Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe konsole Sony i Microsoftu najwcześniej w 2014?

33 postów w tym temacie

Mam teraz PeCeta, ale przymierzam się do kupna konsoli i będzie nią chyba PS Vita. Jeśli Xbox 720 i PS4 pokażą się w 2014 roku to jak dla mnie super - zdążę uzbierać na nie kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już się zaczyna robić nudne :P nowa generacja to w sumie już fakt, fakt roku, dwóch lat. Szkoda tylko ze jak wypłyną już nowe konsole z super mega grafiką i full hd (nie natywne) to mój pc który obecnie wszystkie gry (jeszcze) zjada, to się udławi w końcu z zazdrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawie się w analityka pokroju pana Łatającego<Patchera>: MS pokaże swoją nową konsole na przyszłorocznym E3 a stanie się to tam z jednego, prostego powodu. It''s U.S.A Baby :). Zrobią to przed konkurencją gdyż już raz im się to opłaciło, będą chcieli powtórzyć, jak nie przebić wynik X''a 360. Sony wypuści swoją konsolę maksimum rok po MS i to jest moim zdaniem wariant pesymistyczny. Wątpię by Japończycy znowu chcieli pozostać w cuglach na starcie, swoją konsolę znowu oprą na Cell''u a GPU to będzie coś nowego od zielonych. MS zapewne też nie zmieni AMD jako dostawcy GPU, tutaj tylko nie mam typu co do CPU a strzelał nie będę<a nuż znowu technologia z PowerPC>. Ma się rozumieć obsługa takich standardów jak DX11 musi być. Jedyną różnicą będą standardy flagowe dla danej firmy odpowiadającej za GPU.
Tadam, jestem nawet lepszy niż Michael Patcher :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ciekawe, skoro już teraz większość nowych konsolowych gier ma 30 fps cap, bardzo wąski FOV, brak AA etc. bo konsolowy hardware nie daje rady, to co dopiero będzie za dwa lata?
Twórcy konsolowych gier przystopują w rozwoju grafiki (co oczywiście wpłynie też na PC bo tutaj większość gier to jednak porty) w oczekiwaniu na nową generację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 17:23, DavidV napisał:

Kurwa, 3 lata? O.o
Najpóźniej w 2012 a nie najwcześniej w 2014... kpina. To za dużo jak na taki złom.


Musisz przeklinać, nie? Nie mów, że grafika Ci przeszkadza - uważasz, że jest aż tak źle? -.-

Zgadzam się, że nie spieszno do zakupu nowej konsolki. Najważniejsze to tylko kompatybilność z poprzedniczkami(dla mnie akurat z PS3) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze przez 3 lata spokojnie pogram na swoim pececie. No chyba że któryś z podzespołów padnie ze starości. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 17:23, DavidV napisał:

Kurwa, 3 lata? O.o
Najpóźniej w 2012 a nie najwcześniej w 2014... kpina. To za dużo jak na taki złom.



Dziecko? raczej tak.. kpina że umiesz przeklinać . A na złomie to chyba napisałeś tego posta. Zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 17:44, Selv napisał:

Grafika grafika ale gameplay też nie zaskakuje ostatnio :<


A co ma gameplay do konsoli? Jak twórcy się uprą to i tak coś spartaczą niezależnie od sprzętu :)

Grafika nie jest aż tak zła, żeby natychmiast wykładać kolejne dwa tysiące albo więcej na konsolę. Od tego są PCty. Ja nadal zachwycam się Uncharted 2 i myślę, że trójka polepszy oprawę graficzną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich generacjach gry na konsole były unikalne, pojawiło się sporo gatunków etc.
W tej generacji jakiejś szczególnej rewelacji natomiast nie było a co więcej, coraz częściej się słyszy o ograniczeniach tu i tam, a to liczba graczy, to AI, fizyka itp.
Grafika nie jest najważniejsza ale coraz częściej słyszy się o cięciach w samym gameplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze Sony i M$ poplyna na nowszych niz obecnie stosowane procesach technologicznych, zeby zminimalizowac wszystko do gabarytow typowej konsoli do gier, obnizyc zapotrzebowanie na energie/skomplikowany system chlodzenia i zapewnic w miare bezawaryjna i cicha prace. Zalezy teraz jak wysoko (czy moze raczej nisko) celuja- jesli =/< 22nm, to faktycznie moglo by to jeszcze pare lat potrwac;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie powinieneś się spieszyć do zmiany konsoli na lepszą - lepszy sprzęt=cięcia w gameplay''u. No chyba, że wymyślą jakąś Uber technologię, która działa odwrotnie - bardziej sprzętożerna gra=więcej FPSów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 17:55, Selv napisał:

W poprzednich generacjach gry na konsole były unikalne, pojawiło się sporo gatunków etc.
W tej generacji jakiejś szczególnej rewelacji natomiast nie było a co więcej, coraz częściej
się słyszy o ograniczeniach tu i tam, a to liczba graczy, to AI, fizyka itp.
Grafika nie jest najważniejsza ale coraz częściej słyszy się o cięciach w samym gameplayu.


Tylko czy to jest wina konsol, czy tego, żę twórcy chcą zarobić jak najmniejszym kosztem? Można zrobić grę jak RDR czy Skyrim, ale to kosztuje. Nie każde studi na to stać i nie każdy wydawca chce poświęcić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yukie Uncharted 3, inFAMOUS 2 i Gears of War 3 pokazują, że konsole jeszcze mogą, i to dużo. Wszystko zależy od umiejętności zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować