Zaloguj się, aby obserwować  
JOSEMITESAM

QUAKE 1, 2 i 3

127 postów w tym temacie

Właśnie zainstalowałem pierwszego Quake''a i męczę się z ustawieniami:/ Najpierw nie mogłem uruchomić gry poprzez "windows for quake" i "gl quake". Wyszukałem na innym forum, że trzeba usunąć plik opengl32.dll z katalogu - pomogło. Teraz nie mogę zmienić rozdzielczości, autentycznie nie wiem jak to zrobić. Widziałem przykład w ustawieniach i na innym forum, ale kompletnie mi się to nie udaje:P Pomocy
Mam też problem z myszką, jak kolega wyżej. Pierwotnie mogłem przesuwać ją na boki, ale góra, dół już nie. Po wpisaniu tej komendy +mlook jest dokładnie na odwrót. Zna ktoś skuteczne rozwiązanie problemu?
Wprawdzie obecne ustawienia mychy dałoby się wytrzymać, gdyby nie wyśrodkowanie ekranu, które następuje po podwyższeniu bądź obniżeniu celownika i ruchu do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mówiła mama, by zawsze czytać readme czy inną dokumentację ;). Jeśli używasz "surowego" glquake (czyli nie DarkPlaces, Tenebrae czy innego porta), to musisz sobie utworzyć skrót do pliku quake1.exe (uwaga, glquake od ID jest przeznaczony tylko dla kart z chipami firmy 3DFX) i w polu "Element docelowy" (słynna "linia komend" :P) dopisać za "Quake1.exe" wpis "-width X" (bez "", oddzielony od Quake1.exe spacją, zamiast X wstaw wartość rozdzielczości poziomej - dla np. 800x600 będzie to 800). Na mysz nie ma innego sposobu, niż +mlook (powinno to pozwalać na swobodne rozglądanie się we wszystkich kierunkach, jeśli u Ciebie jest inaczej, to coś masz nie tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobawiłem się z ustawieniami w grze(wziąłem te "looki" na off) i komenda działa wyśmienicie.
Co do rozdzielczości to:
1 - nie mam takiego pliku:P
2 - grę otwieram poprzez glquake i chyba powinienem zrobić to z jego skrótem(?)
np. "C:\Program Files\Quake\Glquake.exe" -widthe 800
???

20080830145826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:59, Forgotten napisał:

1 - nie mam takiego pliku:P

Być może masz jakąś starszą wersję glquake''a - ostatnia to 1.13b, do pewnego momentu twórcy tego porta nadpisywali oryginalny plik (ten od ID Software, który działa tylko z kartami na układach 3DFX - VooDoo, VooDoo Rush i VooDoo 2), w ww. wersji już to wygląda inaczej - plik nazywa się po prostu Quake1.exe :).

Dnia 30.08.2008 o 14:59, Forgotten napisał:

2 - grę otwieram poprzez glquake i chyba powinienem zrobić to z jego skrótem(?)
np. "C:\Program Files\Quake\Glquake.exe" -widthe 800
???

Zgadza się, trzeba zmodyfikować skrót :). Tylko ma być "width", jak wpiszesz źle, to gra w żaden sposób tego nie zasygnalizuje, tylko zignoruje błędny przełącznik. Przydatny może być też parametr "-bpp X" (X może być 16 lub 32), ale tylko w przypadku, gdy użyjesz jakiegoś zestawu tekstur w innej niż 16-bitowa palecie kolorów, np. tego stąd: http://facelift.quakedev.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że początkowo seria Quake miała byc rozgrywanym w średniowieczu role-playem.Z walką na miecze,smokami itp.Jednak dodano do niej broń palną,usunięto smoki i elementy RPG.Byc może przyczyniło się to do zmian w fabule tyułu,ale mało kto w ogóle zwracał uwagę na historię w pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 19:51, PonuryŻniwiarz napisał:

Wiecie że początkowo seria Quake miała byc rozgrywanym w średniowieczu role-playem.Z
walką na miecze,smokami itp.Jednak dodano do niej broń palną,usunięto smoki i elementy
RPG.Byc może przyczyniło się to do zmian w fabule tyułu,ale mało kto w ogóle zwracał
uwagę na historię w pierwszej części.

Gdzieś to przeczytałem, chyba w CDA. Mam wrażenie że przepisałeś to bo jakoś podobne jest. Ja mam quake 2, bardzo mi się ta gra podoba i mało miejsca zajmuje. Ale zaciąłem się w jednym momencie,wszyscy pozabijani, a ja nie mogę znaleźć drogi na przód. Zamiast quake 3 mam F.E.A.R.a i warsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj misję, ew. charakterystyczne elementy to łatwiej będzie Ci pomóc. Pamiętaj także, że w niektórych momentach będziesz musiał się wrócić (przejść przez portal/drzwi) do poprzedniego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepisane żywcem z ostatniego Tip100maniaka :).

Co do Twojego problemu - opisz, w którym momencie jesteś, gdyż w QII w obrębie unitów można się dość swobodnie przemieszczać pomiędzy poziomami (najlepiej sprawdź, co jest napisane w okienku pojawiającym się po naciśnięciu bodaj F1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w grę Quake II, ale to było już bardzo bardzo dawno temu (z 5 lat temu :O ). Przeszedłem całą, pamiętam jak z bratem przez noc staraliśmy się przejść różne misje. Gierka naprawdę fajna, długa przede wszystkim. Trochę szkoda, że sterowanie tylko keyboard no ale niech będzie. Fajny finał z tym bossem, pamiętam, że brat się męczył 3 dni, a ja to zrobiłem za 2 razem ;p Do szkoły mojego brata przyjechał twórca Quake II, ale dokładnych info nie znam bo brat nie poszedł się dowiedzieć ;d A szkoda, można było z nim pogadać (po eng oczywiście :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 19:39, przemas94 napisał:

Trochę szkoda, że sterowanie tylko keyboard

"~", potem "+" potem tabulator i enter
następnie "sen" i tabulator, dopisujesz wartość liczbową, która Ci odpowiada i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram w quake 1 2 i 3 są to moje najlepsze gry. Chociaż jak tata mi ją dał nie widziałem co to jest za dziadostwo okazało sie że przed tą grą spędziłem 32 godziny BEZ KODÓW. Także polecam te gre wszystkim fanom mocnych wrażeń!!!


Spoiler

POZDRAWIA DJ CHOWDER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z Quake 2.

Gdy próbuję zmienić w opcjach grafikę, z software na default OpenGl
by była lepsza, gra wtedy wyłącza się i wyskakuje mi komunikat:

NVIDIA OpenGL Driver

NVIDIA display driver files from different (incompatible)
versions od the driver have been detected.

NVIDIA OpenGL acceleration is disabled in order to maintain system stability.

To resolve this problem, update the NVIDIA display driver.
The latest driver is available at www.nvidia.com.


No ta, sterowniki...ale po co najnowsze do takiego starego dziadka jak Quake 2?
Moja karta graficzna to GeForce 9800 GTX/98000GTX+.

Zacząłem grę na tej gorszej grafice z software''a i tutaj też problem, jak wchodzę postacią do wody i cała postać ulega zanurzeniu to gra się również wyłącza, tym razem bez żadnego komunikatu.

Co powinienem zrobić by zagrać w tego staruszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 15:44, Fatal-X napisał:

Witam, mam problem z Quake 2.

Gdy próbuję zmienić w opcjach grafikę, z software na default OpenGl
by była lepsza, gra wtedy wyłącza się i wyskakuje mi komunikat:

NVIDIA OpenGL Driver

NVIDIA display driver files from different (incompatible)
versions od the driver have been detected.

NVIDIA OpenGL acceleration is disabled in order to maintain system stability.

To resolve this problem, update the NVIDIA display driver.
The latest driver is available at www.nvidia.com.


No ta, sterowniki...ale po co najnowsze do takiego starego dziadka jak Quake 2?
Moja karta graficzna to GeForce 9800 GTX/98000GTX+.

Zacząłem grę na tej gorszej grafice z software''a i tutaj też problem, jak wchodzę postacią
do wody i cała postać ulega zanurzeniu to gra się również wyłącza, tym razem bez żadnego
komunikatu.

Co powinienem zrobić by zagrać w tego staruszka?


Gdy miałem jakieś dziwne stery do grafiki miałem podobny problem z csem też nie działało mi open gl więc nie widzę innej możliwości niż instalacja nowszych sterów, które będą to obsługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj upatchować grę, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś (ostatni patch to bodajże 3.20). Jak nie pomoże, to spróbuj szczęścia z Quake2maX :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który engine Quake''a oferuje najładniejszą grafikę (chodzi mi o przeróbki "jedynki", a nie o to, ktora część jest najładniejsza :))? Czy jest coś lepszego od Tenebrae (1.04)? Jaki texture pack (plus modele potworków, broni itd.) będzie do niego najlepszy (Quake Retexturing Project jest niekompletny, brakuje naprawdę wielu tekstur)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 16:19, manieklbnbn napisał:

posiada ktoś moze boty do q1 albo czy wogole sa boty do q1 ?

Quake uruchamiasz z parametrem takim jak ten (zależnie gdzie zainstalowałeś)
C:\quake\quake -game botname -listen 16
w grze używasz komendy addbot

Dnia 24.02.2010 o 16:19, manieklbnbn napisał:

i nie posiadam kursora
jaka jest komenda na kursor ?

crosshair #
gdzie # to numer celownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 16:49, hans_olo napisał:

> posiada ktoś moze boty do q1 albo czy wogole sa boty do q1 ?
Quake uruchamiasz z parametrem takim jak ten (zależnie gdzie zainstalowałeś)
C:\quake\quake -game botname -listen 16
w grze używasz komendy addbot


niestety addbot nie dziala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 15:47, manieklbnbn napisał:

> > posiada ktoś moze boty do q1 albo czy wogole sa boty do q1 ?
> Quake uruchamiasz z parametrem takim jak ten (zależnie gdzie zainstalowałeś)
> C:\quake\quake -game botname -listen 16
> w grze używasz komendy addbot

niestety addbot nie dziala :/

i nie bardzo rozumiem co mam zrobic z tymi parametrami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować