Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Problem rozwiązany.
Przeczytałem instrukcję do dodatku In Nomine, wprowadza on możliwość wgrania swoich utworów do katalogu music, a te będą losowo się odtwarzać jak w eu2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do kogoś doświadczonego w grze EU3. Mam problem z inwestycjami w sferę rządową i nie tylko. Gram imperium Ming i problem polega na tym że jak przytrzymam na pasku inwestycji myszkę pokazuje się aktualny stan finansowy inwestycji / wartość finansowa inwestycji po której osiągnie wyższy poziom. Nurtuje mnie to że mam poziom 0 i przy aktualnym stanie inwestycji około 12 dukatów miesięcznie (czy tam rocznie) to osiągne kolejny poziom dopiero za 100 lat... aż odechciewa się grać. I z roku na rok widzę że ta póla finansowa po osiągnięciu której wejde na wyższy poziom ciągle rośnie. Tak dla wyjaśnienia poziom inflacji utrzymuje na poziomie 0.0.

stan inwestycji wygląda tak 2886/76880 - to potrwa około 100 lat wejście z poziomu 0 na 1. Czy ktoś wie jak obniżyć próg żeby szybciej wbić poziom? Co wpływa na ten próg maksymalny że on rośnie, jak zrobić żeby zmalał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 16:28, asasinos napisał:

stan inwestycji wygląda tak 2886/76880 - to potrwa około 100 lat wejście z poziomu 0
na 1. Czy ktoś wie jak obniżyć próg żeby szybciej wbić poziom? Co wpływa na ten próg
maksymalny że on rośnie, jak zrobić żeby zmalał?


Generalnie w przypadku Ming podejrzewam zjadają Cię 2 rzeczy.

1. Kary do rozwoju za "pochodzenie". Kraje ogólnie rozumiane jako "western" (czyli generalnie z grubsza to co dziś nazwałbyś Europą zachodnią) jako jedyne nie mają kar. Im dalej na wschód (lub południe - Afryka choćby ;) ), te kary rosną. Nie powiem Ci,bo nie pamiętam, ile to będzie w przypadku Chin- ale spodziewam się, że możesz tracić nawet 50% nakładów na rozwój w stosunku do dowolnego kraju z grupy "western".
Rozwiązaniem na to może być próba przeskoczenia do lepszej grupy. Chinami chyba od razu do "western" się nie da, ale z czasem i to powinno być możliwe - po prostu trzeba będzie kilku przeskoków. Ale tutaj niech jeszcze ktoś się wypowie - jak Chinami się nie bawiłem i nie do końca wiem, jak w tym przypadku sprawa wygląda.

2. Kary do rozwoju za ilość prowincji. Generalnie im więcej prowincji, tym większa kara do nakładów na rozwój. Dzięki temu malutkie państwa w takiej Europie są w stanie jakoś tam konkurować z gigantami :) No a poza tym - to trochę logiczne - małe państwa nie marnotrawią tak zasobów, jak molochy które zjadane są przez biurokrację i prywatę/opieszałość urzędasów imperialnych :)

Generalnie radziłbym Ci koniecznie zrobić wszystko w celu przeskoczenia do wyższej grupy rozwojowej, do tego przypatrz się dokładnie decyzjom państwowym - może się okazać że któreś bonusy nieznacznie pozwolą Ci na osiągnięcie nawet niewielkich bonusów.
Poza tym - jeśli będziesz sąsiadować z państwem, które w jakiejś dziedzinie jest mocniej rozwinięte - to z tego tytułu twoje państwo też dostaje bonusy - ot, na zasadzie "podpatrywania", co też się dzieje u sąsiadów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 14:31, vonArnold napisał:

Zapytam się o złotą edycję eu3, co by się na polskie wydanie nie naciąć.


Wydawcą tego czegoś jest cenega. Szanse, że się na coś nie natniesz są niewielkie.
Ja już od dawna przerzuciłem się na kupno gier Paradoxu za granicą. Wbrew pozorom, jak się dobrze poszuka, wychodzi porównywalnie z cenami pl, a nierzadko (szczególnie w przypadku dodatków z gamersgate) nawet dużo taniej.
I nie zmienię tej polityki dopóki Paradox nie znajdzie innego wydawcy na Polskę. To samo doradzam też Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha dużo rozjaśniłeś, teraz mam tylko pytanie, jak mam przeskoczyć do krajów np "westernu" żeby zmniejszyć tą karę, jest gdzieś taka opcja jak to zrobić? i drugie pytanie mniej ważne skoro mogę przejść do krajów "westernu" to czy da się w takim razie przejść do krajów "europy" by tą kare zmniejszyć do minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kary rozwoju to z jednej strony dobry pomysł żeby wprowadzić pewne realia tamtych czasów w rozgrywce ale z drugiej strony to ogranicza frajde z gry... bo co to za gra jak nie możesz kraju rozwijać a chcesz sobie pograć np aztekami czy własnie chinami... te kary powodują że gra staje się troche nudna bo przez lata 1453- około 1800 to z ich powodu nawet się nie uda pod koniec gry doprowadzić do wprowadzenia drugiej dyrektywy. strasznie to ogranicza możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi w EU3 możliwości rozgrywki fantastycznej jak to np było w EU1 gdzie można było grać w czasach plemiennych gdzie były kraje typu aztecy, irokezi, ukraina, cesarstwo rzymskie itp, a ponad połowa europy zamieszkiwały plemiona tubylcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze odnośnie tych inwestycji w rozwój chyba masz racje karę mam około 50 % bo się pomyliłem jeśli chodzi o stan tych cyferek co podałem było to 2880/16553 a w europie żeby osiągnąc 1 poziom to było około 7400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 19:24, asasinos napisał:

aha dużo rozjaśniłeś, teraz mam tylko pytanie, jak mam przeskoczyć do krajów np "westernu"
żeby zmniejszyć tą karę, jest gdzieś taka opcja jak to zrobić? i drugie pytanie mniej
ważne skoro mogę przejść do krajów "westernu" to czy da się w takim razie przejść do
krajów "europy" by tą kare zmniejszyć do minimum?

Jeśli się nie mylę, w podstawce (i może nawet pierwszych dodatkach?) trzeba było mieć spełnione określone warunki (nie pamiętam teraz, można to sprawdzić w plikach gry) i liczyć na szczęście - czyli wygenerowanie stosownego eventa.
Później zostało to chyba zmienione na szereg decyzji państwowych. Musisz znaleźć dostępne sobie decyzje państwowe, odszukać tą od zmiany grupy rozwojowej, spełnić warunki i podjąć decyzję. That''s all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha a więc znalazłem plik westernisation.txt w folderze events i jest tam taki kod:
country_event = {

id = 4001

trigger = {
technology_group = eastern
NOT = { innovative_narrowminded = -2 }
statesman = 5
ADM = 7
}

mean_time_to_happen = {
months = 180

modifier = {
factor = 0.8
statesman = 6
}
modifier = {
factor = 0.95
ADM = 8
}
modifier = {
factor = 0.85
ADM = 9
}
modifier = {
factor = 0.95
NOT = { innovative_narrowminded = -3 }
}
modifier = {
factor = 0.95
NOT = { innovative_narrowminded = -4 }
}
modifier = {
factor = 0.95
NOT = { centralization_decentralization = -3 }
}
modifier = {
factor = 0.95
NOT = { centralization_decentralization = -4 }
}
modifier = {
factor = 0.9
any_neighbor_province = {
technology_group = latin
}
}
modifier = {
factor = 0.9
advisor = naval_reformer
}
modifier = {
factor = 0.9
advisor = army_reformer
}
modifier = {
factor = 1.1
NOT = { advisor = naval_reformer }
}
modifier = {
factor = 1.1
NOT = { advisor = army_reformer }
}
}

title = "EVTNAME4001"
desc = "EVTDESC4001"

option = {
name = "EVTOPTA4001"
technology_group = latin
random_owned = {
base_tax = 1
}
innovative_narrowminded = -1
stability = -2
add_country_modifier = {
name = "western_influences"
duration = 200
}
}
option = {
name = "EVTOPTB4001"
random_owned = {
base_tax = -1
}
innovative_narrowminded = 2
add_country_modifier = {
name = "resist_western_influences"
duration = 200
}
}
}

więc z tego rozumiem że aby wystąpiło to wydarzenie należy:
statesman = 6 - mąż stanu = 6 nie rozumiem do końca oco chodzi z tym i gdzie ten aspekt jest w grze czy chodzi o poziom dyplomacji monarchy?
ADM = 8, ADM = 9 - domyślam się że chodzi o poziom umiejętności administracyjnej monarchy
not innovative_narrowminded = -3 rozumiem że chodzi tu o pasek innowacyjność - zacofanie w pozycji innej niż -3
innovative_narrowminded = -4 to samo co wyżej pasek w pozycji innej niż - 4
NOT = { centralization_decentralization = -3 }
NOT = { centralization_decentralization = -4 } - pasek centralizacja - decentralizacja w pozycji innej niż -3 -4
państwo sąsiadujące z prowincją z grupy technologicznej (latin)
zatrudnieni doradcy:
armii lądowej
armii morskiej

dają współczynnik 0.9 prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia
a ich brak daje współczynnik 1.1 czyli większe prawdopodobieństwo wystąpienia eventu

Czy dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc wszystko się wydaje proste do zrealizowania poza jedną sprawą grając chinami niestety trzeba by ustawic doktryne na taką która umożliwia werbować odkrywców, i płynąć aż do europy żeby podbić jakąś prowincje sąsiadującą z krajem europejskim to może zająć sporo czasu :/ i wymagać ogromnych nakładów finansowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 09:29, asasinos napisał:

a więc wszystko się wydaje proste do zrealizowania poza jedną sprawą grając chinami niestety
trzeba by ustawic doktryne na taką która umożliwia werbować odkrywców, i płynąć aż do
europy żeby podbić jakąś prowincje sąsiadującą z krajem europejskim to może zająć sporo
czasu :/ i wymagać ogromnych nakładów finansowych

Lepiej po prostu poczekać aż Europa przypłynie do Chin. Zgodnie zresztą z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od razu zaznaczę, że nie wczytywałem się od początku w forum i możliwe,że moje pytanie juz gdzieś znalazło tu swoją odpowiedź. Jeśli tak, to z góry przepraszam.

A zatem:
Po zakupie EU III Complete postanowiłem sobie zainstalować tę grę. Cóż się okazało - po zainstalowaniu, owszem - wczytują się piękne obrazki i zdania pomocnicze, ale gdy dochodzę do momentu "Mapa gotowa, mój Panie...", mój system (Windows 7) wyrzuca mnie z gry. Pojawia się okienko,że praca programu została przerwana i koniec. Zainstalowałem grę nawet przy wyłączonym antywirusie - ciągle to samo.

PS. Zaznaczę,że mam zakupione zwykłę EU 3 z dodatkami w osobnych opakowaniach i mam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 14:31, vonArnold napisał:

Zapytam się o złotą edycję eu3, co by się na polskie wydanie nie naciąć.

Czy w tym wydaniu gry ( http://www.gram.pl/sk6_8AflHOy0_Europa_Universalis_III_Zlota_Edycja.html),
zawarte są key do oficjalnego forum eu3, a także nie ma problemów z achievmentami?


Troszkę opóźnienie w odpowiedzi, ale mam nadzieję, że modowie wybaczą :)

Mam EU3 ZE z Premium Games (EU3 + 4 dodatki) i kod na instrukcji Divine Wind, to jest kod EU3 Chronicles, który rejestruje się na forum Paradoxu.

Ponadto już wewnątrz gry logujemy się w usłudze Paradox Connect loginem i hasłem z forum i wówczas możemy zdobywać achievementy.

Gra upatchowana jest do najnowszej wersji 5.1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Witam.
Jak zainstalować samo Heir to the Throne ze złotej kolekcji? W instalatorze ładuje mi automatycznie oba dodatki (HttT i DW).
Na płycie też jest wspólny setup.exe.
Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować