Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Namco o Enslaved; jest szansa na część drugą?

12 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Wiedzieliście, że mamy za sobą rozdanie nagród Develop Awards? Byliście chociaż świadomi ich istnienia? Enslaved zdobyło jedną z nich i z tej okazji, na stronie VG247.com pojawił się całkiem interesujący wywiad na temat samej marki.

Przeczytaj cały tekst "Namco o Enslaved; jest szansa na część drugą?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ogólnie jest świetna, jej zalety można długo wymieniać, jak: zróżnicowany, piękny świat, przepiękną grafikę, barwne postacie, wątek miłosny pomiędzy Monkey a Trip, system walki. Jest tego cała masa, ale główny powód przekreślenia gry to jej zautomatyzowanie i łatwość przechodzenia. Monkey za każdym razem sam łapie się krawędzi, wystarczy tylko odpowiednio skoczyć, do tego gra jest krótka i ma słabe zakończenie, chociaż fabuła gry jest całkiem niezła. Gra wzbudziła we mnie bardzo pozytywne odczucia i gdy grałem przy okazji premiery, dałbym co najmniej 8+/10. Dlatego liczę że druga część jednak się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. O ile się nie mylę to wyszła tylko jedna gra Enslaved + dodatek , nie wiedziałem że jedna gra to już seria. Co do samej gry faktycznie niezla , nie ma może szału ale gra się całkiem przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-No ta gra jest genialna :), stała się jedną z moich ULUBIONYCH gier. Jak się w nią gra to czuć się można jakby czytało się świetną książkę (trochę w tym nawet jest prawdy bo bazowana jest na podstawie jednej z najsłynniejszych książek starożytnej literatury chińskiej - Journey to the West - Wyprawa na Zachód).
-Już po demie najbardziej mnie zainteresowała fabuła :D - główny bohater (gracz) zniewolony przez jakąś dziewczynę, która od teraz będzie mu wydawać rozkazy - ciekaw byłem co się stanie dalej.
-Co do DLC to dawno, dawno w żadnej grze nie widziałem tak dobrego DLC. To nie są żadne płatne kostiumy dla postaci, czy dodatkowa lokacja czy zestawik misji. To CAŁKIEM NOWA GRA, innym bohaterem, inna historia, inny gameplay, wszystko inne i bardzo dobrze przemyślane. Kto przejdzie podstawkę z DLC ucieszy się nieziemsko, gdy zobaczy kim tam się gra i o co chodzi :).
-ww3pl wątpie że tak będzie, ale pamiętaj jakbyś dostał jeszcze jakiś nowy tytuł czy coś do recenzji to pod żadnym pozorem nie odpuszczaj sobie Enslaved, bo dla finału historii warto to przejść do końca :).
-A na grę sam głosowałem :) miło że dostała nagrodę, należało jej się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest świetna.. ale wiadomo kto był odpowiedzialny za promocje (Namco) a oni od jakiegoś czasu kładą promocją każdą grę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 09:44, Kafar napisał:

Ta gra jest świetna.. ale wiadomo kto był odpowiedzialny za promocje (Namco) a oni od
jakiegoś czasu kładą promocją każdą grę ;/

Aż przypominają mi się pierwsze trailery, przez które gra wyglądała dla mnie jak kiepski tytuł na siłę dopchnięty butem do planu wydawniczego.

"If you die - I die." - pierwsza reakcja? OH PLEAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaase. Seriously?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 09:48, ww3pl napisał:

> Ta gra jest świetna.. ale wiadomo kto był odpowiedzialny za promocje (Namco) a oni
od
> jakiegoś czasu kładą promocją każdą grę ;/
Aż przypominają mi się pierwsze trailery, przez które gra wyglądała dla mnie jak kiepski
tytuł na siłę dopchnięty butem do planu wydawniczego.

"If you die - I die." - pierwsza reakcja? OH PLEAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaase. Seriously?


No ja pierwszy raz z tą grą zetknąłem się przy demie i jak tylko była w granicach 100zł to od razu kupiłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, tak z ciekawości zapytam jeszcze, ta nagroda którą zdobyło Enslaved nazywa się: "Best New IP Award" ale kurcze nie jestem pewny co to znaczy. Za co to jest nagroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 10:02, qlaker napisał:

A właśnie, tak z ciekawości zapytam jeszcze, ta nagroda którą zdobyło Enslaved nazywa
się: "Best New IP Award" ale kurcze nie jestem pewny co to znaczy. Za co to jest nagroda?

"Best New IP Award" oznacza nagrodę za najlepszą nową markę.
IP oznacza nic innego jak "Intellectual Property", czyli właśnie markę.

Choć fakt, sprawa nie jest oczywista. Któraś z gier na PlayStation 3 po ataku hakerów mogłaby dostać nagrodę "Best New IP Award" w kontekście nowych adresów IP przekazanych prosto do kolekcji włamywaczy. Pft, któraś z gier. Sama konsola powinna zostać nagrodzona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zasługuje na część drugą, czy może jest to tylko kiepska gra przygodowa ukryta pod warstwą pseudoartystycznego bałaganu, którą powinniśmy skazać na wieczne zapomnienie?

Zacznijmy od tego, że to nie jest gra przygodowa, tylko action adventure.

A co do samej gry - chętnie bym się zapoznał, ale ponieważ nie ma na PC, to i mówię "pass".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jak Namco poświęci tyle kasy na reklamę części drugiej co wydało na reklamę części pierwszej, to gra znowu osiągnie wielki sukces komercyjny.

Edit:
"(...) Mimo wszystko, to świetna gra z wspaniałą grafiką,..."
ze* wspaniałą.

*Często ten przyimek stosuje się przed słowami, które mają na początku grupy wz- i ws- (ze wzruszenia, ze wstydu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować