Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Mam pytanie czy moge pograć bez dużych lagów w eu3 dw? Mój sprzęt: Windows XP SP2 Procesor 1.61 Ghz. A może jest jakiś mod na smniejszcze lagów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gram Kastylią na poziomie normalnym. Mam obecnie rok 1513. Posiadam cały Półwysep Iberyjski w Afryce zaanektowałem Tunezję, Maroko i Algier, moje kolonie afrykańskie idą w dół i graniczą z Mali i spółką. Co do Ameryki to podbiłem wszystkie ludy w Ameryce Południowej. Mam jakieś małe fragmenty ziemi z drugiej strony. Posiadam również prowincję Munster. Wojsko mam największe na świecie - około trzech krajów tylko może się ze mną równać pod względem liczby. Flota jest bezkonkurencyjna z obstawionymi wszystkimi portami - na wypadek piratów.

Po opisaniu całej sytuacji pragnę zadać parę pytań:
1.) Chce podbić całą Wielką Brytanie. Niestety nie mam powodu do wojny. Jest możliwość podbicia ich w jakiś sposób? Nie ma rzeczy nie możliwych, ale poziom badboy-a mi wzrośnie jak szalony i tak będę ich musiał podbijać na xxx razy - nie wiem nawet czy czasu mi by starczyło.
2.) Opłaca się niszczyć ośrodki Handlowe w Ameryce Południowej np: Meksyk i tp? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
3.) Jak zwiększyć ilość misjonarzy na rok?
4.) Anglia wyprzedza mnie w technologi lądowej o 3 poziomy. Resztę mamy praktycznie na równo. Jest jakiś sposób żeby ich dogonić? Czy tylko na maksimum suwak na daną technologie? Wiem duży kraj się wolno rozwija.

Prowadzę agresywny tryb gry. Cały czas walczę i wojuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 00:13, Adzkrk napisał:

1.) Chce podbić całą Wielką Brytanie. Niestety nie mam powodu do wojny. Jest możliwość
podbicia ich w jakiś sposób? Nie ma rzeczy nie możliwych, ale poziom badboy-a mi wzrośnie
jak szalony i tak będę ich musiał podbijać na xxx razy - nie wiem nawet czy czasu mi
by starczyło.

Spróbuj swoje kolonie umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie z ich koloniami. Na to w trójce jest chyba casus belli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 00:25, Accid napisał:

> 1.) Chce podbić całą Wielką Brytanie. Niestety nie mam powodu do wojny. Jest możliwość

> podbicia ich w jakiś sposób? Nie ma rzeczy nie możliwych, ale poziom badboy-a mi
wzrośnie
> jak szalony i tak będę ich musiał podbijać na xxx razy - nie wiem nawet czy czasu
mi
> by starczyło.
Spróbuj swoje kolonie umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie z ich koloniami. Na to w trójce
jest chyba casus belli.


Tak to wiem. Mogę tak robić, ale puki co nie skolonizowali nic. Mieliśmy co jakiś czas wojny, ponieważ wojowali na terenie Francji. Francuzów wspomagałem i kończyła się wojna tak, że cała ich flota zostawała niszczona a armii praktycznie w ogóle nie mieli. Niestety wtedy technicznie nie miałem możliwości zrobić desantu na wyspy. Kolonie jak ktoś ma to wypowiadam wojnę i zajmuję przez przycisk zajmij kolonię żeby mi poziom badboy-a nie rósł. Ja chce ich zniszczyć całkowicie. Chce zrobić desant na wyspy Brytyjskie. Flotę mam ogromną tylko problem dalej z tym badboy-em.

Korzystając z okazji dorzucę jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie:
- Jest jakiś patch, mod i tp rzecz na zatrzymanie limitu czasu? Nigdy nie dotrwałem do końca, ale czuję, że tym razem mi się uda i chciałbym stworzyć państwo na trzy kontynenty :)
Gram Kastylią mam cały półwysep Iberyjski. Jak bym miał takiego patcha to podbił bym i skolonizował całą Afrykę, Europę i Azję (tylko pobił bez kolonizacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 09:27, Adzkrk napisał:

Korzystając z okazji dorzucę jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie:
- Jest jakiś patch, mod i tp rzecz na zatrzymanie limitu czasu? Nigdy nie dotrwałem do
końca, ale czuję, że tym razem mi się uda i chciałbym stworzyć państwo na trzy kontynenty
:)
Gram Kastylią mam cały półwysep Iberyjski. Jak bym miał takiego patcha to podbił bym
i skolonizował całą Afrykę, Europę i Azję (tylko pobił bez kolonizacji).

Nie wiem jak w EU, ale w Hearts of Iron wystarczyło zmodyfikować plik sejwa (edycja zwykłym notepadem), tam powinna być data zakończenia kampanii i wystarczy podmienić na co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 17:33, PinKee napisał:

> Korzystając z okazji dorzucę jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie:
> - Jest jakiś patch, mod i tp rzecz na zatrzymanie limitu czasu? Nigdy nie dotrwałem
do
> końca, ale czuję, że tym razem mi się uda i chciałbym stworzyć państwo na trzy kontynenty

> :)
> Gram Kastylią mam cały półwysep Iberyjski. Jak bym miał takiego patcha to podbił
bym
> i skolonizował całą Afrykę, Europę i Azję (tylko pobił bez kolonizacji).
Nie wiem jak w EU, ale w Hearts of Iron wystarczyło zmodyfikować plik sejwa (edycja zwykłym
notepadem), tam powinna być data zakończenia kampanii i wystarczy podmienić na co chcesz.


Zapomniałem wspomnieć, że właśnie mam Hearts of Iron ;) Ten dodatek Azjatycki mi jakoś do gusty nie przypadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje poprzednie pytania:

2.) Opłaca się niszczyć ośrodki Handlowe w Ameryce Południowej np: Meksyk i tp? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
3.) Jak zwiększyć ilość misjonarzy na rok?
4.) Anglia wyprzedza mnie w technologi lądowej o 3 poziomy. Resztę mamy praktycznie na równo. Jest jakiś sposób żeby ich dogonić? Czy tylko na maksimum suwak na daną technologie? Wiem duży kraj się wolno rozwija.

Takie nowe nieskomplikowane pytanie:
Kim zacząć grę? Interesuje mnie kraj oczywiście Europejski, którym można wojować. Najlepiej bez aspektu kolonizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem - w czasie wojny "wykończenie wojną" rośnie mi o 2 pkt na miesiąc! nie wiem, z czym to jest związane, ponieważ zawsze czekam z nową wojną, aż wykończenie spadnie do zera. A nie widzę sensu grać, gdy po roku mam 20 wykończenia wojną, które spadnie może po 15 latach i wszystko naokoło mi się buntuje.
Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2014 o 09:27, Adzkrk napisał:

Korzystając z okazji dorzucę jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie:
- Jest jakiś patch, mod i tp rzecz na zatrzymanie limitu czasu? Nigdy nie dotrwałem do
końca, ale czuję, że tym razem mi się uda i chciałbym stworzyć państwo na trzy kontynenty
:)
Gram Kastylią mam cały półwysep Iberyjski. Jak bym miał takiego patcha to podbił bym
i skolonizował całą Afrykę, Europę i Azję (tylko pobił bez kolonizacji).



Jeśli chodzi o przedłużenie rozgrywki to jest mod No Time Limit, znajdź na yt tam będziesz miał linka, albo do EU3 Heir to The Throne albo Divine Wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 08:56, grze848 napisał:

Jeśli chodzi o przedłużenie rozgrywki to jest mod No Time Limit, znajdź na yt tam będziesz
miał linka, albo do EU3 Heir to The Throne albo Divine Wind

A nie wystarczy zmodyfikować w notepadzie save''a i podmienić rok zakończenia rozgrywki? W HoI działało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 02:56, PinKee napisał:

> Jeśli chodzi o przedłużenie rozgrywki to jest mod No Time Limit, znajdź na yt tam
będziesz
> miał linka, albo do EU3 Heir to The Throne albo Divine Wind
A nie wystarczy zmodyfikować w notepadzie save''a i podmienić rok zakończenia rozgrywki?
W HoI działało :)


Tak, w HoI działa, a tutaj chyba wystarczy zmienić datę zakończenia rozgrywki w common/defines.txt i na początku
end_date = .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (jak było wcześniej to przepraszam, nie znalazłem a szukałem):

Gdzie jest wskaźnik reputacji w interfejsie EU3??? Pytam bo nie mogę znaleźć, a postanowiłem "odkurzyć" grę. (wskaźnik reputacji, a nie prestiżu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 10:14, radek44564 napisał:

Pytanie (jak było wcześniej to przepraszam, nie znalazłem a szukałem):

Gdzie jest wskaźnik reputacji w interfejsie EU3??? Pytam bo nie mogę znaleźć,
a postanowiłem "odkurzyć" grę. (wskaźnik reputacji, a nie prestiżu).


NIEAKTUALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam do was doświadczonych graczy pytanko. Zacząłem niedawno grać państwem Inków i pytanko moje to czy będzie można budować statki w najbliższej przyszłości. podbiłem skolonizowane miasto wielkiej brytani (50 lat) i nadal nie mogę budować marynarki. Proszę o pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam DUŻY PROBLEM
Gram Polską ,przejąłem prawie całe Czechy mają główną prowincje ,pomorze również do mnie dołączyło pokonałem cały zakon krzyżacki ,przyłączyłem Litwę do Polski ,wygrałem wojne ze Szwedami (i tu zaczął się cały problem) pod koniec tej wojny wybuchło powstanie zobaczyłem że w kraju się gotuje odpuściłem szwedom chociaż miałem już 65% zwycięstwa ,ale zmierzając to sedna ,wybuchło powstanie i trwa już 15 lat ludzie buntują się na wszystkich płaszczyznach ,religia ,naród ,patriotyzm dosłownie wszystko i tak od 15 lat ,a końca powstania nie widać...
Co muszę zrobić aby opanować tą sytuację.
Aha dodam jeszcze że możliwość buntów na terenie całego kraju waha się od 40% do 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz poziom Infamy? Jeśli wysoki, to musisz go szybko zbić (możesz zatrudnić dyplomatę jako doradcę). Jeśli wskaźnik jest stosunkowo niski, to stabilność na maksa (oczywiste), odpowiednie budynki zbijające możliwość buntu (chociaż wg mnie to się nie opłaca), zatrudnienie High Judge (sędzia? nie wiem jak to jest nazwane w polskiej wersji, ale chodzi o doradcę, który zbija możliwość buntu dla całego państwa), kulturalne decyzje (tutaj potrzeba magistra). W ostateczności możesz się zgodzić na warunki buntowników, ale pewnie tego chcesz uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prestiż +28
Niesława 10
no nie jest źle legitymizacja jest dużo na plusie postawiłem masę budynków zatrudniłem wszystko co się dało do zbicia tej rebelii ,przegrałem jeszcze 35 lat.50 lat rewolucji no to trochę za dużo jest a ona wgl się nie kasi wręcz przeciwnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ponieważ przerzuciłem się na Windows 7 i podczas ładowania EU3 przy ,,ładowanie granic'''' się zawiesza, czasami poczekam 10 min. to przeskakuje na ,,Mapa uruchomiona prawidłowo'''' i dalej się zawiesza. Pomocy!


PS. Nie pomaga dalsze czekanie 10 min. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek i (ciekawe) nikt nie marudzi, że bitwy trwają całymi miesiącami co przecież nijak się ma do realiów historycznych. W średnowieczu bitwy rogrywano przeważnie w ciągu jednego dnia, rzadko dwóch.
Nikomu z graczy to nie przeszkadzało?
Szkoda, że Paradox nie przerzucił bitew na osobny ekran (jak np. w Hirołsach) i nie rozgrywał ich w 1 dzień. Mógłby w takim wypadku ostrzały i starcia robić np. co pół godziny albo nawet co 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować