Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2006 o 16:45, Backside napisał:

No dobra, a teraz coś dla fanów-kolekcjonerów:
http://www.sztab.com/news,Europa-Universalis-III---edycja-kolekcjonerska,1623.html

Ja już się nakręciłem :)


Mmmm. Naprawdę cudnie się zapowiada. Szczególnie, jeżeli będzie kosztować normalnie to biorę od razu ^^
Tak, to coraz bliżej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 00:25, strajker napisał:

Czy w Polsce Cenega wyda "Europę Universalis 3" także w wersji kolekcjonerskiej?


Tego nie wie nikt.
Data premiera gry (zachód - 1 kwartał) jest jeszcze zbyt odległa by ustalać cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc jeszcze pod uwagę, że wydają EK Mark of Chaos to ja jestem niemal spokojny o EK EUIII ^^

Można sobie w tym czasie przeczytać zapowiedź z Gildii ;) - http://www.gry.gildia.pl/gry/europa_universalis_3/zapowiedz .
Tudzież trochę starszą z Tacticular Cancer - http://www.tacticularcancer.com/content.php?id=25 .

Zaległe DD:
18 października - wreszcie tygrysy dostały to co lubią najbardziej - bitwa^^ Będziemy mieli teraz więcej informacji w trakcie starcia, nawet schematyczne przedstawienie ustawienia regimentów.
Na screen''ie możemy podziwiać góry, a także pewną nowość "łagodną" zimę. Bo teraz zima będzie miała trzy odmiany. Bardzo fajny element nadający realizmu.
25 października - tutaj podziwiamy panel dyplomatyczny, a także przedstawiony zostaje kolejny użyteczny element interfejsu - to ta tabelka w prawym górnym rogu, która umożliwi nam wgląd w różne informacje. Tutaj akurat mamy czas do końca wyszkolenia regimentów, handlarzy w CoT''a i dostępne armie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło ze strony Johana, że po tak długiej przerwie spytał się fanów o czym ma być kolejny odcinek diary. Większość opowiedziała się za kolonizacją ^^
Naprawdę wspaniała wiadomość to, że gra jest wlaściwie na wykończeniu. Zostało im poskładać tutorial, dopracować multi jak i A.I. oraz testowanie.
To oznacza, że premiera na początku przyszłego roku, w której możliwość nie byłem przekonany, jest bardzo możliwa ^^

8 listopada - tym razem mamy bonus w postaci dwóch screenów ^^
Zgodnie z życzeniami pierwszy screen z panelem kolonizacyjnym. Dowiadujemy się, że nie będzie już punktów handlowych, za to koloniści będą tańsi, a same kolonie w razie zajęcia będzie można spalić (tracąc reputację), bądź przejąć bez jakichkolwiek negocjacji pokojowych.
Na drugim dostaliśmy widok handlowy, a zaznaczone paskami prowincje są państw odmawiających handlu.

Mimo wszystko muszę jednak wspomnieć o grafice ;) Nie jest jeszcze idealnie dopracowana (brzeg na Sachalinie), ale z granicami to się postarali ^^ Wyglądają znacznie lepiej niż poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, musze przyznać, że teraz gra wygląda o wiele lepiej! Co do palenia kolonii... hmm... już gdzieś o tym słyszałem. ;) Niezły patent, a braku punktów handlowych jakoś nie odczuję. Fajnie, że premiera zbliża się tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie konkretne informacja :].
Europa Universalis III zostanie wydana w USA 23 stycznia 2007! Data premiery europejskiej nie została jeszcze skonkretyzowana, ale wiadomo, że będzie tuż po amerykańskiej.

Cena wynosi 40$ i 50$ za edycję kolekcjonerską (tak dla pocieszenia - edycja kolekcjonerska Anno 1701 z drewniana skrzynką kosztuje, bagatela, 90 euro :]).
Tak więc sądzę, że możemy spodziewać się EK również i u nasz w Polszcze, biorąć pod uwagę ostatni trend wydawniczy Cenegi


Dnia 09.11.2006 o 08:15, Lewandasbass napisał:

uwazam ze sie grafa bardzo poprawi niewiecie wktórych latach bedzie granie


Jak dla kogo :]. Większość maniaków serii EU to stratedzy z krwii i kości, dla których grafika jest akurat najmniej ważną sferą gry. Zwłaszcza, że zarówno świat jak i bitwy przedstawione są dość schematycznie i wręcz tradycyjną grafiką jest model ubogi :].


Co do pytania: gra rozgrywać się będzie w latach 1453 and 1789, a więc w tzw. epoce nowożytnej.

Choć imho powinno rozpocząć się już na początku XV wieku, za czasów Henryka Żeglarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 16:36, Backside napisał:

Wreszcie konkretne informacja :].
Europa Universalis III zostanie wydana w USA 23 stycznia 2007! Data premiery europejskiej nie
została jeszcze skonkretyzowana, ale wiadomo, że będzie tuż po amerykańskiej.


Dokładnie trzy dni później.
Mimo wszystko trochę boli, że Europa jest na drugim planie. Choć zdążyłem się przyzwyczaić -.-

Dnia 09.11.2006 o 16:36, Backside napisał:

Choć imho powinno rozpocząć się już na początku XV wieku, za czasów Henryka Żeglarza.


Również fan Bizancjum? ;) <joke>
Nie no, masz trochę racji. Więcej grania zawsze mile widziane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:52, Bedwyr napisał:

Dokładnie trzy dni później.
Mimo wszystko trochę boli, że Europa jest na drugim planie. Choć zdążyłem się przyzwyczaić
-.-



Eee, to jakaś ściema na GOL''u.
Ja brałem informacje z bardziej pewnego źródła jaki mjest Gamespress :).

Dnia 09.11.2006 o 22:52, Bedwyr napisał:

Również fan Bizancjum? ;) <joke>
Nie no, masz trochę racji. Więcej grania zawsze mile widziane ^^


Ke :)? Co ma Henryk Żeglarz wspólnego z Bizancjum :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 23:16, Backside napisał:

Eee, to jakaś ściema na GOL''u.
Ja brałem informacje z bardziej pewnego źródła jaki mjest Gamespress :).


Umm...
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=272852&page=1
Trzeba czerpać informacje u samego źródła ;) Wyrocznia Paradox''u się nie myli ^^

Dnia 09.11.2006 o 23:16, Backside napisał:

Ke :)? Co ma Henryk Żeglarz wspólnego z Bizancjum :D?


Zaraz dojdziemy do jakichś "teorii spiskowych" jak przy Kolumbie :P
Nie no dobra, dowcip się nie udał =.='' Napisałem to w odniesieniu do chęci cofnięcia początku gry ogólnie, bo wiadomo co się stało w 1453 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 01:47, Bedwyr napisał:

Umm...
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=272852&page=1
Trzeba czerpać informacje u samego źródła ;) Wyrocznia Paradox''u się nie myli ^^


Oka, respekt :).

Dnia 10.11.2006 o 01:47, Bedwyr napisał:

Nie no dobra, dowcip się nie udał =.='' Napisałem to w odniesieniu do chęci cofnięcia początku
gry ogólnie, bo wiadomo co się stało w 1453 roku ;)


Ahaaaa :).
Cóż, nie jestem fanem Bizancjum od czasu kiedy dowiedziałem się jak chrześcijańsko wspierali europejczyków podczas I Krucjaty, której sami byli inicjatorami :].

Dla mnie Bizanjum może istnieć jeśli albo od początku średniowiecza albo do XIII wieku - i tylko po to, by "nasi" je złupili :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 10:27, Backside napisał:

Dla mnie Bizanjum może istnieć jeśli albo od początku średniowiecza albo do XIII wieku - i
tylko po to, by "nasi" je złupili :]

Patriota, cholera jasna. ;) Dla mnie Bizancjum też jest najlepsiejsze od początku średniowiecza, no bo tak miło popatrzeć na powstawanie Ἁγία Σοφία od początku. ;)

1453 r. n.e.? Ups, nie budź traumatycznych wspomnień u Bedwyra, jako fana Cesarstwa Wschodniorzymskiego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:27, lurynowicz napisał:

1453 r. n.e.? Ups, nie budź traumatycznych wspomnień u Bedwyra, jako fana Cesarstwa Wschodniorzymskiego.
;)


Jakich traumatycznych wspomnień - toż 1453 to data li tylko symboliczna, porównując do wcześniejszych osiągnięć Osmańskiej ekspansji <diablo_śmiech> :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:27, lurynowicz napisał:

1453 r. n.e.? Ups, nie budź traumatycznych wspomnień u Bedwyra, jako fana Cesarstwa Wschodniorzymskiego.
;)


Ja fanem Rzymian? Nigdy! ;) Z Bizancjum juz jest trochę lepiej, gdy grecy dochodzili do władzy ;> no i jeszcze ta słynna cesarska gwardia Waregów ^^
Ale ja nie pieje, że cesarstwa nie będzie w grze, tak jak niektórzy -__-

Sam wolę podejmować się zjednoczenia Éire, i dawać łupnia Anglikom ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekamy do 23stycznia. :) Oby ten termin okazał się ostateczny bo już doczekać się nie mogę zarówno ja, jak i polska scena graczy. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwszy trailer. Na szybko --> http://video.google.pl/videoplay?docid=-7798333708349504040&hl=pl
Nic nadzwyczajnego, ale czego się spodziewać po Paradox''ie ;)

Jest też nowy wywiad z Johan''em - http://www.gamespot.com/pc/strategy/europauniversalisiii/news.html?sid=6161650&tag=topslot;action;1
Tam też nowe screen''y, np. zima na całego ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować