Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darmowa gra MMORPG Shaiya otrzyma wkrótce polski serwer

19 postów w tym temacie

Czasami mi się zdaje, że serwery PL zakładają w takich w grach po to aby Polacy nie zaśmiecali globala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorszą markę od Polaków mają w MMO chyba tylko Brazylijczycy i chińscy famerzy. Przynajmniej w darmowych, w płatnych jest trochę lepiej.

Sama gra natomiast wygląda cokolwiek biednie, nawet jak na darmówkę. Obawiam się, że w momencie kiedy za darmo można grać w tytuły takie jak Conan, DDO, LOTRO czy Everquest 2, kolejne klony Lineage 2 rodem z Korei czeka śmierć naturalna. Przynajmniej na rynkach zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 12:27, Crask napisał:

Gorszą markę od Polaków mają w MMO chyba tylko Brazylijczycy i chińscy famerzy. Przynajmniej
w darmowych, w płatnych jest trochę lepiej.


Turaaaasy ;d

@ontop i tak w to nie gram, wiec mi to loto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem grać wow''a to wbiłem na Burning Legion gdzie jest mnóstwo polaków, ale czat to był masakr co chwile słowa na k i ch wiec zmieniłem serwer na inny i nie żałowałem było mało polaków ale klimat był całkiem inny. To stare dzieje były nie wiem jak teraz jest ;) Po za tym nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego wora.

Odnoszę wrażenie że to co się dzieje np. w grach mmo i jak zachowuje się młodzież to wina bezstresowego wychowywania i że gówniarze dostają wszystko czego chcą i nawet już bez magicznego słowa "poproszę" które zamiennio się w "daj". Przekłada się to na ogólny syf różnego rodzaju jaki robią na serwerach. Dodam też że nie wszyscy tacy są, ale niestety większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 12:42, RobsonAmbro napisał:

Odnoszę wrażenie że to co się dzieje np. w grach mmo i jak zachowuje się młodzież to
wina bezstresowego wychowywania i że gówniarze dostają wszystko czego chcą i nawet już
bez magicznego słowa "poproszę" które zamiennio się w "daj". Przekłada się to na ogólny
syf różnego rodzaju jaki robią na serwerach. Dodam też że nie wszyscy tacy są, ale niestety
większość.


Moim zdaniem takie zachowanie jest potęgowane przez anonimowość w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 12:46, Fimbulvinter napisał:

> Odnoszę wrażenie że to co się dzieje np. w grach mmo i jak zachowuje się młodzież
to
> wina bezstresowego wychowywania i że gówniarze dostają wszystko czego chcą i nawet
już
> bez magicznego słowa "poproszę" które zamiennio się w "daj". Przekłada się to na
ogólny
> syf różnego rodzaju jaki robią na serwerach. Dodam też że nie wszyscy tacy są, ale
niestety
> większość.

Moim zdaniem takie zachowanie jest potęgowane przez anonimowość w Internecie.


Dokładnie, pewnie większość tych "dzieci" ( bo to nie tylko dzieci...), normalnie by się tak nie zachowywała, ale w internecie i tak nikt nie wie kim jesteś więc możesz spamować do woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RobsonAmbro,Crask, Selv

Zgadzam się z wami. Polacy w grach MMO są straszni. Nawet ostatnio odgrzebałem swoje konto AoC dla jaj i ku mojemu przerażeniu było ustawione na polskie servery (na których jest masa ludzi "mówiących cyrylicą" :p ) od razu napisałem, że chce zmienić klienta na EU :D

Co do tej try... ale fajny rip-off Lineage''a 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2011 o 12:46, Fimbulvinter napisał:

Moim zdaniem takie zachowanie jest potęgowane przez anonimowość w Internecie.



Potęgowane czy nie, zwykły brak kultury czy szwindle [scamy, hacki itp itd] w wykonaniu takiej osoby wiele o niej mówią. Swojej natury nie zmienisz, może w realu takiemu delikwentowi zbraknąć odwagi co by powiedzieć komuś prosto w twarz np "ty taki smaki owaki!" nie mniej cham - będzie chamem a złodziej złodziejem. Ktoś kto imho kradnie i oszukuje w wirtualu, prędzej czy później zrobi to w prawdziwym życiu, może na niewielką skalę [nie wiem, zakosi matce z portfela 5 dych np] ale zrobi.

Generalnie dobrym pomysłem jest trzymanie się z dala od oszołomów z PL w nicku, dobre 80% to są własnie takie typowe gimbusy, z którymi nawet normalnie rozmawiać się nie da. Cały dopisek "PL" oprócz tego, że przy jakimś sensownym nicku wygląda wręcz śmiesznie np nie wiem DestroyerPL [nick pierwszy z brzegu jaki mi wpadł do głowy, z dopiskiem "PL" wygląda to na pożałowania godne imho] to jest pewnym indykatorem mówiącym "uwaga - polskie oszołomy".

Nie, żebym się wstydził bycia polakiem, mogę się co najwyżej wstydzić za grupę rodaków-debili, ale nie mam tej dziecinnej potrzeby wpisywania wszędzie "PL", "PL".

No i im bardziej casualowe i przystępne mmo, tym więcej wszelakiej nastoletniej hołoty z plastelina zamiast mózgu. W nieco trudniejsze w opanowaniu gry [vide EVE czy Ragnarok] do tego płatne, takie oszołomy nie grają, bo nie ogarniają zbyt trudnej mechaniki [nie żeby w takich grach tez nie było irytującej hołoty i kretynów, są, ale w znacznie mniejszym natężeniu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 13:32, Pietro87 napisał:


> Moim zdaniem takie zachowanie jest potęgowane przez anonimowość w Internecie.


Potęgowane czy nie, zwykły brak kultury czy szwindle [scamy, hacki itp itd] w wykonaniu
takiej osoby wiele o niej mówią. Swojej natury nie zmienisz, może w realu takiemu delikwentowi
zbraknąć odwagi co by powiedzieć komuś prosto w twarz np "ty taki smaki owaki!" nie mniej
cham - będzie chamem a złodziej złodziejem. Ktoś kto imho kradnie i oszukuje w wirtualu,
prędzej czy później zrobi to w prawdziwym życiu, może na niewielką skalę [nie wiem, zakosi
matce z portfela 5 dych np] ale zrobi.

Generalnie dobrym pomysłem jest trzymanie się z dala od oszołomów z PL w nicku, dobre
80% to są własnie takie typowe gimbusy, z którymi nawet normalnie rozmawiać się nie da.
Cały dopisek "PL" oprócz tego, że przy jakimś sensownym nicku wygląda wręcz śmiesznie
np nie wiem DestroyerPL [nick pierwszy z brzegu jaki mi wpadł do głowy, z dopiskiem "PL"
wygląda to na pożałowania godne imho] to jest pewnym indykatorem mówiącym "uwaga - polskie
oszołomy".

Nie, żebym się wstydził bycia polakiem, mogę się co najwyżej wstydzić za grupę rodaków-debili,
ale nie mam tej dziecinnej potrzeby wpisywania wszędzie "PL", "PL".

No i im bardziej casualowe i przystępne mmo, tym więcej wszelakiej nastoletniej hołoty
z plastelina zamiast mózgu. W nieco trudniejsze w opanowaniu gry [vide EVE czy Ragnarok]
do tego płatne, takie oszołomy nie grają, bo nie ogarniają zbyt trudnej mechaniki [nie
żeby w takich grach tez nie było irytującej hołoty i kretynów, są, ale w znacznie mniejszym
natężeniu]


Ilość trolli i złodziei jest odwrotnie proporcjonalna to poziomu trudności gry.
Co do PL to w grach staram się unikać (ogólnie już nie grywam w MMO, ewentualnie przeglądarkowe), ale jak nick zajęty to się zdarzy dopisek dać. Oczywiście jak nie obracam się w towarzystwie nie Polaków. (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 13:42, Pietro87 napisał:

Mnie tam zawsze mierziły te dopiski PL, UK itp itd...
Jakoś to tak... dziwnie wygląda obok nicku...


Ja za to nigdy nie lubię mieć liczb w nicku. Nie wiem czemu, ale jak mam mieć nick, np Fimbulvinter41441242 to mnie strzela. Pewnie każdy się zgodzi, że najlepsze nicki to są nicki (powtórzenie...) bez licz, dopisków innych takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 12:39, Zgreed66 napisał:

Turaaaasy ;d


Türkmüsün? :D
Swoją drogą, ja osobiście się jeszcze nie spotkałem z tym zjawiskiem, o którym piszecie, ale jestem w stanie uwierzyć na słowo, że tak właśnie jest :) Chociaż chamów i prostaków jako takich na serwerach, na których gram, jest całkiem sporo, to mówią oni po angielsku i trudno się zorientować czy faktycznie - być może - większość z nich to Polacy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pograć w jakaś gre F2P, najlepiej zaraz przy starcie.
Po uruchomieniu Black Prophecy czat globalny był zalany "siemka, jak sie lata??"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co macie do dopisku PL. Ja go czasami używam, ale po to, żeby łatwiej się odnaleźć przez rodaka do jakiegoś party/nie pisać po angielsku, skoro jest możliwość po polsku.
Jasne, że w niektórych grach nastawionych na klimat takie coś jest już słabszym pomysłem, ale generalnie dopisek "PL" nie jest równoważne "Jestem debilem z Polski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczcie Eve Online. Grałem w tą gierkę parę miesięcy. Jest tam spora liczba polaków. Prawie od samego początku na paru trafiłem a później było tylko lepiej (cały corp).
Co cieszy - widocznie poziom rodaków w grach MMO zależy od poziomu całej gry. W EVE grają głównie dorośli, poważni ludzie którzy chcą się po prostu wspólnie zabawić. I takich ludzi tam spotykałem. Wszelkie przejawy gówniarstwa są bardzo szybko tępione.
Więc nie zwalajcie niczego na polaków. To że banda dzieci gra w darmowe MMO i rzuca k****** nie oznacza że tacy są Polacy.
To samo z sieciówkami. Grałem ja raz w COD na sieci. Na czacie bez przerwy leciały bluzgi na co drugim serwerze. Gram w BF BC2 na Polskich serwerach G4G. RAZ widziałem żeby ktoś bluzgał przez kilkanaście sekund. Chwilę później wyleciał.
Przez pewien czas grałem też w Bounty Bay Online (gra o piratach - zniszczona przez nieudolny system F2P). Tam też Polacy pokazywali poziom. Sporo ludzi z którymi grałem to byli poważni inteligentni ludzie. Zresztą średnia wieku Gildii była powyżej 20 lat.
Nie zwalajcie winy na rodaków. Po prostu różne gry przyciągają różne kategorie osób. I tak też się te kategorie osób zachowują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 13:53, MacJak napisał:

ale generalnie dopisek "PL" nie jest równoważne "Jestem debilem z Polski".


No nie jest, jednak jak zrobić przegląd polskiej społeczności, to większość osób z tymże dopiskiem to typowe przychlasty, jak ktoś się nie chce nadziać na oszołomstwo to to niejako [przynajmniej dla mnie] jest pewien znak, że coś się dzieje :)
Oczywiście nie oceniam osoby bo ma w moim mniemaniu jakiś głupi lub głupio brzmiący nick.

A sam żadnego PL sobie nigdy nie wpisuję bo nie lubię być ganiany przez dzieciarnie jęcząca np o plvl czy jakieś fanty [oczywiście jeśli zaczynam grac w coś poważniej, jak swego czasu w nieśmiertelnego Ragnaroka]


A problem zajętego nicka można łatwo omijać [osobiście mam ten fart, że mój jest zawsze wolny =)], weźmy np nick Maestro [którego sam czasem używam w niektórych grach], zamiast się zgadzać na jakieś głupoty typu Maestro1258 itp itd można kombinować z prostymi wybiegami :

Maesstro / Maestrro / xXxMaestroxXx / XMaestroX itp itd

Można też użyć znaków specjalnych przed nickiem [o ile nie są dodane systemowo do blokowanych, to już od gry zależy] np tych:


§
±
¤

Maestro / ±Maestro± / §Maestro§

@edit
Widzę, że gram nie obsługuje znaku "kropki" robionego kombinacją lewy ALT + 7 z klawiatury numerycznej =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować