Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS Vita ukaże się za późno, by odnieść sukces?

22 postów w tym temacie

A tam sranie w banie za przeproszeniem. Vita to platforma Playstation, służąca głównie do grania. Może tablety i smartfony będą potężniejsze ale za to dużo droższe, poza tym sorki ale ja na takich urządzeniach (tabletach, smarfonach) nie wyobrażam sobie grania w bardziej rozbudowane gry, a do tego będzie między innymi służył PSV. 3DS też znajdzie swoich klientów ale na razie szału z nim nie ma. Ja tam konsolkę Sony na pewno kupię. Do tej pory PSP służy mi bardzo dobrze więc czemu miałoby być inaczej z PSV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam każda konsola Sony w chwili swojej premiery miała takie parametry, że ludzie niedowieżając zbierali kopary z ziemi.

Do dziś w PC w domach nie ma jeszcze 7+1 (8) rdzeni 3.2 Ghz jakie jest w PS3, ale nie o tym mowa (tak dla przykładu)

Niestety PS Vita już na prawie rok przed premierą nie poraził. W chwili swojej premiery będzie na poziomie przeciętno-dobrego sprzętu wydajnościowo.

Efekt będzie taki, ze juz za 2 lata producenci będą mocno ograniczać gry, żeby dać radę uzyskać na tym płynność.
Procesot Vity jest OK, ale chip graficzny winien być 2x wydajniejszy i Ramu winno być 2 lub 3x więcej (ram jest tani jak barszcz obecnie!)


Osobiście mimo, że kocham PSP to nie jestem zainteresowany Vitą. Oferuje moim zdaniem za mało w stosunku do ceny. Dla mnie dotykowy wyświetlacz mógłby nie istnieć (nienawidzę odcisków paluchów na ekranie), a poza ekranem ta konsolka oferuje niewiele.

Gdyby sony dało wolne oprogramowanie to byłaby inna gadka, a tak.... Sam przerobiłem PSP, żeby móc poszerzyć funkcjonalnosć konsoli (emulatory!), ale tak nie powinno być. Homebrew na urządzeniu winno działać jak na windowsie i należy się nam jak psu kiełbasa. Tylko ignorant łączy homebrew z piratami.
Tak samo jakby łączył otwartość systemu Windows z piractwem pecetowym. System zamknięty dla mnie winien nigdy nie powstawać, chyba że do użytku wewnętrznego np w zarządzaniu maszynami w fabryce, a nie dla "świata".

Zgadzam sie z Crytekiem, będą mieć pod górkę. Musieliby cenę startową ustawić na ok. 500 zł i odbijać sobie długo na grach, ale tego nie zrobią.

Dla mnie to urządzenie jest tylko ciekawostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iRReniQs a Ty myślisz, że ta Vita ile będzie kosztowała? Przynajmniej 1200 zł. Za to mam iPod''a 4 - nie dość, że bardziej funkcjonalne urządzenie to w dodatku z potężną bazą gier (i to nie po 150 zł). I gra się na tym świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 12:01, iRReniQs napisał:

Do tej pory PSP służy mi bardzo dobrze więc dlaczego <nie czemu> miałoby być inaczej z PSV?

Wiem, czepiam się ale takie zdanie z czemu zamiast dlaczego, nie ma nawet sensu. Czemu używamy w zdaniach jak - Czemu ma to służyć? A nie w zdaniach - Czemu to jest takie drogie?<forma poprawna - Dlaczego to jest takie drogie?>.

Co nie zmienia faktu iż się z tobą zgadzam. Jak tablet bądź smartphone ma konkurować z pełnoprawną, konsolą do gier?? To tak jakby kuchenka mikrofalowa miała wyprzeć klasyczne piekarniki< w tym porównaniu to tablety i smartphone''y = mikrofala a PSVita i 3DS = klasyczy piekarnik>. C''mon, da się w tym coś odgrzać ale porządnego obiadu to w tym nie zrobisz. Tak jak na tablety i smartphone''y zrobisz jakąś grę ale i tak to nadal nie będzie to samo co na pełnoprawnej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 12:44, TobiAlex napisał:

iRReniQs a Ty myślisz, że ta Vita ile będzie kosztowała? Przynajmniej 1200 zł. Za to
mam iPod''a 4 - nie dość, że bardziej funkcjonalne urządzenie to w dodatku z potężną
bazą gier (i to nie po 150 zł). I gra się na tym świetnie.


Wiem ile będzie kosztować PSVita i jak dla mnie cena jest ok... iPody i inne takie, mnie nie interesują. PSV kupuję w dniu premiery. Urządzenia marki Apple to kompletnie nie moje gusta.

@marcin-malysza: Racja, dzięki za podpowiedź, pisałem szybko i nie zwróciłem na to uwagi. Na poprawienie tego jest już teraz za późno... ;) Co do Twojej wypowiedzi to też się z Tobą zgadzam, o to mi cały czas chodzi. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie chodziło mi o to, że trzymając nową konsolę Sony chcę mieć świadomość, że trzymam "kosmiczną" technologię, którą inni będą dopiero ścigać, a nie coś co jest przeciętne w wysokiej cenie.

Wiecie jak porażało PSP w 2005 roku? U nas dopiero odtwarzacze MP3 rządziły, a tu miałeś potężną konsolę, z mp3, filmami, zdjęciami, wifi, przeglądarką i grami w jakości niemalże jak na PS2.
To szokowało, a czym Vita zaszokuje? że sobie ekran pomacam?
Uncharted na vita nie wygląda lepiej niż ten na PS3, wiec już na starcie niczym nie szokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 13:00, thiefi napisał:

Wiecie jak porażało PSP w 2005 roku? U nas dopiero odtwarzacze MP3 rządziły, a tu miałeś
potężną konsolę, z mp3, filmami, zdjęciami, wifi, przeglądarką i grami w jakości niemalże
jak na PS2.
To szokowało, a czym Vita zaszokuje? że sobie ekran pomacam?
Uncharted na vita nie wygląda lepiej niż ten na PS3, wiec już na starcie niczym nie szokują.


No niby też racja. PSV nie ma niczego szokującego, ale tutaj rodzi się pytanie: czego więcej oczekujesz po konsoli przenośnej? Co chciałbyś żeby miała? Dla mnie PSV ma wszystko czego oczekiwałem po następcy PSP. Konsole przenośnie nie mogą mieć wszystkiego, bo taki już ich urok... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thiefi a czego Ty się spodziewałeś? Co miałaby w sobie mieć ta konsola, żeby spełniła Twoje oczekiwania? Moc w rodzaju "2x PS3"? Przecież w ten sposób Sony zarżnęłoby swoją wiodącą platformę, jaką jest PS3 właśnie.

Chcesz otwartego systemu. Jak taka sytuacja odbiła się na kondycji PSP, aż przykro przypominać. Emulatory? Przecież to zwykła kradzież oprogramowania sprzedawanego kilka lat temu. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale jeśli chcesz grać w gry sprzed dekady, to czekaj aż wydawca zdecyduje się je dystrybuować w jakiś sposób na swoim sprzęcie (3DS / PSV).

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 13:00, thiefi napisał:

W skrócie chodziło mi o to, że trzymając nową konsolę Sony chcę mieć świadomość, że trzymam
"kosmiczną" technologię, którą inni będą dopiero ścigać, a nie coś co jest przeciętne
w wysokiej cenie.

W Handheldzie to nadal spora moc której nie ma w żadnej innej "kieszonkonsolce".

Dnia 15.07.2011 o 13:00, thiefi napisał:

Wiecie jak porażało PSP w 2005 roku? U nas dopiero odtwarzacze MP3 rządziły, a tu miałeś
potężną konsolę, z mp3, filmami, zdjęciami, wifi, przeglądarką i grami w jakości niemalże
jak na PS2.

Zauważ, że PSP z mocą prawie taką jak PS2 weszło gdy ta druga miała już swoje lata zatem technologia porównywalna z czymś co ma już pięć lat była dlatego taka interesująca gdyż w odróżnieniu do PS2, PSP było przenośne.

Dnia 15.07.2011 o 13:00, thiefi napisał:

To szokowało, a czym Vita zaszokuje? że sobie ekran pomacam?

Czym?? Niektórymi rozwiązaniami jakie są w niej zastosowanie i, bądź co bądź, mocą jakiej u konkurencji próżno szukać.

Dnia 15.07.2011 o 13:00, thiefi napisał:

Uncharted na vita nie wygląda lepiej niż ten na PS3, wiec już na starcie niczym nie szokują.

I wywnioskowałeś to z filmików wczesnej wersji<alfa lub beta>przeniesionej z 5 calowego ekranu na ekran rozmiarów tego w kinie<jak na targach> albo do monitora?? Ocenianie czy jest gorsze od Uncharted na PS3 będzie można zacząć tylko i wyłącznie po ujrzeniu finalnej wersji gry ale i to samemu w nią grając bądź patrząc jak ktoś obok nas w nią gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 13:00, thiefi napisał:

Wiecie jak porażało PSP w 2005 roku? U nas dopiero odtwarzacze MP3 rządziły, a tu miałeś
potężną konsolę, z mp3, filmami, zdjęciami, wifi, przeglądarką i grami w jakości niemalże
jak na PS2.
To szokowało, a czym Vita zaszokuje? że sobie ekran pomacam?
Uncharted na vita nie wygląda lepiej niż ten na PS3, wiec już na starcie niczym nie szokują.

To PSP szokowało tym, że gry wyglądały prawie jak na PS2, a Vita z grami wyglądającymi "nie lepiej" niż na PS3 nie robi już wrażenia? Ok to były trochę inne czasy, technologia poszła do przodu, ale na jakim innym przenośnym sprzęcie gry wyglądają lepiej? Gry na PSV IMO wyglądają bardzo dobrze, a bezpośrednia konkurencja w postaci 3DS jest daleko w tyle.
I jeszcze tak odnośnie Twojego poprzedniego postu, to chyba kpisz sądząc, że ludzie przerabiają konsole w pierwszej kolejności pod homebrew. Piractwo zabiło PSP i trzeba być ignorantem by tego nie widzieć, gdyby Vita była otwartą platformą byłoby z nią gorzej niż z PSP.
I jeszcze jedno, czytałem gdzieś, że Sony na początku i tak będzie dokładać do Vity, przy takiej cenie jaka jest. Jak mieliby ustawić cenę na poziomie 5 stów to równie dobrze mogliby to rozdawać za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 13:19, Adan napisał:

I jeszcze jedno, czytałem gdzieś, że Sony na początku i tak będzie dokładać do Vity,
przy takiej cenie jaka jest. Jak mieliby ustawić cenę na poziomie 5 stów to równie dobrze
mogliby to rozdawać za darmo.

To tak jak dokładali do PS3 i jak MS dokładał do X''360, odkuli się na grach i to dopiero w późniejszym terminie.
A co do cen to niektórzy by pewnie chcieli aby taki sprzęt rozdawano za darmo, no bez jaj. PSP w dniu swojej premiery kosztowało 249,90 Euro, gdzie za jednego eurusa przyszło nam płacić prawie 4,5 złotego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że PSVita znowu będzie konsolą taką, jak PSP: potężną, z potężnymi i rozbudowanymi grami (np. Uncharted, Bioshock). Problem w tym, że takie gry nie są stworzone do grania przenośnego. Najczęściej handheldów zdarza się nam uzywać, gdy jesteśmy w podróży, albo gdy na coś czekamy. Mamy wtedy 16-30 minut czasu i chcemy sobie szybko w coś zagrać. A jeśli mam wyjąć swoje PSVita, odpalić Bioshocka i przez 10 minut oglądać interaktywną cutscenkę w sytuacji, gdy mam 15 minut, to wolę wyjąć telefon i zagrać w węża lub Tetrisa.

A jeżeli ktoś kupuje handhelda, żeby grać w domu, no to sorry, ale bardzo cię nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, wsteczna kompatybilność jest. Nie ma tylko kompatybilności z grami na UMD, co oczywiste ( z braku posiadania tegoż napędu w PSV ).

To, co zakupiłeś na PSN ( wszystkie klasyki z PSX, gry na PSP ) spokojnie odpalisz na Vicie.
Sam mam jakieś 5-6 gier w cyfrowej dystrybucji, więc chętnie je wykorzystam na nowej konsolce Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 13:44, Dared00 napisał:

Najczęściej handheldów zdarza się nam uzywać, gdy jesteśmy w podróży, albo
gdy na coś czekamy. Mamy wtedy 16-30 minut czasu i chcemy sobie szybko w coś zagrać.
A jeśli mam wyjąć swoje PSVita, odpalić Bioshocka i przez 10 minut oglądać interaktywną
cutscenkę w sytuacji, gdy mam 15 minut, to wolę wyjąć telefon i zagrać w węża lub Tetrisa.

Lecimy samolotem/jedziemy autokarem czy zwykłą osobówką jako pasażer, na jakieś wczasy w miejsce sporo oddalone od naszego domu to bierzemy PSP/PSVita<jak już wyjdzie>. Jesteśmy na wsi bądź w innym miejscu do którego nie będziemy taszczyć konsoli stacjonarnej bądź komputera a mam dłuższą chwilę<godzina-dwie> to wtedy w grę wchodzi handheld. Co do gier to i takie w które da się na szybkości pograć będą, były nawet pokazane na konferencji sony na e3.

>A jeżeli ktoś kupuje handhelda, żeby grać w domu, no to sorry, ale bardzo cię nie rozumiem.
Nie zawsze mam dostęp do telewizora bądź komputera by sobie pograć więc w takich przypadkach, konsola przenośna się przydaje. Tego też nie rozumiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 13:44, Dared00 napisał:

A jeżeli ktoś kupuje handhelda, żeby grać w domu, no to sorry, ale bardzo cię nie rozumiem.

Kupiłem DSa i gram tylko w domu. Takich gier jak mam na DS nie dostanę na żadnej platformie "dużej".


Co do newsa to... tablety i telefony to inna kategoria. Jak ktoś chce gier-gier to kupi 3DSa albo Vitę, jak ktoś chce gier-popierdółek to kupi telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Yerli ma sporo racji. Sony lepiej by zrobiło, gdyby skupiło się nie na sprzęcie, ale na sofcie - w wyborze gier siła, a nie w wymaksowanych osiągach. Konkurencja też im da popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat o PSV nie ma się co martwić... poradzić sobie poradzi. Na pewno jest to konsola przede wszystkim. Ok, może są tablety, są iPhone''y, iPad''y i tak dalej. Moim zdaniem np. telefon służy do dzwonienia, konsola do grania a mp3/4 do słuchania muzyki... a zazwyczaj jak są połączenia między niektórym rzeczami to jedno traci na rzecz drugiego i tak naprawdę nic się nie zyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować