Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

HIS Radeon HD 6970 IceQ Mix gotowy do współpracy z konkurentami

13 postów w tym temacie

Michał Nowicki

Firma HIS zapowiedziała właśnie swoją najnowszą grafikę Radeon HD 6970 IceQ Mix, która cechować ma się pełną gotowością do współpracy z dowolnym modelem karty obsługującej biblioteki DirectX 11.

Przeczytaj cały tekst "HIS Radeon HD 6970 IceQ Mix gotowy do współpracy z konkurentami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, to jest dobre. Wreszcie nie trzeba było by wybierać pomiędzy patentami obydwu stajni tylko z czystym sumieniem można będzie sobie podłączyć tą kartę do nVidiowskiej. Chyba zastanowię się nad duetem czerwono-zielonym przy moim przyszłym składaniu PCta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja sie wezme za kupienie kolejnej platformy do grania (up juz nie wchodzi w gre).
To juz kolejna rodzina wejdzie i mam nadzieje, ze cos takiego sie pojawi. Aby moc zrobic Crossa z dwoch kart AMD i jakies tanie nv do Phsixa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są już może jakieś testy, które mówiłyby czy rzeczywiście taki czerwono-zielony mix jest wydajnościowy opłacalny? Zastanawia mnie, czy karty nie będą się ze sobą "kłócić" i czy takim systemem wyciśnie się z nich maksymalną wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 16:14, Woko11 napisał:

Są już może jakieś testy, które mówiłyby czy rzeczywiście taki czerwono-zielony mix jest
wydajnościowy opłacalny? Zastanawia mnie, czy karty nie będą się ze sobą "kłócić" i czy
takim systemem wyciśnie się z nich maksymalną wydajność.


Nie wiem jak wyglada sprawa z układem Lucid zamontowanym w samej karcie, ale przy okazji testu płyty głównej z tym układem ( jakiś rok temu ) wyniki były słabsze niż zestawów dedykowanych czyli sli i crossfire.....aczkolwiek przy odpowiednim podejsciu były zadowalajace. ( z tego co pamiętam było kilka trybów działania takiego zestawiku nvidia+ati )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 16:35, Mr_Terrorist napisał:

Łączenie Radka z kartą Nvidi ;O Pewnie będzie jakiś fail ;p

Na pewno. Ale dzięki temu, że numer ten wykręcono na AMD to ta firma będzie mogła spokojnie ogłosić, że taka to a taka karta zielonych nie spełnia pełnej specyfikacji DX11 i medialnie konkurent ma pozamiatane. Taki mały bacik na Nvidię.

A najlepiej na tym wyjdzie Microsoft, który w ten sposób stanie się wyznacznikiem postępu technologicznego mimo niezainwestowania choćby dolara w rozwój sprzętu i mogący wybierać sobie swobodnie grafikę do następnej generacji swojej konsoli. Bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 19:17, Nitro2050 napisał:

Podobnie model do ATI Radeon HD 3870 :D Bo pamiętam taki model grafika.


Chodzi ci o chłodzenie IceQ? :)
Było jeszcze wczesniej. Ono pamieta radeony 9800 - tylko wtedy wygladało "płytko" ^^
Od x800 IceQ wyglada juz normalnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 19:32, Zgreed66 napisał:

> Podobnie model do ATI Radeon HD 3870 :D Bo pamiętam taki model grafika.

Chodzi ci o chłodzenie IceQ?


Tak chodzi mu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie nie wygląda na specjalnie wydajne, ciche też na pewno nie jest. Nie ma to jak tradycyjny wentylator / 2 wentylatory. Podobnie jest z łączeniem kart Nvidii i Radeonów, co owocuje mikroprzycięciami w niektórych grach. W ogóle moim zdaniem kupowanie Radeona i łączenia do z jakimś GeForcem do obsługi PhysX mija się z celem. Ta technologia nic nie daje, poza innym wyglądem wybuchów. Do tego jest wykorzystywana przez ledwie kilka gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 19:57, Szynkars napisał:

To chłodzenie nie wygląda na specjalnie wydajne, ciche też na pewno nie jest. Nie ma
to jak tradycyjny wentylator / 2 wentylatory. Podobnie jest z łączeniem kart Nvidii i
Radeonów, co owocuje mikroprzycięciami w niektórych grach. W ogóle moim zdaniem kupowanie
Radeona i łączenia do z jakimś GeForcem do obsługi PhysX mija się z celem. Ta technologia
nic nie daje, poza innym wyglądem wybuchów. Do tego jest wykorzystywana przez ledwie
kilka gier.


oj oj co do Physx to radziłbym poczytać najpierw bo z tymi "kilkoma" grami i wybuchami to się trochę śmiesznie zrobiło. A jeśli chodzi o łączenie ati+nvidia to jak napisałem wcześniej , jeśli będzie to działać tak jak na płytach wyposażonych w chip Lucid to lepiej dać sobie spokój....jeśli implementacja będzie poprawiona to może być ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 20:15, SimplyLucas napisał:

oj oj co do Physx to radziłbym poczytać najpierw bo z tymi "kilkoma" grami i wybuchami
to się trochę śmiesznie zrobiło.


Może trochę przesadziłem, ale to nie zmienia faktu, że ten efekt właściwie nic nie daje. A przynajmniej nie tyle, by dokupywać specjalnie dla niego oddzielną kartę graficzną. To oczywiście nadal nie zmienia faktu, że bardzo mało gier wykorzystuje PhysX. Osobiście kojarzę tylko dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować