Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GameStop podaje wymagania sprzętowe Battlefielda 3

92 postów w tym temacie

Spoiler

tam niżej to żartuję xD

Dnia 08.07.2011 o 19:30, Braveheart napisał:

Co do sprzętu, to trzeba będzie podrasować kompa, żeby mieć jakąś lepszą przyjemność
z grania. Co do DX9. Pal licho że nie obsługuje gorzej gra by wyglądała. xD 2Pac - "Life
Goes On".


a ja nie mam w karcie obsługi DX10 ani 11 :( mam niestety 10.1 to mi nie pójdzie ;/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 17:06, Muradin_07 napisał:

To że systemu to wiem, ok... moja karta w lapku ciągnie DX10, nawet gram w Residenta
5 w tym trybie. Ale liczyłem na to że może trochę na tym trybie komputer odsapnie. Ale
damy radę, po prostu trzeba będzie trochę pokombinować :/

Z tego co czytałem to DX10 niekoniecznie musi oznaczać spadek wydajności jeśli gra była w nim od początku projektowana, chyba podstawową funkcją nowych DX jest ułatwianie pisania gier, a nie nowe efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 20:17, Steelshadow napisał:

Z tego co czytałem to DX10 niekoniecznie musi oznaczać spadek wydajności jeśli gra była
w nim od początku projektowana, chyba podstawową funkcją nowych DX jest ułatwianie pisania
gier, a nie nowe efekty.


Może i masz rację. Zobaczy się w praniu jak gra zajedzie na sklepowe półki. Mam nadzieję że jakieś demo się pojawi, bo nie chcę kupować czegoś, co potem u mnie będzie średnio chodziło nawet na najniższych ustawieniach... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sklep zastrzega jednak, że dane mogą ulec zmianie."
Bo chyba nie wszyscy doczytali - 2 zdanie, brawo!

I jeszcze...

"Przestraszeni? Uspokojeni? Niestety nie jest to oficjalna wersja wymagań, potwierdzona przez Electronic Arts. Powyższe zestawienia dają jednak ogólną orientację na temat sprzętu, jaki trzeba będzie posiadać, by móc grać w Battlefield 3. Premiera gry zaplanowana jest na koniec października."

GRAM.pl - piszcie takie informacje w h1, niektórym by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zgodnie z minimalnymi powinno mi pójść: Athlon X2 4600+, 4 GB RAM, 9600 GT, Windows 7 64bit. No właśnie, powinno. Pójść, myślę, że pójdzie, tylko pytanie jak... Bad Company 2 za wesoło nie śmigał. Co prawda ukończyłem go, ale mogłoby to być płynniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 20:17, Steelshadow napisał:

Z tego co czytałem to DX10 niekoniecznie musi oznaczać spadek wydajności jeśli gra była
w nim od początku projektowana, chyba podstawową funkcją nowych DX jest ułatwianie pisania
gier, a nie nowe efekty.


Teoretycznie tryb DX10 miał zmniejszyć częstość używania procesora przez grę, a bardziej skupić się na karcie graficznej. Przez to miała być większa wydajność. No właśnie, ale to jest tylko teoria. W praktyce jak to na razie wychodzi, każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 20:50, Grinczar napisał:

"Sklep zastrzega jednak, że dane mogą ulec zmianie."
Bo chyba nie wszyscy doczytali - 2 zdanie, brawo!


Doczytali... doczytali... tylko że takie wymagania, które są podane zmuszają do pewnych przemyśleń pod kątem sprzętu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w końcu ruszyć do przodu. Windows 7 to bardzo porządny system, a C2D, wszelkie GF8xxx wraz z XP, to już przeżytek. Niestety nadal tkwię w takim przeżytku, ale już niedługo. Choć nie zmienia to faktu, że nadal na takim sprzęcie można pograć nawet i w najnowsze gry.

Cóż, praca na wakacje, sprzedaż obecnego PC i składamy:

Phenom II X4 955 - około 370 zł
Płyta główna - około 300 zł
4GB DDR3 - z 200 zł
HDD 1TB - z 200 zł
GeForce GTX 460 - około 600 zł
Zasilacz 500W - z 200 zł

Razem: koło 1600-1700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FB2.0 to silnik uproszczony. Oczywiście nowy ale to nie znaczy że jest nie wiadomo jak sprzętożerny bo w nim WOW nie ma poza zniszczeń. A że wcześniej żaden developer nie zmierzał w tym kierunku więc dostajemy to dopiero w 2011 roku ;)

Szkoda że THQ lata temu nie rozwinęło Red Faction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba na max pogram sobie spokojnie :)

i5 760 @4.2 ghz
gtx 560 TI
4 GB RAM DDR3 1600 mhz
500 GB hdd

Przydalo by sie kupic dysk SSD i +4 GB RAM ale to przed premierą może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 20:55, n33trox napisał:

Cóż, zgodnie z minimalnymi powinno mi pójść: Athlon X2 4600+, 4 GB RAM, 9600 GT, Windows
7 64bit. No właśnie, powinno. Pójść, myślę, że pójdzie, tylko pytanie jak... Bad Company
2 za wesoło nie śmigał. Co prawda ukończyłem go, ale mogłoby to być płynniejsze.


Mi Bad Company 2 działa na rozdzielczości 1680x1050 wszystko na wysokie w multiku na serwerze zapelnionym 32 sloty.
Ram 4gb
intel core 2 duo 2x2Ghz
radeon hd 5670 512mb (DirectX 11 )
vista 32bit
Więc myślę że Bf3 na lajcie powinno pojść na tych niskich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy na laptopie Dell Studio 1749 i7 620M (2x2.66-3.33 4MB) w poniższej konfiguracji Battlefield 3 da się "odpalić"? Jeśli tak to na jakich maksymalnie detalach i w jakiej rozdzielczości? Jakieś sugestie?

Oto rzeczona konfiguracja:

1. laptop Dell Studio 1749 z procesorem i7 620M (2x2.66-3.33 4 MB cache)

2. 8 GB RAM 1066 Mhz

3. Karta graf. ATI Mobility HD 5650 1 GB (najnowsze sterowniki dla ATI Mobility)

4. Matryca 17.3 RGBLED 1920x1080

5. Dysk twardy 1000 GB 7200 obr.

6. Napęd optyczny: Blu Ray Disc

6. Bateria 9-CELL

7. System operacyjny Windows 7 PROF. 64 bit

Wg Was pociągnie na średnich detalach, czy raczej na małych? W jakiej możliwej rozdzielczości? Ktoś doświadczony coś podpowie, zasugeruje? Wg Was powinienem wybrać wersję PC, czy może PS3, bo mam jeszcze konsolę? Co doradzicie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Życzę udanego weekendu i pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 18:13, Numenpl napisał:

> Nie za bardzo wiem czego tu współczuć. GTX460 to dobra karta. Poza tym nie ma, na
chwilę
> obecną, sensu jej zmieniać skoro jest ona w stanie uciągnąć większość gier na maksymalnych

> detalach, a wymiana na gtx560 zupełnie się nie opłaca, ponieważ zwiększenie wydajności

> nie jest adekwatne do wydanych pieniędzy.
Jak nie wiesz o co chodzi to nie wypowiadaj się bo gry nie jadą jedynie na grafice. Facet
ma za słaby procek na med detale 2 rdzenie 2,5 ghz, a to oznacza że karta będzie mocno
ograniczana przez ten procek.



Raczej jestem tego świadom, zwyczajnie źle zrozumiałem jego wypowiedź. Co do mojego prawa do wypowiadania to sądzę że nie jesteś na tyle uprzywilejowany aby ustalać czy mogę się wypowiadać czy też nie, więc proszę daruj sobie takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak, wszyscy już grali i wiedzą jak wyglądają realne wymagania. Chłopie, wrzuć na luz, poczekaj do premiery, przeczytaj recenzje i opinie szeregowych graczy, i wtedy się zastanawiaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 00:54, gogiell napisał:

O tak, wszyscy już grali i wiedzą jak wyglądają realne wymagania. Chłopie, wrzuć na luz, poczekaj do premiery, przeczytaj recenzje i opinie szeregowych graczy, i wtedy się zastanawiaj :).

Oczekuję wsparcia i sensownej opinii kogś doświadczonego, ja nie jestem ekspertem. Chcę tylko zaznaczyć, że posiadam laptopa o powyższej konfiguracji, a nie komputer stacjonarny i to jest istota problemu! Już nie można zapytać i poradzić się na forum kogoś doświadczonego? Może jednak znajdzie się na tym forum ktoś, kto może doradzić, coś podpowiedzieć we wspomnianej przeze mnie kwestii? Z góry dziękuję. Chciałbym dodać, bo to nie mniej istotne, że zastanawiałem się nad pre-orderem, a tak mam związane ręce... A Tobie gogiell, radzę zwracać sie do ludzi z większą dawką kultury... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować