Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Co będzie za 100, 200 lat? - wizje przyszłości w grach wideo

52 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2011 o 11:37, Henrar napisał:

ME1 i ME2 nie zasługują na uwagę. Proste jak budowa cepa. Gdyby w świecie ME było coś
oryginalnego, to by te gry się tutaj pojawiły.



Pff, Halo i Killzone są równie (jak nie bardziej!) proste i nieoryginalne, a jednak się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 15:21, WolfPL napisał:

walki ze zbuntowanymi maszynami za około 130 lat bo wtedy
osiągną one mniej więcej umiejętności równe a nawet przebijające człowieka ,


Hahahah jaaasne ;)

"640K ought to be enough for anybody" - Bill Gates, 1981 r.
"SPAM will be a thing of the past in two years'' time" - Bill Gates, 2004 r.

Dnia 09.07.2011 o 15:21, WolfPL napisał:

spotkania Obcego nie jest małe jak sie wszystkim wydaje , bo załóżmy że życie jest tylko
na 10 czy nawet 5 % gwiazd znajdźcie sobie odpowiedz ile jest gwiazd w naszej galaktyce...


Taaa, spoko. Ważne słowo napisałeś - "załóżmy". XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

realna wizja przyszlosci, choc moze nie tak dalekiej, jest w mirror''s edge''u. sterylne miasto scisle kontrolowane przez wladze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 100 lat to ta planeta będzie wyglądać jak jeden wielki śmietnik a przynajmniej połowę gatunków zwierząt będzie można podziwiać już tylko na obrazkach, a po tym syfie pałętać się będzie garstka pozostałych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie se można pogdybać, ale trzeba wziąć pod uwagę że za te 100 200 lat nas jako nas już nie będzie :D Więc fajnie :D. a po drugie że ludzkości może nie być. Może wybuchnie jakaś wojna.. może zdechniemy od wirusa/bakterii. Zaleje nas woda bo lodowce się w****ą. Może zniszczą nas wulkany, bo nastąpią potężne erupcje. Pal licho ich wie. A może będziemy dalej żyć. I gry takie jakie teraz znamy będą czymś prymitywnym. Będzie się hmmm nie wiem. podłączało coś jak a''la matrix i każdy będzie brał bezpośredni udział w grze. Abo dojdziemy do takiego czegoś jak W incepcji i będziemy sobie śnić że gramy :D brać tam bezpośredni udział. Firmy produkujące gry będą miały coś na zasadzie wbudowanego programu który projektuje za każdym razem daną grę i będzie generował dany świat snu.. A w świecie snów przecież można wszystko.. To by były k***a gry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"[...]for beneath the surface lies the future" szkoda, że tak mało futurystycznych gier poszło w kierunku Seaquesta (Archimedean dynasty i Aquanox może jedynie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zakładamy że za 200 lat ktoś jeszcze będzie jeszcze grać ? Może pojawią się zupełnie nowe rodzaje rozrywki, pochodne dziś nam znanych gier :P Jeżeli chodzi o przyszłość to wątpie, że nasza cywilizacja upadnie. Zimna wojna nas nie zniszczyła (a było czasami dosyć gorąco), to już raczej nic nas nie zniszczy. Widze przyszłość troche w deus ex''owych klimatach, z międzynarodowymi korporacjami z zbyt dużą władzą i powszechnie dostępnymi "udoskonaleniami" rasy ludzkiej.

I tak btw: Co-chwile-wyskakujące reklamy na gramie są już bardziej niż irytujące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 15:36, Headbangerr napisał:

> walki ze zbuntowanymi maszynami za około 130 lat bo wtedy
> osiągną one mniej więcej umiejętności równe a nawet przebijające człowieka ,

Hahahah jaaasne ;)

"640K ought to be enough for anybody" - Bill Gates, 1981 r.
"SPAM will be a thing of the past in two years'' time" - Bill Gates, 2004 r.

> spotkania Obcego nie jest małe jak sie wszystkim wydaje , bo załóżmy że życie jest
tylko
> na 10 czy nawet 5 % gwiazd znajdźcie sobie odpowiedz ile jest gwiazd w naszej galaktyce...

Taaa, spoko. Ważne słowo napisałeś - "załóżmy". XD



Ok tak sie składa że przy obecnym tempie rozwoju procesorów to za 30 do 40 lat procesory będą miały taką samą moc obliczeniową jak 5 do 7 % naszego mózgu...czyli tyle ile przeciętny człowiek zużywa...dałem do tego 100 lat bo stworzenie samo myślącego procesora raczej graniczy z cudem...czyli czystej SI....

Co do spotkania obcego to mam racje...NASA twierdzi że w najgorszym wypadku tylko 5% planet będzie nadawało sie do rozwinięcia życia a co za tym idzie mamy 5% szans że spotkamy inteligentną formę życia.

Pozdrawiam osobę która próbuje mnie ośmieszyć ale wychodzi na .... no właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności napiszę, że cytaty z Billa Gates''a nie były tam zamieszczone przypadkowo. Jeśli nic Tobie jeszcze nie świta, to napiszę tylko, że gratuluję Tobie pewności, z jaką piszesz, kiedy coś się stanie XD

Druga sprawa:

"NASA twierdzi że w najgorszym wypadku tylko 5% planet będzie nadawało sie do rozwinięcia życia"

=/=

"mamy 5% szans że spotkamy inteligentną formę życia"

Sam więc widzisz, że nie muszę niczego próbować, świetnie sobie sam radzisz XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mi Deus Ex i Mass Effect oraz zapewne jeszcze kilku tytułów ;)

PS. Podzielenie artykułu na strony ma pewną wadę zauważcie że każda strona ma inną wartość +1 w Google+ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania obcego to mam racje...NASA twierdzi że w najgorszym wypadku tylko 5%
planet będzie nadawało sie do rozwinięcia życia a co za tym idzie mamy 5% szans że spotkamy
inteligentną formę życia.


W naszej tylko galaktyce jest ok 400 mld gwiazd, załóżmy te 5%, to wychodzi że po naszej galaktyce pałęta się ok 20 mld mniej lub bardziej rozwiniętych cywilizacji . Więc mamy raczej więcej niż 5% szans na ich znalezienie. Na razie nie mamy z nimi kontaktu bo jakby się nie patrzeć jesteśmy dosyć prymitywnym gatunkiem ;) lejemy się ze sobą o zasoby planety, gdzie w kosmosie wszystkiego jest masa, bijemy się w imię różnych bóstw. Musimy dla obcych wyglądać raczej dosyć zabawnie ;) .

Jaka będzie nasza przyszłość?, tego się nie da określić. Popatrzcie sobie na pocztówki autorstwa Villemard''a z początku XXw. Człowiek nie znał komórek, laptopów itd. , więc jego wizje opierały się na tym co znał,. My mamy tak samo, nie wiemy co za 50, 100, czy 200 lat będzie odkryte i czym sie będą zachwycać dzieciaki na początku XXII w :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5% założyłem obserwując nasz rozwój i podstawiając go do innego gatunku [obcego] i to był mój błąd , bo fakt Każdy gatunek rożni sie więc zwracam honory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chciałem zaznaczyć tylko, że w Halo jest normalna broń palna(i to jako podstawowa broń!), rakiety, granaty itd., więc w tekście jest błąd ("a naszym głównym orężem będą bronie wystrzeliwujące wiązki laserowe")

broń laserową to ja pamiętam tylko jedną...(jeśli o sprzęt ludzi chodzi, Covenanci mieli głównie bronie laserowo-podobne, to fakt :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować