Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Might & Magic: Heroes VI - beta-test

73 postów w tym temacie

Czytając ten artykuł aż nóż mi się w kieszeni otwierał, od razu widać że autor to żaden fan homm a nawet strateg.
Tak jakbym czytał artykuł o wyższości Warcab nad Szachami...

Homm6 będzie najgorszą częścią z serii. Szkoda pieniędzy.

Polecam ten temat tam dużo problemów tej gry zostało wymienionych i porządniej niż w tym artykule.
http://forums.ubi.com/eve/forums?a=tpc&f=8611048239&m=7441070439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem obiecująco, ale mam też nadzieję, że rozwój bohatera będzie lepszy niż na przykład ten z trzeciej części. Np. wybierzesz jeden punkt w magię wody, a potem w dyplomacje i umiejętności lecą łańcuszkowo (po kolei) tzw. drzewko rozwoju, a liczba ich jest ograniczona. Dziwię się że w wersji beta to aż 4 GB !!!!. Więc myślę że w finalnej wersji będzie to najlepsza gra z serii Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 12:22, ScyzoR333 napisał:

Wygląda to całkiem obiecująco, ale mam też nadzieję, że rozwój bohatera będzie lepszy niż na przykład ten z trzeciej części. Np. wybierzesz jeden punkt w magię wody, a potem w dyplomacje i umiejętności lecą łańcuszkowo (po kolei) tzw. drzewko rozwoju, a liczba ich jest ograniczona. Dziwię się że w wersji beta to aż 4 GB !!!!. Więc myślę że w finalnej wersji będzie to najlepsza gra z serii Heroes.


No trzeba przyznać, że jak na wersję beta to 4GB to dość sporo... Co do rozwoju postaci to myślę, że twórcy powinni pójść o poziom wyżej jeśli o to chodzi. Powinni dać graczowi możliwość rozwijania bohatera w bardziej przystępny dla nich sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem , zobaczyłem ,a dla dobrych wrażeń trzepnęłęm jeszcze w 3 .


Więc zaczynamy :
(+ lub - w zależności od gustów )

+
- Rozwój bohatera , naprawdę złożony i cały czas miałem dylemat co wziąć , można wyspecjalizować do czego twoi bohaterowie mogą służyć , co połączone z systemem kontroli terytorium , daję naprawdę dużo możliwości strategicznego wyłaczania wrogich kopalń .

* bohater może być typowo ukierunkowany do przejmowania surowców walających się po mapie albo do zwiedzania terenów ( a itak to 1 z kilkunastu opcji co bohater może robić )
*Bohater do stricte walki , etc...
-
W III ,nie było możliwości , aż tak bardzo wyspecjalizowania bohatera w danej dziedzinie , dlatego niektórzy gracze mogą nie polubić tego systemu , uznawajać system rozwoju z III za idealny i święty (kwestia gustów )


System kontroli terytoriów

+
Trzeba trzymać armię w garnizonie i znacznie bardziej zwracać uwagę na zamek , bo ktoś zdejmie zamek i możemy pożegnać się z surowcami i + przyrostem
Daje to naprawdę DUŻO możliwości strategiczne , dla osób które potrafią robić ataki podjazdowe bohaterami ( samobójcy lub genialni stratedzy {w zależności od gustów niepotrzebne skreślić , ) przejmując dużo terytorium wroga .

Wymusza to na nas , patrzenia cały czas w tył , podczas napierania z ofensywą.
-
Ludzie mogą narzekać , że to zabiją markę , przypuszczalnie , nie rozumieją co będzie można robić w multi z odpowiednią strategią z atakami zza pleców na nasze zamki .


Ilość surowców

Mieszane uczucia , brakuję mi rtęci i kamieni szlachetnych :> , nie rozumiem po cholerę zmniejszyli ich ilość . Gdyby zostawili , wyłączanie kopalni miałoby jeszcze większe znaczenie .

To można potraktować na minus


Konwertowanie zamków :

Zdecydowanie wymaga balanesu , w ilości kosztów lub w jakimś negatywnym działaniem .
Wg. mnie to + i - ( kwestia gustów )


Animację , grafika , muzyka


Urzekająca
Urzekająca
Dobra


Zamek :


(- i + )

Co mnie na początku uderzyło to fakt braku , animacji zamku ( jednak z tego co wiem z forum hero , to po prostu nie wyrobili się z dodaniem ich do gry i NAPEWNO będzie to dodane w finalnej wersji lub z I patchem )

Więc kurna nie rozumiem ten flame na ten fakt ( pamiętajcie ,że to nadal beta )


Budynki :

Za mało , przydałoby się jeszcze z 4-6 ( Ale to kwestia gustów )


Ocena po becie :

7/10

Po balansie , dodaniu animacji zamków , grze można wg. mnie wystawić ocene 8+/10

Dla nielubiących nowego systemu terytorium 7/10

Dla ,,elity" uwarzających za bóstwo III : 2/10 ( bo wkońcu to nie heroes III , więc trzeba dać niską ocenę { rofl }

a , ta 2 bo ładne animacje ;>


Gra będzie godna polecenia , sam osobiście mimo licznych bugów i zacinania się SI ( wymuszało restart gry i wczytania load ) jestem pozytywnie nastawiony i napewno zafunduję sobie przy premierze . ( Przegrałem w betę jakieś 20 h { cholernie wciągająca }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 18:36, Smash-PL napisał:

Czytając ten artykuł aż nóż mi się w kieszeni otwierał, od razu widać że autor to żaden
fan homm a nawet strateg.


... tia, oczywiście... a odkąd to seria do radosnego pykania ze znajomymi przy piwku (w którą gram odkąd istnieje i nawet zakazałem na kilka lat wnoszenia produktów z tym logo do mojego domu) jest poważną strategią? Chyba faktycznie nie jestem z "twoich" strategów, bo strategiami, które ostatnio traktuję serio są te z serii EU, HoI, no i oczywiście Supreme Ruler 2010 (2020 mniej mi podszedł, zbyt uproszczono kilka spraw) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 18:36, Smash-PL napisał:

Czytając ten artykuł aż nóż mi się w kieszeni otwierał, od razu widać że autor to żaden
fan homm a nawet strateg.
Tak jakbym czytał artykuł o wyższości Warcab nad Szachami...

Witaj
Teraz to ześ dał :D... Anywawy Nie ma co się spinać z powodu jakiś tam artykułów. Za jakiś czas nikt tego już nie będzie pamiętał. Ani pamiętał o tym że pamiętał XD

Dnia 11.07.2011 o 18:36, Smash-PL napisał:


Homm6 będzie najgorszą częścią z serii. Szkoda pieniędzy.

UUUuuu na prawdę zacny to komentarz i zacnie poparty dowodami =).

Dnia 11.07.2011 o 18:36, Smash-PL napisał:

Polecam ten temat tam dużo problemów tej gry zostało wymienionych i porządniej niż w
tym artykule.
http://forums.ubi.com/eve/forums?a=tpc&f=8611048239&m=7441070439

Myślisz że każdy zna aż tak dobrze angielski żeby tam sobie swobodnie myszkować.... nawet ten tłumacz z google mało co pomaga.. Nie ma to jak na ślepo CTRL + C i CTRL + V ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych widoków miast z 5 ;/, mi tam się podobały.

Czemu we frakcjach zabrakło mojego ulubionego Bastionu ? Czy może Sanktuarium zamieszkują skośnookie elfy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dość stary temat, ale już dodali animacje tych zamków? Miałem zamiar kupić tą grę, ale jak grałem w Hirołsów VI u kolegi to zdecydowanie wycofałem się z tego wyboru - dobił mnie po prostu brak animacji zamków. Dodali to już czy nie? Może jeszcze zastanowię się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 22:47, Cirmius napisał:

Wiem, że dość stary temat, ale już dodali animacje tych zamków? Miałem zamiar kupić tą
grę, ale jak grałem w Hirołsów VI u kolegi to zdecydowanie wycofałem się z tego wyboru
- dobił mnie po prostu brak animacji zamków. Dodali to już czy nie? Może jeszcze zastanowię
się nad kupnem.


Podobno prace nad tymi ekranami ruszyły niedawno (animowane tła 2d) i mają być w patchu dodane. Należy tu nadmienić, że dopiero co nastąpiła zmiana developera HVI po spięciach między Ubisoft a Black Hole. Jakoś super szybko bym się ich nie spodziewał. Osobiście mi to nie przeszkadza bo w miastach spędzam dosłownie sekundy i nawet na to nie zwracam uwagi. Mam już ponad 100h w H6 więc pomimo braku tych ekranów i kiepskiego balansu między frakcjami coś mnie tam musi jednak trzymać.(pewnie achivy i bronie rodowe hehe)
Polecam kupić na wyprzedaży w sklepie online/kupić klucz/poczekać na tania serię. Gra ma już te pół roku i da się ją złapać gdzieś taniej na 100%. Na alegro z tego co teraz sprawdziłem za 6dych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować