Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2006 o 23:20, Bedwyr napisał:

Trudno nie przyznać racji. Jedyne odczuwalne zmiany z 3D znajdujemy w wymaganiach sprzętowych
>.<
Nie żebym chciał zmian ala RTW, ale tam przynajmniej trójwymiarowa mapa dała nowe możliwości.
Jednak prawdziwie uzasadnione narzekania zostawię do czasu, gdy gra będzie mi się "ciąć" na
moim półrocznym kompie ;)


Czy w serii EU kiedykolwiek chodziło o świetną grafikę? Nie? No to czym się przejmujesz - dobrze, że zostawili tą grafikę i się skupili na mechaniźmie gry

Dnia 29.11.2006 o 23:20, Bedwyr napisał:

re Qcza
Kto co lubi. Civilization jest świetną grą, ale ma spore ograniczenia jeśli chodzi o realia
historyczne. A EU znakomicie spełnia moje oczekiwania pod tym względem.


Polemizował bym z tym stwierdzeniem - EU2nie dawało rade pod wieloma aspektami:
- Wybór cesarza HRE
- Przejęcie stolicy państwa, a pozostawienie reszty jej terenu
- handel to przesada
- kolonizacja, Victoria pokazała jak to powinno wyglądać
- i ostatnie chyba najbardziej wybrakowane to - działania dyplomatyczne

Myślę, że CiV IV o wiele lepiej odzwierciedla proces historyczny niż produkt Paradox Interactive (Entertainment).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 08:37, s2nto napisał:

Czy w serii EU kiedykolwiek chodziło o świetną grafikę? Nie? No to czym się przejmujesz - dobrze,
że zostawili tą grafikę i się skupili na mechaniźmie gry



Jak to "zostawili grafikę" skoro jest w 3 a nie 2D :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta-dam, niespodzienka - polski napis w angielskiej wersji :D.

Uważny obserwator zobaczy w lewym dolnym rogu słowa "Wolyn''skie" oraz "Zwyciestwo".
Do czego odnosi sie pierwsze to oczywiste, ale to drugie :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 21:46, trendy hawk napisał:

Jeśli to nazwa jednostki, to osoby które odpowiadają za teksty w grze muszą mieć niezłą zabawę
z naszym językiem ;)

I tak są tego nieświadome z pewnością... Mam nadzieję, że betatesterzy polskiej wersji wyłapią takie bugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie był aż taki sceptyczny. Będzie dobrze, pod warunkiem, że testerami będą znawcy i pasjonaci tematu, np. wypowiadający się w tym temacie (halo, czy widzi to ktoś z Cenegi?). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 22:11, lurynowicz napisał:

(halo, czy widzi to ktoś z Cenegi?).
;)


Jesli tak to zgłaszam się na ochotnika;-) ewentualnie możecie też pozwolić testować lurynowicz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 08:37, s2nto napisał:

(...) Myślę, że CiV IV o wiele lepiej odzwierciedla proces historyczny niż produkt Paradox Interactive
(Entertainment).


Nie mam zamiaru udawadniać wyższości EU nad Civ, bo uwielbiam obie serię. Jednak to EU daję większe poczucie uczestniczenia w historii i w ogóle... to moje zdanie i nie dam się przekonać do innego :P
Zresztą, odrazu przypomina mi się sztandarowy przykład z Civ, mianowicie falanga niszcząca czołgi ;)

re Backside
Tą nazwę statku "Zwycięstwo" to akurat rozumiem (choć w takim kontekście rzeczywiście jest zabawna^^). Natomiast nie rozumiem właśnie, skąd się wzięła nazwa "Wołyńskie"? Przecież to zdaje się jakaś prowincja w głębi lądu, a nie nadmorska...

A o betatesterów nie ma się co martwić. No chyba że w sensie, że to nie my nimi jesteśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 02:02, Bedwyr napisał:

Nie mam zamiaru udawadniać wyższości EU nad Civ, bo uwielbiam obie serię. Jednak to EU daję
większe poczucie uczestniczenia w historii i w ogóle... to moje zdanie i nie dam się przekonać
do innego :P
Zresztą, odrazu przypomina mi się sztandarowy przykład z Civ, mianowicie falanga niszcząca
czołgi ;)


Tylko krowa nie zmienia poglądów. W EU łatwiej o błąd zważywszy na to, że ona traktuje problem globalnie, a nie w regionie jak to jest przedstawione Civ''ce. Jednak przyznam, że o wiele bardziej mnie wciągnęła EU2 niż jakakolwiek część Civ''ki czy jakakolwiek inna gra (no możę nie wliczając w to Counter-strike''a). W EU2 grałem 1,5roku. Następnie po zupdatowaniu i zmodowaniu (AGCEEP) kolejny rok. A Gdy odkryłem tryb MultiPlayer to gram już nie przerwane 4 lata z przerwami na wakacje czy święta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeee - w jednym z pism jest reklama Cenegi z EU III, a obok ... Edycji Kolekcjonerskiej :). Wygląda na to, że w tym samym składzie co oryginalna EK.
Co prawda niezbyt tanio, bo 150zł, ale dopóki gry nie będą przekraczać tej bariery cenowej, a szykują się na hit, raczej będę się napinał, aby kupić.

Grę ponoć można już zamawiać w sklepie Cenegi, ale przed chwilą sprawdzałem i jeszcze tam nie figuruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 12:03, Backside napisał:

Jeee - w jednym z pism jest reklama Cenegi z EU III, a obok ... Edycji Kolekcjonerskiej :).
Wygląda na to, że w tym samym składzie co oryginalna EK.
Co prawda niezbyt tanio, bo 150zł, ale dopóki gry nie będą przekraczać tej bariery cenowej,
a szykują się na hit, raczej będę się napinał, aby kupić.

Grę ponoć można już zamawiać w sklepie Cenegi, ale przed chwilą sprawdzałem i jeszcze tam nie
figuruje.


W jakiej to gazecie i może jakieś szczegóły - skan reklamy, bądź co tam w edycji kolekcjonerskiej ma być? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 15:52, s2nto napisał:

W jakiej to gazecie i może jakieś szczegóły - skan reklamy, bądź co tam w edycji kolekcjonerskiej
ma być? :)


Nie chciałem wymawiać, ale niech będzie :] - w nowym CDA.
Zdjęcie EK jest identyczne z tym oryginalnym, prezentowanym kilka stron wcześniej. Jest napisane, że cena "149.99zł" i można już zamawiać na sklep.cenega.pl - można, ale nie można, bo jeszcze nie figuruje :]. Pewnie nie długo Cenega da prasówkę z linkiem do preorderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem reklamę EU3 myślałem że się skończę ze szczęścia, jest to, że się wyrażę, gra mojego dzieciństwa, w EU pogrywałem, chodząc do III podstawówki :) A teraz III yeah :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj dam wszystkim również wzgląd na tą reklamę z której tak się cieszą powyżej Probos, Pooki i Ja sam :)

[img] http://i56.photobucket.com/albums/g161/s2nto/EU2001.jpg[/img]

[img] http://i56.photobucket.com/albums/g161/s2nto/kolekcjoner.jpg[/img]

Zauważcie , reklamę witryny EUfI.org w końcu CenegaPoland nie zrobiła błędu przy nim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przynajmniej w preorderze cena się robi "normalniejsza". Pewnie EK ze zniżką będzie kosztować 130 zeta. Ehh trzeba się zmusić i zamówić przed premierą xD

BTW ładnie wygląda ta reklama ;)

PS. Widzieliście tą ankietę na Cenedze? Ja sobie pomyślałem, dajcie mi trzecią możliwość, jakąś pośrodku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować