Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2008 o 15:18, fifak64 napisał:

Niedawno kupiłem tą gre i mam problem a mianowicie jak mozna wrzucic armie na statek?
bo chce zaatakowac jakąs wyspe ale nie moge tam ludzi przetransportowac?

Trzeba kupic transportowce.A ilość jednostek nie może być większa niż ilość transportowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 22:31, brantej napisał:

Jutro zaczynam swoja przygodę :) Zobaczymy jak będzie.


Jest dobrze. Poza tym, ze należy powiesić odpowiadających za polonizację, to wszystko jest super! Wciąga, wymaga, naprawdę mi się podoba :) Na takie coś czekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 17:42, brantej napisał:

> Jutro zaczynam swoja przygodę :) Zobaczymy jak będzie.

Jest dobrze. Poza tym, ze należy powiesić odpowiadających za polonizację, to wszystko
jest super! Wciąga, wymaga, naprawdę mi się podoba :) Na takie coś czekałem.

A co jest nie tak z polonizacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:41, Rosomk napisał:

> > Jutro zaczynam swoja przygodę :) Zobaczymy jak będzie.
>
> Jest dobrze. Poza tym, ze należy powiesić odpowiadających za polonizację, to wszystko

> jest super! Wciąga, wymaga, naprawdę mi się podoba :) Na takie coś czekałem.
A co jest nie tak z polonizacją?


Spaczowałem do 1.3, więc nie chodzi o błędy, tylko o brak klimatu. Czytam eventy i czasami nie wiem, co ma moja decyzja do tego, o co chodzi. Do tego oczywista masa błędów deklinacyjnych, ale to trzeba wybaczyć...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 07:51, brantej napisał:

Spaczowałem do 1.3, więc nie chodzi o błędy, tylko o brak klimatu. Czytam eventy i czasami
nie wiem, co ma moja decyzja do tego, o co chodzi. Do tego oczywista masa błędów deklinacyjnych,
ale to trzeba wybaczyć...

Przecież nie przetłumaczą tych tekstów na staropolszczyznę :P To nie jest horror, żeby klimat trzymać :) Uważam, że tłumacze się spisali i polska wersja jest naprawdę w porządku. Zagraj w EU1 PL jak chcesz poznać nowe znaczenie słowa ''partactwo'' :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 23:00, Quatre napisał:

Zagraj w EU1 PL jak chcesz poznać nowe znaczenie słowa ''partactwo'' :]


Tylko nie bierz EU1 z KŚ GRY bo tam już chłopaki dokładnie wzięli się za buraczki i wszystkie przekolorowali ("Złota Horda") dodatkowo dodając kilka scenariuszy. :)

Po premierze EU ]I[ i rozczarowaniu tą pozycją oddaliłem się od sceny EU, ku mojemu zdziwieniu gdy powróciłem niemal rok po wyżej wymienionym wydarzeniu byli wyjadacze EU2 oznajmili mi, że rozgrywki MP wciąż odbywają się na tym już zasłużonym tytule. Patrz oczywiście ten sam (1.9), mody już nierozwijane (większość skonwertowanych pod EU3), jednak scena MultiPlayer twardo się trzyma serverów sprawdzonych, stabilnych i nie wymagających łącza 5mb/s. :-) To miły akcent w obecnym świecie, nieprawdacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na oku Europę Uniwersalis III ale słyszałem podobno żę jest gorsza od 2 i że zawiera mniej faktów historycznych. Czy polecilibyście mi ją? Za odp. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 20:34, meta28 napisał:

Witam wszystkich. Mam na oku Europę Uniwersalis III ale słyszałem podobno żę jest gorsza
od 2 i że zawiera mniej faktów historycznych. Czy polecilibyście mi ją? Za odp. z góry

Ja początkowo byłem sceptycznie nastawiony do trójwymiarowego engine''u, ale EU3 naprawdę daje radę :) Grafika jest paskudna, gra działa raczej wolnawo i przydaje się dobry komputer, ale rozgrywka naprawdę wciąga. Genialne rozwiązanie - możesz zacząć w którymkolwiek okresie historycznym chcesz, na upartego sobie można wybrać konkretny dzień :) Znacznie rozbudowano różnorodność armii i flot, to już nie tylko trzy rodzaje oddziałów, ale i różniaste odmiany w obrębie tych trzech głównych grup.
Polecam, bo warto, zwłaszcza że można ją nabyć w Supersellerze za 40 zł. Moim zdaniem fajniejsza niż dwójka, ale to może dlatego, że dwójki wyjątkowo nie lubiłem, jedyneczka rządzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z EUIII.
Edycja z Supersellers. Po zainstalowaniu gry i patcha pierwsza zwiecha była przy uruchomieniu - monitor nie obsługuje 75hz. Zmieniłem w settings.txt na 60hz i poszło. Ale przy wczytywaniu danych (bodaj przy doradcach) wywala błąd i koniec zabawy. Grę zainstalowałem na lapku i śmiga. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo gdy gram to np gdy przesuwam myszką na mapie podcina mi się raz lekko raz mocniej (grę mam z supersellera)a poza tym nie wawala mnie z gry itd. więc chodzi mi tylko o to i mam pytanie czy wam też tak sie dzieje no i czy to wina silnika gry bo jak na taka gre ( szachownia wiecie o co chodzi ) ma dość wygórowane wymagania . Bo nie wiem czy to wina płyty , bo grać sie normalnie da co jakiś czas tylko jak sunę mapa to obrazskacze ale lekko , no a jak jest ostatni dzien i zyski to czas zatrzymuje sie a potem idzie normalnie i czy to tak ma byc? za odp z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest bolączka wszystkich gier z serii Europa Universalis - wyglądają niby niepozornie, ale wymagają naprawdę mocnych komputerów do wygodnej gry :/ Na oczątku zawsze chodzi płynnie, ale wraz z rozwojem rozgrywki komputer ma coraz więcej do zliczania, Twoje państwo jest coraz większe, coraz więcej jednostek pomyka po mapie (szczególnie uciążliwe w Hearts of Iron 2). U mnie na przykład są kilkunastosekundowe zwisy podczas autozapisu oraz kilkusekundowe na koniec roku :/ Taki już urok Europy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 16:21, Rosomk napisał:

> Niedawno kupiłem tą gre i mam problem a mianowicie jak mozna wrzucic armie na statek?

> bo chce zaatakowac jakąs wyspe ale nie moge tam ludzi przetransportowac?
Trzeba kupic transportowce.A ilość jednostek nie może być większa niż ilość transportowców.


Mam odział transportowców mogący przetransportować 9 pułków a mam armie składjącą się z 6 pułków jak zapakować ich na statek?

Szukałem jakichś opcji nawet ale nic nieznalazłem próbowałem na różne sposoby.

PS. Chce przetransportowac armie z Anglii na Angielską prowincje w Irlandii (gram Angiliią :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 09:31, łidżet napisał:

Czy Europa Unieversali 3 jest w sprzedaży? Nigdzie jej nie mogę znaleśc. A i ile kosztuje?

Oczywiście, że jest. możesz ją kupić w Polsce w serii Superseller Cenegi, chociażby na stronie internetowej Cenegi w ich sklepie lub po prostu w jakimś Media Markt / Saturn. Sugerowana cena producenta to 50 zł, ale bez problemu można dostać ją za 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:51, łidżet napisał:

Mam pytanie. Ile kosztowało by zamuwienie gry przez kuriera?
Mieszkam w zielonej górze at daleko więc cena może byc droga.

Zależy w jakim sklepie, ale na Gramie czy Cenedze kurier kosztuje chyba coś koło 12 zł, zależy to też od sposobu płatności (przy wpłacie na konto jest taniej, w przypadku płatności za pobraniem drożej o kilka złotych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 14:58, Quatre napisał:

> Mam pytanie. Ile kosztowało by zamuwienie gry przez kuriera?
> Mieszkam w zielonej górze at daleko więc cena może byc droga.
Zależy w jakim sklepie, ale na Gramie czy Cenedze kurier kosztuje chyba coś koło 12 zł,
zależy to też od sposobu płatności (przy wpłacie na konto jest taniej, w przypadku płatności
za pobraniem drożej o kilka złotych).

Na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Gram.pl dostawa kurierem kosztuje 16,90 (wpłata na konto) lub 17,90 (za pobraniem), ale obawiam się, że aktualnie Europa Universalis 3 jest niedostępna w Gram.pl :/ Spróbuj na sklepie Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować