Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Francja jest zawsze dużo potężniejsza od Hiszpanii.Mają ogromne zasoby ludzkie i bogate prowincje. jeszcze nigdy nie udało mi się podbić Francji blitzrigiem obojętnie jak bym był potężny.Chociaż Niemcami byłem tego bliski.Dowódców niestety nie można sprawdzić.Możesz tylko postarać się o dobrych dla siebie.Radze spróboiwać pograć Polską w roku 1615.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 15:18, Rosomk napisał:

Francja jest zawsze dużo potężniejsza od Hiszpanii.Mają ogromne zasoby ludzkie i bogate prowincje.
jeszcze nigdy nie udało mi się podbić Francji blitzrigiem obojętnie jak bym był potężny.Chociaż
Niemcami byłem tego bliski.Dowódców niestety nie można sprawdzić.Możesz tylko postarać się
o dobrych dla siebie.Radze spróboiwać pograć Polską w roku 1615.

Głupie żabojady... wzmocniłem armię co opuźniło wojnę o kilka lat. Potem Burgundia czyli mój sojusznik wypowiedziała im wojnę więc się przyłączyłem. Niestety straciłem Wandeę, al i tak nie była mi potrzebna. Spaliłem za to żabojadom 2 kolonie ;)
A co ciekawego jest w Polsce w tym roku? Bo jak się zaprę to spróbuje przywrócić świetność mojej ;) Chcesz to mogę Ci podesłać save

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mi się udało! Nie potrzebowałem nawet tamtej prowincji co myślałem, że potrzebuje! Spadło to na mnie nagle jak grom z jasnego nieba! Hurra!!!!!!!!!!!!111111 :D :D :D :D
Możesz gratulować ;)

20071216163638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 16:37, Bodasz napisał:

Nareszcie mi się udało! Nie potrzebowałem nawet tamtej prowincji co myślałem, że potrzebuje!
Spadło to na mnie nagle jak grom z jasnego nieba! Hurra!!!!!!!!!!!!111111 :D :D :D :D
Możesz gratulować ;)

Gratulacje! ale wiesz stworzenie Hiszpanii jest dość łatwe.dużo trudniej jest stworzyć Niemcy albo Włochy.Jak sobie zainstaluję Europę na nowym kompie to spróbuje zjednoczyć Włochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 09:00, Rosomk napisał:

> Nareszcie mi się udało! Nie potrzebowałem nawet tamtej prowincji co myślałem, że potrzebuje!

> Spadło to na mnie nagle jak grom z jasnego nieba! Hurra!!!!!!!!!!!!111111 :D :D :D :D

> Możesz gratulować ;)
Gratulacje! ale wiesz stworzenie Hiszpanii jest dość łatwe.dużo trudniej jest stworzyć Niemcy
albo Włochy.Jak sobie zainstaluję Europę na nowym kompie to spróbuje zjednoczyć Włochy.


Ale wtedy tworzy się jedno państwo włoskie lub niemieckie? Jak tak to jestem pod wrażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:15, Rosomk napisał:

Dzisiaj zacznę grę stanami zjednoczonymi podczas wojny o niepodległość.

Powodzenia :) W eventach ngdzie nie mogę znaleźć powstania Prus :/
Okres powstania jakiegoś państwa to tam chyba 160 czy ileś miesięcy. Tak tam jakoś podobnie pisze. Czy przez ten cały czas nie można prowadzić wojen? Bo coś takiego też tam widziałem i nie wiem właśnie czy chodzi o to czy też o to, że aby event się aktywował się po iluś tam miesiącach od posiadania potrzebnych prowincji nie może być wojny. Tak, wiem, że zagmatwanie to napisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:15, Rosomk napisał:

Dzisiaj zacznę grę stanami zjednoczonymi podczas wojny o niepodległość.

Gram sobie wciąż Hiszpanią. W pewnym momencie wyskakuje mi ikonka, że mam duże szanse na aneksje na drodze dyplomatycznej. Dziwię się, bo po raz pierwszy mi to wyskoczyło, ale zaanektowałem Portugalię, mojego wasala ;) Potem i tak pojawiła się na jakieś oceanicznej wyspie Francji po buncie ^^
Teraz Burgundia jest moim wasalem. Nagle wyskakuje jej Holandia. No to sru jedziemy ich. Gorzej, że zamiast złożyć "propozycję" wasalizacji, zaproponowałem powrót do status quo ;/ I tak mi kolonizuje MOJĄ Amerykę Południową :/ Tak się też zastanawiam - bo w eventach jest powstanie Niderlandów. Z historii wiemy, że Niderlandy to wczesna Holandia. I tak się zastanawiam co z czego tu powstaje w tej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisać czy warto zacząć bawić się w EU III? Słyszałem różne opinie, ale chciałbym spróbować, wszak nie zawsze jest okazja do zawładnięcia jakimś państwem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 22:49, Galadin napisał:

Może ktoś opisać czy warto zacząć bawić się w EU III? Słyszałem różne opinie, ale chciałbym
spróbować, wszak nie zawsze jest okazja do zawładnięcia jakimś państwem. :)

Warto, bo to zarąbista gra, w którą można grać miesiącami i się nie nudzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 22:49, Galadin napisał:

Może ktoś opisać czy warto zacząć bawić się w EU III? Słyszałem różne opinie, ale chciałbym
spróbować, wszak nie zawsze jest okazja do zawładnięcia jakimś państwem. :)

Popieram Rosomk''a, w tą grę można grać naprawdę długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 22:46, Bodasz napisał:

> Dzisiaj zacznę grę stanami zjednoczonymi podczas wojny o niepodległość.
Gram sobie wciąż Hiszpanią. W pewnym momencie wyskakuje mi ikonka, że mam duże szanse na aneksje
na drodze dyplomatycznej. Dziwię się, bo po raz pierwszy mi to wyskoczyło, ale zaanektowałem
Portugalię, mojego wasala ;) Potem i tak pojawiła się na jakieś oceanicznej wyspie Francji
po buncie ^^
Teraz Burgundia jest moim wasalem. Nagle wyskakuje jej Holandia. No to sru jedziemy ich. Gorzej,
że zamiast złożyć "propozycję" wasalizacji, zaproponowałem powrót do status quo ;/ I tak mi
kolonizuje MOJĄ Amerykę Południową :/ Tak się też zastanawiam - bo w eventach jest powstanie
Niderlandów. Z historii wiemy, że Niderlandy to wczesna Holandia. I tak się zastanawiam co
z czego tu powstaje w tej grze ;)


Z prowincji,które uwaza za swoje prowincję narodowe.W końcu wszystkie nowe kraje powstają albo po jakimś zwycięskim buncie albo stworzone jako wasale.Np. taka ukraina. jej prowincje narodowe pojawiają się w środku powstania Chmielnickieog.Jesli wtedy tych prowincji się nie odbije to zapewne powstanie Ukraina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że te prowincje należą i do Niderlandów i do Holandii ^^
Btw - podbiłem około połowę Imperium Inków i chyba mam w posiadaniu 1/2 Ameryki Południowej ;)
Tak patrzyłem sobie w eventach (mało ich swoją drogą) to nie ma tam powstania Prus :/ Nie wiesz jak one powstają? Bo pamiętam, że jak sobie zmieniałem czas co 10 lat w ekranie rozpoczęcia gry to w pewnym momencie były i Prusy i Zakon Krzyżacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, aby wystąpił event ''Act of union Rzeczpospolita Polska''? Szukałem w eventach. ale nic tam nie ma o Polsce, a w folderze ,,history" jest ta nazwa. Chyba byłoby dziwnie gdyby nie było unii lubelskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 13:33, Emilek177 napisał:

Czy jest możliwość, aby wystąpił event ''Act of union Rzeczpospolita Polska''? Szukałem
w eventach. ale nic tam nie ma o Polsce, a w folderze ,,history" jest ta nazwa. Chyba
byłoby dziwnie gdyby nie było unii lubelskiej.

Skoro nie ma w eventach to znaczy,że to się w grze nie wydarzy.Po prostu zanim zaczniesz grać musisz wybrać date po 1569 i już masz rzeczpospolitą obojga narodów.W innym wypadku często zdarza się nawet,że między Polską a Litwą dochodzi do wojny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Cenega z okazji nowego wydania w serii SS "EU III" poprawiła/wzbogaciła swoje dotychczasowe tłumaczenie ""EU III"- jest do pobrania ze strony Cenegi w formie patcha - SS wydanie już go zawiera.

2.Nie mogę się ciągle doprosić by Cenega wydała wreszcie dodatek "Napoleon''s Ambition" do "EU III" - chodź w Rosji w grudniu ub. roku już wydali płytowo (wersja rosyjska) ten dodatek!
Dlaczego w Polsce jesteśmy skazani na sieciowe ściąganie od Paradoxu i to w wersji angielskiej.

3.Paradox ujawnił ze będzie... drugi dodatek do "Europa Universalis III" o tytule "In Nomine". Dodatek będzie wymagał posiadania zainstalowanego "Napoleon''s Ambition". Główną cechą nowego dodatku to m.in. przesuniecie daty startowej na... 1399!
Zapowiadają się również inne liczne zmiany w tym dodatku!

4.Cenego nie śpij:) Ja chcę oba dodatki w Polsce:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 22:31, brantej napisał:

Jutro zaczynam swoja przygodę :) Zobaczymy jak będzie.

Będzie wciągająco i interesująco, zapewniam :)

A propos przygód - ja jutro będę miał ich niemało: egzamin ustny u pani profesor oraz rozmowy z dwoma dziekanami :D Będzie się działo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 22:31, brantej napisał:

Jutro zaczynam swoja przygodę :) Zobaczymy jak będzie.

na pewno będzie grania na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem tą gre i mam problem a mianowicie jak mozna wrzucic armie na statek? bo chce zaatakowac jakąs wyspe ale nie moge tam ludzi przetransportowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować