Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2007 o 20:13, orel86 napisał:

mam pytanie związane z europa universalis cześć pierwsza (wiem ze to stara gra no ale cóż mi
sie podoba) a mianowicie próbuje włączyć jakaś muzyka idzie ale gra nie wchodzi może być to
związane z tym ze mam windowsa XP czy nie bardzo jak ktoś zna odp co mam zrobić był bym bardzo
wdzięczny

To jest temat o europa universalis 3 a nie 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 13:23, Rosomk napisał:

> Witam wszystkich fanów, sam gram dosyć długo i stworzyłem zaprawdę Wielką Polskę ;) Wrzuciłem

> nawet na gram screeny, ale mniejsza o to ;)
> Mam kilka pytań które mnie od dłuuugiego czasu dręczą:
> 1. Jak rdzennymi Amerykanami i krajami czarnej Afryki budować statki? Kompowi się jakoś
udaje
> :/
> 2. Czy jest możliwość zmiany ustroju z plemiennego?
> No kurde reszty zapomniałem. No trudno ;) Będę także wdzięczny jeżeli ktoś poleci mi
jakieś
> ciekawe mody i jeśli można, poda linki do nich ;)
> Pozdrawiam
Ja tez był bym wdzięczny za mody.Jest kilka ale są na jakiejś francuskiej stronie.Jesli to
cię nie zniechęca to poszukaj w google.Zdaję mi się,że nie ma takiej możliwości chyba ,że nastapi
jakieś wydarzenie.A z tymi statkami to nie wiem bo nie gram ani indianami ani murzynami.Za
słabi są.


Ja tam lubię rdzenne ludy Ameryki Południowej i Środkowej to chciałem sobie zagrać ;) Ciekawe czy twórcy dali możliwość dojścia nimi do takiej technologii wojskowej żeby ich armię miały muszkiety ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 19:33, Rosomk napisał:

>

Jest taka możliwosć.Sprawdzałem grając z kodami.


Oho, dzięki warto wiedzieć, chyba będę musiał sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:47, Bodasz napisał:

> >
>
> Jest taka możliwosć.Sprawdzałem grając z kodami.

Oho, dzięki warto wiedzieć, chyba będę musiał sprawdzić :)

Jakby co trzymasz ctrl i 21 na klawiaturze numerycznej.Potem wpisujesz kod.Obawiam się,że nie ma innego sposobu na zobaczenie muszkietra u indian i murzynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 21:45, Rosomk napisał:

> > >
> >
> > Jest taka możliwosć.Sprawdzałem grając z kodami.
>
> Oho, dzięki warto wiedzieć, chyba będę musiał sprawdzić :)
Jakby co trzymasz ctrl i 21 na klawiaturze numerycznej.Potem wpisujesz kod.Obawiam się,że nie
ma innego sposobu na zobaczenie muszkietra u indian i murzynów.


Całkiem możliwe, sam próbowałem trochę, ale ciężki to kawał chleba. Żonglowanie doktrynami itp.
Swoją drogą kumpel który też próbował powiedział, że on dawał wszystko na tech. lądową bo podobno jest wtedy szansa z każdym poziomem że zdobędzie się konkwistadora. Nie pamiętam tylko dokładnie od czego to zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 22:52, Bodasz napisał:

> > > >
> > >
> > > Jest taka możliwosć.Sprawdzałem grając z kodami.
> >
> > Oho, dzięki warto wiedzieć, chyba będę musiał sprawdzić :)
> Jakby co trzymasz ctrl i 21 na klawiaturze numerycznej.Potem wpisujesz kod.Obawiam się,że
nie
> ma innego sposobu na zobaczenie muszkietra u indian i murzynów.

Całkiem możliwe, sam próbowałem trochę, ale ciężki to kawał chleba. Żonglowanie doktrynami
itp.
Swoją drogą kumpel który też próbował powiedział, że on dawał wszystko na tech. lądową bo podobno
jest wtedy szansa z każdym poziomem że zdobędzie się konkwistadora. Nie pamiętam tylko dokładnie
od czego to zależało.

To nie działa.Po prostu w pewnym momencie gdy technologia zbyt wyprzedzi swoje czasy trzeba na nią dawać ogromny nakład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim krajem teraz grasz? bo ja zjednoczonymi Niemcami.Poporządkowałem sobie całą Europę z wyjątkiem zachodniej ale właśnie dobijam Francję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 15:15, Rosomk napisał:

Jakim krajem teraz grasz? bo ja zjednoczonymi Niemcami.Poporządkowałem sobie całą Europę z
wyjątkiem zachodniej ale właśnie dobijam Francję.


W sumie to gram teraz w Enemy Territory: Quake Wars ;) No chyba, że Neostrada mi nie pozwala to wtedy po raz któryś już gram Kastylią ;) Aragornia jest moim wasalem, czekam, aż pozwolą się zaanektować ;)
A jak stworzyłeś zjednoczone Niemcy? Mieczem czy dyplomacją? Jakim krajem i co z tego Ci wyszło? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 18:02, Bodasz napisał:

> Jakim krajem teraz grasz? bo ja zjednoczonymi Niemcami.Poporządkowałem sobie całą Europę
z
> wyjątkiem zachodniej ale właśnie dobijam Francję.

W sumie to gram teraz w Enemy Territory: Quake Wars ;) No chyba, że Neostrada mi nie pozwala
to wtedy po raz któryś już gram Kastylią ;) Aragornia jest moim wasalem, czekam, aż pozwolą
się zaanektować ;)
A jak stworzyłeś zjednoczone Niemcy? Mieczem czy dyplomacją? Jakim krajem i co z tego Ci wyszło?
;)

Niemcy zjednoczyłem Branderburgią bo najbardziej się do tego nadaję.Najpierw brudnymi sztuczkami,potem dyplomacją a na końcu mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 18:38, Rosomk napisał:

Niemcy zjednoczyłem Branderburgią bo najbardziej się do tego nadaję.Najpierw brudnymi sztuczkami,potem
dyplomacją a na końcu mieczem.

Możesz podać przykłady takich brudnych sztuczek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 21:56, Bodasz napisał:

> Niemcy zjednoczyłem Branderburgią bo najbardziej się do tego nadaję.Najpierw brudnymi
sztuczkami,potem
> dyplomacją a na końcu mieczem.
Możesz podać przykłady takich brudnych sztuczek? ;)

Jej,ale one są naprawdę brudne...
I gorsze od kodów bo sztuczkami można pokonać każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 16:10, Rosomk napisał:

> > Niemcy zjednoczyłem Branderburgią bo najbardziej się do tego nadaję.Najpierw brudnymi

> sztuczkami,potem
> > dyplomacją a na końcu mieczem.
> Możesz podać przykłady takich brudnych sztuczek? ;)
Jej,ale one są naprawdę brudne...
I gorsze od kodów bo sztuczkami można pokonać każdego.


A podaj :)
A ja walcze dziś (Kastylią) wraz z Burgundią przeciw Francji która walczy już z Anglią i Portugalią. Zajeła prawie całą Portugalię i ma w niej ze 40 pułków! Ale co tam, mam casus beli, walczę. Z pół Francji zająłem i nie mogłem jednej głupiej prowincji na pokój utargować by stać się Hiszpanią :/ A już zaczynali mnie jechać bo skonczyli inne wojny. Ale najlepsze jest to, że tą wielką armią w Portugalii nawet się nie ruszyli ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2007 o 20:07, Bodasz napisał:

A podaj :)
A ja walcze dziś (Kastylią) wraz z Burgundią przeciw Francji która walczy już z Anglią i Portugalią.
Zajeła prawie całą Portugalię i ma w niej ze 40 pułków! Ale co tam, mam casus beli, walczę.
Z pół Francji zająłem i nie mogłem jednej głupiej prowincji na pokój utargować by stać się
Hiszpanią :/ A już zaczynali mnie jechać bo skonczyli inne wojny. Ale najlepsze jest to, że
tą wielką armią w Portugalii nawet się nie ruszyli ^^

Czyli udało Ci się stworzyć Hiszpanię,tak? Gratulacje! A 40 pułków to nie tak dużo,nie przesadzaj.Rosjanie na początku wojny z Turkami mają 102 pułki w jednej armii i genialnego dowódcę Suvorova. Są nie do powstrzymania ale zanim spotkają się z wrogiem ginie im połowa ludzi.Czy ci Francuzi mają chociaż dobrego przywódcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mają, nie sprawdzałem. A ta wojna Rosji z Turcją to jaki to scenariusz?
Niestety nie stworzyłem (jeszcze) Hiszpanii, czytaj lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 21:36, Bodasz napisał:

Nie wiem czy mają, nie sprawdzałem. A ta wojna Rosji z Turcją to jaki to scenariusz?
Niestety nie stworzyłem (jeszcze) Hiszpanii, czytaj lepiej ;)

Ale jesteś bardzo bliski.Nie sprawdzasz dowódców? To bardzo źle! Dowódcy najczęściej decydują o losach bitew.a to z Turkami to po prostu granie Rosją w ostatniej możliwej dacie.Wtedy jest najfainiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dumny ze swojego imperium, które stworzyłem z niepozornego państwa - Genui. Na drodze pokojowej zaanektowałem Mediolan i Sabaudię, zmieniając wcześniej oczywiście ustrój na feudalny. W tym samym czasie podbiłem Tripolitanie i Tunezję, więc sporą część Afryki Północnej. Następnym krokiem było skolonizowanie wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej (wespół z Kastylią). Ale najbardziej zaskoczył mnie fakt, że zaanektowałem... Szwecję! Takiego terenu nigdy w EU3 nie miałem :) Ponadto z czasem mój teren rozrósł się o tereny Pomorza, Algierii i Italii. Posiadam 3 ośrodki handlu - Ligurię, Wenecję oraz Nowogród. Aktualnie toczę wojnę z Turkami, którzy mają ogromny teren. Sojusz mam podpisany z Anglią, Austrią (swoją drogą są oni mym wasalem) i Kastylią ;)
Mam takie pytanie - kiedy tworzą się centra handlowe? Szukałem informacji o tym, ale nigdzie nie mogłem znaleźć. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta pod rząd (jakiś błąd), ale skoro już nie można tego usunąć to dodam, że Turkom podbiłem teren Grecji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 21:40, Rosomk napisał:

> Nie wiem czy mają, nie sprawdzałem. A ta wojna Rosji z Turcją to jaki to scenariusz?
> Niestety nie stworzyłem (jeszcze) Hiszpanii, czytaj lepiej ;)
Ale jesteś bardzo bliski.Nie sprawdzasz dowódców? To bardzo źle! Dowódcy najczęściej decydują
o losach bitew.a to z Turkami to po prostu granie Rosją w ostatniej możliwej dacie.Wtedy jest
najfainiej.


A jak można sprawdzić dowódców? Swoją drogą chyba nie będę grał Kastylią, atakuje mnie Francja któr ma o wiele większe wojska niż ja. Nie wiem jakim cudem je utrzymuje. :/

@Retho - centra handlowe istnieją od początku gry i chyba nie da tworzyć się nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować