Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie


Witam
Od czasu rozwodu mam nie wiele przyjemności ,
jedną z nich jest gra w Europe Uniwersalis 3 ,
od ponad 2 lat gram uczciwie bez kodów ,
ale teraz chciałbym rozegrać tak dla zabawy na kodach ,
ale te które znalazłem w necie : http://kody.info.pl/Kody-do-Europa_universalis_3.html nie działają .
dodam że mam Europa Universalis 3 heir to the trone v.1.0 spolszczona .
robiłem dokładnie jak w instrukcji a nie pojawia mi sie żadna konsola .
Za podpowiedź z góry dziękuję .
Pozdrawiam .
Mój kontakt ; jarek-durka@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja też nie potrafię tej konsolki odpalić :/ Ale mam za to inną propozycję oszukiwania w Europie :)
Gra pozwala całkiem legalnie wybierać sobie każdorazowo podczas wczytywania sejwa państwo, nad którym gracz przejmie kontrolę. Dlatego kiedy chcesz wypowiedzieć np. jakiemuś państwu wojnę, ale nie chcesz tracić stabiliności albo wikłać się w konflikt z setką jego sojuszników, to po prostu robisz sejwa, wczytujesz, wcielasz się w tamten kraj i wypowiadasz sobie wojnę, potem znowu sejw i wczytujesz już jako Twój normalny kraj. Można również zlikwidować wrogiemu krajowi wszystkie jego armie i floty, żeby wojna była łatwiejsza ^_^ Polecam robić to bez puszczania pauzy, bo Ci komp namiesza np. w rozlokowaniu armii. Jak już podbijesz interesujące Cię prowincje, to powtarzasz manewr z sejwem i jako Twój wróg proponujesz sobie pokój, w warunkach którego przekazujesz sobie co tylko chcesz, można też nabrać kredytów i zaproponować również sowitą kontrybucję.
Spore możliwości ma kant z sejwami :] Życzę powodzenia w zabawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak:
Z wciśniętym [lewym] altem naciskam po kolei 2 i 1 (na klawiaturze numerycznej), następnie puszczam alt, a konsolka wyświetla się po lewej stronie ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na pewno jest jakiś sposób na odpalenie tej konsolki , metoda z tyldą lub lewy alt+2+1 zapewne sprawdza się w większości przypadków , ale niestety nie u mnie .
Natomiast zabawa z zapisywaniem stanu gry i zmianie walczących stron
( jest super) ,
w ten sposób można nie tylko zapewnić sobie zwycięstwo , ale też zapewnić wręcz nie skończoną ilość gotówki ,
lub wciągnąć naszego przeciwnika w cały szereg konfliktów , zmniejszyć stabilność naszego przeciwnika do -3 itp.

Dziękuję za podpowiedź , na pewno teraz ta gra zapewni mi nie zapomnianych kilka miesięcy zabawy .
Pozdrawiam Jarek .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ci wpisywać kodów lub wczytywać i zmieniać państw. W tym zabawy nie ma . Może na początku ale po kilku dniach ci się znudzi. A bez niczego jest większa zabawa szczególnie że wie się że wszystko zrobiło się samemu. ( ja np bez kodów po kilkunatu latach miałem prawie cwięr francji i prawie całe włochy zajęte państwem papieskim )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sposób na wywołanie konsoli, jaki opisał Rokuto i rzeczywiście podziałało. Trzeba lewy alt przytrzymywać, a następnie wciskasz i puszczasz "2", a potem wciskasz i puszczasz "1". Nie można wszystkich trzech klawiszy wciskać jednocześnie, tzn. Alt cały czas wciśnięty, a cyfry po kolei wciskasz i odpuszczasz. Ja wciskałem cyferki z klawiatury numerycznej tej po prawej stronie klawiatury.

Borek: jakim cudem w kilkanaście lat zdobyłeś tyle terenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:17, PinKee napisał:

Ja wciskałem cyferki z
klawiatury numerycznej tej po prawej stronie klawiatury.

Nie ma znaczenia czy klawiatura numeryczna czy cyferki u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:38, Rokuto napisał:

Nie ma znaczenia czy klawiatura numeryczna czy cyferki u góry.

Być może, ale wolałem dokładnie opisać postępowanie, dzięki któremu u mnie zadziałało.

Btw Zacząłem właśnie grę Japonią, ale nie podoba mi się, że w ogóle nie ma możliwości unowocześniania kraju. Japonia jest w chińskiej grupie technologicznej z efektywnością jedynie 40%, co wyklucza zupełnie normalny rozwój państwa :/ Polska może się zwesternizować, a dżapsy nie, szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 18:54, PinKee napisał:

> Nie ma znaczenia czy klawiatura numeryczna czy cyferki u góry.
Być może, ale wolałem dokładnie opisać postępowanie, dzięki któremu u mnie zadziałało.

Btw Zacząłem właśnie grę Japonią, ale nie podoba mi się, że w ogóle nie ma możliwości
unowocześniania kraju. Japonia jest w chińskiej grupie technologicznej z efektywnością
jedynie 40%, co wyklucza zupełnie normalny rozwój państwa :/ Polska może się zwesternizować,
a dżapsy nie, szkoda :/

Spróbuj podbić Indie lub bliski wschód, następnie zmienić religię. Potem będzie możliwość westernizacji. Przynajmniej kiedyś to działało, teraz nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kodami jest tak kolego ,wciskasz klawisz i GUCIOS z tego ,
a konsolki jak nie było , tak nie ma ,
przyznam się że próbowałem grzebać w wnętrznościach EU 3 , ale efekty były mierne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie miałem dotychczas styczności z serią, a pewnie EU3 jest warta mojego zainteresowania. Nie mogę jednak znaleźć nawet ogólnego zarysu na czym gra polega. Na gram napisano "gra strategiczna". Mógłby mi ktoś nakreślić cóż to za gra? Bo nawet nie wiem czy to turówka, czy RTS, a może połączenie obydwu jak seria Total War? Kompletnie nie wiem czy to bardziej podobne do Age of Empires, Total War, czy może Civilization? Będę wdzięczny za przybliżenie mi gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 23:16, damlon napisał:

Witam,
Nie miałem dotychczas styczności z serią, a pewnie EU3 jest warta mojego zainteresowania.
Nie mogę jednak znaleźć nawet ogólnego zarysu na czym gra polega. Na gram napisano "gra
strategiczna".


Jak to wygląda w praktyce - możesz obejrzeć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=9mGXlh5tKIY

Generalnie obejmujesz prowadzenie jednego z państw w danej epoce historycznej. Sam określasz sobie cele rozwoju (może to być ekspansja kolonialna, podbój terytorialny, ekspansja handlowa etc), a następnie je realizujesz. Gra przedstawia Ci swoją reprezentację świata, podzielonego na prowincję (coś jak w serii Total War, tylko znacznie fajniej). W przeciwieństwie do wspominanego jednak Total War-a, nie masz wpływu na wyniki starć wojsk, bo walka prezentowana jest w dosyć umowny sposób (zależny jednak od wielu współczynników). Gra wymaga dobrego planowania - nierzadko źle podjęte decyzje dają o sobie znać 100 i więcej lat później (wg czasu gry).
Teoretycznie gra toczy się w czasie rzeczywistym (prędkość upływu czasu można regulować), ale stricte w konstrukcji bliżej jej do turówek, niż klasycznych rtsów. To jest jednocześnie jedną z wielu i jedną z większych zalet.
Sama gra jest dosyć mocno rozbudowana i raczej ciężko będzie ją opisać jednym postem.
Z głównych czynników - masz wpływ na:
- kreowanie pieniądza
- rozwój gospodarczy podległych prowincji
- kreowanie sytuacji politycznej na mapie świata (wojny, wyzwalanie lub przejmowanie wasali, sojusze, unie, małżeństwa władców etc.)
- rozwój polityki wewnętrznej państwa
- rozwój "naukowy" państwa

Jeśli lubisz kombinować, to gra wsysa jak bagno. De facto spokojnie można pokusić się o twierdzenie, że jest to najlepszy (i jednocześnie bezkonkurencyjny, dosłownie) symulator czasów po średniowieczu. Zdecydowanie polecam zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego, co napisał już Llordus dodam tylko, że EU3 to setki godzin świetnej zabawy. To jest gra na długie miesiące, a nawet lata. Rozgrywka jednym państwem może trwać nawet do 100 godzin, a państw jest "jak psów". Dodatkowo, każdym krajem gra się znacząco inaczej, a między niektórymi typami krajów różnica jest kolosalna (np. kontynentalna i militarystyczna Austria kontra kolonialna Portugalia albo handlowa Hanza).

Gra nie jest łatwa, ale jak ktoś lubi wyzwania i gry niebanalne, to będzie zachwycony. Gry uczysz się grając przez długi czas. Ja mogę już o sobie powiedzieć, że jestem starym wygą w EU3, a nadal czasem zdarza mi się nauczyć o niej czegoś nowego :) Zdecydowanie gra godna polecenia.

Warto zaopatrzyć się w grę z możliwie największą liczbą dodatków (In Nomine, Napoleon''s Ambition i Heir to the Throne to minimum, zalecane również Divine Wind). Najlepiej kupować w promocjach na Gamersgate, Direct2Drive albo Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:31, Rokuto napisał:

I teraz właśnie żałuję, że kupiłem EU III na Steamie...

Ja trzymam się żelaznej zasady - żadnych gier Paradoxu kupowanych na steam. Z reguły promocje cenowo na GG i steam są zbliżone (a różnica 1-2€ w jedną czy drugą już mi różnicy żadnej nie robi), ale GG zawsze jako pierwsza ma promocje na tytuły paradoxu (i chyba częściej niż na steam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:31, Rokuto napisał:

I teraz właśnie żałuję, że kupiłem EU III na Steamie...

E tam, ja mam EU3 zarówno w wersji na Steam, jak i pudełkowej od Cenegi. Dzięki temu na wszystkie promocje się mogę załapać :D A co do samych promocji, to ta na Steamie z okazji wypuszczenia Divine Wind na pozostałe elementy rodziny EU3 była sporo korzystniejsza niż promocje na Gamersgate czy Direct2Drive. Nie ma co narzekać, Divine Wind i tak jest jeszcze nieupatchowany jak należy, więc można trochę jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie Wielkanoc się zbliża, to może Steam sypnie jakąś ciekawą ofertą. Może rzeczywiście lepiej poczekać niż użerać się z nieupatchowaną grą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu zacząłem grę w EU3, i mam jedno pytanie: w którym roku kończy się gra i na jakiej zasadzie wybiera się zwycięzcę? Podejrzewam, że chodzi o ranking krajów, ale nigdzie nie mogę go znaleźć w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować