Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zmiana modelu biznesowego w Star Wars Galaxies niemożliwa

11 postów w tym temacie

Star Wars Galaxies średnio mnie obchodzi, ale z drugiej strony nigdy nie uśmiechała mi się perspektywa całkowitego wyłączenia danego tytułu i tym samym praktyczne pozbawienie go istnienia. Można się spierać, że idea MMO polega właśnie na grze z innymi ludźmi, ale moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby przynajmniej udostępnienie takiego "kasowanego" produktu w formie single player, dla osób, które go zakupiły i wyłożyły na niego niemałe pieniądze. W końcu MMO to nie tylko grind, ale także wykreowany świat, konkretny system rozgrywki, a także w wielu przypadkach niebanalna fabuła, bądź też rozwinięcie danego uniwersum. Naprawdę przykre, że chwila moment i całość pozostanie jedynie wspomnieniem, zapisanym na filmach i screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcą ułatwić start płatnemu MMO. Pewnie sporo osób wolałoby pograć w stare Galaxies, ale za darmo, niż w nowe, lecz z abonamentem, a tak może się skuszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy niezwykle dumni z tych ostatnich ośmiu lat i wsparcia, jakie w tym czasie otrzymaliśmy od naszej społeczności

Biorąc pod uwagę, że to za sprawą LA i SOE większość płatników odeszła, brzmi to jak kiepski żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff... Za podejście do klientów życzę Sony kolejnego ataku na PSN.

A TOR pewnie będzie failem. Tym bardziej, że jest abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 17:19, KingMan napisał:

Pff... Za podejście do klientów życzę Sony kolejnego ataku na PSN.


Bo zamykają projekt zupełnie dla nic nieopłacalny? Już nie wspomnę o tym, że licencja na SW wygasa Sony w tym lub w przysżłym roku.

Dnia 18.07.2011 o 17:19, KingMan napisał:

A TOR pewnie będzie failem. Tym bardziej, że jest abonament.


No, będzie. Przecież WoW, który też jest płatny jest failem. Jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to musiało kiedyś nastąpić, płakać nie będę. Bardziej ciekawi mnie czy podobny los spotka SW: The Old Republic, ewentualnie zmiana modelu na F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku z TOR wiązałem spore nadzieje ale z czasem mi przeszło:
~ wydawcą jest EA. Wszystkie MMO które wydała EA albo gryzą ziemię albo dogorywają
~ Bioware NIE MA ŻADNEGO doświadczenia w tworzeniu MMO
~ Wszystkie zapowiedzi wskazują na to że będzie to zwykły fabularny RPG z trybem coop niż rasowy MMORPG.
~ ma być 17 planet. Gorzej że są ustawione liniowo. Znaczy się wbijasz jakieś 4 lvl na planecie i przenosisz się na następną. Znając życie zapewne nie będzie po co na inne planety wracać więc pewnie wszyscy gracze o wysokim levelu będą siedzieć pod koniec na jednej planecie czy dwóch.
~ o PVP na razie niewiele wiadomo ale raczej nie możemy się nastawiać na otwarte pvp.
~ nawet twórcy nie ukrywają że to klon WoW (czy jak kto woli EQ itp) w świecie Star Wars. BW nie chciało się wysilać ani ryzykować. Wzięli sprawdzoną formułę i ubrali ją w nową licencję. Problem w tym że WoW jest już stary.
~ cukierkowy design mnie osobiście odpycha
~ nie będzie czegoś co dzisiaj w MMO jest standardem czyli zakładki wyglądu. W nowych MMO możesz zmienić wygląd sprzętu (wygląd i kolor) by Twoja postać prezentowała się tak jak chcesz. W TOR g***** sprzęt wygląda źle (design najlepszych pancerzy jest żałosny i w ogóle nie pasuje do star wars) a jedynie co się (z automatu) dopasuje to kolory. Więc nie będziemy wyglądać jak choinka.

Czarno to widzę biorąc pod uwagę że w najbliższych 2 latach wychodzi kilka interesujących tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować