nie, tibi nie trawie z powodu tandetnej grafy i głupiej rozgrywki wole Lineage II lub WoWa :D
hmmmm nasz świat jest dziwny swoją drogą dla jednych to dobrze a dla innych źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 01:26, Dark SMG napisał:

Zagraj w tibie. Na prawde
to co
> zobaczysz przerazi cie...

dzięki ale nie, tibi nie trawie z powodu tandetnej grafy i głupiej rozgrywki wole Lineage II
lub WoWa :D
hmmmm nasz świat jest dziwny swoją drogą dla jednych to dobrze a dla innych źle.

a ja wam mówie niech ci agresywni gają w ... OGAME ponieważ.. gra tak wciąga ze praktycznie bedą siedziec cały czas przy kompie a co za tym idzie nie wyjdą na ulice i nie bedą krzywdzić ludzi... ich umysły pochłonie jedna myśl.. co sie dzieje z moją flotą ? przestaną mysleć o tym co do tej pory myśleli.. gra nauczy ich odpowiedzialnośći (za sojusz) punktualności (powróct.atak floty , ) a po spędzonych godzinach przy tej grze nie bedzie im sie chciało nic innego jak tylko spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 06:32, Chester001 napisał:

a ja wam mówie niech ci agresywni gają w ... OGAME ponieważ.. gra tak wciąga ze praktycznie
bedą siedziec cały czas przy kompie a co za tym idzie nie wyjdą na ulice i nie bedą krzywdzić


Ile można grać?? Czy sądzisz, że będą grali 24 godzine na dobe i do końca życia?? Ja sądze, że nie i wtedy wyjdzie na ulice i potem będzie chciał pokazać czego się nauczył. Miałem już taki przypadek w szkole -- z nożem latał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 06:32, Chester001 napisał:

> Zagraj w tibie. Na prawde
> to co
> > zobaczysz przerazi cie...
>
> dzięki ale nie, tibi nie trawie z powodu tandetnej grafy i głupiej rozgrywki wole Lineage
II
> lub WoWa :D
> hmmmm nasz świat jest dziwny swoją drogą dla jednych to dobrze a dla innych źle.
a ja wam mówie niech ci agresywni gają w ... OGAME ponieważ.. gra tak wciąga ze praktycznie
bedą siedziec cały czas przy kompie a co za tym idzie nie wyjdą na ulice i nie bedą krzywdzić
ludzi... ich umysły pochłonie jedna myśl.. co sie dzieje z moją flotą ? przestaną mysleć o
tym co do tej pory myśleli.. gra nauczy ich odpowiedzialnośći (za sojusz) punktualności (powróct.atak
floty , ) a po spędzonych godzinach przy tej grze nie bedzie im sie chciało nic innego jak
tylko spać :)

hmmm śmiałą myśl ale wiesz co, a jak się komuś znudzi? ja zażąrcie grałem w BiteFight i p 3-4 miesiącach mi się znudziło i zstawiłem gre :P
ileż można grać?? każda gra się znudzi a wtedy delikwent idzie na ulice :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2006 o 12:49, Dark SMG napisał:

hmmm śmiałą myśl ale wiesz co, a jak się komuś znudzi? ja zażąrcie grałem w BiteFight i p 3-4
miesiącach mi się znudziło i zstawiłem gre :P
ileż można grać?? każda gra się znudzi a wtedy delikwent idzie na ulice :P

no sory ale bitefight to gówno jest... sam tez grałem... Boshe.. wygrywałem z o wiele silneijszym ale przegrywałem z zielonym.. a do miasta nie opłącało sie chodzic po 2H tylko co 10 min czy coś.... bo to było wszystko losowe.. dajcie spokój.. do ogame sie nie umywa... po za tym.. grałbym dalej w ogame gdyby nie szkoła itd itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze bys tak w koncu nauczyl sie ciac posty? Bo jak widze nie jest to Twoja jedyna wiadomosc, ktora zawiera cytat w cytacie lub piszesz jedno zdanie w odpowiedzi na kilkanascie linijek tekstu, np:

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6901&pid=122
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10296&pid=39 (spam)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=9667&pid=2440
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=13265&pid=39
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=13265&pid=33 (tego juz nawet nie skomentuje)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2297&pid=1024 (jw. - trzypoziomowy cytat)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=12205&pid=139
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=12205&pid=136

A to nie sa nawet cztery dni, bo ostatni post jest z 17.10 z godz. 19:23. Moze zapamietaj: ''Dobrym zwyczajem jest, by tresc cytowanego posta nie byla wieksza od Twoje wypowiedzi. Jeszcze lepiej jest gdy cytat zajmuje 1/3, a Twoja wypowiedz 2/3 danego posta...''
PS. Gdy nie zobacze poprawy otrzymasz po prostu degradacje - jakbys mial czyste to konto to mogloby sie skonczyc na Ostrzezeniu, ale tak nie bedzie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:54, Dark SMG napisał:

I to jest twoim zdaniem wina gry tak? bo jak by grał w WoWa np. i coś kupował t by mame pocałował
w policzek nie?
stary ja ci powiem tak że jak kolega czy koleżanka nie odróżniają filcji w grtach, filmach
czy książkach to nie powinni z takowych kożystać, agresja wywołana wyyłączeniem kompa jest
zrozumiała, jak byś np. oglądał film a tu nagle matka wyłącza ci TV to byś się wkużył nie?
bo jeśli nie to jesteś nienormalny :P
każdy byłby niezadowolony o ile film jest dobry a już stopień tego niezadowolenia jest zależny
od danego człowieka widać ten 12 latekbył bardzo wybuchowy skoro d tego doszło, nie usprawiedliwiam
jego zachowania ale twoje argumęty do mnie nie przemawiają.
Okradanie graczy? hmm wyjdźna ulice w jakimś większym mieście, idź do biednej dzielnicy po
zmroku, ciekawe czy cie nie okradną :P
widziesz to ja już wole żeby dzieciaki tak się zachowowały w grze niż na ukicy z nożem kroić
przechodniów.
i moim zdaniem nie jest to wina gry bo kradzieże pojawiły zdaje się "troszke" wcześniej niż
pojawiłą się Tibia.
No główkuj dalej, czekam na jakieś porządniejszew argumęty, pozdrawiam :)

Gamers Review RUZEZ! :P



Boże!! Jakoś tak się składa, że ludziom tylko po tej Tibii odwala. Mama wyłancza mi fajny film to przecież w nią krzesłem nie żucam!! Zdenerwowany jestem, ale tylko dzieci Tibii są zdolne do takich wyczynów

Okradanie graczy? hmm wyjdźna ulice w jakimś większym mieście, idź do biednej dzielnicy po
zmroku, ciekawe czy cie nie okradną :P


Nie rozśmieszaj mnie... To jest według ciebie normalne zachowanie tak?? Okradanie ludzi jest spoko. I w tym mojmęcie sam zauważyłeś, że osoby grające w Tibie są jak te żule, kibole i chuligani.

Uzależnionego nie przekonam, ale dobrze.

Mam kumpli. Kiedyś chodzili ze mną do klasy, ale nie przeszli. To też przez tibie, zamiasdt uczyć się grali w tibie. Może głupio brzmi, ale to prawda. Rzucili szkołe dla tibi.

Ogólnie tibia robi z ludzi chuliganów, i przestępców. Przeszkadza/uniemożliwia nauke, nawet nie zaprzeczaj, bo tylko się ośmieszysz.

Ogólnie tak jak napisałem wcześniej Tibia to g***o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Boże!! Jakoś tak się składa, że ludziom tylko po tej Tibii odwala. Mama wyłancza mi fajny film to przecież w nią krzesłem nie żucam!! Zdenerwowany jestem, ale tylko dzieci Tibii są zdolne do takich wyczynów
No jasne bo to jest oczywiście wina gry, winą kieszonkowców są portfele a winą złodziei samochodów same samochody, a może GTA?
no mówie najlepiej zrzucić wine na coś co się samo nie obroni.

>Nie rozśmieszaj mnie... To jest według ciebie normalne zachowanie tak?? Okradanie ludzi jest spoko. I w tym mojmęcie sam zauważyłeś, że osoby grające w Tibie są jak te żule, kibole i chuligani.

a czy ja powiedziałem że to normalne zachowanie i że okradanie ludzi jest spoko?w każdej społeczności są ci dobrzy i ci źli jak pujdziesz do wawy po zmroku, do metra to na 100% cie skroją, w tibi jak w życiu są złodzieje, i czy to jest wina sameo programu? jakiś przekaz podprogowy wali "macie iść i mrdować, grabić i gwałcić" ?
NIE to już problem tych jednostek taką sytualcje znajdziewsz WSZĘDZIE w każdej spłeczności, w WoWie, w Guild Wars, w LineageII w każdym MMORPG znajdą się ci źli i ci dobrzy.

>Uzależnionego nie przekonam, ale dobrze.

tak się składa (już o tym pisałem) że w tibie nie gram, bo ma brzydką grafe i jest głupia jako gra

>Mam kumpli. Kiedyś chodzili ze mną do klasy, ale nie przeszli. To też przez tibie, zamiasdt uczyć się grali w tibie. Może głupio brzmi, ale to prawda. Rzucili szkołe dla tibi.

no to pogratulować kolegi, no no no musiała go ta tibia nieźle wciągnąć.
oczywiście to jest troszke kretyńskie bo po paru-nastu miesiącach gra się nudzi połowie graczy no ale oki, skoro tak wolał to już jego sprawa.

>Ogólnie tibia robi z ludzi chuliganów, i przestępców. Przeszkadza/uniemożliwia nauke, nawet nie zaprzeczaj, bo tylko się ośmieszysz.

No tak, to ty nie wiedziałeś że Tibia jest super tajnym obozem treningowym dla złodzieji, bandytów, morderców, gwałciciekli i reszty tej chałastry.
A BF2 to wstęp do rekrutacji Piechoty morskiej, tak jakSplinter Cell tam nawet bez połączenia z netem NSA monotoruje twoje poczynana, jak bęziesz bardzo dbry to pleci śmigłowiec, wpakujęce tam w w worku i zostajesz kolejnym Samem Fisherem :P
a tak na serio jak oglądasz TV 24h na dobe to też Przeszkadza/uniemożliwia to nauke, skoro delikwent siedzi przed kompem cały dzień i gra w tibie to JEGO WOLA nikt go to tego nie przymusza, a już napewno nie gra, nie ma napisu przy prubie wyłączenia gry typu
"Jeśli mnie wyłączysz zabije twoją rodzine a potem ciebie"
"albo zostań alboo zginiesz w męczarniach"
Więc jeśli ktoś gra to robi to Z WłASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI i nam już nic do tego czy ten ktoś sobie marnuje życie w ten sposób siedząc 24h na dobe przed monitorem.

>Ogólnie tak jak napisałem wcześniej Tibia to g***o

I masz święte (a właściwie konstytucyjne) prawo do wyrażania włąsnego zdania o ile nie jest ono obraźliwe.
sam osobiśne nie lube tibi, a "Fabryką Idiotów" można nazwać prawie wszystko na tej plancie więc Tibia nie jest wyjątkiem.
I tym miłym akcętem mówie papa bo ide popracować :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 12:16, Dark SMG napisał:

No jasne bo to jest oczywiście wina gry, winą kieszonkowców są portfele a winą złodziei samochodów
same samochody, a może GTA?
no mówie najlepiej zrzucić wine na coś co się samo nie obroni.

Tylko, że tu jest pewna zalerzność. Tibia sama w sobie nie jest grą brutalną, a wywołuje ją u wielu najczęściej młodych graczy. W te bajki, że przez GTA ludzie się zabijają nie wierzę. Ale widziałem skutki gry w Tibie dlatego jestem jej przeciwnikiem.

Dnia 21.10.2006 o 12:16, Dark SMG napisał:

a czy ja powiedziałem że to normalne zachowanie i że okradanie ludzi jest spoko?w każdej społeczności
są ci dobrzy i ci źli jak pujdziesz do wawy po zmroku, do metra to na 100% cie skroją, w tibi
jak w życiu są złodzieje, i czy to jest wina sameo programu? jakiś przekaz podprogowy wali
"macie iść i mrdować, grabić i gwałcić" ?


Tylko, że MMORPG tworzą sami gracze i to właśnie gra z innymi osobami do nich przyciąga. Tibia właśnie przyciąga takich hamów i gówniaży. Potem zaloguje sie taki ośmiolatek i widzi co sie w grze dzieje, a że gra w to po 8 godzin dziennie to zaczyna to brać na poważnie. "Przecież wszyscy tak robią"

Dnia 21.10.2006 o 12:16, Dark SMG napisał:

NIE to już problem tych jednostek taką sytualcje znajdziewsz WSZĘDZIE w każdej spłeczności,
w WoWie, w Guild Wars, w LineageII w każdym MMORPG znajdą się ci źli i ci dobrzy.

>

W Tibi niestety przeważają ci źli. Gra jest darmowa, nie ma tam prawie żadnej kontroli to sobie wpadnie taki ham żeby innym zabawe popsuć.

Dnia 21.10.2006 o 12:16, Dark SMG napisał:

tak się składa (już o tym pisałem) że w tibie nie gram, bo ma brzydką grafe i jest głupia jako
gra

Przyznam, że nieczytałem wszystkich postów. Tu się pomyliłem. Sorry.

Dnia 21.10.2006 o 12:16, Dark SMG napisał:

no to pogratulować kolegi, no no no musiała go ta tibia nieźle wciągnąć.
oczywiście to jest troszke kretyńskie bo po paru-nastu miesiącach gra się nudzi połowie graczy
no ale oki, skoro tak wolał to już jego sprawa.

I właśnie takich osób jak mój kumpel jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w EMPIKu świadkiem ciekawej sytuacji.

Idzie mama i zdecydowanym tonem mówi - Jest od 18?? To znaczy, że nie jest dla Ciebie!" Za nią dzieciak, bo ja wiem? 10 lat może "Ale w tej tylko sie z samochodu można... I jeszcze..." matka na to "Wykluczone!!" Dzieciak widac chciało mu się wyć, ale matka nie ustąpiła - i gierki niet.

Podoba mi sie takie podejście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co... ja w sumie nie wiem, czy pozwoliłbym swojemu na przykład dziesięcioletniemu dziecku grać w coś pokroju Painkillera... co prawda sam wychowałem sie na podobnie ''brutalnych'' gierkach (Diablo 2, jakieś inne strzelanki, Serious Sam) i zgrzytów w swojej psychce nie widzę - ale bałbym sie o swoją pociechę. właściwie nie wiem czemu - moi rodzice nigdy nie sprawdzali w co gram na kompie - a jednak chyba wciąż zaliczam sie do grona w miarę normalnych nastolatków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim oczom tez ostatnio ukazala sie niecodzienna sytuacja (tez w empiku , ale przy konsolach)

bylo to w czwartek wiec za duzo ludzi w empiku nie bylo ale jak zwykle mlodziki (gora 9 czy 10 lat) pogiercywaly sobie w fife 07. nagle jeden z tych dzieciakow zaczal szrpac drugie aby dal mu teraz zagrac, no wiec ten drugi ktory gral nie odpuszczal tak latwo , wsrod maluchow wywolala sie mala "slowna przepychanka" w ktorej wulgaryzmow uzywali jak przecinkow. w koncu zaczela soie mala bojka , po chili przyszedl ochroniarz i wyprowadzil niesfornych graczy ze sklepu.

jaki z tego moral ??

dzieci /mlodziez ktora przebywa w niodpowiednim towarzystwie bez zainteresowania ze strony rodzico wyrasta na kiboli, huliganow, zlodzieji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauri to żadna nowośc.

jak parcowałem na koloniach z Salezjanami (zakonnicy, którzy pracują z trudną młodzieżą) to mieliśmy takiego 8 latka, z którego rasowi recydywiści zrobili sobie maskotkę. Chłopak był bardzo mocno zdeprawowany, a rodzice sobie z nim ni eradzili. Poszedł do domu dziecka - nie skorzystał z okazji do wyrwania się z szamba, ale taki dzieciak jeszcze nie potrafi tego zrozumieć. Ważne jest jedno - jest już starcony dla społeczeństwa, chyba, że weźmie się za niego specjalista (u san takich brak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U NORMALNEGO człowieka gry raczej nie sa w stanie wypaczyć psychiki. Przeciwnie, można się czegoś czasem (chociążby języka poprzez zajrzenie do słownika). Ale przyznaję ,że u niektórych ludzi gry moga agresję pobudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 15:16, Pawłek napisał:

Tylko, że tu jest pewna zalerzność. Tibia sama w sobie nie jest grą brutalną, a wywołuje
ją u wielu najczęściej młodych graczy. W te bajki, że przez GTA ludzie się zabijają nie
wierzę. Ale widziałem skutki gry w Tibie dlatego jestem jej przeciwnikiem.

Tutaj zgodzę się z kolegą Dark SMG, takie numery zależą od osoby, a nie gry. Tibia, Baldur''s Gate, Unreal Tournament - jedni będą w to grać ze spokojem i opanowaniem, a inne z furią wypisaną na twarzy. Co najmniej w 80% to zależy od osoby. Jedna osoba na wykasowanie sejwa z jakiejś gry zareaguje śmiechem. Inna, że i tak tej gry nie lubiła. A jeszcze inna weźmie nóż w łapy i pójdzie zabić swoich rodziców. Nie żartuję.

Dnia 21.10.2006 o 15:16, Pawłek napisał:

Tylko, że MMORPG tworzą sami gracze i to właśnie gra z innymi osobami do nich przyciąga.
Tibia właśnie przyciąga takich hamów i gówniaży. Potem zaloguje sie taki ośmiolatek i
widzi co sie w grze dzieje, a że gra w to po 8 godzin dziennie to zaczyna to brać na
poważnie. "Przecież wszyscy tak robią"

Przepraszam, ale co Cię to obchodzi? To, że jakiś gówniarz zacznie innych obrażać w jakiejś Tibii, to jeszcze nie znaczy, że Ty masz na to reagować z gniewem (z całym szacunkiem). Jak taki cham przyjdzie klnąć na jakiś serwer, to albo go zignorujesz, albo wywalisz - jeśli to Twój serwer.
Przecież przez takie "wszyscy to robią" to marnuje sobie swój czas, swoje życie, a nie Twoje. A przynajmniej ja tak myślę.

Dnia 21.10.2006 o 15:16, Pawłek napisał:

W Tibi niestety przeważają ci źli. Gra jest darmowa, nie ma tam prawie żadnej kontroli
to sobie wpadnie taki ham żeby innym zabawe popsuć.

To akurat zdarza się w wielu grach na internecie, uwierz mi. Tibia nie jest samotna w tym... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że mogą. Tylko wtedy, kiedy gra w nie ktoś kto ma jakieś zaburzenia psychiczne, nie potrafi się opanowywać emocjonalnie itd. Ale to rzadkość, gry są dla ludzi przecież ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy ten problem że w gry typu: Manhunt, Postal itp. pocinają dzieciaki z podstawówki. Nie twiedze że takich gier nie powinno być w ogóle tylko że powinny one trafiać do tych którym te gry nie zaszkodzą ( lub zaszkodzą mniej ). Bariera 18 lat jest sztuczna ale jakieś zasady muszą obowiązywać. Gry owszem mogą zostawić trwały ślad na psychice ale wtedy gdy trafią na podatny grunt. Mogą one zszarpać psychikę ale to też po części wina opiekunów którzy nie pilnują dzieci lub totalnie to olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 18:55, KŁEJK napisał:

W Polsce mamy ten problem że w gry typu: Manhunt, Postal itp. pocinają dzieciaki z
podstawówki.

Pamiętam te czasy, chociaż w gry typu Manhunt i Postal nie grałem (GTA u kumpla to było to). Pograłem, pograłem i nic. Kompletnie nic mi się nie stało.

Dnia 21.02.2008 o 18:55, KŁEJK napisał:

Nie twiedze że takich gier nie powinno być w ogóle tylko że powinny one trafiać do tych
którym te gry nie zaszkodzą ( lub zaszkodzą mniej ).

Zgadzam się, ale... Na jakiej podstawie można stwierdzić, że temu zaszkodzi, a tamtemu już nie? Oczywiście można by to zrobić, ale oceniając ludzi indywidualnie, a nie wrzucając do jednego wora. Nie od dziś wiadomo, że dojrzałość psychiczna nie zawsze idzie w parze z wiekiem.

Dnia 21.02.2008 o 18:55, KŁEJK napisał:

Bariera 18 lat jest sztuczna ale jakieś zasady muszą obowiązywać.

Te sztuczne, czy bardziej sensowne? IMO jak komuś w wieku 12 lat Manhunt czy inny Postal nie zrobił krzywdy, to niech sobie gra.

Dnia 21.02.2008 o 18:55, KŁEJK napisał:

Gry owszem mogą zostawić trwały ślad na psychice ale wtedy gdy trafią na podatny grunt.

A może te osoby, którym rzekomo gry spaczyły psychikę miały już ciągoty do przemocy wcześniej, przed grą w San Andreas? Co do gruntu, to się zgadzam, tylko że grunt trzeba podlewać, plewić, itp.

Dnia 21.02.2008 o 18:55, KŁEJK napisał:

Mogą one zszarpać psychikę ale to też po części wina opiekunów którzy nie pilnują dzieci lub
totalnie to olewają.

Moim zdaniem wystarczy tylko uświadomić dziecku, że sf, fantastyka, gry, itp. To jedno, a życie to drugie. Nie pamiętam ile dokładnie miałem wtedy lat, ale rodzice pozwalali mi oglądać brutalne filmy, grać w podobne gry, nie chowali mnie pod kloszem „byleby tylko krwi nie zobaczył” i dobrze na tym wyszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować