Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 obsłuży gry z Xboksa 360?!

100 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2011 o 22:29, m4t0 napisał:

obecna generacja ledwo już daje radę


Myślę, że aż tak źle jeszcze nie jest. Starzenie się konsol daje świetną okazję dla gier na prawdę znakomitych w momencie, kiedy twórcy nie skupiają się tak bardzo na samej grafice. W większości najnowsze hity to pokaz fajerwerków graficznych, a fabuła ? Jakoś się ją zatuszuje nowymi shaderami, teselacją i cholera wie, czym jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50Mbit to raczej duza przesada, jak jeszcze na Onlive byly darmowe dema to sprawdzilem kilka gier, na laczu 8Mbit dalo sie grac w 720p (wiadomo w wyzszych rozdzialkach trzeba by bylo miec szybsze lacze), problem byl z pingiem bo serwery byly daleko w usa, jakby chociaz byly w niemczech to z mniejszym opoznieniem graloby sie duzo przyjemniej, ale i tak dalo sie grac, szczegolnie w wolniejsze gry typu red faction guerilla, w unreal tournament 3 bylo juz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w demie onlive dopiero na necie 20mb/s mogłem komfortowo grać. Na zwykłym ADSLu 5-8mb było w sumie niegrywalnie.
Dlatego z limitem zakładam, że do pełnej komfortowej gry w full hd łącze około 50mb było by niezbędne [jeśli ktoś by taka platformę traktował poważnie jako główne gamingowe źródło i chał grac "pełną gębą"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już niektórzy zauważyli, napewno jest to związane z frameweorkiem XNA. Prawdopodobnie Windows 8 bedzię wyposażony w ów od ręki, bez konieczności dogrywania go. Jest to najbardziej logiczny i prawdopodbny sceneariusz. Żadnych cudów, każdy sobie może już teraz ściągnać i zainstalować XNA, bez czekania na Windowsa 8, a to ile gier obecnie zostało stworzonych przy pomocy XNA, dzięki czemu mogły by ruszyć na obu platformach, to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 06:43, Tenebrael napisał:

Wiecie, Wy tak piszecie o tym, że emulacja X360 jest na obecnych PC niemożliwa. I możliwe,
że macie rację.


I możliwe, że racji nie mają. Niby dlaczego emulacja X360 na PC miałaby być mniej możliwa,
niż emulacja PS2 na PC :). Chociaż X360 i PC są osobnymi platformami, ich podobieństwo pod względem programistycznym jest istotnie duże. Napiszę tak - można na PC zrobić nawet emulację PS3 - to jedynie problem mocy obliczeniowej komputera, a nie problem czysto programistyczny, tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przecze, ze tak u Ciebie nie bylo, ale z laczami bywa roznie, moze akurat z serwerami onlive nie wyciagalo max predkosci, na stronie onlive jest napisane, ze do 720p wystarczy 5Mbps, wiec nawet zakladajac, ze bardziej 10Mbps to przy 1080p wyszloby okolo 20-25Mbps (bo jest 2.25x wiecej pixeli), chyba, ze wzrost szybkosci lacza nie bylby proporcjonalny do ilosci pikseli :), na onlive planowali ponoć 1080p w tym roku, ale z tego co widze nadal jest max 720p i oficjalnych wymagan nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demem nie bawiłem się znowuż tak wiele, ot śledziłem newsy o tej technologi od jej pierwszych zajawek, ale teraz jedynie sporadycznie patrzę jak się rozwinie, jeśli kiedyś działała by stabilnie w standardach 1080p+ a biblioteka gier poszerzyła by się znacznie, może nawet bym się nią zainteresował bardziej poważnie, co by bez konieczności kupowania konsoli pograć np w takie hity jak RDR.

Poza pobieżnym testem dema, pełniejszej wersji płatnej nigdy nie tykałem więc tu już nie stwierdzę czy na niskich łączach działało by dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Microsoft nie robi tego(jeżeli okaże się to prawdą) z myślą o zadowoleniu użytkowników, a raczej o zarobieniu kolejnych dolarów więc wydawanie tego w podstawowej wersji wydaje mi się trochę dziwne. A nawet gdyby taniej było dla kogoś kupić X360 niż W8/mocnego kompa M$ zarobiłby na tym więcej niż na typowym użytkowniku Windows''a (wiadomo - gry, XBL Gold).

Ale to tylko moja własna teoria spiskowa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie ma chyba różnicy czy zagramy w grę stworzoną na X360 czy też na PC. Komputer i tak będzie nas ograniczał jeśli chodzi o wymagania sprzętowe.... Choć z punktu widzenia gracz konsolowego to dość dobry sposób by przekonać go do PC-ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 17:15, Dragoon1 napisał:

http://www.winrumors.com/xbox-360-references-discovered-in-windows-8-kernel/ - znalezione
wspomnienie o X360 w kernelu Windowsa 8 M3, niedawno wypłynął do sieci. Stąd owe podejrzenia?
Bo to niekoniecznie może oznaczać gry Xboksowe na PC ale wbudowany debugger dla Windowsa
8, to tylko dwa wyjątki...


Może to też być odnośnik do Media Center lub czegoś w tym rodzaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem! Tu najprawdopodobniej chodzi o gry który są exlusivami na Xbox 360. Więc o Red Dead Redeption czy Mortal Kombat możecie nadal marzyć. Pozatym nawet nie wiadomo czy to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 17:20, Henrar napisał:

Może to też być odnośnik do Media Center lub czegoś w tym rodzaju...

To raczej w kernelu by nie było, gdyby Media Center się wysypało, kernel też gdzieś by tam mógł się wysypać, wątpię aby to było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 19:48, chris-king napisał:

Tak czytam te wasze komentarze i nie wiem po jakiego wy chcecie emulować konsole ?

A masz lepszy pomysł, który nie wymaga ingerencji w kod każdej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw to . Mogli by wypości taką opcję w jakimś serwis packu do 7 Ultimate to bym sobie pograł np w RED DEAD REDEMPTION albo Gears of War 2 i 3 . Zastanawiam się ile tak 8 z opcją uruchomienia gier z Xboksa 360 będzie kosztować skoro 7 Ultimate kosztowała 1190zł (BOX ) przynajmniej ja tyle dałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować