Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Odpaliłem demo i pierwsze wrażenie po 2h to:
-co oni zrobili z mapą jest jakaś dziwna,granice jak od linijki,
-w panelu prowincji tez na razie nie mogę się połapać,ale to przejdzie z czasem;
-dodali szpiegów,czy na dobre to wyjdzie
-król już nie jest głównym dowódcą,ale może nim być po przekształceniu
-system werbowania generałów i ich kształcenia wydaje się ciekawy,choć sam nie jestem do niego przekonany
-doradcy???
-zmiany,zmiany czy gra będzie dalej tak prosta(w obsłudze i poruszaniu),a zarazem skomplikowana? Na razie jestem dośc sceptycznie nastawiony do tego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa!!! Wymaga 128 MB Ram na karcie a ja mam Radeona 8500 z 64MB na pokładzie... Dzisiaj nie jest mój szczęśliwy dzień. :( Jakbym miał kasę poszedłbym kupić najsłabszą kartę ze 128MB Ram, ale niestety jak łatwo się domyślić normalnie posucha... :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapa polityczna na ktorej sie spedza wiekszosc czasu nie jest tak zla jak sie spodziewalem i gralo mi sie na niej calkiem przyjemnie. Co wazne jak zapewniaja tworcy jest calkowicie modowalna. Wnerwia menu na pol ekranu z zbedna moim zdaniem animacja budynkow w prowincji. Ktos kto gral w poprzednie czescu po 5 minutach nie bedzie mial zadnych problemow z rozeznaniem sie w grze . Znikly olbrzymie nierealistyczne armie bedace plaga poprzednich czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sling Shot na forum Paradoxu napisal jak odblokowac inne kraje
W C:\Program Files\Paradox Interactive\Eu3 - DEMO\common\countries znajdujemy txt naszego wybranego panstwa . Zamieniamy linijke
graphical_culture = easterngfx
na
graphical_culture = latingfx
Dziala to na takiej zasadzie ze po prostu bedziemy miec tekstury/grafiki z krajow zachodnich a nie z odpowiedniej grupy kulturowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 08:23, grand10pelu napisał:

Sięboję co z tego wyjdzie, w końcu teraz ma być trójwymiarwa,czy aby seria nie upodabnia się
do TotalWar?


Nie no, co to to nie. Tak naprawdę ta grafika jest dla picu ;) W nowym TW jest o niebo lepsza by cudnie ukazać średniowieczne rzezie ^^ W EUIII jest to tylko ozdobnik (minister zdrowia ostrzega: zbyt bliski zoom grozi atakiem apopleksji u artystycznie wrażliwych wrażliwych) :]
Ja zawsze zdecydowanie najwięcej czasu spędzałem przy mapie politycznej, więc jakość grafiki 3d mnie nie bije po oczach. Choć trzeba przyznać, że granice nadal są takie trochę kanciaste... dziwne =.=

Co do poziomu trudności to powiem tyle, wyskakują nawet wiadomości o dużym prawdopodobieństwie udanej aneksji wasala ^^ Pomimo dużej ilości informacji, masz szybki do nich dostęp, bez przegrzebywania wszelkich tabelek i menu. Jak dla mnie to jest wszystko tak proste, że pozostaje kwestia przyzwyczjenia i skupieniu się na strategii.

I jeszcze nie mogę znów nie wspomnieć o muzyce. Jest świetna! Jeżeli tylko reszta (bo w demie jest zdaje się tylko kilka utworów, może ze trzy?) soundtracku jest podobna, to rozwiało to kompletnie moje wątpliwości co do EK ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 08:23, grand10pelu napisał:

Sięboję co z tego wyjdzie, w końcu teraz ma być trójwymiarwa,czy aby seria nie upodabnia się
do TotalWar?


Chyba nie widziałeś absolutnie ani jednego screena z EU III skoro dajesz takie porównanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 18:32, Miniu napisał:

Kiedy wogole w Polsce jest premiera? Kiedy cenega ma zamiar rozsylac ang EK?


W lutym. Dokładnie to jeszcze nie podali, ale z tego co czytałem to w niektórych krajach europejskich trzeba będzie czekać do 22. Pytanie tylko czy to się też tyczy naszego.
Obie wersje EK będą chyba miały premierę jednoczesnie. Wydaje się to przynajmniej logiczne, ale mogę się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 18:45, Mat.W napisał:

Eurpa to gra o 2wojnie światowej???(sorki za niewiedze o grach):P


Za takie spamowanie można otrzymać ostrzeżenie. Chyba nikt nie lubi brudów na forum? :)

Informacje nt. serii Europa Universalis, możesz znaleźć w wyszukiwarce google po wcześniejszym wpisaniu Europa Universalis. Oto przykładowe linki:

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=1389
http://pl.wikipedia.org/wiki/Europa_Universalis_(seria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dema EU ]I[ to jest to - jak dla mnie - bardzo dobra kontynuacja serii EU. Nowy engine, który sprawi iż każde modowanie gry stanie się banalne. Prowincje jak ich zmiana granic również będzie niczym trudnym, ba jest modyfikacja lini brzegowej i kontynentów co daje możliwość stworzenia zupełnie nowego uniwersum, bądź też przeniesienie popularnych światów na mapę gry - Śródziemie z Władcy Pierścieni? Prócz samej mapy nie możemy zapominać o świetnej zmianie okna dyplomacji, zmiany sposobu postrzegania armii, floty czy też dodanie doradców do gry. Zwiększenie ilości grup technologicznych, dodanie losowych wydarzeń, które mają większy wpływ na nasze państwo (core na prowincje).

Demo daje nam możliwość gry do 1520 i jest to wystarczający czas aby nauczyć się grać w EU ]I[ czy też przekonać się do tej gry. ;)

Póki co mam jedynie dwa minusy co do samego dema EU ]I[:
- brak mapy ekonomicznej czy też jak kto woli gospodarczej, jest to spory mankament z racji, że w EU2 mogłem sobie zaplanować kierunek swoich podbojów koncentrując się na bogatych prowincjach. Natomiast teraz muszę klikać jeden prow za drugim, aby się dowiedzieć, gdzie będę miał największe zyski...
- wymagania sprzętowe - niby ładnie wygląda ten ocean z pixel shaderem 2.0 jednak czy jest wart aż tak wysokich wymagań sprzętowych? Aczkolwiek domyślam się, że to tylko kwestia czasu aby fani wydali patch z usunięciem tych efektów co pozwoli na grę w 64mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u mnie nie działa? :( Nie wierzę, że grafika wymaga aż 128 MB Ramu na karcie, skoro taki Splinter Cell Chaos Theory nawet u mnie się odpala. Strasznie mnie to wkurzyło. Widać, że Paradox coś ma problemy z optymalizacją engine''u trójwymiarowego. Nieładnie, nieładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega zaczela rozsylac ang Ek juz w wtorek . Niestety rozlozyla to na 3 dni i niektorym osobom np takim jak ja wyslala dopiero dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:29, Miniu napisał:

Cenega zaczela rozsylac ang Ek juz w wtorek . Niestety rozlozyla to na 3 dni i niektorym osobom
np takim jak ja wyslala dopiero dzis


Niestety? Ja bym się cieszył na Twoim miejscu :) Póki co to u mnie ciężko z kasą, więc muszę cierpliwie czekać na nowy początek miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to 3D :/ Oni chcą z Europy zrobić jakiś kolorowy jarmark :P Po co nam te wodoleje i inne wodotryski? Było dobrze tak, jak było, jeśli chodzi o grafę. Ale pewnie się przyzwyczaję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:34, lurynowicz napisał:

AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa!!! Wymaga 128 MB Ram na karcie a ja mam Radeona 8500 z 64MB na pokładzie...
Dzisiaj nie jest mój szczęśliwy dzień. :( Jakbym miał kasę poszedłbym kupić najsłabszą kartę
ze 128MB Ram, ale niestety jak łatwo się domyślić normalnie posucha... :X

a to masz pecha. ja oststnio oddalem gforca ze 128 mb na pokładzie koledze za friko.swoją drogą chyba za taka karte nie zaplacisz na allegro zbyt duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 12:46, Minsc i Boo napisał:

a to masz pecha. ja oststnio oddalem gforca ze 128 mb na pokładzie koledze za friko.swoją drogą
chyba za taka karte nie zaplacisz na allegro zbyt duzo

Twój kumpel powinien Cię za rękach całować ;) No w sumie tak, ale przed maturą nie chcę inwestować w sprzęt bo nie widzi mi się jeszcze jeden rok nauki do matury. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować