Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Test Drive: Unlimited

11744 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2007 o 13:37, FerraEnzo napisał:

Gralem dzisiaj w TDU(nic nadzwyczajnego),ale w pewnym momencie podkusilo mnie wlaczyc HDR i
ku mojemu zaskoczeniu,gra chodzi bardzo plynnie,liczba klatek prawie w ogole nie spadla

Nic dziwnego bo nie masz AA przynajmniej x2.
Poza tym ząbkowany obraz nigdy nie będzie wyglądał naturalnie, choćby cała reszta efektów wyglądała dobrze.

Dnia 28.07.2007 o 13:37, FerraEnzo napisał:

dlatego dam je tutaj i mam prosbe jakbyscie je ocenili od 0-10 (pierwsza fotka jest bez HDR,pozostale sa z wlaczonym HDR''em)

Jedynie co Ci to realnie dało, to zamglona linia horyzontu. Gdybyś jeszcze ustawił AAx2 i nadal miał płynnie, to wyglądałoby to zupełnie dobrze. Zauważ, że nadal masz samochód cały postrzępiony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę podać prawdopodobne przyczyny pojawienia się półsekundowych zawieszeń podczas gry w TDU po zaaplikowaniu łatki angielskiej i polskiej (włącznie z reinstalacją gry). Nawet po aktualizacji sterowników do karty graf nvidia geforce 6800 gt (z 93.81 na 164.coś tam z 26 lipca br).

Przedtem nie miałem tego typu problemów. Miałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, wyłączone zbędne programy uruchomione w tle.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie,jak sprzedac woz innemu graczowi,tzn jak wystaic go na aukcje.Gdy wchodze w zakladke handluj to mam sprzedaj albo kup i co dalej??Prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:32, MasterHeroes napisał:

Kiedy wyjdzie polska wersja patcha?


Nawet mi sie Ci nie chce odpiywac.Sory ale wroc pare stron wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz Sprzedaj i się pokazuje:wystaw na aukcję i sprzedaj normalnie czy coś takiego.Bierzesz to pierwsze podajesz cenę i czekasz aż ktoś odkupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie mogę pograć jak normalny człowiek, koniec zawieszania się gry przy ilości graczy większej od 6. Co prawda nadal jest czkawka w mieście ale to już raczej wina procka (opcja HDR nieco pomaga). Ogólnie jestem zadowolony z pracy naszego kochanego CD, a same autka też fantastyczne z tym że RS4 dałbym do E bo ma podobne parametry do Skyline a on jest o grupę niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 14:11, Olamagato napisał:

Prawda jest brutalna, a analogowego sterowania nie wymyślono dla jaj. :)


Ostatnio czytałem artykuł o analogowej klawiaturze .Niestety cena zaporowa i nie wiem jak by się sprawdziło .Co do sterowania to jednak model jazdy w grach jednak nie jest taki jak w rzeczywistości i daleko mu do ideału .Jak na razie jeszcze żadne studio nie wypuściło gry która była by pod tym względem bezbłędna i raczej szybko to nie nastąpi .

Dnia 28.07.2007 o 14:11, Olamagato napisał:

Podejrzewam, że miałeś kontakt z badziewną tanią kierownicą, w której sterowanie przypomina
bardziej losowanie, a sama kierownica, to często schowany w obudowie klekoczący joystick.

Było to dość dawno , jakieś osiem lat temu .Wiem , wiem technika poszła do przodu .Firmy nie pamiętam bo kupiłem ją we Włoszech (dokładnie w San Marino bo tam tanio ) .No , może się jednak skuszę , szkoda że nie można najpierw tego na spokojnie przetestować w domciu ( taka mała jazda testowa ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realistycznosc? Hmm dosc duza jesli masz kierownice dobrej klasy (of coz najlepiej G25 :)) , wlaczysz Hardcore w TDU, albo w inne gry pograsz, np. Gran Turismo na konsole, GTR2, GTL, LFS, czy rFactor(z recenzji Ravena), to realistycznosc potrafi byc naprawde spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Proszę podać prawdopodobne przyczyny pojawienia się półsekundowych zawieszeń podczas gry
masz tak jak u mnie tzn. po inst. oficj. wersji patcha ( tylko tą instalowałem, żadnej bety czy coś ) gra zaczeła ścinac, zmień rozdz. na mniejszą i powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 18:22, spider88 napisał:

Było to dość dawno , jakieś osiem lat temu.

Czyli w 1999. Ech, wtedy była tylko jedna jedyna kierownica Microsoftu: Sidewinder (i to bez wibracji), która w ogóle nadawała się do jazdy z pozorami jazdy. Nic dziwnego, że się zraziłeś.
I na dodatek prawie żadna gra jej nie obsługiwała. Dzisiaj w epoce HID i USB kontrolery do PC przeżywają swoją świetność przy relatywnie niskiej cenie. Podłączasz i grasz. Jak się uprzesz i pobawisz, to będziesz mógł sterować kilkoma urządzeniami naraz lub takimi, o których się autorom gry nie śniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 20:52, Olamagato napisał:

I na dodatek prawie żadna gra jej nie obsługiwała.

No tak , nie napisałem że była do PSX .Grałem na Gran Turismo .Po kilku dniach wróciłem do pada .Oczywiście masz rację że sprzęt poszedł daleko do przodu , więc chyba się skuszę .Mam kumpla który prowadzi sklep informatyczny więc spróbuję sobie wypożyczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 19:56, Sebo7 napisał:

> Proszę podać prawdopodobne przyczyny pojawienia się półsekundowych zawieszeń podczas gry

masz tak jak u mnie tzn. po inst. oficj. wersji patcha ( tylko tą instalowałem, żadnej bety
czy coś ) gra zaczeła ścinac, zmień rozdz. na mniejszą i powinno byc ok

Niestety to nie pomaga. Sprawdzałem i nie mam pomysłu jak temu zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 21:24, FlashMann napisał:

Niestety to nie pomaga. Sprawdzałem i nie mam pomysłu jak temu zaradzić.

Takie gwałtowne zarywki powstają głównie gdy to CPU się nie wyrabia, a nie grafika. Przy grafice obraz po prostu klatkuje. Tak więc sprawdź takie hipotezy:
1. Masz za słaby procek
2. Masz za małą wydajnośc bo cos Ci w tle zżera moc CPU (np. wirusiki, antywirus, jakieś schedulery itp.)
3. Coś się Ci przestawiło w biosie i procek chodzi ci na pół gwizdka. Na przykład ze zmniejszoną prędkością szyny systemowej (FSB). Wtedy miałbyś słabszego procka niż normalnie.
4. Masz jakiś problem z wywłaszczaniem zadań w tle pod dwurdzeniowym CPU. Spróbuj grę odpalić tylko pod jednym rdzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Odpowiem na poniższe hipotezy:

Dnia 28.07.2007 o 23:34, Olamagato napisał:

1. Masz za słaby procek

Mój procesor to AMD Athlon XP 2500+ (słynny Barton). Co ciekawe - przyjemnie się grało w wersję 1.45 (czyli przed załataniem gry). Zero zarywek, czasami klatkowało przy dużej ilości aut.

Dnia 28.07.2007 o 23:34, Olamagato napisał:

2. Masz za małą wydajnośc bo cos Ci w tle zżera moc CPU (np. wirusiki, antywirus, jakieś schedulery
itp.)

Wszystkie zbędne programy zostały zamknięte, zostawiłem tylko systemowe. Procek na idle 0%.

Dnia 28.07.2007 o 23:34, Olamagato napisał:

3. Coś się Ci przestawiło w biosie i procek chodzi ci na pół gwizdka. Na przykład ze zmniejszoną
prędkością szyny systemowej (FSB). Wtedy miałbyś słabszego procka niż normalnie.

Wręcz przeciwnie :) Do wymagających gier wręcz podkręcam z 1,83 na 2,2 GHz. A więc mam całkiem szybki.

Dnia 28.07.2007 o 23:34, Olamagato napisał:

4. Masz jakiś problem z wywłaszczaniem zadań w tle pod dwurdzeniowym CPU. Spróbuj grę odpalić
tylko pod jednym rdzeniem.

Niestety mam jedno-rdzeniowy procesor :(

Inne gry (np Oblivion, Prey itp) chodzą u mnie płynnie, bez tego denerwującego rwania. Jak już to spadek prędkości klatek na sekundę.

Hm, jedyne co mi przychodzi do głowy - wgranie starszej wersji sterowników do karty graficznej. Najgorsze jest to, że nie można grać online na standardowej wersji gry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 00:51, FlashMann napisał:

Hm, jedyne co mi przychodzi do głowy - wgranie starszej wersji sterowników do karty graficznej.

Sprawdziłem. Aktualną wersja to 162, wgrałem starą 91.47 od nVidii (mam Geforce 6800GT).

Wygląda na błąd w grze. Nie ja jeden ma tą czkawkę w grze. A innym to wręcz odwrotnie - łatka przyspieszyła im grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Nie ja jeden ma tą czkawkę w grze.
mi też gra przestała dobrze chodzic, musiałem zmniejszyc rozdz. i dalej kicha, ale grac się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie dośc, że ten patch zepsuł mi gre to jeszcze straciłem save ( 40 % gry ) tzn. nie mogę dac kontynuuj gry
ja chcę kase za tą gre, kupiłbym Colina DiRT''a i by był spokój z 2005 nie było żadnych problemów, i przeszedłem prawie gre do końca, a TDU nie przeszedłem do połowy, a ile było kłopotów
jedno wielkie oszustwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować