Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 23:29, Bedwyr napisał:

Mamy pierwszy trailer. Na szybko --> http://video.google.pl/videoplay?docid=-7798333708349504040&hl=pl
Nic nadzwyczajnego, ale czego się spodziewać po Paradox''ie ;)



Łeee, myślałem, że uszczkną trochę gameplay''a ;). Pamiętajm pierwszy "nielegal" z Age of Empires 3 w jakiejś dzikiej rozdzielczości i wielkości 4 znaczków pocztowych - to było coś :D.

Za to, jeśli ktoś niezauważył, na mapie została wskazana Rzeczpospolita :). No dobra, konkretnie Prusy Wschodnie ;), ale do 1757 nasze ziemie :].

A reszta wyglądała trochę jak bajka dla dzieci. Najwidoczniej Paradox próbuje sięgnąć po szerszą publiczność niż w przypadku poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop co do Bizancjum. Raz udało mi się w EU II rozwalić turków i przejąć ich ziemie w europie i trochę w azji mniejszej, ale niesttety programiści chyba zaplanowali, że Bizancjum i tak i tak musi upaść, a szkoda, bo tym państwem możnabyło wypowiadać wiele wojen bez utraty stabilności :( Gdy wygrałem z turkami to zaraz wszyscy do okoła zaczeli mnie atakować, inflacja ze 100% i moje idee odrodzenia cesarstwa rzymskiego legły w grózach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 11:37, Larry Laffer napisał:

Taki mały offtop co do Bizancjum. Raz udało mi się w EU II rozwalić turków i przejąć ich ziemie
w europie i trochę w azji mniejszej, ale niesttety programiści chyba zaplanowali, że Bizancjum
i tak i tak musi upaść, a szkoda, bo tym państwem możnabyło wypowiadać wiele wojen bez utraty
stabilności :( Gdy wygrałem z turkami to zaraz wszyscy do okoła zaczeli mnie atakować, inflacja
ze 100% i moje idee odrodzenia cesarstwa rzymskiego legły w grózach ;)


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1444&u=72
to wątek o EUII. zapraszam, napisałbyś jak to Ci się udało. Ja próbowałem wielokrotnie, ale za każdym razem przegrywałem.
Polecam mod AGC-EEP, gdzie nie tylko przewidzielnie renesans Bizancjum, ale są i ''eventy'' aż do XVIII wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 08:58, Backside napisał:

Wróc, tragiczna pomyłka - oczywiście 1675 :).

Dobrze, że poprawiłeś, bo mi się słabo zrobiło przez chwilę. ;)

Trailer bardzo mi się podoba - no ale właśnie, zero konkretów, zero gameplaya, sam marketing... :( Trochę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 16:47, lurynowicz napisał:

> Wróc, tragiczna pomyłka - oczywiście 1675 :).
Dobrze, że poprawiłeś, bo mi się słabo zrobiło przez chwilę. ;)

Trailer bardzo mi się podoba - no ale właśnie, zero konkretów, zero gameplaya, sam marketing...
:( Trochę szkoda.


A widziałeś trailer HoI 2 bądź też EU2? Totalna porażka - Paradox nie jest dobry jeśli mowa o robienie filmików. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 08:57, Backside napisał:

Za to, jeśli ktoś niezauważył, na mapie została wskazana Rzeczpospolita :). No dobra, konkretnie
Prusy Wschodnie ;), ale do 1757 nasze ziemie :].


A jeżeli mówimy już o Prusach to jej granice wyglądają naprawdę dziwnie. Zresztą nie tylko tych prowincji xD

Dnia 17.11.2006 o 08:57, Backside napisał:

A reszta wyglądała trochę jak bajka dla dzieci. Najwidoczniej Paradox próbuje sięgnąć po szerszą
publiczność niż w przypadku poprzednich części.


Nawet się z tym nie kryją ;) A główną zachętą dla nowych graczy ma być oczywiście 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 23:59, Bedwyr napisał:

Nawet się z tym nie kryją ;)

Zawsze istnieje ryzyko "spłycenia" gry, tak aby stała się bardziej strawna dla szerszej publiki i pomimo swojej wysokiej jakość "gameplay''owej" powodowała kręcenie nosem wyjadaczy poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 22:54, lurynowicz napisał:

> Nawet się z tym nie kryją ;)


Co martwi, ale nie ma co marudzi tylko poczekac:)

Dnia 18.11.2006 o 22:54, lurynowicz napisał:

Zawsze istnieje ryzyko "spłycenia" gry, tak aby stała się bardziej strawna dla szerszej publiki
i pomimo swojej wysokiej jakość "gameplay''owej" powodowała kręcenie nosem wyjadaczy poprzednich
części.


Ale właśni8e to podoba mi się w EU, że to gra dla takich "wyjadaczy":) Lubiłem te możliwości, wolności wyboru itp:) Nie chce by mi to ograniczyli tylko dlatego by więcej osób w to grało! No ale patrząc z ich punktu widzenia to chcą przecież więcej zarobic.. Zobaczymy jak będzie na razie nie jest źle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 22:54, lurynowicz napisał:

Zawsze istnieje ryzyko "spłycenia" gry, tak aby stała się bardziej strawna dla szerszej publiki
i pomimo swojej wysokiej jakość "gameplay''owej" powodowała kręcenie nosem wyjadaczy poprzednich
części.


Wygląda na to, że nie ma wielkich powodów do obaw. Oczywiście zupełnie pewnym można być dopiero po premierze.
Z tych rzeczy, którymi chcą zwabić nowych graczy to, tutorial można zawsze ominąć, do grafiki przyzwyczaić, a przejrzystszy interfejs nikomu nie zaszkodzi ;) Natomiast niektóre elementy gry napewno będą źródłem narzekań, bo prawie zupełnie się nie zmieniły (prawdopodobnie CoT''y i kupcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 22:07, Bedwyr napisał:

Natomiast niektóre elementy
gry napewno będą źródłem narzekań, bo prawie zupełnie się nie zmieniły (prawdopodobnie CoT''y
i kupcy).


taak? zmieniły się zasaty COT? to poważna zmiana, ale wydaje się, że dobra, bo dotychczasowe zasady dawały jakieś ogromne ilości złota, sprowadzając XVIII wiek do wojen o ''zniesienie embarga''.
Chociaż z drugiej strony, taki właśnie był XVIII wiek :p. zwłaszcza ''wojna o ucho Jenkinsa''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nowego nie zrobili z CoT''ami. Taką kolonizację trochę poprawili - też niewiele, ale zawsze - a wydaje się, że handel będzie po staremu. I właśnie tu można narzekać, bo choćby delikatne skomplikowanie, np. szlaki handlowe, dałoby więcej możliwości. I nie takie już powody do psioczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 23:06, Bedwyr napisał:

No właśnie nic nowego nie zrobili z CoT''ami. Taką kolonizację trochę poprawili - też niewiele,
ale zawsze - a wydaje się, że handel będzie po staremu. I właśnie tu można narzekać, bo choćby
delikatne skomplikowanie, np. szlaki handlowe, dałoby więcej możliwości. I nie takie już powody
do psioczenia ;)


Najwyraźniej mam kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Ty napisałeś, że zasady się nie zmieniły, ja przeczytałem, że zmieniły. 17 lat edukacji na marne :P ale tak czy siak zrozumiałeś moją intencje.
Chociaż z drugiej strony, lepiej by Trójka była ewolucją Dwójki, a nie rewolucją. Zobacz, że w stosunku do Jedynki zmiany były niewielkie, a jak urozmaicili rozgrywkę!
Minimalnie poprawić interface, dodać kilka gadżetów z Victorii i to dobry przepis na EU III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 23:45, ninjaska napisał:

Chociaż z drugiej strony, lepiej by Trójka była ewolucją Dwójki, a nie rewolucją.


Pod pewnymi względami EUIII jest rewolucyjna. Chociaż grafika 3D nie jest kluczowym elementem gry :P

Dnia 21.11.2006 o 23:45, ninjaska napisał:

Zobacz, że w stosunku do Jedynki zmiany były niewielkie, a jak urozmaicili rozgrywkę!


Ludzie z Paradox''u mają właśnie tę cudowną umiejętność ^^ Dlatego w ogólnym zarysie nie mam najmniejszych wątpliwości, że i ta część mi się spodoba, i pochłonie mnie na długie zimowe wieczory :D Ale pozostają jeszcze szczegóły ;)

Dnia 21.11.2006 o 23:45, ninjaska napisał:

Minimalnie poprawić interface, dodać kilka gadżetów z Victorii i to dobry przepis na EU III.


Interfejs to będzie wręcz majstersztyk - wszystkie informację przy minimalnym klikaniu. A do ulepszenia sztandarowej serii, wykorzystali nie tylko Victorię, ale również CK. Nie jestem pewien, czy nie wzięli też czegoś z HoI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Cóż, specjalnie się nie różni od EU II, pomimo 3D :].

Niektóre rozwiązania, jak to zbliżenie na stragan ;), trochę festyniarskie, ale przecież ne szata zdobi Europę Universalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna z części EU mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła. Nie uważam się za osobę która nie lubi bądź nie rozumie gier gdzie trzeba choć trochę myśleć (Ubóstwiam gry z serii Civilization a w dzieciństwie gdy moi rówieśnicy zachwycali się Wolfensteinem ja wolałem grać w Incredible Machines - ktoś jeszcze pamięta te genialne gierki? ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 00:07, Qcza napisał:

Niestety żadna z części EU mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła. Nie uważam się za osobę która
nie lubi bądź nie rozumie gier gdzie trzeba choć trochę myśleć (Ubóstwiam gry z serii Civilization
a w dzieciństwie gdy moi rówieśnicy zachwycali się Wolfensteinem ja wolałem grać w Incredible
Machines - ktoś jeszcze pamięta te genialne gierki? ).


Szkoda, bo naprawdę od czasu Civ I, nie grałem w tak świetną grę. Może Trójka cię przekona.
Moje początki z EU, też nie były obiecujące. Najpierw nie mogłem zrozumieć o co chodzi, potem uznałem grę za niemiłosiernie nudną, a potem... a potem byłem już uzależniony.
PS.[offtop] Pamiętam te gierki, choć mi się nie podobały. Znaczy ani I.M. ani Wolfenstein. Ja wtedy grałem w Railroad Tycoon i Civilization I. [end of offtop]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo ja też najpierw przeszedłem fazę strategii i tych ambitniejszych gier, by potem przejść do zręcznościówek i logicznych, aby w końcu uświadomić se, że kocham wszystkie gry. ;) To m.in. dzięki EU zaistniał mój comeback do strategii politycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie przyznać racji. Jedyne odczuwalne zmiany z 3D znajdujemy w wymaganiach sprzętowych >.<
Nie żebym chciał zmian ala RTW, ale tam przynajmniej trójwymiarowa mapa dała nowe możliwości. Jednak prawdziwie uzasadnione narzekania zostawię do czasu, gdy gra będzie mi się "ciąć" na moim półrocznym kompie ;)

re Qcza
Kto co lubi. Civilization jest świetną grą, ale ma spore ograniczenia jeśli chodzi o realia historyczne. A EU znakomicie spełnia moje oczekiwania pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować