Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2007 o 15:35, lurynowicz napisał:

Twój kumpel powinien Cię za rękach całować ;) No w sumie tak, ale przed maturą nie chcę inwestować
w sprzęt bo nie widzi mi się jeszcze jeden rok nauki do matury. ;)

matura to bzdura. Wystarczy w miarę regularnie do szkoły chodzic by ją zdać. A taka EU3 przed maturą z historii może nawet pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą screeny z EU3 bardzo mnie zniechęcily-mapa swiata wydaje się być bardzo nieczytelna, slabo widoczny podzial na prowincje...i wogóle to chyba jakiś regres w porównaniu do dwujki....

No cóż trzeba mieć tylko nadzieję że nie popsuli samej mechaniki rozgrywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, zdać to zdać, ale najważniejsze to zdać ją tak jak ja chcę! (czyli dobrze).

Co do EU to nie sądzę, by pomogła przy historii. Owszem, na pewno podstaw uczy, ale nie wiem czy egzaminator byłby szczęśliwy, gdyby nagle dowiedział się że Polska miała zamorskie kolonie a rozbiorów nie było. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 16:01, Minsc i Boo napisał:

Swoją drogą screeny z EU3 bardzo mnie zniechęcily-mapa swiata wydaje się być bardzo nieczytelna,
slabo widoczny podzial na prowincje...i wogóle to chyba jakiś regres w porównaniu do dwujki....


A tam, od razu nieczytelna. Prawda, że granice prowincji słabo widać, ale tylko przy dużym oddaleniu i na ciemniejszym tle, np. ziemie ruskie. Tak to jest dobrze, jeżeli nie zwracasz uwagi na ich delikatną kanciastość, znaczy granic ;) No, pozostaje jeszcze kwestia rodzaju terenu. Tu rzeczywiście jest trudniej go rozpoznać na pierwszy rzut oka. Ale nie wspomniałeś nawet o tej pięknie falującej wodzie i majestatycznie powiewających flagach ;) ^^

Dnia 26.01.2007 o 16:01, Minsc i Boo napisał:

No cóż trzeba mieć tylko nadzieję że nie popsuli samej mechaniki rozgrywki...


Mogę zatem zapewnić, że wszystko jest cacy ^^ No prawie =.='' Ale od czego są patche, no i dla ambitnych łatwość w modowaniu ;)
Jedynym problemem (w szczególności dla zwolenników zgodności historycznej) może być dużo większe, niż w poprzednich częściach, odejście od, m. in. wszelkich historycznych eventów.

re lurynowicz
A tam, ja sobie nie żałowałem, odstresowywałem się przy kompie tuż przed egzaminem, i zdałem. No, prawie tak dobrze jak chciałem =.='' To jednak może nie będę kusił do złego :P

Oh, i jeszcze tylko wrzucę bardzo dobrą reckę EU III - http://www.tacticularcancer.com/content.php?id=30 .
Oczywiście dla tych co znają język Szekspira ;) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 22:46, Bedwyr napisał:

A tam, od razu nieczytelna. Prawda, że granice prowincji słabo widać, ale tylko przy dużym
oddaleniu i na ciemniejszym tle, np. ziemie ruskie. Tak to jest dobrze, jeżeli nie zwracasz
uwagi na ich delikatną kanciastość, znaczy granic ;) No, pozostaje jeszcze kwestia rodzaju
terenu. Tu rzeczywiście jest trudniej go rozpoznać na pierwszy rzut oka. Ale nie wspomniałeś
nawet o tej pięknie falującej wodzie i majestatycznie powiewających flagach ;) ^^
> No cóż trzeba mieć tylko nadzieję że nie popsuli samej mechaniki rozgrywki...

No wlasnie...czy uksztalowanie terenu bylo niezbędne?? czy w jakikolwiek teren bedzie wpływał, na powiedzmy, skuteczność wojsk? Jeżeli nie to taki zabieg o kant tyłka rozbić. w dwujce mapa swiata była naprawde przyjemna a przede wszystkim przejrzysta...no ale dobra...na razie screeny widzialem, moze na zywo wyglada to lepiej...

Dnia 26.01.2007 o 22:46, Bedwyr napisał:

Jedynym problemem (w szczególności dla zwolenników zgodności historycznej) może być dużo większe,
niż w poprzednich częściach, odejście od, m. in. wszelkich historycznych eventów.

Oj szkoda...to był wlasnie jeden z uroków UE2.

Dnia 26.01.2007 o 22:46, Bedwyr napisał:

re lurynowicz
A tam, ja sobie nie żałowałem, odstresowywałem się przy kompie tuż przed egzaminem, i zdałem.
No, prawie tak dobrze jak chciałem =.='' To jednak może nie będę kusił do złego :P

Oh, i jeszcze tylko wrzucę bardzo dobrą reckę EU III - http://www.tacticularcancer.com/content.php?id=30
.
Oczywiście dla tych co znają język Szekspira ;) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 23:04, Minsc i Boo napisał:

No wlasnie...czy uksztalowanie terenu bylo niezbędne?? czy w jakikolwiek teren bedzie wpływał,
na powiedzmy, skuteczność wojsk? Jeżeli nie to taki zabieg o kant tyłka rozbić.


Hmm, nie jestem pewien czy mnie dobrze zrozumiałeś. Pokazanie ukształtowania terenu jest właśnie potrzebne (tak jak napisałeś wpływa na walkę i przemieszczanie się wojsk), i było ładnie, a przede wszystkim przejrzyście zrealizowane w EUII. A w nowej Europie trochę to zaniedbali.

Dnia 26.01.2007 o 23:04, Minsc i Boo napisał:

w dwujce mapa swiata była naprawde przyjemna a przede wszystkim przejrzysta...
no ale dobra...na razie screeny widzialem, moze na zywo wyglada to lepiej...


Tak to musiało wyglądać, jeżeli wprowadza się 3D ( z trzeba przyznać najwyżej średniawą grafiką), a jednocześnie chce się zachować podobny styl rozgrywki.
Ja też nie dokońca jestem do tej zmiany przekonany. Ale wiadomo, postęp musi być. Tak naprawdę to im więcej się gra, tym mniej się na to cale 3d zwraca uwagę. Najgorzej to mają gracze jak lurynowicz, którzy przez to złe (evil) 3d nie mogą się nacieszyć tym, co jest esencją tej serii >.<

Dnia 26.01.2007 o 23:04, Minsc i Boo napisał:

Oj szkoda...to był wlasnie jeden z uroków UE2.


Zawsze będziesz mógł poczekać na moda, który doda historyczne eventy. To tylko kwestia czasu, by się ukazał.
Ale wierz mi, takie rozwiązanie ma swoje niezaprzeczalne plusy, np. większy balans w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 16:57, lurynowicz napisał:

Co do EU to nie sądzę, by pomogła przy historii. Owszem, na pewno podstaw uczy, ale nie wiem
czy egzaminator byłby szczęśliwy, gdyby nagle dowiedział się że Polska miała zamorskie kolonie
a rozbiorów nie było. ;)


Gry takie zdecydowanie przy historii nie pomagają. Ja wprawdzie doświadczenia z EU nie mam, ale Medieval to rzecz dość podobna w założeniach przecież. Na dzisiejszej klasówce z historii siedziałem w pierwszej ławce tuż przed wielką mapą Europy i jakieś 15 min zeszło mi na planowaniu kolejnych podbojów. Poza tym nie wiem, co by nauczyciel sądził, jakbym się wygadał, że Portugalia w 1348 podbiła Egipt, i to droga lądową ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EU potrafi nauczyć, tylko trzeba podejść do tego z dystansem :].
Jedyną sensowną rzeczą, jaką można wynieść po kilku godzinach grania, jest nauczenie się nazw regionów, prowincji czy rozmieszczenia państw.

Po kilku godzinach gry Holandią, Hiszpania i Austrią (każdą z osobna oczywiście) nie miałem problemu ze wskazaniem większości prowinicji płw. Iberyjskiego, południowej Francji, Włoch, krajów Beneluksu czy południowego centrum Europy i Bałkanów.

Naturalnie nie odmierzałem linijką na monitorze długości granic :], ale potem chociażby rzucane przed maturą hasło "Alzacja i Lotaryngia" było dla mnie nie hasłem, a istniejącym regionym, który leży w wiadomym mi miejscu na mapie i, którego problemy historyczne rozumiem, bo sam w nich "uczestniczyłem" :].


Może za kilka lat świat "dorośnie" do gier, i zobaczy pozytywne, rozwijające wartości, obok hektoliktrów krwii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 14:20, Backside napisał:

Naturalnie nie odmierzałem linijką na monitorze długości granic :], ale potem chociażby rzucane
przed maturą hasło "Alzacja i Lotaryngia" było dla mnie nie hasłem, a istniejącym regionym,
który leży w wiadomym mi miejscu na mapie i, którego problemy historyczne rozumiem, bo sam
w nich "uczestniczyłem" :].


Tutaj się pojawia największa bolączka EU ]I[ - teraz w tych wydarzeniach nie masz szans by uczestniczyć, brak jakichkolwiek iwentów urealniających grę nie ma... Teraz to już nie jest modyfikowanie historii, a jej ponowne kreowanie. Możemy się pożegnać z bitwami Napoleońskimi, gdy prowadzimy Francję czy inny kraj od początku wielkiej kampanii (1453).

Czekam panowie na mody które przyniosą eventy, a z nimi będę mógł powiedzieć, że po HoI2 wyszła kolejna dobra gra ze studia Paradoxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eventy wcale gry nie urealnialy tylko "naprowadzaly" ja na wlasciwy tor . Czesto raczej jednak sluzyly temu by popychac Ai do czynow. Najczesciej jednak nawet to nie pomagalo. Po stu latach gry eventy bardzo czesto mialy sie nijak do tego co sie dzieje.Najgorsze bylo to ze gdy kraje ktore mialy eventami wyznaczona "wielka" przyszlosc jej nie osiagaly nikt nie wypelnial pustki. W EU3 najczesicej jest tak ze ktos wykorzysta darowana szanse . Chcesz zagrac w okresie wojny 30 letniej? Zaladuj odopowiednia date i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 22:08, s2nto napisał:

Teraz to już nie jest modyfikowanie historii, a jej ponowne kreowanie. Możemy się pożegnać z bitwami >Napoleońskimi, gdy prowadzimy Francję czy inny kraj od początku wielkiej kampanii (1453).


Po co ci gra w stylu "Europa Universalis III" skoro ty chcesz odtwarzać drobiazgowo to co miało miejsce?:)
Nie lepiej miast trudzić się zabawa w grę komputerową przeczytać tobie podręcznik do historii gdzie na ogól masz wierne odtworzenie: dzień, miesiąc, rok... z minionych wieków - i wówczas żadne wydarzenie nie umknie twojej uwadze – i będziesz miał także epopeje korsykańskiego bandyty Napoleona:(

"Europa Universalis III" jest piękna dlatego, że możesz wykreować nowa rzeczywistość zachowując ramy wyjściowe - to tak jakby próba odpowiedzenia na odwieczny dylemat historyków - co byłoby gdyby zaszło/było?

To czego brakuje "Europie Universalis III" to porządna mapa - tak żeby np. nie było Galicji pod Warszawa i żeby w ogóle takiej nazwy dla prowincji średniowiecznej Polski nie było - była Małopolska Zachodnia (Kraków) i Małopolska Wschodnia (Lwów) a nie żadna Galicja. To samo z wieloma innymi prowincjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem EU III od kuzyna;) Choć gram w WoW-a to znajdę czas dla jednej z moich ulubionych gierek:)
A pierwsze 15 minutowe wrażenie.. Trochę nie mogę się odnaleść, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia:)
A sama gierka śmiga aż miło, chociaż grafika z EU II bardziej mi odpowiadała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wszędzie piszą, że do tej gry jest Edytor map tak jak w innych częściach ale nigdzie nie moge go znaleźc :/


Sorka za 2 posty ale komp mi się zawiesił i nie wiem jakim cudem wysłały się dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 10:20, nelson12t napisał:

Grałem w demo EU3 i bardzo się zawiodłem, a szkoda bo mogła być to gra naprawdę dobra.
No i jeszcze cena!!!

Nie zważaj na demo ani na cene bo wzamian otrzymujesz grę na długie miesiące!Wiem z własnego doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie związane z europa universalis cześć pierwsza (wiem ze to stara gra no ale cóż mi sie podoba) a mianowicie próbuje włączyć jakaś muzyka idzie ale gra nie wchodzi może być to związane z tym ze mam windowsa XP czy nie bardzo jak ktoś zna odp co mam zrobić był bym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów, sam gram dosyć długo i stworzyłem zaprawdę Wielką Polskę ;) Wrzuciłem nawet na gram screeny, ale mniejsza o to ;)
Mam kilka pytań które mnie od dłuuugiego czasu dręczą:
1. Jak rdzennymi Amerykanami i krajami czarnej Afryki budować statki? Kompowi się jakoś udaje :/
2. Czy jest możliwość zmiany ustroju z plemiennego?
No kurde reszty zapomniałem. No trudno ;) Będę także wdzięczny jeżeli ktoś poleci mi jakieś ciekawe mody i jeśli można, poda linki do nich ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 00:02, Bodasz napisał:

Witam wszystkich fanów, sam gram dosyć długo i stworzyłem zaprawdę Wielką Polskę ;) Wrzuciłem
nawet na gram screeny, ale mniejsza o to ;)
Mam kilka pytań które mnie od dłuuugiego czasu dręczą:
1. Jak rdzennymi Amerykanami i krajami czarnej Afryki budować statki? Kompowi się jakoś udaje
:/
2. Czy jest możliwość zmiany ustroju z plemiennego?
No kurde reszty zapomniałem. No trudno ;) Będę także wdzięczny jeżeli ktoś poleci mi jakieś
ciekawe mody i jeśli można, poda linki do nich ;)
Pozdrawiam

Ja tez był bym wdzięczny za mody.Jest kilka ale są na jakiejś francuskiej stronie.Jesli to cię nie zniechęca to poszukaj w google.Zdaję mi się,że nie ma takiej możliwości chyba ,że nastapi jakieś wydarzenie.A z tymi statkami to nie wiem bo nie gram ani indianami ani murzynami.Za słabi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować