Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Battlefield 2142

845 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2006 o 15:39, Midnajt napisał:

> He,he. Asłyszeliście o tym: http://www.cdaction.com.pl/?strona=newsy&newsid=3157
> ??
>
> Chyba rzeczywiście tym razem EA "lekko" przesadziło. :\
>
a to nowość, jeżeli to prawda to niezła afera się kroi. Zobaczymy co napiszą w najnowszym cda


Jeden z użytkowników forum TotalBF2142 znalazł sposób na zablokowanie reklam w grze Battlefield 2142. Po monitoringu ruchu w sieci zauważył on, że BF 2142 używa połączenia z adresem 72.3.184.153:17475. Należy on do firmy IGA Technologies, która zajmuje się właśnie reklamami.

Aby się ich pozbyć wystarczy zablokować port 17475 w firewallu albo zakres adresów IP od 72.3.184.144 do 72.3.184.159. Gra działa wtedy bezproblemowo!

Zrodlo: bf.pl wiec mozna to zablokowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 01.11.2006 o 12:31, Diddle napisał:

Gra ogólnie świetna, lepsza od BF2


O wiele lepsza. a oprucz walkerów i małych dżipów są jakiś samochody? i ile plansz miałeś ty to gry bo ja nie więcej niż 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam 5 bo nbie mam czasu się na dłużej wciągnąć, a pojazdy? Hmmm, widziałem walkery, jeepy, takie żołnierskie autka dwa chyba. I to chyba koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 07:09, Diddle napisał:

Narazie mam 5 bo nbie mam czasu się na dłużej wciągnąć, a pojazdy? Hmmm, widziałem walkery,
jeepy, takie żołnierskie autka dwa chyba. I to chyba koniec :)


Lewitujacy czolg, normalny na gąsienicach, APC, 2 jeepy + 2 walkery. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej mówiąc jest po 6 pojazdów dla każdej ze stron:

- 2 jeepy
- 2 APC (ten pojazd przewożący piechotę)
- 2 czołgi (jeden na gąsienicach i jeden lewitujący)
- 2 walkery
- 2 statki transportowe
- 2 statki/śmigłowce bojowe

Do tego dochodzą całe 2 działa:

- 1 przeciwpiechotne które posiada także rakiety EMP na pojazdy latające
- 1 przeciwpancerne

I to już cały sprzęt który możemy używac w nowym BFie. Gdyby nie to że jest bardzo dopracowany, to z tej ilości można by się śmiac (wystarczy porównac ile sprzętu miał pierwszy BF1942).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopracowany tia? ;]

A czym to dorpacowanie sie ujawnia? Poprzednie bfy mialy wiecej pojazdow i bylo ok. Modyfikacje maja po kilkadziesiat pojazdow i tez jest ok. Nie chwalcie ich tam gdzie nie ma za co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopracowanie ujawnia się tym że sprzęt obsługuje się bardzo sprawnie i wygodnie - wręcz intuicyjnie. Wystarczy kilka chwil i już czujemy maszynę którą prowadzimy. Natomiast żeby grac nią naprawdę dobrze to i tak potrzeba kilku/kilkunastu godzin treningu. Dopracowanie tyczy się również usprawnieniom interfejsu w pojazdach - on nie jest dla ozdoby - naprawdę pomaga na polu bitwy.
Wyjątkiem od dopracowania jest dziwne zachowanie się mecha w niektórych sytuacjach (przestaje chodzic i zaczyna sunąc po ziemi).

Co do wspaniałych modyfikacji. Grałem w PoE2 i jak wsiadłem do helikoptera to aż się przestraszyłem jak ta maszyna się zachowuje. Ani to realistyczne ani przyjemne a w dodatku dziwnie wygląda (zachowanie). Mogli przynajmniej zostawic model lotu z BF2, a nie na siłe go zmieniac i udziwniac bo nie posądzam twórców o zrobienie go od podstaw ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 02.11.2006 o 10:06, BiShopKF napisał:

- 2 jeepy
- 2 APC (ten pojazd przewożący piechotę)
- 2 czołgi (jeden na gąsienicach i jeden lewitujący)
- 2 walkery
- 2 statki transportowe
- 2 statki/śmigłowce bojowe


Tam było więcej pojazdów a tu prezętują one większego powera.
Do tego lepsza grafa.
Możliwość modyfikowania wyposażenia żołnierza. A właśnie to ktoś wie jak odblokować wyposarzenie? może zwiększając swoją rangę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 16:21, GRAMmer napisał:

Możliwość modyfikowania wyposażenia żołnierza. A właśnie to ktoś wie jak odblokować wyposarzenie?
może zwiększając swoją rangę?


Jesli dostajesz nowa range mozesz odblokowac jakas jedna rzecz. Np dla Recona kamuflaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 18:55, BiShopKF napisał:

Map (przynajmniej oficjalnych) jest 10, z czego tylko na 5 można grac w trybie single.

Aha dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie pamietam jakis zmian rzucajacych sie w oczy w interface pojazdow. Ale gralem jakis czas temu i nie za dlugo wiec powstrzymam sie od komentarza.

Co do heli to widze kolega nie gral w EF,AF czy SF. Kazde z powyzszych pozowliloby w pelni rozumiec zachowanie heli i nie krytykowac go :}

Model lotu z BF2 odpowiada modelom lotu tych konkrenti maszyn. Inne heli-inne zachowanie. To jest wlasnie element dopracowania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ pozwolę sobie raz jeszcze się nie zgodzic :D
Mam i grałem w oba booster packi jak i w dodatek SF. Co więcej z zamiłowania mam wylatane na heli w BF2 dobrze ponad 100h (z tego ok 70 na publikach) wiec powiedzmy, że wiem o czym piszę :)
Wszystkie helikoptery z BF2 przynajmniej sprawiają wrażenie realistycznych, troszkę gorzej jest w add-onach, jednak też ujdzie.
Z kolei w PoE2 helikopter (Mi-28?) jest tak koszmarnie dynamiczny i mało grywalny (przynajmniej dla mnie, osoby mającej porównanie z modelem lotu w BF2) że po prostu nie chce się nim latac. W PoE2 nie grałem dużo i przyznam że model lotu heli był jednym z głównych czynników.

BTW Szkoda że w nowym BFie nie polatam sobie już z taką przyjemnością - "wiertolot" czyli odpowiednik heli w BF2142 został tak osłabiony, że uratowac go może tylko naprawdę zgrana załoga. O ile w poprzednim BFie wystarczył kumaty pilot, tak tu wielce potrzebny jest też dobry gunner :/
A może to i lepiej... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować