Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jeśli Battlefield 2 był elitarny, to "trójka" będzie jego przeciwieństwem

26 postów w tym temacie

I jak tu nie "kochać" ludzi od PR ? W zawoalowany, pokrętny sposób tłumaczą... zamiast wyłożyć "kawę na ławę" - gra w multi będzie prostsza i bardziej przystępna (względem BF2), żeby przyciągnąć więcej ludzi do tego tytułu i nie zrażać graczy z bardziej casualowym podejściem do roz(g)rywki, bo ci mogli by się zniechęcić od samego początku, a ich kasa przecież też nie śmierdzi, ba wręcz to oni sprawiają, że "biznes się kręci".

To takie streszczenie newsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci się klepki poprzestawiały lekko @Lordpilot. Gdzie Ty tam widzisz "prostsza itp" ? Tak w ogóle jak można zrobić tryb multiplayer PROSTSZYM ? :| Przecież każdy ma ten sam sprzęt, te same szanse itp...

Zrobią to co zrobili już w BC2. Dodadzą nowe tryby. Mieliśmy Rush, Conquest w 2 trybach, zwykły deatmatch itp. Co ja bym chciał zobaczyć to większą możliwość konfigurowania serwera (nie stawiałem nigdy żadnego ale z tego co wiem to wszyscy wspomagają się zewnętrznym oprogramowaniem). Czyli np limity na ilość snajperów czy przyblokowanie różnych broni.

W ten sposób dziecinnie proste było by postawienie serwera tylko dla pistoletów na którym tak dobrze się ostatnio bawiłem (miła odmiana po rąbaniu z czołgów i śmigłowców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 10:41, Lordpilot napisał:

I jak tu nie "kochać" ludzi od PR ? W zawoalowany, pokrętny sposób tłumaczą... zamiast
wyłożyć "kawę na ławę" - gra w multi będzie prostsza i bardziej przystępna (względem
BF2), żeby przyciągnąć więcej ludzi do tego tytułu i nie zrażać graczy z bardziej casualowym
podejściem do roz(g)rywki, bo ci mogli by się zniechęcić od samego początku, a ich kasa
przecież też nie śmierdzi, ba wręcz to oni sprawiają, że "biznes się kręci".

To takie streszczenie newsa :)


Problem w tym, że gdybyśmy my newsmani mieli za każdym razem rozszyfrowywać w ten sposób PR-owców, to wystarczyłoby zmontować 3-4 wzorce newsów i w kółko je wklejać. no i nie byłoby to takie barwne. a i jak kolega dariuszp zauważył, to nie jest do końca tak jak piszesz - przynajmniej nie w tym przypadku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba Ci się klepki poprzestawiały lekko @Lordpilot.

Uhuhu, kulturka jak się patrzy :)

Gdzie Ty tam widzisz "prostsza itp"

Dnia 04.07.2011 o 11:02, dariuszp napisał:

? Tak w ogóle jak można zrobić tryb multiplayer PROSTSZYM ? :| Przecież każdy ma ten
sam sprzęt, te same szanse itp...


Prostsza i przystępniejsza względem BF2. Jak już cytujesz, to bądź łaskaw nie wycinać z kontekstu tego, co Ci nie pasuje dobrze ? Nie będzie z tego co mi wiadomo trybu commandera chociażby,także owszem - względem BF2 na pewno będzie łatwiej.

Co nie znaczy, że źle oczywiście. Ja akurat pokładam w tym tytule spore nadzieje, no ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego się spodziewałem i oczekiwałem... Taki TD może być miłą odskocznią, takim relaksem - "a teraz pofragujemy!". Zapewne można spodziewać się większej ilości mapek do takiego stylu przystosowanych.. Czyli chcą po prostu powiedzieć - damy wam to co CoD i więcej !)

Jednak trzeba przyznać, że panowie od marketingu bardzo ładnie to ubrali w słowa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się zaczynam bać. Tego typu słowami zwykle rozpoczyna się delikatne uświadamianie bardziej hardkorowych graczy, że nie mają tu czego szukać. Przykładem nowy Hitman...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lordpilot, gdyby brakowało mi kultury to bym odezwał się brzydko do kogoś kto ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie potrafi przeanalizować pewnych rzeczy. Wyszedłem z założenia że "przestawienie klepki" jest adekwatne do sytuacji. Jeżeli czujesz się obrażony to przepraszam. Następnym razem postaram się wymyślić coś prostszego w przekazie.

Dowódca to nic innego jak spamowanie artylerią i innym świństwem po mapie. Może miała sens przy starym Battlefield 2 ale nie w dzisiejszych czasach. Bo czym by to się skończyło ? Wykańczał byś całe drużyny zamiast błąkającego się po mapie Zenka z Heniem którzy mieli pecha stać koło siebie gdy dowódca ich zobaczył. Zamianą całego ZNISZCZALNEGO środowiska w kupę gruzu itp. Gdzie tu widzisz sens ? Dowódcy drużyny mają część możliwości dowódcy z BF2 (oznaczanie punktu docelowego, oznaczanie przeciwników którzy wpadli mi w oko itp) bez artylerii która psuła zabawę. Zwłaszcza w grze która PROMUJE to że gracze trzymają się kupą i nawzajem się wspierają.

Jaki sens były by organizować punkt oporu broniąc jakiegoś punktu na mapie skoro knypek z artylerią to wszystko popsuje ? Bo tak wyglądało to w BF2142 i BF2. Gracze ZAWSZE broniąc czegoś byli rozproszeni tak by artyleria miała jak najmniejszą skuteczność. Właściwie stanowiła główny punkt. Po jakimś czasie większość serwerów na jakich grałem albo zabraniała mianowania dowódcy albo go blokowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zrobią żadnego wsparcia do gry ligowej etc, to ta gra padnie tak samo szybko jak BC2. Nie wiem jak można robić takie kaszaloty po BFie 2. Zresztą ten syndrom udziela się chyba wszystkim twórcom...Codies i ich DiRT 3 przy serii Toca i ostatnim dobrym Gridzie i Dircie 1, Operation flashpointy te nowe przy starym OpF, Crytek i ich krysia 2 przy super Crysisie 1, Take2 i ich Mafia II przy Mafii, itd itp, nawet te nowe CoDy do takiej CoD II się nie umywają, nowy MoH a stary...wymieniać można dalej. Wszystko co nowe, nie dorównuje grywalności staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w BC2 dowódca musi już troszkę bardziej myśleć jak tylko spamować artylerią tam gdzie gracze najczęściej się czają (po jakimś czasie wiesz gdzie najczęściej gracze się ustawiają do obrony). A przy okazji ma zwiadowcę który ową artylerię może wezwać. Musi się tylko dowódcy słuchać a ten powinien wiedzieć jak wydawać rozkazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KhazarOne
BC2 padła ? Kiedy ? Gdzie ? wystarczy się zalogować - masz setki serwerów rankingowych mimo że mam odznaczone by pokazywał serwery puste. W BC2 Vietnam gra drugie tyle ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywka w szybkim tempie? Gra godzinami by wyszlifować refleks? Dziękuję, postoję. Widać twórcy idą przykładem słabszej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:05, dariuszp napisał:

Dowódca to nic innego jak spamowanie artylerią i innym świństwem po mapie. /ciach/
bez artylerii która psuła zabawę.


I dlatego artylerię w BC2 miał Recon. W BF3 będzie podobnie. Sorry, ale Commander jest zupełnie niepotrzebny - to Recon ze swoimi moździerzami niszczy grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bc2 padła? Muszę to powiedzieć tym z którymi grałem wczoraj bo chyba nie wiedzieli. A co do prostrzej rozgrywki to chyba powiedzieli, że dadzą trym team death match który będzie prosty a rush i conquest pewnie zostaną takie same więc dodadzą coś z COD, a przy tym zostawią to co najlepsze z BF. Mi tam pasuje a wy jak chcecie to narzekajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komendant w BF3 być powinien ale przecież zamiast artylerii można by było dać mu tzn. ogień precyzyjny artylerii. Jeden pocisk kierowany o odpowiedniej mocy i zasięgu rażenia i by było git. Przecież w obecnych czasach w wojsku liczy się aby zniszczyć konkretny cel, a nie jak jeszcze kilka lat temu zniszczyć cel włącznie z połową miasta.
PS. Tak ciężko coś takiego zaproponować?
PS2. A komendanta powinno się dać chociażby na próbę(patch dodający drugi zabierający i opinie graczy proste) bo nie wyobrażam sobie lig jak CB bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 12:47, Woo-Cash napisał:

Rozgrywka w szybkim tempie? Gra godzinami by wyszlifować refleks? Dziękuję, postoję.
Widać twórcy idą przykładem słabszej konkurencji.


Opcjonalnie, opcjonalnie.

Lepiej mieć więcej możliwości niż mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 14:22, Gizmomochu napisał:

Komendant w BF3 być powinien ale przecież zamiast artylerii można by było dać mu tzn.
ogień precyzyjny artylerii. Jeden pocisk kierowany o odpowiedniej mocy i zasięgu rażenia
i by było git.


O ile pamiętam, to UAV (ten mały helikopterek) w BC2 miał taką zdolność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować