Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 obsłuży gry z Xboksa 360?!

100 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2011 o 22:16, Kifa napisał:

Emulacja XBoxa 360 na żadnym obecnie istniejącym PC nie miałaby racji bytu. GPU jeszcze
jako tako dałoby się emulować, ale już Xenon? Toż to jest potężny procesor ze specjalizowanymi
jednostkami, oparty o architekturę PowerPC. Nawet gdyby próbować użyć do emulacji znanej
Applowcom Rosetty, to i tak wydajność byłaby marna, chyba że ktoś posiada w domu istnego
potwora. Wbrew powszechnemu mniemaniu - X360 to NIE JEST "taki PeCet z padami", to zupełnie
inna architektura. Więc według mnie - bullshit. ;]


Co do tej jego "potęgi" to polecam zerknąć tutaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Instructions_per_second

Inną sprawą jest kwestia emulacji która sama w sobie nest mniej lub bardziej okrężnym procesem i marnuje potencjał sprzętu n którym jest dokonywana emulacja na obliczenia "poboczne"

Co do samego newsa....sezon ogórkowy w pełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luuulz co za bajeczka ... x86 odpalajacy gry na architekturze riscowej powerpc ... Tiaaaaaa... Emulacja bedzie zjadala mase zasobow i pewnie bez 8''miu jajek i CUDA''ow sie nie obejdzie jesli wogole jest w tym choc ziarenko prawdy ...
Obstawiam konwersje popierdolek zrobionych na Live Arcade (wszystkie sa robione uzywajac XNA) .

Headbangerr zanim windows 8 sie pojawi ,bedzie juz xbox 720 na rynku . Nie bedzie wogole sensu na zakup staruszka :p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę tutaj dosyć niemiły precedens. Likwidacja rynku PC i ceny rodem z konsol. NO THANKS.

Oczywiście wszystko brzmi jakby było wyssane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda - a tego jeszcze nie wiemy - to Microsoft wpadł na genialny pomysł. Bądź co bądź, gry na Xboxa są nadal droższe od tych na PC, więc na pewno na tym nie stracą a prawdopodobnie zarobią (np na osobach, które konsoli żadnej nie mają a chciałyby pograć w tego a tego exclusive''a).
Dla mnie nie jest to jednak wiadomość roku. Nawet jeżeli rzeczywiście będzie się dało grać w gry na Xboxa na PC (będzie się dało grać = bez lagu, ciągłych bugów, errorów, eksplodującego komputera, dzielenia przez 0 itp) to nadal musiałbym sobie kupić pada, a jedyna gra, której zazdroszczę Xboxowcom to Enslaved ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy juz się cieszą jak to fajnie będzie mieć xboxa na pececie (baju baju) a tymczasem po włożeniu płyty z iksboksowym hitem pokaże się strona sklepu GFWL z windowsową wersją hitu w promocyjnej (oby) cenie.
Ludziska nie wierzta we wszystko co pismaki piszą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, Wy tak piszecie o tym, że emulacja X360 jest na obecnych PC niemożliwa. I możliwe, że macie rację. Jednak ja widzę jeszcze drugą, inną możliwość. Zauważcie, że zamiast emulacji, można (chyba, profesjonalnym programistą nie jestem) też ugryźć to od drugiej strony, i zrobić interpretację. Na podobnej zasadzie działają kompilatory - analizują program w języku, w którym go napisałeś i, wedle określonych algorytmów, zamieniają go na program "strawny" dla komputera. Możliwe, że tutaj mogłoby to działać na podobnej zasadzie - PC nie emulowałby samego Xklocka, ale zawierałby interpreter, "tłumaczący" kod napisany pod X360 na taki, który możliwy jest do obsłużenia przez PC.

Od razu mówię: programowanie liznąłem ledwie troszeczkę, więc możliwe, że plotę takie farmazony, że szkoda gadać. Jednak uważam, ze jest to jednak jakaś opcja.

Inna sprawa, że, tak jak mówię, ocena takiego posunięcia MS zależy nie od tego, co dostaniemy, ale od tego, co będziemy musieli dać w zamian. Jeżeli udostępnienie gier na X360 na PC (nie ważne, na jakiej zasadzie) będzie niezależne od gier PC-towych (MS nie będzie próbował wprowadzić przy tym "ukradkiem" abonamentu na tryb sieciowy w grach napisanych pod PC), to nie widzę problemu, byłoby fajnie.

Ale jeżeli miałbym możliwość pogrania w gry X-owe kosztem tego, że od teraz musiałbym też płacić miesięczny abonament za grę w sieci w inne, czysto PC-towe gry, to dziękuję, nie skorzystam. A, niestety, obawiam się, że takie też mogą być zamysły M$. Bo jak "delikatnie" wyłudzić od graczy PC-towych taki abonament, jak delikatnie powiedzieć, że chce się brać od nich kasę za coś, co zawsze było darmowe? Otóż to - dając mu coś, czego wcześniej nie miał, i usprawiedliwiając, że konieczność płacenia abonamentu za wcześniej darmowe usługi jest efektem ujednolicenia X360 i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę w takie rozwiązanie. Za dużo niezgodności sprzętowych, żeby wypaliło. Nawet jeśli taka możliwość będzie to na pewno na specjalnych konfiguracjach PC i pewnie będą sztywne, określone o odpowiedniej architekturze. Ogólnie mało prawdopodobne, chyba że wyjdzie nowa generacja konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie IMHO niemożliwe, ale jakby im się to udało to byłaby to najgorsza rzecz jaka mogłaby spotkać graczy PCtowych.
Pomyślcie tylko, nikt by już nie robił gier PC only (bye bye RTSy itp) a nawet jeśli to zrównałyby się cenami z tytułami konsolowymi... do tego oczywiście każdy musiałby kupić sobie pada do x360 zamiast używać jakiegoś zwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem ten artykuł to przypomniał mi się stary dowcip:
Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają Mercedesy?
Prawda, ale z małymi poprawkami: nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.
Ktoś coś palnął , drugi to usłyszał i mamy informacje ''''Windows 8 obsłuży gry z Xboksa 360'''' . Jak napisał Darthork poczekajmy na oficjalną informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwie strony trochę "no name" które to strony mają "sources" więc tbh o ile M$ nie da oficjalnego info to jest to tylko plota i nie pozatym.

Ps. Do Autora korekta teknylate.com nie podaje zgodnie tylko podprowadza info co już chyba świadczy na ich nie korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 06:43, Tenebrael napisał:

Wiecie, Wy tak piszecie o tym, że emulacja X360 jest na obecnych PC niemożliwa. I możliwe,
że macie rację. Jednak ja widzę jeszcze drugą, inną możliwość. Zauważcie, że zamiast
emulacji, można (chyba, profesjonalnym programistą nie jestem) też ugryźć to od drugiej
strony, i zrobić interpretację. Na podobnej zasadzie działają kompilatory - analizują
program w języku, w którym go napisałeś i, wedle określonych algorytmów, zamieniają go
na program "strawny" dla komputera. Możliwe, że tutaj mogłoby to działać na podobnej
zasadzie - PC nie emulowałby samego Xklocka, ale zawierałby interpreter, "tłumaczący"
kod napisany pod X360 na taki, który możliwy jest do obsłużenia przez PC.

Od razu mówię: programowanie liznąłem ledwie troszeczkę, więc możliwe, że plotę takie
farmazony, że szkoda gadać. Jednak uważam, ze jest to jednak jakaś opcja.

Inna sprawa, że, tak jak mówię, ocena takiego posunięcia MS zależy nie od tego, co dostaniemy,
ale od tego, co będziemy musieli dać w zamian. Jeżeli udostępnienie gier na X360 na PC
(nie ważne, na jakiej zasadzie) będzie niezależne od gier PC-towych (MS nie będzie próbował
wprowadzić przy tym "ukradkiem" abonamentu na tryb sieciowy w grach napisanych pod PC),
to nie widzę problemu, byłoby fajnie.

Ale jeżeli miałbym możliwość pogrania w gry X-owe kosztem tego, że od teraz musiałbym
też płacić miesięczny abonament za grę w sieci w inne, czysto PC-towe gry, to dziękuję,
nie skorzystam. A, niestety, obawiam się, że takie też mogą być zamysły M$. Bo jak "delikatnie"
wyłudzić od graczy PC-towych taki abonament, jak delikatnie powiedzieć, że chce się brać
od nich kasę za coś, co zawsze było darmowe? Otóż to - dając mu coś, czego wcześniej
nie miał, i usprawiedliwiając, że konieczność płacenia abonamentu za wcześniej darmowe
usługi jest efektem ujednolicenia X360 i PC.


Popatrz na platformę .NET i język C# - jest zawsze kompilowany do czegoś w rodzaju byte-code''u Javy i interpretowany przez CLR na maszynie docelowej. Gdyby sportowano CLR z XBoxa do Windowsa to grać by się dało, ale:
- Działały by tylko gry stworzone w C#, XNA i Kodu Game Lab(a te ostatnie i tak już działają)
- Potrzebny byłby pad lub podpięcie każdego klawisza pod mysz i klawiaturę, jak przy emulatorach. O ile przy emulacji PSX to jakoś daje radę(brak gałek) to przy emulacji PS2 zwyczajnie nie da się grać bez zwykłego pada lub DualShocka 3 przez sterownik. Nie masz czym wyemulować obydwu gałek. (Jedną dałoby się jeszcze myszką)

Innymi słowy: Da się, i nie jest to aż takie trudne, lecz wymaga to jeszcze odrobinę inwestycji dla gracza. Mam taką małą nadzieję że to jednak wypali i obsługa takich gier(a tych stworzonych przez C# jest całkiem sporo) pojawi się w 8, a nasi przyjaciele z wszelakich for undergroundowych zaraz przygotują wersję na 7 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat emulacja czy raczej odpalenie gier x360 na PC to akurat realna możliwość wszystko zależy od systemu. No Criterion robiąc konwersję burnout paradise na PC powiedział po trochu że po prostu było robione kopiuj i wklej kodu źródłowego z x360. Problemem był natomiast rodzaj systemu którego większość niestety graczy posiada czyli 32 bitowy zamiast 64 bitowego - na forum epica twórcy przy okazji tworzenia UT3 powiedzieli mniej więcej wprost że lepiej im się robi na 64 bitowym kodzie z konsol niż ciągle później tkwić w 32 bitach na PC. I tu mam wrażenie że o to mogłoby chodzić bo to co powiedział hydzior to herezja skoro nie wie że architektura jest już strasznie przestarzała(Na PC to już antyk praktycznie) a dwa co za problem kupić 64 bitowy system zamiast 32 bitowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mogą wprowadzić usługę pozwalającą uruchamiać gry z Xbox''a 360, aczkolwiek sam Windows8 będzie przez to pewne bardzo drogi :/
Pewnie będzie coś na zasadzie: Home(podstawowe działanie), Professional(kilka mniejszych dodatków), Ultimate(wszystko z poprzednich + gry z X360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie same plotki były na temat Visty, a poza tym wtedy M$ straci na konsoli, więc łatwo się domyślić, że to tylko plotki, które nigdy nie będą potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...pomijając problemy z emulacją byłoby fajnie. Takie RDR, Forza czy Midnight Club chętnie bym odpalił.
Co do straty/zarobku MS nie zapominajcie że producenci konsol nie zarabiają na samych konsolach tylko na grach, więc jak napisał Pepsi- czysty zysk bez żadnych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować