Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2006 o 10:33, E-sanity napisał:

Jakaż to niespodzianka z MTW II?


Miła :P
>Przeciez to CDP wydaje w Polsce Segę.

Jednakże, wszystkie poprzednie TW wydawał LEM, a nie było żadnej klarownej deklaracji co do MII-TW.
A w ogóle co Segi wydaje jeszcze CDP? :P

Czyżby to było własnie pudełko premierowe?
Stylowe ;)
Choć z drugiej strony trochę za proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie sądzę, aby marketingowcy Paradoxu nie pokusili się o przyzodobienie pudełka EU III "historycznymi motywami".
Faktycznie to wygląda na dość robocze, ale w końcu liczyć się będzie gra :]. Zresztą i tak pewnie dostaniemy w boxie dvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 15:24, Bedwyr napisał:

Jednakże, wszystkie poprzednie TW wydawał LEM, a nie było żadnej klarownej deklaracji co do
MII-TW.


O tak, ale od bardzo dawna się tym nie zajmuje.

Dnia 02.07.2006 o 15:24, Bedwyr napisał:

A w ogóle co Segi wydaje jeszcze CDP? :P


Football Manager (!)
OutRun 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


jeśli chodzi o cenę, to pewnie Cenega przez dwa lata będzie utryzmywać poziom 99 zł.

Dziwie się, że jeszcze takie dziwne podejscie do tego typu spraw

Czas życia produktu jest dość klarowny i jasny moim zdaniem ( w Cenedze)

Premiera - 99,90-129,90 - rok czasu
Superseller - 49,90 - rok czasu (oczywiście jeśli gra się nadaje do SS)
KK - 24,90 rok czasu


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niech Ci będzie. ;) Ale zauważ, że seria EU należy do gier dość hm... niszowych, tzn. nie jest to gra dla wszystkich, dlatego szybkie spuszczanie z ceny przy nie nadążeniu zarobienia na premierowej wersji w premierowej cenie jest trochę nierozsądne. Ale no cóż, mam nadzieję że zrobicie to jak najlepiej i jeszcze walniecie jakieś fajne bonusy, np. reprint renesansowej mapy albo jakiś miły gadżecik. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 17:13, lurynowicz napisał:

No dobra, niech Ci będzie. ;) Ale zauważ, że seria EU należy do gier dość hm... niszowych,
tzn. nie jest to gra dla wszystkich, dlatego szybkie spuszczanie z ceny przy nie nadążeniu
zarobienia na premierowej wersji w premierowej cenie jest trochę nierozsądne. Ale no cóż, mam
nadzieję że zrobicie to jak najlepiej i jeszcze walniecie jakieś fajne bonusy, np. reprint
renesansowej mapy albo jakiś miły gadżecik. ;)


EUIII to faktycznie nie jest gra (seria gier) trafiających do masowego klienta, chociaż moze zmiana silnika ma pomóc w tym, zobaczymy.
Z drugiej jednak strony jest to seria która ma swpich wiernych klientów :)

Nie ma co liczyć na spuszczenie ceny w przeciągu pierwszego roku (oczywiście sklepu pewnie troszkę zjadą ale to ich wybór).My na pewno tego nie zrobimy.

Jeśli chodzi o bonusy to na pewno coś będzie zrobione przy tym tytule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 17:22, Marcuz napisał:

Z drugiej jednak strony jest to seria która ma swpich wiernych klientów :)


Dokładnie tak:) Ja kupię i to na pewno:)

Dnia 02.07.2006 o 17:22, Marcuz napisał:

Jeśli chodzi o bonusy to na pewno coś będzie zrobione przy tym tytule :)


Liczę na to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2006 o 17:22, Marcuz napisał:

Z drugiej jednak strony jest to seria która ma swpich wiernych klientów :)

Jednego macie na pewno ;)

Dnia 02.07.2006 o 17:22, Marcuz napisał:

Nie ma co liczyć na spuszczenie ceny w przeciągu pierwszego roku (oczywiście sklepu pewnie
troszkę zjadą ale to ich wybór).My na pewno tego nie zrobimy.

No cóż, trudno, ale kasę wyciagnę spod ziemi

Dnia 02.07.2006 o 17:22, Marcuz napisał:

Jeśli chodzi o bonusy to na pewno coś będzie zrobione przy tym tytule :)

Chwała Wam za to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w ge nie grałem, a wiem że zdobyła sobie uznanie wielu graczy.Powód był błachy. Odstraszała mnie nazbyt surowa grafika (przynajmniej dla mnie). Teraz ta nowa szata graficzna podoba mi się, i chyba w końcu sięgne po ten tytuł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 18:21, Darkstar181 napisał:

Nigdy w ge nie grałem, a wiem że zdobyła sobie uznanie wielu graczy.Powód był błachy. Odstraszała
mnie nazbyt surowa grafika (przynajmniej dla mnie). Teraz ta nowa szata graficzna podoba mi
się, i chyba w końcu sięgne po ten tytuł:)


To tylko grafika się dla ciebie liczy?:P To juz lepiej czekaj na inne gry:) Tu rządziła grywalnośc:D Wiele opcji, złożonosć gry:) Jeśli tego nei lubisz to ci sie nei spodoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2006 o 18:39, Stwór napisał:

To tylko grafika się dla ciebie liczy?:P To juz lepiej czekaj na inne gry:) Tu rządziła grywalnośc:D
Wiele opcji, złożonosć gry:) Jeśli tego nei lubisz to ci sie nei spodoba:)

Nie tylko. grafika liczy się dla mnie jako ostatnia. Ale też nie lubie startegi wręcz papierowych. Czy myślisz że gdybym stawiał na grafikę, to wciąż bym grał w gothica? (jedynke)

A grą interesuje się od dawna, bo jest chyba jedyną, w ktoej można podbić niemal cały świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 17:03, Marcuz napisał:

Dziwie się, że jeszcze takie dziwne podejscie do tego typu spraw
Czas życia produktu jest dość klarowny i jasny moim zdaniem ( w Cenedze)


To, że jest jasne nie oznacza, że się musi podobać :].
100 zł to jednak dużo pieniędzy.
CDP wydając HoM&M V zorganizował promocję przesprzedaży gry za 80zł co automatycznie ustawiło niższą poprzeczkę cenową w sklepach. Można ja bowiem kupić od 70-kilku złotych za pośrednictwem Allegro czy supermarketów multimedialnych.
Co prawda tam zawsze można dostać taniej, ale promując tańszy produkt we własnym sklepie przyczyniacie się także do powszechnych obniżek (tak mi się przynajmniej zdaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 20:36, Backside napisał:

> Dziwie się, że jeszcze takie dziwne podejscie do tego typu spraw
> Czas życia produktu jest dość klarowny i jasny moim zdaniem ( w Cenedze)

To, że jest jasne nie oznacza, że się musi podobać :].
100 zł to jednak dużo pieniędzy.
CDP wydając HoM&M V zorganizował promocję przesprzedaży gry za 80zł co automatycznie ustawiło
niższą poprzeczkę cenową w sklepach. Można ja bowiem kupić od 70-kilku złotych za pośrednictwem
Allegro czy supermarketów multimedialnych.
Co prawda tam zawsze można dostać taniej, ale promując tańszy produkt we własnym sklepie przyczyniacie
się także do powszechnych obniżek (tak mi się przynajmniej zdaje)


Niestety muszę Cię rozczarować w tej kwestii (nie chodzi mi o HoMMV) tylko o automatycznie niższej poprezczce cenowej.
Jest to troszkę bardziej skomplkowane i nie działa tak łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 17:03, Marcuz napisał:

Czas życia produktu jest dość klarowny i jasny moim zdaniem ( w Cenedze)

Premiera - 99,90-129,90 - rok czasu
Superseller - 49,90 - rok czasu (oczywiście jeśli gra się nadaje do SS)
KK - 24,90 rok czasu


Jakby one nie były klarowne to ja tylko powiem że w dzień premiery HoI 2 kupiłem tą grę za 79złotych we Wrocławskim MediaMarkt. Tak samo zrobie z EU ]I[ chyba że chłopaki z Cenega poland zaskoczą mnie edycją kolekcjonerską - jakaś mapka, wywiad z twórcami, czy inny stuff. :)

Jak na razie są chude lata dla strategów - jedynie dobrze zapowiadające się gry (nie dodatki) to Disciples ]I[, EU ]I[

pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 22:54, s2nto napisał:

Jakby one nie były klarowne to ja tylko powiem że w dzień premiery HoI 2 kupiłem tą grę za
79złotych we Wrocławskim MediaMarkt. Tak samo zrobie z EU ]I[ chyba że chłopaki z Cenega poland
zaskoczą mnie edycją kolekcjonerską - jakaś mapka, wywiad z twórcami, czy inny stuff. :)


Sancisz :) - jakbyś przecztał niżej to byś wiedział, że:

"Nie ma co liczyć na spuszczenie ceny w przeciągu pierwszego roku (oczywiście sklepu pewnie troszkę zjadą ale to ich wybór).My na pewno tego nie zrobimy."

Ale też byłbym z chęcią wybulił 100zł, gdybym edycja odbiegała od standardu dvd-box i instrukcja. Choć Twój pomysł wywiadu z twórcami nie wydaje się zbyt zachęcający ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 23:24, Backside napisał:

Sancisz :) - jakbyś przecztał niżej to byś wiedział, że:

"Nie ma co liczyć na spuszczenie ceny w przeciągu pierwszego roku (oczywiście sklepu pewnie
troszkę zjadą ale to ich wybór).My na pewno tego nie zrobimy."

Ale też byłbym z chęcią wybulił 100zł, gdybym edycja odbiegała od standardu dvd-box i instrukcja.
Choć Twój pomysł wywiadu z twórcami nie wydaje się zbyt zachęcający ;)


NIe kumam Cię - przecież wyraźnie napisałem wyżej, że MM zniżają ceny z Cenegi ze stu złotych do osiemdziesięcu, przynajmniej tak było w przypadku Hearts of Iron II.

100złotych na edycje kolekcjonerską? Chyba jednak nie. ;) Ja dałem tylko propozycje co mogło by być umieszczone w takiej edycji - wywiad z twórcami to wcale nie jest zły pomysł, patrz FEAR. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 23:59, s2nto napisał:

100złotych na edycje kolekcjonerską? Chyba jednak nie. ;) Ja dałem tylko propozycje co mogło
by być umieszczone w takiej edycji - wywiad z twórcami to wcale nie jest zły pomysł, patrz
FEAR. ;)

Tylko nie wywiad z twórcami, to jest "wypełniacz" kompaktu, nic nie znaczący śmieć.

Co innego rozbudowane instrukcje, plansze-plakaty z zestawieniami, drzewa technologi (oj w EU by się przydało, porządne), klawiszologie, dodatkowe mapy, mody - wysoce praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 23:59, s2nto napisał:

NIe kumam Cię - przecież wyraźnie napisałem wyżej, że MM zniżają ceny z Cenegi ze stu złotych
do osiemdziesięcu, przynajmniej tak było w przypadku Hearts of Iron II.


Ech... :].

Odwołałeś się do systemu cen Cenegi jako niezbyt klarownych, skoro gra w dniu premiery kosztowała o 20zł niż powinna.
A więc przywołałe fragment w którym tłumaczy, że ich system jest i będzie stały (100/50/25), ale sklepy mogą dowolnie windować ceną (oczywiście bez dumpingu :]), na co Cenega nie ma wpływu.

Zresztą nieważne ;), eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 00:21, Backside napisał:

Zresztą nieważne ;), eot

To dopisujesz sie czy eotujesz? :>

Dumping dumpingiem, ale i tak gra będzie tańsza w sklepach netowych o kilka złotych. Nie tak jak w przypadku HOMM V, gdzie praktycznie można było kupić za 80 zł, ale około 10 zł na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 15:45, lurynowicz napisał:

Dumping dumpingiem, ale i tak gra będzie tańsza w sklepach netowych o kilka złotych. Nie tak
jak w przypadku HOMM V, gdzie praktycznie można było kupić za 80 zł, ale około 10 zł na pewno.


W tym momencie prawei cytujesz Markuza :).

Do dumpingu w grach w Polsce raczej by nie doszło, bo sprzedają się dość słabo porównując z zamożniejszymi krajami. Poza tym celem dumpingu jest wygryzienie konkurencji alternatywnym produktem. Akurat w Polsce nie ma takiej sieci (poza kioskiem Ruchu), która by rzeczywiście mogła zdominować sprzedaż - nie sądzę, żeby zarówno Gram.pl, Empik, MM, Saturn itp miały jakieś rewelacyjny udział procentowy w rynku, aby dumping im się opłacał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować