Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Co będzie za 100, 200 lat? - wizje przyszłości w grach wideo

52 postów w tym temacie

ciekawe uniwersum, w którym trwa pomiędzy zdegenerowaną rasą ludzką a replikantami stanęło przed nami otworem.
10pkt jakiego slowa zabraklo w powyzszym wycinku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2011 o 10:17, Piotrek_K napisał:

10pkt jakiego slowa zabraklo w powyzszym wycinku?


ciekawe uniwersum, w którym trwa konflikt/wojna pomiędzy zdegenerowaną rasą ludzką a replikantami stanęło przed nami otworem.

Jaka jest moja nagroda =) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 10:21, Pietro87 napisał:


> 10pkt jakiego slowa zabraklo w powyzszym wycinku?

ciekawe uniwersum, w którym trwa konflikt/wojna pomiędzy zdegenerowaną rasą
ludzką a replikantami stanęło przed nami otworem.


Jaka jest moja nagroda =) ?


No pewnie te 10 pkt ktore mozesz przeznaczyc na...hmmmmmm nie wiem, zapytaj sie autora konkursu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi przykładami były zawsze Blade Runner oraz Mad Max :) Te dwie wizje do mnie najbardziej przemawiają :)
Jeśli idzie natomiast o kompletnie inne ciekawe wizje to polecam rzucić okiem na książkę Friedmana "Następne 100 lat" ... to dopiero science-fiction! Japonia atakująca USA i Polska wychodząca z III wojny światowej jako mocarstwo! :-))) Dla zainteresowanych tematyką stos.m-n. polecam ;-) Reszcie zostaje przeczytać Blade Runnera w oryginale, czyli P.H. Dick "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodałbym jeszcze, że wizja przyszłości z serii Deus Ex to równie ciekawy obraz świata. Cyberpunkowe uniwersum, gdzie nic nie wydaje się takie jakim być powinno, bo prawdziwa władza nad światem kryje się w rękach tajnych organizacji. Taki setting przepełniony intrygą z którego wszyscy nowomodni autorzy powieści o tajemnych organizacjach, światowych spiskach i straszliwych tajemnicach (tak Donie Brown, to do pana piję) powinni brać przykład. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy grach sci-fi mnie w tym przeglądzie (wiem, że subiektywny, ale i tak...) zabrakło gier traktujących o konfliktach przyszłości dziejących się bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej, mianowicie: Homeworld i EVE Online. Oba tytuły to arcydzieła same w sobie, w obu urzeka nas wizja przyszłości i próba odwzorowania ogromu przestrzeni kosmicznej oraz jej piękna, do tego są dość skomplikowane, a fabuła choć w pierwszym przypadku jest dość prosta, lecz bardzo wciągająca, z kolei w drugim rozciąga się na przestrzeni setek tysięcy lat, a jej współczesną wersję piszą sami gracze. Przemierzanie gwiazd samo w sobie potrafi być dla człowieka (gracza) nagrodą. Chciałbym, aby powstawało więcej takich gier, bo po tak głębokim doświadczeniu jakie one oferują, bardzo ciężko gra się później w cokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 11:34, 97NEO22 napisał:

A ja sie pytam gdzie jest Mass Effect 1 i 2?


Z początku artykułu:
Jakie tytuły z nurtu S-F zasługują na naszą uwagę?

ME1 i ME2 nie zasługują na uwagę. Proste jak budowa cepa. Gdyby w świecie ME było coś oryginalnego, to by te gry się tutaj pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w dość kiepskiej sytuacji jeśli chodzi o odbiór wizji prezentowanych w grach. Niestety już w dzieciństwie ilość przeczytanych książek z nurtu fantasy/sci-fi liczyłem w setkach... i teraz po prostu nic mnie już nie zaskakuje ;[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout i kolejne jego części (no może New Vegas, w którego jeszcze nie miałem okazji pograć) mnie tak wciągnęły, że mi odpowiada taka wizja świata. Wizja, gdzie dalej - pomimo tego syfu jakim była wojna nuklearna w Falloucie - tym światem rządzi obłuda, żądza zdobycia władzy i pieniądz(w postaci kapsli, jeśli mamy mówić o pierwszym Falloucie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to moimi ulubionymi motywami "przyszłości" są: ta ukazana w Mirror''s Edge, właśnie ta totalna sterylność wszędzie przedstawia to, że w tym czasach nawet cząsteczki kurzu nie mają prawa się ruszać bez miliarda pozwoleń. No i ta z Fallout''a... ale akurat tutaj nie będę oryginalny, po prostu lubię te klimaty. Na pewno są lepsze niż kolejne podboje kosmiczne i "przyjazdy obcych na zakupy na naszą planetę... wiedzą że w stonce najtaniej...". No chyba że ten z Red Faction... a tak to wszystko zazwyczaj to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam dla mnie najlepsza wizja to ta pokazana w filmie kurde nie pamietam tytulu ale chodzilo o to ze biblia jest ostateczna bronia.

A no i oczywiscie ten no "i am a legend" tez fajna wizja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME1 i ME2 to wizje bardzo odległe tak samo seria X dlatego ich tu nie ma....a Fallout może nastąpić codziennie , walki ze zbuntowanymi maszynami za około 130 lat bo wtedy osiągną one mniej więcej umiejętności równe a nawet przebijające człowieka , Mirrors Edge można powiedzieć że w nie których krajach tak jest tylko że nie ma tam wieżowców...WipEout Pulse ekm to był sport więc jeżeli ktoś wymyśli zasadę działania to może on pojawić sie już dziś...Killzone to pozostawię bez komentarza. Halo wiadome jest że prawdopodobieństwo spotkania Obcego nie jest małe jak sie wszystkim wydaje , bo załóżmy że życie jest tylko na 10 czy nawet 5 % gwiazd znajdźcie sobie odpowiedz ile jest gwiazd w naszej galaktyce...Mam namyśli gwiazdy czyli nasze "słońca" a co z tego idzie chodzi o życie na planetach w tym układzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować