Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Patrykowi Hamerlak z Nicolas Games!

321 postów w tym temacie

@lukasy188, masz zamiar grać w Afterfalla po chińsku? ;)

Mnie bardziej martwi fakt, że oprócz PayPall i DotPay ciągle nie ma innych form płatności, oraz to, że informacje o grze pojawiły się dotychczas tylko na jednym z obserwowanych przeze mnie zagranicznych portali o grach. Cholera, nawet na tych polskich newsy przechodziły przez stronki w ekspresowym tempie i bez większego echa...

Sam Facebook i Tweeter to nie wszystko, przydałoby się zakręcić parę kółek nad co większymi forami o postapo, sci-fi i gamingu w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

easygoing przeczytaj o czym mowie
mowilem o mozliwosci kupna gierk,strona do zamawiania powinna tez byc w innych jezykach,i a nie o samej grze
wchodzac na stronke zeby chinczyk mogl sobie wybrac jezyk chinski a nie polski albo angielski
a teraz jeszcze raz do patryka
czy to wszystko odnosnie promocji?cy macie zamiar pozostac na tym etapie? jak uwazasz czy dotychczasowy licznik zamowien spelnia wasze wczesniejsze oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pre-orderze dobrze byłoby mocno zaznaczyć fakt, iż w przypadku nie uzyskania 10 mln zamówień, grę będzie można kupić o jednego dolara mniej, ale także będzie możliwość anulowania pre-ordera. Bo z niektórych komentarzy doczytuję się iż "trzeba będzie kupić grę za 33,90 $, ponieważ nie ma możliwości anulowania zamówienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 12:23, patham napisał:

Uprzejmie informuję, iż nie organizujemy zbiórki pieniężnej.


.......jak zatem traktować akcję polegającą na tym, ze proponuje się klientowi zakup gry w promocyjnej cenie, lecz gdy nie uzbiera się 10 milionów chętnych na zakup gry - pieniądze klientów przekazuje się jakiejś instytucji.....

Skoro to nie zbiórka pieniężna to co...??

Skoro przy niezrealizowaniu usługi zakupu gry nie zwracacie pieniędzy z powrotem konsumentowi, lecz przekazujecie je innym......

Mnie kojarzy się to raczej z wyłudzeniem i oszustwem, a Panu...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie gry, w wersji polskiej nastąpiła chwilowa zamiana pudełka. Zamiast pudełka w wersji PC była wizualizacja pudełka świadcząca o tym iż Afterfall:insanity wyjdzie na XBox 360. Czy mógłbyś wyjaśnić o co w tym chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 16:40, anonimoo napisał:

1 Czy w tym miesiacu dowiemy sie dla jakiej fundacji beda pieniadze ?
2 Czy demo bedzie w pazdzierniku dostepne ?
3 Czy dziennikarze dostana gre w pazdzierniku ? i czy to bedzie szybciej od dema ?
4 Czy w dniu premiery bedzie organizowana jakas oficjalna premiera w "plenerze" ? :]
jezeli tak to mozna wiedziec jakiego miasta mozna sie spodziewac ?


na pierwsze dwa pytania odpowiedzi już się pojawiły:)

3. wersja do recenzji zostanie wysłana przed premierą
4. planujemy coś małego jeszcze przed premierą:) zapraszam na Facebooka, tam informacje na ten temat pojawią się najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 17:53, Balubalu napisał:

1) Jak ocenia Pan efektywność promocji biorąc pod uwagę, że licznik sprzedaży preorder
praktycznie zatrzymał się w okolicach 16k? Jest Pan zadowolony?
2) Czy nie uważa Pan, że liczba 10mln jest za bardzo astronomiczną do osiągnięcia?
3) Utrzymywanie w tajemnicy nazwy instytucji charytatywnej, na którą mają być przekazane
pieniądze (bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie sądzi o osiągnięciu 10mln sprzedanych
preorderów, ba, w tym tempie sprzedaży ciężko będzie osiągnąć 100k) daje pożywkę na forach
ogromnej liczbie osób, które rozpisują się o teoriach spiskowych i prawdopodobieństwie
wielkiego oszustwa. Czy zatem nie lepiej było by wybrać instytucje, taką której nie przeszkadzało
by poinformowanie opinii publicznej o takiej akcji?
4) Ponawiam pytanie na temat DEMA gry. Rozpoczęcie sprzedaży gry (preorder) w momencie
gdy tak na prawdę nikt nie miał szansy zagrać w grę jest ewenementem na skale światową,
czy zatem nie uważa Pan, że DEMO jest w tym momencie kluczowym elementem kampanii, od
którego powinno się zacząć?


1. Kampania spełniła i spełnia swoją podstawową funkcję - tj informacyjną
2. Uważam że jest to wielka liczba, czy osiągalna? Na to pytanie odpowiedź ostatecznie poznamy na koniec akcji, choć już teraz można pokusić się o wnioski
3. pytanie zdaje się nieaktualne, gdyż nazwa została ogłoszona
4. ta informacja również jest się pojawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 15:38, lukasy188 napisał:

easygoing przeczytaj o czym mowie
mowilem o mozliwosci kupna gierk,strona do zamawiania powinna tez byc w innych jezykach,i
a nie o samej grze
wchodzac na stronke zeby chinczyk mogl sobie wybrac jezyk chinski a nie polski albo angielski
a teraz jeszcze raz do patryka
czy to wszystko odnosnie promocji?cy macie zamiar pozostac na tym etapie? jak uwazasz
czy dotychczasowy licznik zamowien spelnia wasze wczesniejsze oczekiwania?


to jeszcze nie wszystko, co do licznika - z mojej strony muszę przyznać, że liczyłem na większą brawurę graczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 16:21, giermkowy_giermek napisał:

w pre-orderze dobrze byłoby mocno zaznaczyć fakt, iż w przypadku nie uzyskania 10 mln
zamówień, grę będzie można kupić o jednego dolara mniej, ale także będzie możliwość anulowania
pre-ordera. Bo z niektórych komentarzy doczytuję się iż "trzeba będzie kupić grę za 33,90
$, ponieważ nie ma możliwości anulowania zamówienia"


wydaje się to bardziej niż oczywiste, pre-ordery nigdy nie są w 100% zobowiązujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 17:30, jack230 napisał:

> Uprzejmie informuję, iż nie organizujemy zbiórki pieniężnej.

.......jak zatem traktować akcję polegającą na tym, ze proponuje się klientowi zakup
gry w promocyjnej cenie, lecz gdy nie uzbiera się 10 milionów chętnych na zakup gry -
pieniądze klientów przekazuje się jakiejś instytucji.....

Skoro to nie zbiórka pieniężna to co...??

Skoro przy niezrealizowaniu usługi zakupu gry nie zwracacie pieniędzy z powrotem konsumentowi,
lecz przekazujecie je innym......

Mnie kojarzy się to raczej z wyłudzeniem i oszustwem, a Panu...??


akcję taką należy traktować jako niestandardową formę przedsprzedaży
wyłudzenie i oszustwo - to dosyć poważne zarzuty, nie bardzo rozumiem cel ich stawiania, jeśli się tak Panu kojarzą to proszę nie brać udziału w pre-orderze, nic więcej zrobić chyba nie mogę w Pana przypadku, bo nie mam wpływu na skojarzenia, natomiast dodam tylko, iż są one dalekie od stanu faktycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 22:04, easygoing napisał:

Preorder i cała akcja za dolara tyczy się tylko i wyłącznie wersji cyfrowej? Jeśli złożyłem
pre-ordera, to czy dostanę grę w pudełku o te 3zł taniej? ;)


Akcja dotyczy wersji cyfrowej, która znajdzie się w dystrybucji dzięki Nicolas Games i Tro Media (dostawca platformy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 12:14, giermkowy_giermek napisał:

Na oficjalnej stronie gry, w wersji polskiej nastąpiła chwilowa zamiana pudełka. Zamiast
pudełka w wersji PC była wizualizacja pudełka świadcząca o tym iż Afterfall:insanity
wyjdzie na XBox 360. Czy mógłbyś wyjaśnić o co w tym chodziło?


Był to błąd firmy obsługującej platformę. Wizualizacja była jedynie obrazkiem używanym testowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mozliwosc zakupu gierki jest tylko w jezyku polskim i angielski?
gdzie takie jezyki jak niemiecki?francuski?rosyjski?portugalski?chinski?
przeciez nie kazdy zna angielski i polski?
to powazny blad!!!!!!!!!
czy bedzie mozliwosc zakupu w innych jezykach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje drugie pytanie jest nastepujace
czy jesli sprzedaz poprzez dystrybucje cyfrowa bedzie szla bardzo kiepsko(jak narazie niespelna 20 tysiecy egzeplarzy pre ordera) macie jakas przygotowana alternatywe?
czy czyms jeszcze nas zaskoczycie?
nastepne pytanie odnosnie dema gry, dlaczego demo az tak pozno?wydaje mi sie ze juz powinnismy zobaczyc demo, gra 25 a demo 15, troche pozno
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 15:58, lukasy188 napisał:

dlaczego mozliwosc zakupu gierki jest tylko w jezyku polskim i angielski?
gdzie takie jezyki jak niemiecki?francuski?rosyjski?portugalski?chinski?
przeciez nie kazdy zna angielski i polski?
to powazny blad!!!!!!!!!
czy bedzie mozliwosc zakupu w innych jezykach?


nie chcemy wprowadzac potencjalnych nabywcow w blad, gra bedzie oferowana w jezyku PL i ENG
jesli ktos ma zrozumiec w jezyku angielskim gre na pewno rozumie tez strone, odwrotnie wcale byc nie musi i lokalizowanie strony wprowadziloby zamieszanie, juz teraz mimo ze staralismy sie przedstawic zasady w mozliwie najczytelniejszej formie pojawiaja sie rozne intepretacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 14:44, lukasy188 napisał:

moje drugie pytanie jest nastepujace
czy jesli sprzedaz poprzez dystrybucje cyfrowa bedzie szla bardzo kiepsko(jak narazie
niespelna 20 tysiecy egzeplarzy pre ordera) macie jakas przygotowana alternatywe?
czy czyms jeszcze nas zaskoczycie?
nastepne pytanie odnosnie dema gry, dlaczego demo az tak pozno?wydaje mi sie ze juz powinnismy
zobaczyc demo, gra 25 a demo 15, troche pozno
pozdrawiam


oczywiscie w przypadku niepowiedzenia sprzedazy mamy plany na dalsza dzialalnosc, jednak w tej chwili nie sadze aby abysmy musieli rozwazac najgorsze scenariusze:)

demo nie jest pozno, prosze zwrocic uwage ze w dzisiejszych czasach produceni nie wydaja dem wcale lub po premierze, dlatego trudno mi sie zgodzic z powyzszym stwierdzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z PEWNOSCIA DEMO ZACHECILO BY GRACZY DO KUPNA, NO CHYBA ZE BEDZIE TO SLABE DEMO I SLABA GRA TO LEPIEJ NIE POKAZYWAC:)
BEZ DEMA MOZE BY SIE OBESZLO ,ALE TYLKO WTEDY GDYBY NICOLAS MIAL JUZ DOBRA, WYROBIONA RENOME NA RYNKU I GRACZE WIEDZIELI ZE FIRMA WYPUSZCZA DOBRE PRODUKTY I ZE WARTO KUPIC GRE BEZ ZOBACZENIA DEMA


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania jak lukasy188, brak dema było w moim odczuciu największym błędem promocyjnymi, zaraz po hucznie zapowiadanej "kampanii wrześniowej", której to tak na naprawdę nie zobaczyliśmy w ogóle. Na brak dema mogą sobie pozwolić tylko i wyłącznie najwięksi na rynku (a i tak rzadko to się zdarza) z uwagi na markę jaką sobie wyrobili i oczywiście ogromne kampanie reklamowe. Myślę, że większość osób nawet w samym NEG doskonale sobie z tego zdaje sprawę bo ameryki nie odkryłem, jednak musi być powód takiego posunięcia i obawiam się najgorszego... :]
Szkoda tylko, że przestaliście zachęcać graczy nawet drobnymi pokazami kolejnych elementów rozgrywki czy faktami dotyczącymi gry. Kompletna cisza zapanowała - to bardzo zły znak. Efekty widać gołym okiem licznik preorder 17k po takim czasie to nie ma co się oszukiwać - katastrofa, żal i rozpacz. Żeby osiągnąć 10m musiało by się sprzedawać 200k dziennie a do tej pory sprzedaje się ile dziennie - 10,20,50szt. Takiego wyniku nie przewidywali nawet najwięksi sceptycy. Do tego pozwolę sobie zacytować z zeszłego miesiąca pewien cytat: "Zaokrąglając liczby: proponuję zakład o to, że uzbieramy więcej niż milion zamówień na Afterfall (w pre-orderze)". Pomysł był dobry z 1$ preorder i można by było faktycznie prześcignąć produkt CDP jednak z uwagi na właśnie kompletną dezinformacje w temacie produktu pomysł poległ na dnie. Oczywiście nie mówię o wielkich nakładach finansowych na reklamę w największych telewizjach w czasie największej oglądalności, ale wrzucenie na stronkę informacji na prawdę nie kosztuje wiele, no chyba że nie ma co pokazać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować