Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Patrykowi Hamerlak z Nicolas Games!

321 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2011 o 08:44, easygoing napisał:

Niedawno ukazał się wpis na blogu Afterfalla traktujący o muzyce w grze. Moje pytania
odnośnie audio:

1. Czy ścieżka audio (dialogi) została już nagrana?
2. Czy cały ambient i wszystkie utwory zostały już skomponowane i nagrane?
3. Czy dźwięki otoczenia, wystrzałów i inne odgłosy nie związane z muzyką i dialogami
zostały już nagrane?


3x tak, choć mamy jeszcze czas na to by dograć lepsze dźwięki, zastanawiamy się również nad specjalnym OST z muzyką której nie będzie w grze, ale to będzie bonus, który mamy nadzieję uda się oddać w Wasze ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro nagraliście już dialogi, czy moglibyście zdradzić jacy aktorzy podłożą głos w polskiej wersji językowej, i czy dacie próbki językowe? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 09:03, pszczola21 napisał:

Witam. Skoro nagraliście już dialogi, czy moglibyście zdradzić jacy aktorzy podłożą głos
w polskiej wersji językowej, i czy dacie próbki językowe? Dziękuję i pozdrawiam.


Za wersję polską odpowiada CD Projekt. Ta nie jest jeszcze skończona. Będziecie jednak mieli okazję usłyszeć wersję angielską wcześniej niż Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usłyszeć wcześniej ... czyli wersję angielską zaprezentujecie na targach w przyszłym tygodniu?
Na jakiej platformie planujecie ów prezentację?

PS. Jeżeli rzeczywiście gra ma się ukazać w tym roku... to zbliżające się targi to ostatni dzwonek by przedstawić w pełni działającą choć jedną lokację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
mam parę pytań:
1. Skoro wszystko jest w kwestii wydawcy/wydawców to co ma do powiedzenia Nicolas Games/Nicolas Intoxicate/Nicolas Entertaiment Group (nie wiem jak mam w koncu nazywac :))? Czy projekt okładki, zawartości, ewentualnie projektu edycji kolekcjonerskiej też jest w kwestii wydawcy?
2. pytanie o ten nieszczęsny gamescom. Na oficjalnie stronie gamescom, wśród firm jakie się pojawią nie ma ani was, ani wydawcy JustAGame. Na oficjalnej stronie (stronie głównej) JustAGame nie ma Afterfall Insanity (dawniej był pod animowanym topem jako pierwszy, teraz pozostał tylko stary film w topie) Czy coś jest na rzeczy? JustAGame będzie na gamescom i będzie osobne stoisko A:I?
3. Czy planujecie jakieś akcje promocyjne na Gamescomie? Powiedzmy jakieś gadżety pojawiające się np: przy restauracjach, wejsciu, toaletach (wbrew pozorom toalety to dobre miejsce na promocji moim zdaniem)

Na chwile tyle, później popytam o szczegóły samej gry :)

żeby nie było jestem waszym wielkim fanem i życzę wam jak największych sukcesów, ale trochę ciężko dowiedzieć się czegoś od was, bo a to wydawca, a to umowy, a to nie chcecie zdradzić, a później wyskakujecie z przesunięciem premiery jakimiś opóźnieniami, ech :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 10:47, Sztanca77 napisał:

Usłyszeć wcześniej ... czyli wersję angielską zaprezentujecie na targach w przyszłym
tygodniu?
Na jakiej platformie planujecie ów prezentację?

PS. Jeżeli rzeczywiście gra ma się ukazać w tym roku... to zbliżające się targi to ostatni
dzwonek by przedstawić w pełni działającą choć jedną lokację.


Wszystkie odpowiedzi zawarte są w aktualnym komunikacie na stronie www.nicolasgames.pl

Prezentacja będzie na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 13:22, giermkowy_giermek napisał:

Witam.
mam parę pytań:
1. Skoro wszystko jest w kwestii wydawcy/wydawców to co ma do powiedzenia Nicolas Games/Nicolas
Intoxicate/Nicolas Entertaiment Group (nie wiem jak mam w koncu nazywac :))? Czy projekt
okładki, zawartości, ewentualnie projektu edycji kolekcjonerskiej też jest w kwestii
wydawcy?
2. pytanie o ten nieszczęsny gamescom. Na oficjalnie stronie gamescom, wśród firm jakie
się pojawią nie ma ani was, ani wydawcy JustAGame. Na oficjalnej stronie (stronie głównej)
JustAGame nie ma Afterfall Insanity (dawniej był pod animowanym topem jako pierwszy,
teraz pozostał tylko stary film w topie) Czy coś jest na rzeczy? JustAGame będzie na
gamescom i będzie osobne stoisko A:I?
3. Czy planujecie jakieś akcje promocyjne na Gamescomie? Powiedzmy jakieś gadżety pojawiające
się np: przy restauracjach, wejsciu, toaletach (wbrew pozorom toalety to dobre miejsce
na promocji moim zdaniem)

Na chwile tyle, później popytam o szczegóły samej gry :)

żeby nie było jestem waszym wielkim fanem i życzę wam jak największych sukcesów, ale
trochę ciężko dowiedzieć się czegoś od was, bo a to wydawca, a to umowy, a to nie chcecie
zdradzić, a później wyskakujecie z przesunięciem premiery jakimiś opóźnieniami, ech :)

pozdrawiam

Dnia 10.08.2011 o 13:22, giermkowy_giermek napisał:

chyba trafiłem z tym pytaniem o gamescom :/ Możecie chociaż podać przyczynę zerwania
umowy? Wina wydawcy czy dewelopera?



ad1
Takie, takie rzeczy należą do decyzji wydawcy - choć mówimy tu jedynie o końcowym zatwierdzeniu i samej decyzji. My również mamy wpływ na takie rzeczy, jednak podkreślam: końcowa decyzja zawsze należy do wydawcy.

ad2 i pozostałe pytania
Umowa, tak jak podano w komunikacie, została zerwana z winy wydawcy. Często zwracano nam uwagę na brak promocji naszej gry, byliśmy również mocno rozczarowani ewentualną promocją tytułu na gamescom.

Afterfall tworzymy z myślą o graczach i robimy wszystko, aby gra była jak najlepsza. Proces tworzenia jest jednak tylko pierwszym etapem - kolejny to promocja i sprzedaż które są przecież równie istotne co sam produkt. Przekonanie, że naszą grę można (i należy) promować zdecydowanie lepiej było jednym z powodów zerwania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 13:05, giermkowy_giermek napisał:

dziękuję. Mam nadzieję, że wydawca z którym podpiszecie umowę będzie wiedział co to znaczy
promować grę. Cieszy fakt, że nie dajecie sobą pomiatać.
powodzenia


Dzięki za miłe słowa. Nie ma co okrywać - to była dla nas trudna decyzja, ale uważamy że najlepsza dla gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić pytaniem do targów GamesCom. Nie tak dawno Preses Tomasz Majka wypowiadał się, że targi te są zbyt ważne aby się na nich nie pojawić, dlaczego zatem NGS nie może uczestniczyć w tego typu imprezach indywidualnie? Na tegorocznych targach mamy przegląd bardzo dużej liczby firm z Polski i to zarówno tych mniejszych jak i większych, czy nie uważacie, że dobrym posunięciem było by uczestnictwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przypadkowo wyszło na jaw Wasze kłamstwo - premiera przełożona na Q4 ze względu na to, że chcieliście wydać grę równo na wszystkich platformach. W tej chwili jednak twierdzicie, że premiera PC jest niezagrożona, a Xbox360 i PS3 nastąpi w 2012.
Rozumiem to, że zerwaliście umowę - ale równie dobrze mogliście wydać grę w Q1. Chociaż, tak na prawdę nie mogliście, bo po prostu nie była na to gotowa. Według mnie nie powinniście tutaj kręcić, okłamywać ludzi, którzy są z Afterfallem od samego początku zrodzenia się pomysłu na niego. Marketing marketingiem, ale zaufanie graczy chyba jest ważniejsze? Kto ma kupować grę, gracze prawda?

Pomimo tego, trzymam za Was kciuki i liczę, że rzeczywiście w czwartym kwartale zagram w InSanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, jeśli na Gamescom chcieliście pokazać coś nowego (mniemam że taki był zamiar, bo przecież ze starymi filmami nie byłoby sensu) to czy w najbliższym czasie 1-2 tygodni zobaczymy coś nowego o Afterfall:Insanity? Może znalazł by się jakiś kolejny wydawca? Pomysł z pamiętnikiem developera był fajny. Szkoda że już tego nie ciągniecie dalej. Teraz można by było wrzucić coś nt. dubbingu w grze. Ludzie byliby zadowoleni, Państwo byliby zadowoleni, wszyscy byliby zadowoleni.
Kolejną kwestią o którą chciałbym zapytać to promocja gry. Czy odbyły już się rozmowy z CD Projekt Red nt. promocji A:I? Czy planowany jest spot reklamowy, jakieś akcje promocyjne w sieciach handlowych? Preorder? Rozumiem, że pewnie wszystko wyjaśni się na wrześniowej konferencji, ale moglibyście coś na ten temat napisać, ludzie lubią takie rzeczy ;)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM
PAN PREZES MAJKA NARZEKA NA NIEMIECKIEGO WYDAWCE
DLACZEGO SAMI NIE PROMUJECIE GRY? POPRZEZ POKAZYWANIE NOWYCH FAKTOW Z GRY,NOWYCH FRAGMENTOW, ZDJEC, DLACZEGO NIE WYKORZYSTUJECIWE DO TEGO NAJPROSTSZYCH SPOSOBOW TAKICH JAK STRONA INTERNETOWA GRY, STRONA INTERNETOWA NICOLASA, FACEBOOK....
WYDAWCA NA POLSKI RYNEK WERSJI NA PC TO CDPROJEKT, A CO Z WYDAWCA NA SWIAT(MOWA O PC)?
I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY WRZESNIOWA KONFERENCJA BEDZIE GDZIES TRANSMITOWANA TAK ZEBY MOZNA BYLO NA GORACO SLEDZIC JEJ PRZEBIEG? GDZIE DOKLADNIE BEDZIE ORGANIZOWANA(WIEM ZE MOWA O WAWIE ALE GDZIE DOKLADNIEJ)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 15:11, Balubalu napisał:

Chciałbym wrócić pytaniem do targów GamesCom. Nie tak dawno Preses Tomasz Majka wypowiadał
się, że targi te są zbyt ważne aby się na nich nie pojawić, dlaczego zatem NGS nie może
uczestniczyć w tego typu imprezach indywidualnie? Na tegorocznych targach mamy przegląd
bardzo dużej liczby firm z Polski i to zarówno tych mniejszych jak i większych, czy nie
uważacie, że dobrym posunięciem było by uczestnictwo?


Identyczne pytanie pojawiło się w Akcji Inwestor. Było skierowane do naszego prezesa, więc mam nadzieję, iż nie obrazisz się jeśli odeślę Cię do tej odpowiedzi:)

http://notowania.pb.pl/akcjainwestor/?isin=PLNCLGM00014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:15, jakubkonicki napisał:

Czyli przypadkowo wyszło na jaw Wasze kłamstwo - premiera przełożona na Q4 ze względu
na to, że chcieliście wydać grę równo na wszystkich platformach. W tej chwili jednak
twierdzicie, że premiera PC jest niezagrożona, a Xbox360 i PS3 nastąpi w 2012.
Rozumiem to, że zerwaliście umowę - ale równie dobrze mogliście wydać grę w Q1. Chociaż,
tak na prawdę nie mogliście, bo po prostu nie była na to gotowa. Według mnie nie powinniście
tutaj kręcić, okłamywać ludzi, którzy są z Afterfallem od samego początku zrodzenia się
pomysłu na niego. Marketing marketingiem, ale zaufanie graczy chyba jest ważniejsze?
Kto ma kupować grę, gracze prawda?

Pomimo tego, trzymam za Was kciuki i liczę, że rzeczywiście w czwartym kwartale zagram
w InSanity.


Trudno jest mi odpowiedzieć na pytanie jeśli wychodzisz z założenia iż kłamiemy. Ciężko bowiem przeciwstawić się takiemu założeniu, tym bardziej, że tak naprawdę nie ma tu pytania. Mogę tylko powiedzieć, że mylisz się w swoim założeniu. Kolejnym krokiem z naszej strony będzie zaś odzyskanie Twojego zaufania co mam nadzieję się uda.

Dzięki za trzymanie kciuków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 08:20, giermkowy_giermek napisał:

tak się zastanawiam, jeśli na Gamescom chcieliście pokazać coś nowego (mniemam że taki
był zamiar, bo przecież ze starymi filmami nie byłoby sensu) to czy w najbliższym czasie
1-2 tygodni zobaczymy coś nowego o Afterfall:Insanity? Może znalazł by się jakiś kolejny
wydawca? Pomysł z pamiętnikiem developera był fajny. Szkoda że już tego nie ciągniecie
dalej. Teraz można by było wrzucić coś nt. dubbingu w grze. Ludzie byliby zadowoleni,
Państwo byliby zadowoleni, wszyscy byliby zadowoleni.
Kolejną kwestią o którą chciałbym zapytać to promocja gry. Czy odbyły już się rozmowy
z CD Projekt Red nt. promocji A:I? Czy planowany jest spot reklamowy, jakieś akcje promocyjne
w sieciach handlowych? Preorder? Rozumiem, że pewnie wszystko wyjaśni się na wrześniowej
konferencji, ale moglibyście coś na ten temat napisać, ludzie lubią takie rzeczy ;)
pozdrawiam


Rozmowy z wydawcami już trwają więc akcje promocyjne skierowane będą do graczy, nie zaś wydawców. Zgadzam się że DevDiary to był fajny pomysł i na pewno zobaczycie kolejny (kolejne) odcinek:)

Rozmowy z CDP już oczywiście odbyły się nie raz i jeszcze do wspólnych spotkań dojdzie.. Materiały zaczną się pojawiać, prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 18:13, lukasy188 napisał:

WITAM
PAN PREZES MAJKA NARZEKA NA NIEMIECKIEGO WYDAWCE
DLACZEGO SAMI NIE PROMUJECIE GRY? POPRZEZ POKAZYWANIE NOWYCH FAKTOW Z GRY,NOWYCH FRAGMENTOW,
ZDJEC, DLACZEGO NIE WYKORZYSTUJECIWE DO TEGO NAJPROSTSZYCH SPOSOBOW TAKICH JAK STRONA
INTERNETOWA GRY, STRONA INTERNETOWA NICOLASA, FACEBOOK....
WYDAWCA NA POLSKI RYNEK WERSJI NA PC TO CDPROJEKT, A CO Z WYDAWCA NA SWIAT(MOWA O PC)?
I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY WRZESNIOWA KONFERENCJA BEDZIE GDZIES TRANSMITOWANA TAK ZEBY
MOZNA BYLO NA GORACO SLEDZIC JEJ PRZEBIEG? GDZIE DOKLADNIE BEDZIE ORGANIZOWANA(WIEM ZE
MOWA O WAWIE ALE GDZIE DOKLADNIEJ)?


Pojawimy się na konferencji naszego wydawc - CD Projektu. Nie mogę niestety zdradzać szczegółów imprezy za nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować