Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Grałem już Danią i Portugalią. Chcąc sobie urozmaicić grę wybrałem tym razem małe państewko jakim jest Genua :). Mam zamiar zbudować najnowocześniejsze technologicznie i najbardziej rentowne państwo świata :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 14:25, Skayfer napisał:

Grałem już Danią i Portugalią. Chcąc sobie urozmaicić grę wybrałem tym razem małe państewko
jakim jest Genua :). Mam zamiar zbudować najnowocześniejsze technologicznie i najbardziej
rentowne państwo świata :).

Przygaszę troszkę Twój optymizm - nie uda Ci się :) Wchłonie Cię jakieś duże państwo, najpewniej Austria lub Francja. Mali mają ciężko w EU3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 01:46, PinKee napisał:

> Grałem już Danią i Portugalią. Chcąc sobie urozmaicić grę wybrałem tym razem małe
państewko
> jakim jest Genua :). Mam zamiar zbudować najnowocześniejsze technologicznie i najbardziej

> rentowne państwo świata :).
Przygaszę troszkę Twój optymizm - nie uda Ci się :) Wchłonie Cię jakieś duże państwo,
najpewniej Austria lub Francja. Mali mają ciężko w EU3.

Grałem wcześniej Wenecją. Duży przychód ze względu na LH, troszkę armii, kilka podbitych prowincji i przyszła Turcja- rok i mnie nie ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było być elastycznym dyplomatycznie i w dogodnym momencie zawrzeć z nimi sojusz, nawet kosztem dotychczasowych :p.

Państwem z republiką kupiecką o najlepszym położeniu geopolitycznym jest chyba Hanza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 13:29, Skayfer napisał:

Trzeba było być elastycznym dyplomatycznie i w dogodnym momencie zawrzeć z nimi sojusz,
nawet kosztem dotychczasowych :p.

Państwem z republiką kupiecką o najlepszym położeniu geopolitycznym jest chyba Hanza.

Ile ja włożyłem kasy, żeby chociaż na plus wyjść z turkami! Nic nie działało, Święta Wojna :P
Wenecja przytłoczona Austrią i Turcją, Hanza, zdaje się, otoczona malutkimi państewkami.. Jak z nią stoi sprawa jeśli chodzi o Francje? Jakoś czuję tutaj spięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 13:56, Bithda napisał:

Wenecja przytłoczona Austrią i Turcją, Hanza, zdaje się, otoczona malutkimi państewkami..
Jak z nią stoi sprawa jeśli chodzi o Francje? Jakoś czuję tutaj spięcia.


A ja nie czuje :). Bardziej bałbym się, że w późniejszym etapie gry, jedno z sąsiadujących księstw się rozrośnie i wtedy mogło by stanowić realne zagrożenie. Hanza powinna więc pilnować porządku i wspierać słabsze księstwa w walce z silniejszymi imo.

Do pełni szczęścia brakuje tylko by te 3 prowincje Hanzy były obok siebie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając niektórymi państwami zauważyłem, że także mogą zakładać republiki kupieckie.W warunkach nie rozumiałem jednej rzeczy, otóż pisało, że potrzebuje 25 kupców, przecież maksymalnie mogę ich posiadać tylko 5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Jeżeli ktoś otrzymuje od Paradoxu wspomniany wyżej newsletter i dodatkowo ma już EU3 ze wszystkimi DLCkami, to czy ta osoba mogłaby powiedzmy podarować ten kod na steama? Nie mogę nic ofiarować oprócz mojej dozgonnej wdzięczności, ale ładnie proszę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 16:18, Miniu napisał:

Paradox dzis w swoim newsletterze rozdaje kody na steama do Eu3 z wszystkimi DLC.


Szkoda, mam u nich konto od dawna, ale z reguły nie subskrybuję newsletterów... Jak widać, to błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 18:07, Elminster napisał:

Mam prośbę. Jeżeli ktoś otrzymuje od Paradoxu wspomniany wyżej newsletter i dodatkowo
ma już EU3 ze wszystkimi DLCkami, to czy ta osoba mogłaby powiedzmy podarować ten kod
na steama? Nie mogę nic ofiarować oprócz mojej dozgonnej wdzięczności, ale ładnie proszę.
:-)


O dzięki man za informacje, spoglądam na maila, a tam kodzik od Paradoxu!:) Wiem w co będę grał dzisiaj wieczór! Znów czas wrócić do EU3:>
Powodzenia w dalszym szukaniu życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby ktoś dostał EU III, a już swój egzemplarz miał, albo ewentualnie nie był zwyczajnie zainteresowany, to ja chętnie bym się wymienił. W zamian ślicznie podziękuję ;) i dorzucę przeróżne gry z różnych Humble Bundle. Ewentualnie coś więcej/coś innego jak znajdę. Jakby co to pisać na - runy10@wp.pl Tylko zaznaczcie jakoś w tytule wyraźnie o co chodzi.

A żeby nie robić offtopu, to powiedzcie mi, mili państwo, czy rzeczywiście warto w EUIII zagrać? Grałem kiedyś trochę w jedynkę, przyznam szczerze, że z powodu młodego wieku średnio ogarniałem gameplay. A jak to jest z trzecią częścią? Może lepiej już zainwestować w nowsze CKII?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUIII to świat, CKII to Europa. Przy czym CKII wydaje się bardziej złożone, a EUIII prostsze.
Gameplay wydaje się podobny, ale niestety nie mogę porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 19:53, Sad_Statue napisał:

Czy rzeczywiście warto w EUIII zagrać ?


Cytując pewnego polskiego rapera "Warto jak ch*j" ;). Fakt, że przez pierwsze kilka godzin będziesz musiał uczyć się mechaniki gry, ale jak większość mechanizmów zrozumiesz to EU wciągnie Cię nieziemsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie przygarnąłbym kod do gry. Nawet chciałem się zarejestrować, żeby dostać, ale cały dzień jakoś serwer padały (albo u mnie błąd był) i się nie udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończe przygodę Kastylią bo przeraża mnie ogrom mojego państwa. Walka z buntownikami na kilku(czasami kilkunastu) frontach, z państwami ościennymi typu Mali czy Kongo to raczej szpilki w podeszwę, ale też denerwują, rozpocznę przygodę Polską, chyba jestem gotowy, tak sądzę:) Wrzucę potem ss z gry Kastylią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagraj państwem, którym będziesz mógł wygrać dyplomacją. Ciekawa zabawa... I gra nie kończy się przed 1600 rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 14:04, Sigu napisał:

Zagraj państwem, którym będziesz mógł wygrać dyplomacją. Ciekawa zabawa... I gra nie
kończy się przed 1600 rokiem.

Też o tym myslałem Kastylią, ale jest ogromna pokusa kolonizacji :D Rozejrzę się za jakimś:) Zdjęć nie wrzucam, bezsensu trochę, za duże obszary i za bardzo odległe od siebie:) Myślałem o powtórnie Wenecji, tylko bez podbojów w obszarach koło Turcji:P I dobrej polityce zagranicznej, bo ośrodek handlu już jest, dobrze prosperujący:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować