Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

(Plotka) Definicja gustownego spóźnienia - Crysis 1 być może pojawi się na konsolach

42 postów w tym temacie

Potencjalnie 4 lata spóźnienia, widać chcą z portem Darkstar One konkurować w kwestii różnicy w czasie wydania (wersja PC 2006, wersja na X0 w 2010). Może w EA ktoś uznał, że da radę jeszcze trochę kasy z pierwszej części uda się wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie samej pierwszej części uważam za lekki bezsens, ale gdyby dodali do tego od razu Warhead i Wars to jeszcze jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 06:40, assassin2601 napisał:

Phi.... 4 lata spóźnienia, ale to i tak będzie najładniejsza gra na konsolach... co tylko
mówi o mocy ich samych.

Killzone 3 jest ładniejszy od Crysisa, na konsolach jak dla mnie nie ma ładniejszej gry. Chociaż większość ekskluziwów na PS3 taka jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis był spoko, choć w niektórych momentach, mimo tego że w tej grze trochę się dzieje, było nudno. Niekiedy po prostu czułem że jedyne co mam robić to skakać w nanoskafanderze, trochę znikać, strzelać precyzyjniej... Dlatego też Crysis 2 może po prostu ominąłem, bo nie chce mi się grać w to samo drugi raz tylko w mieście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania postawionego w artykule - mam znajomego posiadacza X360, który z chęcią pobiega sobie z bronią w tropikach zamiast "betonowej dżungli". A i każdego dobrego shootera, który na X360 wychodzi, przyjmuje z otwartymi ramionami. Dosyć to chyba oczywiste i niezbyt skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2011 o 08:01, Ifym napisał:

Killzone 3 jest ładniejszy od Crysisa, na konsolach jak dla mnie nie ma ładniejszej gry.
Chociaż większość ekskluziwów na PS3 taka jest. :)

Wszystkie ekskluziwy na PS3 są boskie. PS3 to boska konsola, dlatego wszyscy tak ochoczo robią na nią gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ironizuj. K3 nie wygląda gorzej od Crysisa 1 czy drugiego, a działa na pięcioletnim sprzęcie. Jaki pc z 2006 roku sprostał wtedy Crysisowi ? Nawet pc za 5 tys. czasami się nie dawały rady. Co do "boskich" ekskluziwów, to żadna platforma (na chwilę obecną) nie ma tak zajebistej gry jaką jest seria Uncharted. Jak chcesz możesz mówić mi fanboy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:15, Dandelion1 napisał:

Jak chcesz możesz mówić mi fanboy.


Dobrze, że to napisałeś bo chyba nikt by się nie domyślił... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dandelion1, wiesz są gusta i guściki, ja oglądając przez chwilę mechanikę gry Uncharted zaśmiałem się dwa razy koledze w twarz i kazałem mu włączyć God of Wara, który moim zdaniem jest zdecydowanie ciekawszy i wygląda o niebo lepiej :) Wiesz tylko w czym jest problem, nie będąc posiadaczem konsoli, umiem docenić wartość gier na niej wychodzących i jeszcze nie znalazłem nikogo, kto by powiedział, że Crysis nie jest najładniejszą grą, która powstała, poza tym smuci mnie porównywanie K3, który naprawdę słabo wypada, jeżeli porównamy grafikę obydwu gier. Poza tym nadal twierdzę, że jeżeli jakaś gra nie chodzi na danym sprzęcie to znaczy, że zwyczajnie prześciga czasy w jakich powstała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zapewne uważacie się za hardkorowych true pctowców, ale ja się nie ograniczam tylko do jednej platformy. Posiadam PS3 i Wii, a także w miarę przyzwoitego PC (montowany głownie pod Wiedźmina 2 i Stalkera), na którym lubię odpalić co jakiś czas Tormenta (swoją drogą najlepszy erpeg ever).
Nie zmienia to faktu, że MOIM ZDANIEM (zapomniałem zaznaczyć to w poprzednim poscie i widzę że niektórzy się nie domyślili) Uncharted to najlepsza grę tej generacji konsol. Pewnie dlatego, że uwielbiam Indianę Jonesa, a Nathan Drake to jego growy odpowiednik. Do tego dochodzą jeszcze fajnie nakreślone postacie z charakterem, dobra fabuła i przyjemny, widowiskowy gameplay.
Wyrażając swoje zdanie wiedziałem, że z góry zostanę nazwany fanboyem, więc wolałem sam to napisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio wyśmiałem wszystkich ''bojowników platformowych'' w twarz, zapraszając do bitwy o swój ukochany sprzęt - nie odpowiedział nikt, a mimo to zostałem opiprzony za "podżeganie".
Tym razem nie wspomniałem o tym ani słowa - już drugi post rozpoczął odpowiednią dyskusję.

Jestem z Was taki dumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt Crysis wygląda lepiej niż K3, ale podczas gry nie zauważam większych różnic. Może dlatego że nie lubię lizać ścian i porównywać każdego piksela. A tak między nami uważam Crysisy za lepsze gameplayowo i fabularnie od Killzonów. Dzieło Holendrów jakoś mi nie podeszło pomimo brudnego i fajnego klimatu. Lepszym exem jest już seria Resistance, której trzecia odsłona zapowiada się na zbliżoną klimatycznie do Half-Life''a 2 (Moim zdaniem najlepszego najlepszego FPSa. Valve pospiesz się proszę z następną częścią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2011 o 11:52, Dandelion1 napisał:

Nie zmienia to faktu, że MOIM ZDANIEM (zapomniałem zaznaczyć to w poprzednim poscie
i widzę że niektórzy się nie domyślili) Uncharted to najlepsza grę tej generacji konsol.


Dobrze, że zaznaczyłeś KONSOL. Masz rację - może i najlepsza seria na konsole. Może. Jeszcze zaznacz, że najlepsza seria tylko w obrębie gier na PS3. To się zgodzę całkowicie. Chociaż nie - nie zgodzę się. LBP jest wg mnie lepsze, bo oryginalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu wydawać Crysisa 1 na konsole z jednego prostego powodu. Grafika byłaby okrojona w stosunku do wersji PC-towej. A to jest najmocniejszą stroną tej gry. Moim zdaniem gdyby nie przepiękna (w 2007r.) grafika Crysis przeszedłby zupełnie bez echa, bo to po prostu zwykły przeciętny shooter. Zdecydowanie bardziej Crytekowi udała się druga część. Konsolowcy nic nie tracą nie mając pierwszej części na konsolach. Ewentualna konwersja to zwykły skok na kasę bazujący na dużej popularności drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Konsolowcy nic nie tracą nie mając pierwszej części na konsolach. Ewentualna

Dnia 02.07.2011 o 12:30, arturar napisał:

konwersja to zwykły skok na kasę bazujący na dużej popularności drugiej części.

WSZYSTKIE gry to skok na kasę...
Ale z resztą się zgodzę, w Crysis najmocniejszym elementem jest grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

beda musieli neizle okroic grafike i fizyke zeby jedynka poszla na konsolach
dwojka nie kontynuowala fabuly i watkow z jedynki (o wiekszosci zapominajac) tylko luzno nawiazywala do wydarzen wiec pod tym wzgledem tez nie ma sensu jej wydawac, po skonczeniu crysisa1 konsolowcy beda jeszcze bardziej skolowani, bo gdzie ta zamrazajaca sfera robiaca inwazje na ziemi ktora dostala na samym koncu boosta w postaci energii od atomowki? itd :)
poza tym gameplay jedynki konsolowcom nie podejdzie bo byl zbyt malo cod'owy (juz widac po komentarzach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wersji PC powstała taka ilość modów, konfiguracji, mapek i wszelkiej maści dobra zmieniającego grę czasem nie do poznania, że wydawanie Crysis na konsolach w wersji okrojonej (nie łudźmy się, tak będzie) cztery lata po premierze to jakieś nieporozumienie. Jeśli jednak ktoś będzie zainteresowany - czemu nie? Pytanie tylko, czy czasu zmarnowanego na konwersję nie można było spożytkować lepiej.

Co do stwierdzeń, że "dwójka" jest lepsza - polemizowałbym. Interakcja ze światem ograniczona do minimum, Nanosuit, który nie chce się zamknąć, wszechobecne tutoriale, prowadzenie gracza za rączkę, małe mapy, grafika, która dopiero po patchu DX11 mniej zbliża się do poziomu znanego z części pierwszej, gigantyczne bronie przesłaniające pół ekranu, konieczność modyfikacji FOV, żeby usunąć efekt grania "z klapkami na oczach", do tego idiotyczne sterowanie pod pada (konieczność przytrzymania przycisku skoku, aby wykonać "super jump" - opóźnienie z tym związane woła o pomstę do nieba, postać zaczyna skakać chyba dopiero po upływie sekundy-dwóch, tak ciężko było przypisać tę umiejętność do osobnego klawisza? Na PC mamy klawiatury, Crytek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:43, mronoth napisał:

beda musieli neizle okroic grafike


Rozdzielczość tekstur zmniejszona o połowę! Nie zagram! Przecież to skandal!

Dnia 02.07.2011 o 12:43, mronoth napisał:

i fizyke


Ah, ta fizyka w Crysisie. Widać ją było przy rzucaniu beczek i niszczeniu paru domków z kart.

Dnia 02.07.2011 o 12:43, mronoth napisał:

zeby jedynka poszla na konsolach


Nie pójdzie, bo ta gra ma najsłabszą optymalizację w dziejach, wliczając w to STALKERa bez patchy.

Dnia 02.07.2011 o 12:43, mronoth napisał:

poza tym gameplay jedynki konsolowcom nie podejdzie bo byl zbyt malo cod''owy (juz widac
po komentarzach) :)


Tak, tak. PCtowcy to sama elyta grająca w ARMY, w CoDa przecież nie grają. Żyj dalej w swoim światku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować