Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Aha, szedłem właśnie na krucjatę przeciw Aragonii, a tu co? Portugalia, z którą byłem w sojuszu kilkadziesiąt lat wypowiedziała mi wojnę. Element zaskoczenia i po mojej jedynej armii. A trzydziestu siedmiu oddziałów nie zatrzymam, to już nie kilkanaście Francuzów ;P Ostatnie lata to obrona wsypy przed nimi i Duńczykami. Cholera, skomplikowało się ;P Dotychczas płaciłem za pokoje uwalnianiem wasali i wpływów we Francji, następnym razem nie mam czego dać w zamian. Buduję flotę, by nie skończyło się na moich ziemiach. I spróbuję zając się Francją. Innego wyjścia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się porwałeś z motyką na słońce - Anglia to trudny kraj do prowadzenia. Proponowałbym Ci łatwiejsze państwa pokroju Francji, Kastylii czy Austrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząlem grać Portugalią i postanowiłem skupić się na kolonizacji Nowego Świata. Dzięki sojuszom zapewniłem sobie spokój w europejskiej części i wysłałem odkrywce na teren dzisiejszej Kanady. Wole skupić się na handlu, kolonizacji czy rozbudowie kraju niż na wojnie. Możecie mi napisać czy bardziej oplaca sie kolonizować dużo terenow ale rozbudowywać je tylko do osady 1 stopnia, czy lepiej zdobyć mniej terenow, ale rozbudować je do miasta? Po 25 latach takie miasto staje się prowincją narodową i można w nim werbować wojska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co Ty rozumiesz pod pojęciem osada pierwszego stopnia. Jeśli chodzi Ci o małą kolonie z setką mieszkańców, to ja mam taką zasadę, że albo staram się wybić rdzennych mieszkańców (jeśli są agresywni) i właśnie puszczam do kolonii jedynie 100 albo 200 mieszkańców i czekam aż sama się rozrośnie, albo czasem wysyłam na potęgę do danej prowincji, jeśli chcę np. kolonizować wgłąb lądu.
Miasto i tak Ci się zawsze samo zrobi, czy tego chcesz, czy nie (no chyba że kolonia padnie pod ciosami wkurzonych tubylców :) Fort 1poziomowy to podstawa, bez niego np. buntownicy zajmują Ci momentalnie kolonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 20:33, Torquemada_Varenkorn napisał:

Ktoś orientuje się czy z wersją steam tej gry działa spolszczenie(a)?

Raczej nie. Ale po co Ci spolszczenie, język jest dosyć prosty, można to ogarnąć spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem Divine Wind. Zacząłem grę jako ród Taira chcąc zjednoczyć sobie Japonię. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że w roku (bodajże) 1462 nagle wywala mi okno pokazujące nasza historię i jedyne co mogę zrobić to kliknąć sobie Exit game (oprócz przeczytania jej oczywiście). Co robię nie tak? Mój czas minął czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joł, joł, joł. Ponieważ jestem fanem EUII, w końcu postanowiłem kupić sobie Complete Edition. Udało mi się na eBay''u kupić za $1. FedEx przysłał, zainstalowałem, włączyłem. Ogarnięcie gry jest proste, ale długotrwałe. Jednakże mam problemy... Infamy... Znacie jakiś sposób, aby w krótkim czasie stracić dużo? Dla mnie 2.3 na rok to jednak trochę mało :/
Druga sprawa: jak dołączać ziemie do HRE ( Święte Cesarstwo Rzymskie, jeśli by ktoś nie wiedział :) )? Mi pokazuje się tylko możliwość odłączenia, a w drugą stronę już nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupił ktoś może dodatek walka o tron. U mnie gdy chcę sprawdzić czy są nowe aktualizacje wypisuje że nie może odnaleźć strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 18:52, Lucas01 napisał:

Zakupił ktoś może dodatek walka o tron. U mnie gdy chcę sprawdzić czy są nowe aktualizacje
wypisuje że nie może odnaleźć strony


Dawno temu wyleczyłem się z kupowania "produktów" wydawanych przez cenege, więc nie pomogę :(
Polecam upolować w promocji na Gamersgate EU III Chronicles i nie mieć problemów tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatki dodają sporo ale to musiałbyś poczytać o nich. Najlepiej jest kupić to co podałeś chyba że kupisz za granicą same dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 17:56, Lucas01 napisał:

Dodatki dodają sporo ale to musiałbyś poczytać o nich. Najlepiej jest kupić to co podałeś
chyba że kupisz za granicą same dodatki.


Poczytałem i jestem na tak ;) Jeszcze małe pytanie: czy po nagraniu złotej edycji gre uruchamiamy z jednej ikonki czy każdy dodatek uruchamiamy oddzielnie? Czy wszystkie dodatki są spolszczone?
Chyba jutro wybiore się na zakupy. EU 3 złota edycja i Civilization 4 complete sprawi, że będe mial co robić w długie jesienne wieczory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 23:24, Wahgaroth napisał:

Mam pytanie, czy da się wgrać więcej muzyki niż ta co jest (nie podmieniając)?
Chciałbym sobie z dwójki wrzucić.


Też o tym myślałem podczas grania w trójkę. Ostatecznie jednak nie znalazłem sposobu. Jak ci zależy utwory można włączyć w tle na winampie. A w opcjach wyłączyć muzykę z gry. Wiele jest darmowych w internecie, w końcu to klasyki muzyki poważnej. A i nie wiem czy kawałki grupy Joculatores Upsalienses, które były częścią soundtracku z dwójki nie są udostępnione w internecie za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając z pracy wstąpiłem do Empiku i zakupiłem EU3 złotą edycje. Bardzo ładnie to wygląda i widze duże zmiany w porównaniu do "czystej" EU3. Wersja gry to 5.1 więc chyba najnowsza. Szkoda, że z braku czasu z grą zapoznam się bliżej za jakieś 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować