Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dawno nie grałem, ale moja odpowiedź zapewne będzie lepsza niż brak odpowiedzi :)

1. Automatycznie rekrutujesz najlepsze jednostki danego rodzaju, jakie są dla ciebie dostępne. Problemem może jednak być to, że nie masz odpowiedniego budynku w prowincji, spróbuje rozbudować koszary.
Problem rekrutacji w jednej prowincji to natomiast niedostateczny rozwój społeczeństwa w innych lokacjach. Im większe są miasta, tym więcej ludzi możesz tam zrekrutować. Aby dokonać rozwoju trzeba zwiększyć handel, obrót surowcami, lub ulepszyć główny budynek.

2. Polityka to złożona sprawa w tej grze.
Jednym z najważniejszych spraw to relacje z ogółem świata, a nie z konkretnym państwem. Jeśli uzyskasz status "Świat ciebie nienawidzi", to zazwyczaj państwa będą odmawiać najprostszych rzeczy. Sprawdź jakie są relacje z ogółem państw, a potem postaraj się je jakoś naprawić. Pamiętaj, że wasalizacja lub aneksja państwa sprawiają, że każde państwo dzielące tą samą religię zmniejszy z tobą wskaźnik stosunków.

Druga sprawa to religia. Polska to jedno z nielicznych katolickich państw w regionie. Dzielimy z resztą te same doktryny, ale nie wyznanie. Państwo może odmawiać, bo Polska jest cesarzem Cesarstwa Rzymskiego, lub obrońcą wiary.

Jeśli lubisz bawić się w politykę, to masz zdecydowanie utrudnione zadanie. Najlepiej po prostu wszystkich zniszczyć, ale są różne sposoby na grę. Uważaj na casus belli i sojusze zawierane przeciwko tobie. Dodatkowo państwa mogę odmawiać wchodzenia z tobą w sojusze tylko i wyłącznie wtedy, gdy stanowisz zbyt duże zagrożenie, gdy jesteś w czasie wojny, atakowałeś ich wcześniej, lub po prostu angażujesz się w dużą ilość wojen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w EU3 nie da sie rozbudowac koszar.

Co do polityki to pisze ze ciesze sie szacunkiem, wiec inni sa nastawieni raczej przychylnie. No i jak pisalem o tym ze chcialbym zawrzec sojusz to wylacznie z kims z tej samej religii czyli z kims z europy zachodniej. Wschod i poludnie traktuje jako dostawce prowincji a nie partnerow w negocjacjach. Zreszta nawet mam doktryne "Bog tak chce" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do jednostej to problem rozwiazalem. W menu zarzadzania krajem, sekcji wojsko trzeba wybrac po prostu preferowany rodzaj jednostek :) Moze sie komus przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, mam pewien problem. Kupiłem Europa Universalis III złotą edycje, która powinna zawierać 4 dodatki. Instaluję ją, włączam, i uruchamia mi się jeden z dodatków, a mianowicie Divine Wind, po reszcie dodatków i podstawce ani widu ani słychu. Co robić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 17:53, Robert321 napisał:

Dobry wieczór, mam pewien problem. Kupiłem Europa Universalis III złotą edycje, która
powinna zawierać 4 dodatki. Instaluję ją, włączam, i uruchamia mi się jeden z dodatków,
a mianowicie Divine Wind, po reszcie dodatków i podstawce ani widu ani słychu. Co robić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Divine Wind to ostatni dodatek. Jeśli on działa w grze działają już wszystkie inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może jestem ślepy, ale w "złotej edycji'' nie widzę opcji dodawania dźwięku "Wezwanie do broni" . Gram na najszybszych obrotach, wiec tracę sojuszników i prestiż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, szukałem na niego odpowiedzi ale nie ma:

Gram sobie Polską i mam misję skolonizować prowincję Komi. Jak najeżdżam myzką na ta prowincję to pisze ,,pustkowia-nie można przebyć ani skolonizować'''' to o co w tym chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 16:11, grze848 napisał:

Gram sobie Polską i mam misję skolonizować prowincję Komi. Jak najeżdżam myzką na ta
prowincję to pisze ,,pustkowia-nie można przebyć ani skolonizować'''' to o co w tym chodzi

Kolonizować można albo prowincje nadmorskie leżące w zasięgu Twojego kolonializmu (albo po prostu portów) :), albo jeśli jest to prowincja wewnątrz lądowa, to musisz graniczyć z nią jakąś inną prowincją (która nie jest kolonią, a pełną prowincją, czyli ponad 1000 mieszkańców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ewentualny periodyzm (powtarzalstwo) bo od początku nie czytałem... Ale jak przy EU3 Divine Wind zmienić w plikach ustawienie, żebym dyplomatów, misjonarzy, kupców, szpiegów, urzędników oraz kolonistów miał nie najwyżej 5-ciu, lecz by zwiększyć ten limit do 8-miu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spam, lecz musiałem to zedytować.

> Mam problem, szukałem na niego odpowiedzi ale nie ma:
>
> Gram sobie Polską i mam misję skolonizować prowincję Komi. Jak najeżdżam myzką na ta
> prowincję to pisze ,,pustkowia-nie można przebyć ani skolonizować'''''''' to o co w tym chodzi
> ??

Kolego, to nie jest takie proste. Musisz zmienić w co najmniej dwóch-trzech plikach ustawienie:
1. W folderze map znajdź plik climate.txt i z linii impassable usuń kod liczbowy prowincji Komi (1780) i innych, co byś chciał skolonizować.
Oryginalnie jest:

impassable = {
1779 1780 1781 1782 1783 1784 1785 1786 1787 1789 1790 1791 1793 1794 1795 1796 1797 1798 1799 1800 1801 1802 1803
1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1811 1812 1813 1814
}

ja zostawiłem tylko

impassable = { 1804 }

... czyli Grenlandia centralna, bo tam nie da się żyć; resztę usunąłem.

2. Wejdź do katalogu provinces i znajdź plik 1780 - Komi.txt. Chcąc kolonizować, musisz ustawić w nim liczbę, kulturę i charakter tubylców oraz zasoby. A także ustawienia budynków i jednostek na osi x, y - w odrębnym pliku positions.txt, też folder map - albo kiedy ów prov ma być wchłonięty przez Rosję. U mnie na bazie imaginacji wygląda to następująco - plik 1780 - Komi.txt:

#1780 - Komi

culture = russian
religion = shamanism
hre = no
base_tax = 2
trade_goods = fur
manpower = 2
capital = "Uchta"
discovered_by = eastern
discovered_by = western
discovered_by = nomad_group
native_hostileness = 3
native_size = 12
native_ferocity = 2

1540.1.1 = { owner = RUS
controller = RUS
add_core = RUS
}
1540.1.1 = { citysize = 3500 }
1600.1.1 = { citysize = 5200 }
1613.1.1 = { revolt_risk = 0 } # Order returned, Romanov dynasty
1650.1.1 = { citysize = 6500 }
1700.1.1 = { citysize = 8000 }
1701.1.1 = { fort1 = yes }
1750.1.1 = { citysize = 9100 }
1800.1.1 = { citysize = 10500 }

Plik positions.txt (to i owo zrobiłem, ale jest jeszcze niedograne):

#Komi
1780 =
{
city=
{
x=3331.000000
y=2071.000000
}
unit=
{
x=3346.000000
y=2054.000000
}

port=
{
x=3321.100098
y=2075.100098
}
port_rotation=0.698132
trade=
{
x=3325.000000
y=2048.000000
}
manufactory=
{
x=3331.000000
y=2061.000000
}
text_position=
{
x=3510.000000
y=2034.000000
}
text_scale=9.299997
}

Mam nadzieję że pomogłem. Teraz niech ktoś pomoże mnie - patrz post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja steamowa EU 3 Complete Edition ma możliwość wyboru wersji polskiej? Czy muszę zainstalować patch spolszczający? Jeśli tak, to który?(znalazłem od cenegi 5.2 patch ale nie pisze dokładnie do jakiej wersji gry). Uprzedzam pytanie- ja mogę po ang grać, mój brat jest w nim po prostu słaby a to prezent dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 00:26, Isildur napisał:

Z tego co widzę jest tylko Angielski i Niemiecki.

Dzięki za informację, kupiłem już a i sprawę z patchem rozgryzłem. Na logikę In Nomine jest trzecie więc pewnie chodzi o patch 3.2. Poinformuję go o tym i styknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki damdas83, niestety nie wiem jak ci pomóc, ale mam jeszcze jedno pytanie. Można zmienić konfigurację klawiszy aby włączyć konsole, ponieważ mam problem z kl.num (nie działa mi). A chciałbym sobie pograć na kodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 15:59, grze848 napisał:

Dzieki damdas83, niestety nie wiem jak ci pomóc, ale mam jeszcze jedno pytanie. Można
zmienić konfigurację klawiszy aby włączyć konsole, ponieważ mam problem z kl.num (nie
działa mi). A chciałbym sobie pograć na kodach.


Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okey, problem wyżej rozsiązałem, teraz mam pytanie ile trwa regencja dla dziedzica tronu. Na przykład dziedzic ma 2 lata, roszczzenia silny, to ile jeszcze potrwa regencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co należy zrobić aby wypełnić Polską zadanie - Habsburgowie stanowią zagrożenie Twoich południowych granic, musisz umocnić południową granicę.
Jest rok 1750, w Europie jedyna południowa granica to skrawek Hiszpanii, w Azji nie ma południowej granicy. w Afryce niby jest parę państw, ale gdzie bym nie budował fortyfikacji zadanie jest nie rozwiązane. Acha w Ameryce Płd graniczę z Austrią, może to o to chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mrkalgan
w zakłądce misje powinienieś mieć znak zapytanie najedź myszką i będziesz miał warunki misji jakie musisz wypełnić aby misja była ukończina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować