Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2006 o 00:48, Backside napisał:

Gdy EU III zostanie wydanem każdy zwróci uwagę, gdy z tyłu pudełka zobaczy ciekawie prezentującą
się grafikę terenu.


Lub nieciekawie:P I się zniechęci na samym początku..:) Mnie ta graficzka zniechęca.. Ale okaże się wszystko w praktyce.. A teren na tych screenach prawie wszędzie wygląda tak samo.. Jak i prowincje.. straszna monotonia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 00:52, Stwór napisał:

Lub nieciekawie:P I się zniechęci na samym początku..:) Mnie ta graficzka zniechęca.. Ale okaże
się wszystko w praktyce.. A teren na tych screenach prawie wszędzie wygląda tak samo.. Jak
i prowincje.. straszna monotonia!


O to,... aby wyglądało... ciekawie,... to już... postarają się... spece... od marketingu... ....
...- poza tym... gra jest dopiero... w fazie... testów beta...
Tak więc nie wiemy czy to wszystko na co stać Paradox czy to dopiero początek :]. Pamiętajmy jednak, że bądź co bądź jest to gra polityczno-gospodarcza, a nie typowy RTS, gdzie dużo uwagi poświęca się grafice otoczenia jak w AoE III. Dlatego pewien schematyzm obowiązuje - te ciagłe kolory w cześćiach I i II o tym nie świadczą? Jednak z drugiej strony Szwecja ma inne lasy niż tereny Italii.

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 01:03, Backside napisał:

O to,... aby wyglądało... ciekawie,... to już... postarają się... spece... od marketingu...
....
...- poza tym... gra jest dopiero... w fazie... testów beta...


Dobra dobra zrozumiałem aluzję:P ;)

Dnia 29.05.2006 o 01:03, Backside napisał:

Tak więc nie wiemy czy to wszystko na co stać Paradox czy to dopiero początek :]. Pamiętajmy
jednak, że bądź co bądź jest to gra polityczno-gospodarcza, a nie typowy RTS, gdzie dużo uwagi
poświęca się grafice otoczenia jak w AoE III. Dlatego pewien schematyzm obowiązuje - te ciagłe
kolory w cześćiach I i II o tym nie świadczą? Jednak z drugiej strony Szwecja ma inne lasy
niż tereny Italii.


NO oczywiście w EU najważniejsza jest grywalność, jej rozbudownie:) Ale fakt faktem ze grafika to taka otoczka i wolę by była bardziej staranna/ładna:) No ale nie przesądzam sprawy i miejmy nadzieję że Paradox sie postara! Ja tylko mam pewne obawy. Zwykle jestem nowoczesny, ale co do EU to jestem strasznie konserwatywny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 00:52, Stwór napisał:

straszna monotonia!

To prawda. Kurde, skoro do premiery coraz bliżej, ja też zaczynam się nieco obawiać o ostateczny wygląd gry. W sumie stateczek jest niczego sobie, ale te tekstury są po prostu tragiczne! Czemu w takiej niskiej rozdzielczości?
Ale trza przyznać, ze przejście w 3D daje także zalety. Widać to świetnie chociażby na tym screenie http://www.gram.pl/upl/forum/2006_2/20060528232652.jpg - widać od razu Pireneje. A co do rozgrywki pozostaje miec nadzieje, że pozostanie starą dobrą EU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>straszna monotonia!

Rzecz w tym, że stara mapa 2d też się już trochę przeżyła. Bo co można tam ulepszyć, czym zaskoczyć? Słusznie zauważył lurynowicz, że 3d daje pewne nowe możliwości. Czy są one niezbędne? Pewnie nie, ale daje rzucający się już za pierwszym razem, powiew świeżości. Nowe szaty przyciągną też nowych graczy, co jest chyba dla Paradox''u najważniejsze ^^
A chyba najlepszym rozwiązaniem, byłoby umieszczenie również starej dobrej mapy w 2d :)
Natomiast nowa mapa na początku też mnie odstręczała, ale chyba się zaczynam przyzwyczajać :] W końcu chłopaki z Paradox''u mają pól roku zgórką, na doszlifowanie wszystkiego. Żeby tylko nie skupili uwagi na 3d, tak by czegoś w ważniejszych aspektach gry nie spaprać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę trzeba wątek reaktywować ;) Więc...

31 maja - instytucja HRE; nareszie daje konkretne bonusy, i jak widać będzie można wpływać na wybór cesarza.
8 czerwca - więcej przykladów dostępnych rządów, jak i pierwszy screen Polski :) a dokładnie wybrzeży.
15 czerwca - jest też bardziej rozbudowana instytucja papiestwa; od razu pokazano "bez obwijania w bawełnę", ówczesne mechanizmy ;) czyt. bribe them all :P
21 czerwca - przykład jak poprzez eventy będzie można wpływac na swoje państwo, i znowu akcent polski :)

Wszystko stąd ---> http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=252241

Na ostatnim screen''ie jest pokazana mapa polityczna. I teraz pomyślałem sobie, że tak naprawdę to większość swojego czasu, grając w poprzednie części, spędzałem właśnie przy niej. A na niej 3D nie rzuca się tak w oczy.

I jeszcze zapowiedź z Imperium:
http://gry.wp.pl/filtr;1,0;x;gra,26,11519;europa_universalis_iii;core.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no... graficzka nabiera rumieńców i nie kole w oczy (pomimo 3D;)). Mam nadzieję, że będzie można uniknąć trzymania się charakterystycznych wydarzeń w historii odpowiednio kierująć państwem (np. żeby można było uniknąć, dajmy na to, Targowicy). Cieszę się, że prace wrą.
Mam nadzieję, że w Polsce gra nie otrzyma bana ze względu na zawarcie możliwości bribe''owania papiestwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 22:34, lurynowicz napisał:

No, no... graficzka nabiera rumieńców i nie kole w oczy (pomimo 3D;)).


Taak, da się przyzwyczaić. Szczególnie biorąc pod uwagę, że to tylko otoczka.

Dnia 28.06.2006 o 22:34, lurynowicz napisał:

Mam nadzieję, że będzie
można uniknąć trzymania się charakterystycznych wydarzeń w historii odpowiednio kierująć państwem
(np. żeby można było uniknąć, dajmy na to, Targowicy). Cieszę się, że prace wrą.


Swoboda napewno będzie, ale raczej z poszanowaniem wydarzeń historycznych. Jednak sam jestem ciekaw, czy w zależności co wybierzemy w danym evencie, doprowadzi nas to do innych eventów, czy też będą, tak jak na screenie, tylko wprowadzały chwilowe lub długotrwałe efekty. Albo czy coś innego (np. polityka wewnętrzna), będzie miała wplyw na pojawianie się jakichś eventów.
Jak zwykle więcej pytań, niż odpowiedzi ;)

Dnia 28.06.2006 o 22:34, lurynowicz napisał:

Mam nadzieję, że w Polsce gra nie otrzyma bana ze względu na zawarcie możliwości bribe''owania
papiestwa. ;)


Całe szczęście Chinami jeszcze nie jesteśmy ;) Ale wiadomo, na złodzieju czapka gore ;)

I oczywiście zapomnialem wrzucić screen''ów =.='' Już się poprawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... obczajając screeny myślę, że powinni jeszcze popracować nad faktycznymi flagami państw, np. tej nieszczęsnej Hiszpanii, której normalną flagę w EU II przywracała dopiero łatka. Ale widzę, że jest dobrze i jeśli grywalność zostanie przy wprowadzeniu innowacji i rozszerzeniu swobody jeśli chodzi o eventy (to musi być!!!) to będę w siódmym niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zbyt wiele nie napisze ale zapraszam na jedyne polskie i największe forum traktujące o marce Europa Universalis. Obecnie trwają tam prace nad przygotowywaniem pytań do wywiadu z Johnanem - głowa firmy ParadoxInteractive. Oprócz tego trwają tam dyskusje na temat nowej gry paradoxu i oczywiście o staryszych tytułach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zbyt wiele nie napisze ale zapraszam na jedyne polskie i największe forum traktujące o marce Europa Universalis. Obecnie trwają tam prace nad przygotowywaniem pytań do wywiadu z Johnanem - głowa firmy ParadoxInteractive. Oprócz tego trwają tam dyskusje na temat nowej gry paradoxu i oczywiście o staryszych tytułach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zagapiłem z tym komunikatem (mundial, mundial;), ale tak po prawdzie to wiadomo było o tym od dawna. Choć można by się spodziewać miłej niespodzianki, tak jak z MTW II. Cóż, nie można mieć wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 00:02, Bedwyr napisał:

Trochę się zagapiłem z tym komunikatem (mundial, mundial;), ale tak po prawdzie to wiadomo
było o tym od dawna. Choć można by się spodziewać miłej niespodzianki, tak jak z MTW II. Cóż,
nie można mieć wszystkiego...


Jakaż to niespodzianka z MTW II? Przeciez to CDP wydaje w Polsce Segę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Cenega odbiła Paradox od czasów HoI 2... Szkoda trochę... Nie będzie co liczyć na spadki cenowe... Nie wiem czy wysupłam stówę na grę w dniu premiery, a w CDP bym miał wPLNy przynajmniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo podobala sie druga czesc EU. Gralem w nia razem z kuzynem przez cale poprzednie wakacje. Pozniej musialem przyczyc EU 2 bo nie moglem sie obejsc bez niej :) Ach jak sie fajnie walczylo o nastepne terytoria. Moim zdaniem 3 juz nie bedzie tak dobra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 19:47, lurynowicz napisał:

Stało się: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=27082 Cenega wydaje EU III.
Nieładnie CDP! Po łapkach! :)


Ja chciałbym zauważyć, że to już było wiadome od wydania HoI 2. :D serwis EUFI.org przed premierą właśnie tego tytułu wysłał list z ogromną ilością podpisów z prośbą o zmiane dystrybutora polskiego ich gier. Powody? Patch 1.08 do EU2 wychodził 8miesięcy. Polonizacja nazw gier była dość słaba - Hearts of Iron = II wojna światowa, Crusader Kings = Mroczne wieki *rotfl* i jeszcze kilka powodów o których nie należy wspominać na tym forum. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 11:56, CyberPanki napisał:

Moim zdaniem 3 juz nie bedzie tak dobra :(


Wszystko sie okaże;) może bedzie i jeszcze lepsza;) dajmy jej szansę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 13:50, s2nto napisał:

Ja chciałbym zauważyć, że to już było wiadome od wydania HoI 2. :D serwis EUFI.org przed premierą
właśnie tego tytułu wysłał list z ogromną ilością podpisów z prośbą o zmiane dystrybutora polskiego
ich gier. Powody? Patch 1.08 do EU2 wychodził 8miesięcy. Polonizacja nazw gier była dość słaba
- Hearts of Iron = II wojna światowa, Crusader Kings = Mroczne wieki *rotfl* i jeszcze kilka
powodów o których nie należy wspominać na tym forum. ;)

To że trochę zaniedbali sprawę przy EU2 to fakt, ale kurde, jeśli chodzi o cenę, to pewnie Cenega przez dwa lata będzie utryzmywać poziom 99 zł. Nie widziałem na oczy polskiej wersji HOI2, więc co do polskiego dystrybutora się nie wypowiem. Oby było jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować