Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Patrykowi Hamerlak z Nicolas Games!

321 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2011 o 18:13, lukasy188 napisał:

/ciach/


Proszę nie krzyczeć, pisanie wielkimi literami na forum jest uznawane za krzyk a tego nikt nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko co zwiazane z gra to jedna wielka tajemnica!! przykro ze tak traktujecie ludzi ktorzy sie wami interesuja i wam zaufali
zamiast samemu podjac kroki prowadzace do szybszego wydania gry oraz podnoszace wiarygodnosc firmy to ciagel zganiacie wszystkie sprawy i podkniecia na wydawcow
konferencja bedzie w nastenym meisiacu a gra z tego co mowil prezes majka ma sie ukazac przed mikolajem, uwowa z nowym wydawca do konca wrzesnia
wiec mam pytanie czy uwazace ze okres okolo jednego miesiaca wystarczy na promowanie gry?
drugie pytanie odnosnie planu wydawniczego, czy circus bedzie we wrzesniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 12:31, lukasy188 napisał:

wszystko co zwiazane z gra to jedna wielka tajemnica!! przykro ze tak traktujecie ludzi
ktorzy sie wami interesuja i wam zaufali
zamiast samemu podjac kroki prowadzace do szybszego wydania gry oraz podnoszace wiarygodnosc
firmy to ciagel zganiacie wszystkie sprawy i podkniecia na wydawcow
konferencja bedzie w nastenym meisiacu a gra z tego co mowil prezes majka ma sie ukazac
przed mikolajem, uwowa z nowym wydawca do konca wrzesnia
wiec mam pytanie czy uwazace ze okres okolo jednego miesiaca wystarczy na promowanie
gry?
drugie pytanie odnosnie planu wydawniczego, czy circus bedzie we wrzesniu?


A od kiedy drogi kolego,w mediach promowany był Wiedźmin? Miesiąc przed premierą, rok? Okres miesiąca jest wg mnie wystarczający na porządną kampanie promującą. Polecam poczytać o pewnej spółce telefonicznej, która wykupiła drugą. Ile trwała kampania reklamowa i informacyjna mówiąca o tym wydarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 12:31, lukasy188 napisał:

wszystko co zwiazane z gra to jedna wielka tajemnica!! przykro ze tak traktujecie ludzi
ktorzy sie wami interesuja i wam zaufali
zamiast samemu podjac kroki prowadzace do szybszego wydania gry oraz podnoszace wiarygodnosc
firmy to ciagel zganiacie wszystkie sprawy i podkniecia na wydawcow
konferencja bedzie w nastenym meisiacu a gra z tego co mowil prezes majka ma sie ukazac
przed mikolajem, uwowa z nowym wydawca do konca wrzesnia
wiec mam pytanie czy uwazace ze okres okolo jednego miesiaca wystarczy na promowanie
gry?
drugie pytanie odnosnie planu wydawniczego, czy circus bedzie we wrzesniu?


Nie będzie to miesiąc, ale dwa:) inna sprawa, że promocja zacznie się wcześniej niezależnie od wydawcy, będzie to normalna kolej rzeczy. Nigdy też nie ukrywaliśmy, że nie będziemy mieli budżetu takiego BF czy COD na promocję. Dlatego musimy skupić się na krótszej ale intensywnej kampanii.

Plan był aktualizowany całkiem niedawno i jest aktualny. W przypadku ewentualnych zmian (o których nic mi nie wiadomo) plan zostanie zaktualizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu wygląda sprawa z Gamescom, bo się pogubiłem. W ogóle was tam nie będzie, czy też będziecie z pokazem dla PC pod skrzydłami pecetowego polskiego wydawcy- CD Projekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 19:29, easygoing napisał:

Jak w końcu wygląda sprawa z Gamescom, bo się pogubiłem. W ogóle was tam nie będzie,
czy też będziecie z pokazem dla PC pod skrzydłami pecetowego polskiego wydawcy- CD Projekt?


Witam, CD Projekt RED nie promuje nas na targach. Afterfall wydawany jest przez CDP. W sprawie targów najlepiej jest zajrzeć na naszą stronę www.nicolasgames.pl do oświadczenia prezesa zarządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 08:24, Balubalu napisał:

Kto będzie dystrybutorem gry (PC) poza granicami kraju?


Na Rosję wydawcą jest 1C. W sprawie wydania gry na świat, prowadzimy rozmowy z trzema podmiotami rozważamy również mocno self publishing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy prace nad afterfall sa kompletnie juz zakonczone?czy sa robione jakies poprawki?nagrania?
czy wspolpraca z firma amerykanska zostala juz zakonczona?prezes wspominal ze chce kupic 20 procent ich akcji, czy nadal planuje zakup tych akcji?jesli bedzie to self publishing to kiedy macie zamiar zaczac promocje gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 16:50, lukasy188 napisał:

czy prace nad afterfall sa kompletnie juz zakonczone?czy sa robione jakies poprawki?nagrania?
czy wspolpraca z firma amerykanska zostala juz zakonczona?prezes wspominal ze chce kupic
20 procent ich akcji, czy nadal planuje zakup tych akcji?jesli bedzie to self publishing
to kiedy macie zamiar zaczac promocje gry?


Jeśli przyjąć, że kompletne zakończenie oznaczałoby wysłanie GOLD mastera do tłoczni to jeszcze tak się nie stało.
Współpraca z Robomodo na tym etapie nie jest już potrzebna, więc została ona zakończona.
Na pytanie w sprawie zakupu 20% lepiej odpowiedziałby kolega zajmujący się relacjami inwestorskimi:) mogę jedynie powiedzieć, iż został podpisany list intencyjny w sprawie zakupu akcji firmy Robomodo, jednak na dzień dzisiejszy do transakcji nie doszło.

Niezależnie od tego czy będzie nowy wydawca czy self-publishing mamy przygotowany plan na promocję i (choć to mocno niefortunna nazwa) niedługo zaczniemy kampanię wrześniową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście przygotowane na gamescom jakieś materiały? Czy jeśli tak, to moglibyście je zaprezentować zanim miną wakacje i miast o afterfallu części z nam przyjdzie myśleć tylko o całkach, "Jądrze ciemności" itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 10:44, Endarajmiok napisał:

Mieliście przygotowane na gamescom jakieś materiały? Czy jeśli tak, to moglibyście je
zaprezentować zanim miną wakacje i miast o afterfallu części z nam przyjdzie myśleć tylko
o całkach, "Jądrze ciemności" itp.?


Odpowiedź na to pytanie znajduje się już wyżej:) Jesteśmy przygotowani do mocnego uderzenia we wrześniu. Nasza kampania z racji zawirowań będzie krótsza, ale intensywniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 16:07, lukasy188 napisał:

witam
czyli mam rozumiec ze GOLD master zostanie wyslany dopiero do tloczni po konferencji
cd projektu?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:01, Sztanca77 napisał:

Czy zakupienie przez Ciebie wczoraj prawie 200tyś akcji spółki uważasz za życiową inwestycję?


Nie chcę wypowiadać się na temat prywatnych finansów. Mogę jedynie powiedzieć, odpowiadając na ironię (choć nie wiem czy zamierzoną:)), że chciałbym mieć w chwili obecnej więcej wolnych środków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 09:49, patham napisał:

> Czy zakupienie przez Ciebie wczoraj prawie 200tyś akcji spółki uważasz za życiową
inwestycję?

Nie chcę wypowiadać się na temat prywatnych finansów. Mogę jedynie powiedzieć, odpowiadając
na ironię (choć nie wiem czy zamierzoną:)), że chciałbym mieć w chwili obecnej więcej
wolnych środków:)


dziękuję za szczerą odpowiedź, ironia jak najbardziej zamierzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno założyliście sprawę spółce która zleciła frontline robotę nad dukem czemu nie podajecie żadnych informacji o odnośnie jej przebiegu czy już nawet finału?
USA to nie polska tam się sprawy nie ciągną latami, więc gdyby była takowa już dawno byłby jej finał, dlatego pytam co ugraliście i czy była ta rozprawa? Czy to kolejny zabieg Piarowski niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Korzystając nadal z okazji: na jakim etapie jest produkcja arena morte oraz ew. wypuszczeniu duka przerobionego pod inną nazwą, czy są to zamrożone projekty tak jak pieniądze które wpakowaliście w frontline i których szybko nie odzyskacie?

20110826201917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 20:24, MarekKumitsu napisał:

Podobno założyliście sprawę spółce która zleciła frontline robotę nad dukem czemu nie
podajecie żadnych informacji o odnośnie jej przebiegu czy już nawet finału?
USA to nie polska tam się sprawy nie ciągną latami, więc gdyby była takowa już dawno
byłby jej finał, dlatego pytam co ugraliście i czy była ta rozprawa? Czy to kolejny zabieg
Piarowski niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Korzystając nadal z okazji: na jakim etapie jest produkcja arena morte oraz ew. wypuszczeniu
duka przerobionego pod inną nazwą, czy są to zamrożone projekty tak jak pieniądze które
wpakowaliście w frontline i których szybko nie odzyskacie?


Witam,

Odpowiedź w tej sprawie (frontline vs apogee) pojawiła się już dawno w Akcji Inwestor - pozwolę sobie ją zacytować:

Zaniechaliśmy batalii za wszelką cenę o odzyskanie środków od Apogee, gdyż ostatecznie byłoby to zbyt drogie i per saldo ledwo co by się zwróciło.
Oczywiście zakładając, że sprawa (prowadzona już nie polubownie, ale przed sądem) byłaby dla nas wygrana.


Sformułowanie o zabiegu PijaRowskim jest dość nietrafione i wyszło od jednego z polskich polityków, którzy lubują się w przekręcaniu znaczeń:)

W tej chwili nie chcę wypowiadać się na temat gier tworzonych przez Frontline. Jak zapewne wiesz, bydgoskie struktury zostały rozwiązane, a my obecnie skupiamy się na InSanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować