Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #228: Czy kupując grę zwracasz uwagę na symbole PEGI?

38 postów w tym temacie

Nie zwracam uwagi. Mnie oznaczenie PEGI różnicy nie robi, a dla kogoś nie kupowałbym gry, o której nie mam zielonego pojęcia. Poczytałbym recenzje, opinie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI nigdy nie decyduje o moich zakupach, choć zawsze sprawdzam oznaczenie z ciekawości. Tylko gdy kupuję grę dla kogoś młodszego, a jego rodzice sprawdzają znaczek PEGI, wtedy zwracam na to uwagę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam się za człowieka, który rozum ma jeszcze pod własną kontrolą i myślę, że pod wpływem gry nie będę latał po miastach w stroju Asasyna i dźgał ludzi ostrzem.
Jeśli tylko mnie gra interesuje to kupuję. Oczywiście rzucam okiem na PEGI, ale to nigdy nie wpłynęło i pewnie nie wpłynie na moje zakupy.
Ogólnie jednak nie lubię gier gdzie krew bez całkowitego sensu leje się strumieniami, więc też po takie nie sięgam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie już PEGI na szczęście nie dotyczy :)

Jakbym kupował coś dla osoby bardzo młodej to poza oznaczeniem sam bym zrobił mały research na temat danej gry itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak większość nigdy na to uwagi nie zwracałem, jedynie sprzedawczyni zwracała... ale to dawno i raz miałem tylko taki przypadek teraz na szczęście to już mnie nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku nie patrzę na oznaczenia(18). Moi kilkuletni kuzyni/ki(?) rozprawiają o odstrzelonych głowach, seksie w grach bez najmniejszych oporów. Czyli też nie patrzą. Niemniej gry 18+ dla nich bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 17:15, Nikodem95 napisał:

Nikt z Was na to nie zwraca uwagi? Przecież ta wielka, czerwona osiemnastka sama się
rzuca w oczy :)


Wydaje mi się, że tutaj bardziej chodziło o to, czy ktoś bierze pod uwagę PEGI przy kupowaniu gry, czyli np. "Ta gra jest od 18 lat, to jej nie kupię" :P

Jak Nikodem95 powiedział - rzuca się w oczy, więc nie sposób jej nie zauważyć, ale zupełnie mnie to nie obchodzi i nie wpływa na nic przy zakupie gry :) Raz miałem przykrą sytuację w Media Markcie, ponieważ kasjerka nie chciała mi sprzedać Wiedźmina, bo nie miałem 18 lat -_- skończyło się tak, że kupiłem w Empiku o 5 zł drożej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku nie przyglądam się oznaczeniom PEGI, jednak gdy kupuję grę dla kogoś ( zwłaszcza dla kogoś dużo młodszego i niepełnoletniego ) to i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie tak jak to się czasem odpowiada w życiu codziennym [zależy kto ofc xD]
Coś ala "Donnie Brasco" Kto oglądał ten wie... ;)

-"Czy kupując grę zwracasz uwagę na symbole PEGI??"
- Zapomnij! :D
(Nigdy).
Z resztą tym co mają po 18 i 18+ i kupują gry dla siebie zapewne już na to nie zwracają uwagi. Pewnie patrzą na to z wyj***ą. Bo widzieli już nie jedną agresję i inne temu pochodne rzeczy w grach. Więc inne rzeczy chyba nie są już ich wstanie zaskoczyć. Mi matka nigdy nie kupowała gier. Nawet za łepka. Powiedziałem jej żeby mi nic nie kupowała i że będę sam sobie odkładał szmal. Nawet nie zwracała uwagi na to. A jak już coś widziała ''agresywnego'' w grze bo czasem lubiła poparzyć w co łupie to i nawet nie chciało się jej komentować. :D. Kiedyś prędzej komentowała słynnego przerobionego Kubusia Puchatka niż agresję w grach ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mam zwracać uwagę na oznaczenie PEGI? To jest przydatne dla kogoś kto kupuje grę i nie ma zupełnie pojęcia co jest w środku. A większość ludzi, jak już idzie grę kupić, to wie co chce i dlaczego chce. Przynajmniej ja nie lubię kupować kota w worku.
Nawet jakbym kupował grę dla kogoś innego (zdarzyło mi się raz) to znając życie usłyszę jaką grę chcą, i wiem czego się można po niej spodziewać (zwłaszcza jak czytam newsy tu i ówdzie), więc co mnie obchodzi PEGI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować