Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2013 o 02:24, Janek_Izdebski napisał:

> Mam problem... dzisiaj po kilku sekundach od zaczęcia gry, wywala ona do
> pulpitu. Jest to wersja Steam, Complete. Co robić?
Najpierw zbadaj spójność plików gry w opcjach gry na Steam. Może to pomoże na początek.

Dodam jeszcze (bo nie mogę edytować posta), że po crashu 5 plików jest niespójnych i gra je pobiera na nowo, jednak znowu po tym crash występuje. Czytałem, że to może być wina save''a, ale .... to mam wszystkie savy uszkodzone czy co? I to będzie się powtarzało?
Nie wiem, czy to nie jest wina tego, że mam tę grę na Steam... za 30zł jest teraz EU3 ze wszystkimi dodatkami i słyszałem, że podobno tam problemów nie ma i lepiej chodzi (od tej Steamowej wersji) nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EU3 z Biedronki i działa idealnie, jeszcze żaden crash mi się nie zdarzył. A nie ma Steam jakiejś pomocy technicznej czy coś w tym guście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 16:43, Skayfer napisał:

Ja mam EU3 z Biedronki i działa idealnie, jeszcze żaden crash mi się nie zdarzył. A nie
ma Steam jakiejś pomocy technicznej czy coś w tym guście ?

Ja się zastanawiam, czy by nie przejść się do sklepu i nie kupić boxa bez Steama. Cena jest niska jak za taką grę. Co do pomocy technicznej to przejrzałem - albo ma pomóc to, co mi nie pomogło, albo po prostu save jest zepsuty i nic na to nie poradzę. Jest też pewna szansa, że będzie w przyszłości save uszkodzony... Także chyba ta wersja to bubel i muszę sobie kupić grę od nowa, box, bez Steam, żeby normalnie zagrać. Mój kolega gra w tę grę od 2010 roku i żadnych problemów dotąd nie miał, stąd też jest zdziwiony, że do czegoś takiego doszło.
Szkoda tylko, że straciłem kilka godzin emocjonującej gry z efektami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 17:06, Skayfer napisał:

Może to tylko wina tego save''a i tej rozgrywki, a nie samej gry ? Próbowałeś od nowa
grać ?

Jak zaczynam grać od nowa to jest dobrze, tylko, że jak grałem też od nowa Polską za pierwszym razem, to również działało wszystko bez zarzutów. Zacząłem grę w 1635, a w 1669 mam oldautosave. Potem, od tego 1669 roku, każda zapisana gra wywala do pulpitu po dwóch dniach w grze. Nie mam pojęcia dlaczego, podobno taka sytuacja, gdy rozgrywka jest zabugowana, jest rzadka.
Martwię się jednak, czy zaczęcie gry od początku coś da. Bug może znowu wystąpić i kilka godzin (w tym silna Polska skonfederowana z Ukrainą i Litwą :D) może pójść znowu na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - czy spotkał się ktoś ze spolszczeniem do steam-owej wersji EU3? Kupiłem ostatnio na Humblu a boję się, że nie połapię się w grze (ostatni EU w który grałem to jedynka :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pam pam pam.. nie wiem czy ktoś jeszcze to czyta, ale ma ktoś może link do dobrego poradnika co zrobić, żeby nastawić się typowo pod handel, pod podboje albo kolonizację? Czy też coś typu którym krajem pod co się robić? Bo np gram taką Szwecją którą b. chciałbym osiągnąć potęgę, ale nie mogę nic zrobić, bo żeby nie zbankrutować muszę nabijać sobie inflację a to i tak tylko w celu przeżycia. 0 rozwoju, rozbudowy, podbojów. Już nie wiem co zrobić.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 22:06, Mizutsu napisał:

Pam pam pam.. nie wiem czy ktoś jeszcze to czyta, ale ma ktoś może link do dobrego poradnika
co zrobić, żeby nastawić się typowo pod handel, pod podboje albo kolonizację? Czy też
coś typu którym krajem pod co się robić? Bo np gram taką Szwecją którą b. chciałbym osiągnąć
potęgę, ale nie mogę nic zrobić, bo żeby nie zbankrutować muszę nabijać sobie inflację
a to i tak tylko w celu przeżycia. 0 rozwoju, rozbudowy, podbojów. Już nie wiem co zrobić.
Z góry dzięki.

Szwecją nic nie zrobisz nie potrafiąc grać*nie obrażam, bo w eu żeby mieć pojęcie jako takie trzeba spędzić ponad 100h na pewno w grze*
Zacznij grać Portugalią, Kastylią(polecam) i kolonizuj, handluj, unikaj wojen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 22:25, Mizutsu napisał:

Portugalią da rady bez większych problemów? Nie chcę Kastylią, bo jest zbyt łatwo mimo
wszystko ^^


Porto to trudniejszy brat Kastylii. Rozgrywka zbliżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, możecie mnie mieć za kompletnego idiotę czy laika, ale chciałbym wiedzieć jak stworzyć taką wielką armię jak Francja czy Kastylia, gdyż ja robię co mogę ale nie jestem w stanie stworzyć w sumie takiej armii grając Kastylią jaką Kastylia wysyła na 1 z 3 frontów gdy gram Portugalią. Czy też skąd już w 1400 roku wszyscy moi sąsiedzi mają doktryny a ja będę je miał prawdopodobnie w 1407. O co tu biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 01:27, Mizutsu napisał:

Dobra, możecie mnie mieć za kompletnego idiotę czy laika, ale chciałbym wiedzieć jak
stworzyć taką wielką armię jak Francja czy Kastylia, gdyż ja robię co mogę ale nie jestem
w stanie stworzyć w sumie takiej armii grając Kastylią jaką Kastylia wysyła na 1 z 3
frontów gdy gram Portugalią.

Bez prowincji nie masz ludzi, niezbędnych do powiększenia armii. Kolonizacja to powolny, ale skuteczny proces. Pamiętam, że grając Kastylią nikomu nie wszedłem za skórę przez 300 lat z Europy i Afryki- kolonie wywoływały jedynie wojny :)

Dnia 16.11.2013 o 01:27, Mizutsu napisał:

Czy też skąd już w 1400 roku wszyscy moi sąsiedzi mają doktryny
a ja będę je miał prawdopodobnie w 1407. O co tu biega?

Przesuwaj suwak w Rządzie w prawo, kupuj za 200sztuk złota szybsze wypełnianie suwaka. Ja robiłem na początku wszystko, żeby jak najszybciej wbijać ten Rząd i doktryny- nastawione na handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A które doktryny są najbardziej opłacalne?
Oraz co powinno być priorytetem przy wydawaniu złota? Armia? Inwestycje w rząd i inne? Rozbudowa prowincji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tracę wiarę w tę grę...
Mam dwa razy większą, nowocześniejszą armię niż przeciwnik pod dowództwem najlepszego dowódcy świata a przegrywam. Ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 22:38, Mizutsu napisał:

Tracę wiarę w tę grę...
Mam dwa razy większą, nowocześniejszą armię niż przeciwnik pod dowództwem najlepszego
dowódcy świata a przegrywam. Ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć?

Oczywiscie.
1. Atakujesz w kiepskim terenie, do tego zimą
2. Masz niskie morale wojsk
3. Masz zbyt niskie nakłady na utrzymanie wojsc (więc morale też niskie).
4. Masz wyjątkowego pecha przy rzutach losowych.
5. Nie zmieniłeś w konfiguracji armii jednostek na najnowsze jakie masz.
6. Masz złą kompzycję armii.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Atakuję w górach, latem
2. Świeże, wypoczęte wojska
3. Nakłady maksymalne
4. Aż takiego
5. Zmieniłem.
6. Em a jak to zmienić, sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim państwem grasz i kim jest przeciwnik? Możliwe, że należysz do "bloku wschodniego", a przeciwnik do zachodniego i jego wojska pomimo "zacofania" nadal są lepsze od Twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2013 o 00:09, Mizutsu napisał:

6. Em a jak to zmienić, sprawdzić?

Pytanie przede wszystkim o stosunek piechota/jazda/artyleria.
Zależnie od tego, z jakiego kręgu kulturowego jesteś (o czym pisze poniżej Rokuto), oraz w których latach aktualnie jesteś, stosunek tych trzech formacji powinien byc diametralnie różny.
Bez względu na wszystko jednak, walk w górach unikałbym dopóki faktycznie nic innego nie da się zrobić. Bo w górach prawie zawsze poniesiesz bardzo duże straty. Nie tylko ze względu na walkę ale i ilość jednostek (bardzo małą) jakie górska prowincja może wyżywić bez kar.

W zasadzie ważny jest też poziom attition jednostek. Możesz mieć np. 14000 wojska w 28 pułkach. Spodziewaj się porażki przeciwko armi 14000 w 14 pułkach. Nie wnikałem aż tak dokładnie w mechanikę walki, ale z tego co pamiętam a wyczytałem na forach, walka w EU III opiera się o pojedyncze pułki. Więc w twoim przypadku komp liczy starcie linii pułków - Ty masz w nich po 500 ludzi, gdy przeciwniki po 1000. Przy odpowiednio dużej przewadze dowódcy i technologii da się to pewnie zniwelować, ale przy niewielkiej różnicy w technlogii i w górach - już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]
Mam kilka pytan dotyczacych EU3 i nie moglem znalezc na nie odpowiedzi w necie wiec mam nadzieje, ze ktos tutaj zaspokoi moja ciekawosc :)
Obecnie gram Polska, jestem ok 1570 roku, mam tech. ladowa na 13. I w roznych prowincjach moge rekrutopwac rozne jednostki. W niektorych to nawet jeszcze prymitywene rycerstwo wschodnie. NAjlepsze jakie moge zrekrutowac to piechota maurycego oranskiego czy cos takiego. Niby w technologii ladowej odkrywam nowe rzeczy, ale tego jakos nie widze w mozliwosci rekrutacji. W sumie to cala moja armia jest przez to rekrutowana w jednej prowincji... Robie cos zle? Jak to zmienic?

Dwa. Dlaczego nie moge w zasadzie zawierac sojuszy? Choc mam 200 relacji pisze ze niemozliwe. Czy to dlatego ze Polska jest zbyt potezna? Z wiekszoscia krajow Europy Zachodniej mam relacje od 100 do 200, reputacje od ogromnego szacunku do lekko nadszarpnietej (zalezy od aktualnych wojen), juz chyba 6 krol Polski z rzedu jest Cesarzem (w sumie to od ok 100 lat wladcy Polski sa cesarzami), w rankingu panstw swiata Polska jest nr 1, a ja jedyne sojusze jakie moge zawierac to tylko z krajami jakie podbilem i zwasalizowalem (bedzie ich juz chyba z 6 czy 7. Plus Litwa a ktora mam sojusz od poczatku gry. Czy to moze dlatego ze za duzo mam tych sojuszy? Czechy, Zakon, Pskow, Wegry i jeszcze jakas drobnica. No i Makleburgia z ktora mam sojusz poprzez wydarzenie czyli unie personalna. Jak podbije Turcje za jakies 10 lat to chcialbym sie zabrac za Europe Zachodnia a do tego przydalby mi sie jakis sojusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować