Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Battlefield 2142

845 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2009 o 10:23, Budo napisał:


Kto mi powie jak lądować latadłami- zawsze się rozbijam ;]


Trzeba znaleźć w miare płaski kawałek ziemi, najlepiej bez żadnych przeszkadzających obiektów. Ważne jest, żeby się zatrzymać(zawisnąć nieruchomo nad ziemią) po czym skowo zmniejszasz wysokość - puszczasz "gaz" na chwile po czym znowu wciskasz na moment, żeby nie spaść zbyt gwałtownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Już mniej więcej opanowałem, ale niektórzy to tak z lotu koszącego lądują ;]
Kolejne pytanie- z jakiej maszyny można się wystrzelić w kapsule na wrogiego tytana i jak to zrobić? Próbowałem, ale jakoś nie umiem, miałem żółtą ikonę kapsuły, ale żaden przycisk nie powodował wystrzelenia. Btw tylko z transportera można się wystrzelić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:24, Budo napisał:

/.../

Już mniej więcej opanowałem, ale niektórzy to tak z lotu koszącego lądują ;]
Kolejne pytanie- z jakiej maszyny można się wystrzelić w kapsule

z transportera opancerzonego i latającego transportowca

>na wrogiego tytana i

Dnia 05.08.2009 o 19:24, Budo napisał:

jak to zrobić? Próbowałem, ale jakoś nie umiem, miałem żółtą ikonę kapsuły, ale żaden
przycisk nie powodował wystrzelenia. Btw tylko z transportera można się wystrzelić?

klawisz "E", każdy transportowiec ma tylko jedną kapsułę na 1 miejscu dla pasażera, więc jak ktoś przed tobą się wystrzelił z tego miejsca to już nie ma kapsuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ok dzięki, teraz kolejne pytania. Jak trąbić w samochodzie? :D
btw demko już można powiedzieć przetestowane i podoba mi się, ale zastanawiam się czy dużo ludzi w sieci sieka? Nie ma problemów ze znalezieniem jakiejś zaludnionej gry? Demo ma tylko jedną mapę, więc nie wiem jak to wygląda w pełniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jaka jest cena pełnej edycji z serii ea classics? W necie można kupić za jakieś 35zł już, ale zastanawiam się czy w normalnym sklepie nie będzie taniej.

/edzia- o w empiku prawie 50zł, czyli w sieci taniej.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 12:59, Budo napisał:

/.../

Ok dzięki, teraz kolejne pytania. Jak trąbić w samochodzie? :D

Spacja

Dnia 06.08.2009 o 12:59, Budo napisał:

btw demko już można powiedzieć przetestowane i podoba mi się, ale zastanawiam się czy
dużo ludzi w sieci sieka? Nie ma problemów ze znalezieniem jakiejś zaludnionej gry? Demo
ma tylko jedną mapę, więc nie wiem jak to wygląda w pełniaku.

Generalnie to najwięcej ludzi jest na wieczór. Wtedy można znaleźć kilkanaście serwerów 64 i 48 osobowych, które są pełne lub prawie pełne. W ciągu dnia na największych serwerach jest 50+ osób, więc też nie jest źle. Ogólnie to mi przeszkadza tylko to, że na większości serwerów dominują te same mapy (Camp Gibraltar, Suez Canal, Highway Tampa), a mniej się gra na innych. Największe serwery z reguły mają jedną ustaloną mapę np Camp Gibraltar 24/7. Oczywiście można też znaleźć takie, na których są po 2 rundy na mapę i zmiana. Polecam serwery Doorman is God Conq - różne mapy z podstawki i FullContact War Northern Strike - 64 osobowy serwer z mapami z dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki, no to już chyba wszystko wiem i kupuję deluxe edition. Powiedz mi jeszcze co nieco o klasach- bo zdaję się, że lepiej skupić się na jednej, tylko, że nie bardzo wiem czym grać- myślałem o support (ciężka broń), albo assault (leczenie), jedno i drugie przyda się np. przy ataku/obronie tytana. Snajperka nie dla mnie, a engineer niby fajny, ale kurde rakietnice mnie denerwują trochę ;]

btw czy jakakolwiek broń ręczna oprócz rakietnic może uszkadzać pojazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To którą z tych dwu klas wybierzesz zależy w jaki sposób lubisz grać;) ja gram czlekiem od ciężkiej broni i jeśli znajdziesz sobie kilka miejsc na mapie gdzie sie można ładnie schować, to sie dzieje:D zato assault jest bardziej ofensywny (support musi sie pierw położyć i poczekać aż mu "celownik" zmaleje;) ) a jego bronie mają dużą szybkostrzelność i są celne;)

Raczej żadna inna broń (pomijając ładunki wybuchowe i miny) nie może oszkodzić pojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 13:30, Budo napisał:

/.../

Dzięki, no to już chyba wszystko wiem i kupuję deluxe edition. Powiedz mi jeszcze co
nieco o klasach- bo zdaję się, że lepiej skupić się na jednej, tylko, że nie bardzo wiem
czym grać- myślałem o support (ciężka broń), albo assault (leczenie), jedno i drugie
przyda się np. przy ataku/obronie tytana. Snajperka nie dla mnie, a engineer niby fajny,
ale kurde rakietnice mnie denerwują trochę ;]

Ja gram 2 miesiące już i mam odblokowane większość rzeczy we wszystkich klasach. Jedna nudzi się po kilku dniach. Odblokowałem snajpera i zwiadowcę, ciężki karabin w supporcie, całego medyka i kilka rzeczy dla wszystkich klas (np ulepszenie sprintu) Nie ruszyłem jeszcze engineera, bo raczej rzadko kieruję pojazdami.
Ogólnie to zauważyłem, że raczej nie ma sensu na początku odblokowywać drzewka z C-KS Baur u assaulta, bo ten karabin ma małą celność i bardzo duży rozrzut. Gdybym miał grać od początku, to zaczął bym od medyka i odblokował L-KS Voss, bo ten karabin ma dużą pojemność magazynka i mały rozrzut, a medyk zdobywa dużo punktów lecząc i wskrzeszając sojuszników. Teraz najlepiej mi się gra snajperem - właże w jakąś dziure i zdejmuje klientów, którzy są 200 metrów dalej i nawet nie wiedzą skąd strzelam :D Jeśli chodzi o support, to jego karabin jest bardzo dobry, jeżeli strzela się leżąc na ziemi. Oprócz tego można uzupełniać amunicję sojuszników, używać granatów magnetycznych, które zatrzymują na chwilę pojazdy i rozstawiać wieżyczki z z automatycznym karabinem maszynowym. Jeżeli się rozstawi taką wieżyczkę w odpowiednim miejscu, to potrafi zablokować przejście lepiej niż prawdziwy gracz.

Dnia 06.08.2009 o 13:30, Budo napisał:


btw czy jakakolwiek broń ręczna oprócz rakietnic może uszkadzać pojazdy?

Mechy (walkery) można zniszczyć zwykłymi granatami, a także cieżkim karabinem supportu, granatnikiem i rakietami assaulta, ale trzeba być pod mechem i strzelać mu w krocze :D
Oprócz tego support, jeżeli trafi, może granatem magnetcznym zniszczyć helikopter, ponieważ po trafieniu takim granatem wylaczają sie silniki i helikopter po prostu spada na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tymi helikopterami to widziałem ^^

to chyba zacznę od assaulta, skoro są bronie o większym magazynku, bo te 20 z podstawowej broni to śiech na sali (przynajmniej przy mojej celności :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra, kupiłem sobie Battlefielda pełniaka- żeby zrobić update wystarczy ściągnąć najnowszy patch (1.50 bodajże), czy muszę jechać wszystkie po kolei? Mam deluxe edition z ea classics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 12:06, Budo napisał:


Dobra, kupiłem sobie Battlefielda pełniaka- żeby zrobić update wystarczy ściągnąć najnowszy
patch (1.50 bodajże), czy muszę jechać wszystkie po kolei? Mam deluxe edition z ea classics.

Tylko 1.5 ściągasz, choć 500 Mega to też sporo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Już się kapnąłem, ale teraz punkbuster mnie wywala z gry co chwila... ktoś na forum już miał taki problem, spróbuję poszukać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 13:00, Budo napisał:

Już się kapnąłem, ale teraz punkbuster mnie wywala z gry co chwila... ktoś na forum już
miał taki problem, spróbuję poszukać ;]

Update pb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 13:00, Budo napisał:

/.../

Już się kapnąłem, ale teraz punkbuster mnie wywala z gry co chwila... ktoś na forum już
miał taki problem, spróbuję poszukać ;]

Poradzę - ściągasz z neta pbsetup.exe(wpisz tak w google). W nim dodajesz grę BF2142, włączasz grę i voila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


O co chodzi z tą ikonką czaszki pokazującą się na dole ekranu? To pokazuje, że jestem w zasięgu miny?

btw co opłaca się odblokowywać dla szturmowca i żołnierza wsparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 19:05, Budo napisał:


O co chodzi z tą ikonką czaszki pokazującą się na dole ekranu? To pokazuje, że jestem
w zasięgu miny?

W zasięgu miny, albo ktoś w ciebie celuje

Dnia 08.08.2009 o 19:05, Budo napisał:

btw co opłaca się odblokowywać dla szturmowca i żołnierza wsparcia?


Dla szturmowca na początek lepszą apteczkę, defibrylator, rakiety i L-KS Voss. Dla żołnierza wsparcia ja odblokowałem drzewko z CKM Ganz na końcu, bo nie lubie shotgunów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, poszedłem zupełnie odwrotnie, drzewko z Baurem. A z tych rakiet i tak nie umiem korzystać, trzeba dokładnie określać odległość przy której eksploduje każda rakieta? W ogóle one coś robią pojazdom?

Kolejne pytanie- możnza jakoś dodać serwer do ulubionych? Wczoraj znalazłem fajny, ale kurka tych serwerów jest tyle, że dzisiaj już go pewnie nie znajdę ;]
Ja zmieniać tryb strzału bronią (pojedyńczy, seria)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować