Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pre-order pack edycji kolekcjonerskiej oraz standardowej Star Wars: The Old Republic dostępny w sklepie gram.pl

204 postów w tym temacie

"Pełna wersja gry Star Wars: The Old Republic w wersji kolekcjonerskiej będzie kosztować 179,90 zł, a edycja kolekcjonerska 449,90 zł."
Pozwolę sobie nie rozumieć, jaka jest różnica między "wersją kolekcjonerską", a "edycją kolekcjonerską"? I ile w takim razie będzie kosztować standardowe wydanie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

Nie przypominam sobie w którymkolwiek z epizodów następujących elementów:

W epizodach nie, ale w Expanded Universe było tego trochę:

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- Mocy, która pozwoliła podtrzymać Lorda Sith przy życiu,

Vader.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- wymazania komukolwiek pamięci i "wgrania" nowej za pomocą Mocy,

Sever Force - użyte na Quel Dromie, Benie Skywalkerze i Kale''y Katarnie (w sumie to on sam tego użył). Wszystko to przed KotORem. W sumie to nie wymazanie pamięci, tylko odcięcie od Mocy, ale po to Revanowi wgrali nową tożsamość. Poza tym - utrata pamięci to dość standardowy trik w RPGach, nie?

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- Lorda Sith, który stał się Jedi,

Znowu Vader i znowu Ulic Quel Droma.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- imperium Rakatan bądź pokrewnych elementów, takich jak starożytna technologia,

http://starwars.wikia.com/wiki/Celestials Było też parę innych ras, które zostawiły parę technologii. Poza tym, takie starożytne imperium, które gdzieś znika i pozostawia po sobie drobne ślady to standard w grach i flmach SF.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- elementów szarości w podziale na dobro/zło (Jolee Bindo, Szary Jedi),

Wikia stwierdza, że pojęcie Gray Jedi pojawiło się jeszcze w Star Wars: Republic: The Stark Hyperspace War. Dopiero w KotOrze pojawił się pierwszy taki,

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

Z kolei w KotORze nie zauważyłem:
- małego dziecka poczętego z Mocy,

Za to grasz najpotężniejszym Jedi/Sithem w danym czasie.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- galaktycznego spisku mającego na celu przejęcie władzy przez Sithów,

Jak to nie ma, jak jest? Wtedy to się rozgrywało w tle, ale teraz jest to najważniejsze wydarzenie w The Old Republic. The True Sith, czy jak im tam...

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- pogromu Jedi,

Ba, przecież wybicie połowy Jedi w Wojnach Mandaloriańskich się nie liczy.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

Pewnie wiele elementów przeoczyłem/zapomniałem dodać.

Co do podobieństw - HK-47 i ten drugi droid z KotORa to co prawda nawiązania do C3PO
i R2-D2, ale bardzo luźne, szczególnie w przypadku humanoidalnych robotów.

dark_master już napisał, jak przypominają klasyczne droidy.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

Przejście na Ciemną Stronę Bastili i Anakina - KotOR wyszedł dwa lata przed Zemstą Sithów,
więc w momencie premiery gry było to całkiem odkrywcze i zaskakujące.

Nigga, plz. Przecież już od Starej Trylogii było wiadomo, że Anakin przejdzie na Ciemną Stronę dzięki Imperatorowi.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:


@Henrar - pomyłka, akurat ja jestem obrońcą CoDów. I dalej czekam na wyjaśnienie "schematu
Nowej Nadziei".

Demagol wyjaśnił. A co do CoDa, to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

Nie przypominam sobie w którymkolwiek z epizodów następujących elementów:
- Mocy, która pozwoliła podtrzymać Lorda Sith przy życiu,

Vader, Sidious [który potrafi przenieść swoją esencję do innego sklonowanego ciała za pomocą samej mocy, jak stary jest bodajże ciężko określić]

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- wymazania komukolwiek pamięci i "wgrania" nowej za pomocą Mocy,

W filmowej trylogii - nie było, w uniwersum a i owszem.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- Lorda Sith, który stał się Jedi,

Vader na końcu epizodu 6.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- imperium Rakatan bądź pokrewnych elementów, takich jak starożytna technologia,

W filmach nie było w samym uniwersum było od pyty i deko [wrócę się tylko do Exar Kuna i rękawicy Nagi Sadowa, czy tez wielu epizodów związanych z grobowcem Marki Ragnosa czy Freedona Nadda]

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- elementów szarości w podziale na dobro/zło (Jolee Bindo, Szary Jedi),

Anakin, cała ta postać to jest jeden wielki "element szarości" [balansujący na cienkiej granicy]

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

Z kolei w KotORze nie zauważyłem:
- małego dziecka poczętego z Mocy,

Fakt, nie ma takowego.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- śmierci naszego mentora (Obi Wan, Qui-Gon, Yoda),

Na upartego - w K2 giną mistrzowie.

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- galaktycznego spisku mającego na celu przejęcie władzy przez Sithów,

Czy jest na sali okulista ? [Cały K1 to próba przejęcia władzy przez sithów a cały "spisek" na upartego jest w komiksach które grę poprzedzały, bo w samej grze mamy już tylko wynikową knowań]

Dnia 21.07.2011 o 11:28, Mercuror napisał:

- pogromu Jedi,

Chyba kpisz [cały KOTOR2 to jeden wielki pogrom, Wojna z Revanem w i Malakiem w K1 tak samo]


Nie będę się rozwodził już nad samym uniwersum bo szkoda marnować przestrzeń [polecam komiksy poprzedzające wydarzenia w KOTORze, oraz wszystkie książki i komiksy z ery Exara czy nawet wcześniej Nagi Sadowa, Ludo Kresha, Marko Ragnosa itp itd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - Mocy, która pozwoliła podtrzymać Lorda Sith przy życiu,
..Vader..

Huh? Ja tam widziałem spalonego Vadera, który jest ratowany za pomocą technologii, nie Mocy.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - wymazania komukolwiek pamięci i "wgrania" nowej za pomocą Mocy,
amnezja, jakże oryginalne (tak odrywając się od SW)

Naprawdę trzeba nie mieć życia, żeby dojść do takiego poziomu zgryźliwości.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - Lorda Sith, który stał się Jedi,
..Vader..

No faktycznie, pod koniec życia przeszedł na JSM, żeby zabić Tego Głównego Złego i zginąć. Analogia do Revana jak nic.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - imperium Rakatan bądź pokrewnych elementów, takich jak starożytna technologia,

t akurat stały motyw repertuaru bioware, zresztą, znalazłoby się kilka analogii.

Patrz punkt drugi.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - elementów szarości w podziale na dobro/zło (Jolee Bindo, Szary Jedi),
faktycznie Luke ze starej trylogii, czy niemal każdy Jedi w nowej to typy świętojebliwych
paladynów. Zresztą nie wiem gdzie ty widziałeś szarość w Bindo.. bo rzucał większą ilością
dowcipów niż Yoda? Czy tylko powtarzasz to co on sam o sobie mówi, choć nie ma to najmniejszego
odzwierciedlenia w grze?

Faceta nie obchodziło, którą stronę Mocy wybrał gracz i tak samo traktował go jako Revana, jak i nawróconego Jedi. Poza tym krytykował popadanie w skrajności, zarówno bezinteresowną pomoc, jak i bezmyślną przemoc. Jeśli tego nie zauważyłeś to albo nie brałeś go do drużyny, albo bardzo dawno temu grałeś.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> Z kolei w KotORze nie zauważyłem:
> - małego dziecka poczętego z Mocy,
nie, gramy tylko najpotężniejszym jedi/sithem naszych czasów, faktycznie, zero analogii
do anakina

Patrz punkt drugi.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - śmierci naszego mentora (Obi Wan, Qui-Gon, Yoda),
ale po co martwy, skoro mamy żywego Yodę 4k BBY ?

No faktycznie, jeden z kilku Mistrzów Jedi, wcale nie najpotężniejszy, po prostu tej samej rasy do Yoda i już od razu mamy schematyczność. BioWare i Lucas przepraszają, że Yoda nie jest jedynym przedstawicielem swojej rasy w całej historii galaktyki.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - galaktycznego spisku mającego na celu przejęcie władzy przez Sithów,
ja wiem że to jest do dpy w kotorze pokazane, ale tam naprawdę jest wojna w tle, prowadzona
przez sitha-malaka, który w dodatku przejął władzę zabijając swojego mistrza (a przynajmniej
tak mu się wydawało)

Spisek a otwarta wojna to zdecydowanie nie to samo. Ale patrz punkt drugi.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> - pogromu Jedi,
..poza tym że giną w wojnie..

Tylko ja widzę sporę różnicę między zdradą Jedi i wyrżnięciem ich w pień a udziałem Jedi w wojnie? Ale patrz punkt drugi.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> Co do podobieństw - HK-47 i ten drugi droid z KotORa to co prawda nawiązania do
C3PO
> i R2-D2, ale bardzo luźne, szczególnie w przypadku humanoidalnych robotów.
no faktycznie, T3 w ogóle nie przypomina R2, przecież jest pochylony w inną stronę i
wydaje piski pół tonu wyższe. HK również nie przypomina IG-88 z lekką domieszką 3CPO

IG-88 nie jest sztandarowym droidem Star Wars, ledwo go z filmów kojarzę.

Dnia 21.07.2011 o 11:47, dark_master napisał:

> Przejście na Ciemną Stronę Bastili i Anakina - KotOR wyszedł dwa lata przed Zemstą
Sithów,
> więc w momencie premiery gry było to całkiem odkrywcze i zaskakujące.
Nie mów mi że do samego końca Zemsty Sithów wierzyłeś, że Anakin jednak nie da sie skusić
Palpatine''owi, bo cię zabiję śmiechem.

Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo zupełnie nie widzę związku między tym co napisałem, a twoją odpowiedzią.


EU w większości powstało po premierze KotORa, więc odwoływanie się do niego jest delikatnie mówiąc żałosną próbą obrony swoich racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta. Bioware ma schematy w swoich produkcjach ale odróżniaj MMO od SP. Troszkę wyobraźni. Poza tym nikt nie każe ci kupować.
Ja sobie pre-order zarezerwowałem ale też nie kupię gry w ciemno. chcę więcej info.
Rezerwacje zrobiłem bo uwielbiałem KOTORY a to co widzę to KOTOR w wersji MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zostałem wyprzedzony.
Dodam tylko, że rada w grze wygląda niemal identycznie jak w filmach. A główny przeciwnik jest człowiekiem z elementami maszyny. Jakby zrobili kalkę Vadera, byłoby głupio. Ale i tak wyszło głupio/
Szukasz Szarego Jedi? Quinlan Vos - Pojawia się on Mrocznym Widmie na moment, ale nikt nie był "bardziej pomiędzy" od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 11:54, Mercuror napisał:

Co do reszty to tak:
- Mission z Hanem mają tyle wspólnego, co czereśnie z wiśniami. Mission jest bardzo dziecinna
i naiwna, nie posiada najszybszego statku w galaktyce. Jedyne co ją łączy to przyjaźń
z Wookie.


Oraz "I''ve got a bad feeling about this." Nawet na Wookiepedii twierdzą, że Mission to swego rodzaju hołd złożony Hanowi Solo. Zresztą ten też nie urodził się od razu trzydziestolatkiem, nie?

Dnia 21.07.2011 o 11:54, Mercuror napisał:

- Zaalbar jest znacznie głębszą postacią od Chewbacci, w dodatku z jego historią wiąże
się zniesienie niewolnictwa na Kashyyk,


A Chewbacca niby czemu jest płytszy? Temat niewolnictwa też go dotyczy.

Dnia 21.07.2011 o 11:54, Mercuror napisał:

- finałowa walka z KotORa taka sama jak w Powrocie Jedi? Dla mnie jako fana Star Wars
to niemalże kpina wynikająca z ignorancji. Nie widzę żadnego powiązania między tymi walkami,
z jednej strony mamy złego ojca i dobrego syna pod nadzorem Lorda Sith, z drugiej samotnie
walczących Lorda Sith i jego starego mistrza, który przeszedł na Jasną Stronę Mocy, zero
powiązań,


Ale masz jednocześnie walkę w kosmosie i walkę Jedi/Sithów, jest motyw nawrócenia na tejże stacji (opcjonalny, co prawda), itp. Nie uważasz, że kompletna zrzyna z ROTJ byłaby kpiną w żywe oczy ze strony BioWare? Dlatego sobie co nieco pozmieniali, ale mechanizm jest mniej więcej ten sam.

Dnia 21.07.2011 o 11:54, Mercuror napisał:

- Republika atakowana przez Sithów? Przecież w Starej Trylogii Republika to Sithowie
są atakowani przez Republikę, gdzie ty tu widzisz schemat?


Ty, "fanie" Star Wars, Republiki wtedy dawno nie było, bo została zmieniona w Imperium Galaktyczne, a Zakon Jedi przecież też od dawna nie istniał.

Dnia 21.07.2011 o 11:54, Mercuror napisał:

Podsumowując, połowa z tego co wymieniłeś jest naciągana jak nie wiem co, a druga połowa
to schematy, które BioWare głęboko rozwinęło. W takim kontekście oskarżanie ich o schematyzm
jest zwyczajnie niesprawiedliwe.


Wiesz, wszystko można określić jako naciągane i takim samym sposobem zbyć każde argumenty przeciwnika, nawet takie wbijające dyskutanta w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pytacie się o ceny, przecież wszystko jest na stronie sklepu...
zwykła kosztuje 180(tj 160 + 20 pre-order), EK kosztuje 450(tj 370 + 80 pre-order)

ceny podałem w złotówkach oczywiście : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 12:13, Demagol napisał:

Oraz "I''ve got a bad feeling about this." Nawet na Wookiepedii twierdzą, że Mission
to swego rodzaju hołd złożony Hanowi Solo. Zresztą ten też nie urodził się od razu trzydziestolatkiem,
nie?

A teraz to mnie po prostu obraziłeś swoją ignorancją. Przecież to najbardziej rozpoznawalny tekst ze Star Wars, symbolicznie równy mieczowi świetlnemu czy Mocy. Nie wiem czy się śmiać czy płakać teraz.

Dnia 21.07.2011 o 12:13, Demagol napisał:

A Chewbacca niby czemu jest płytszy? Temat niewolnictwa też go dotyczy.

Jeśli oglądałeś starą trylogię i grałeś w KotORa odpowiedź jest oczywista. Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.

Dnia 21.07.2011 o 12:13, Demagol napisał:

Ale masz jednocześnie walkę w kosmosie i walkę Jedi/Sithów, jest motyw nawrócenia na
tejże stacji (opcjonalny, co prawda), itp. Nie uważasz, że kompletna zrzyna z ROTJ byłaby
kpiną w żywe oczy ze strony BioWare? Dlatego sobie co nieco pozmieniali, ale mechanizm
jest mniej więcej ten sam.

BioWare i Lucas przepraszają, że pozwolili Sithom zdobyć stację kosmiczną i uczynić z niej swoją główną bazę.

Dnia 21.07.2011 o 12:13, Demagol napisał:

Ty, "fanie" Star Wars, Republiki wtedy dawno nie było, bo została zmieniona w Imperium
Galaktyczne, a Zakon Jedi przecież też od dawna nie istniał.

Ok, powiem rebelianci, ale chodzi o to samo - rebelianci walczyli o przywrócenie Republiki. A o Zakonie nic nie wspominałem, więc wtf?

Dnia 21.07.2011 o 12:13, Demagol napisał:

Wiesz, wszystko można określić jako naciągane i takim samym sposobem zbyć każde argumenty
przeciwnika, nawet takie wbijające dyskutanta w ziemię.

Jeszcze takich nie zauważyłem w twoich postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 12:06, Mercuror napisał:

Huh? Ja tam widziałem spalonego Vadera, który jest ratowany za pomocą technologii, nie
Mocy.


Wookiepedia: As the flames began to subside, Vader kept himself alive with the Force, his unbreakable will, and sheer hatred; clawing his way back up the bank with his still-intact mechanical arm, struggling against his extreme injuries.
http://starwars.wikia.com/wiki/Vader

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 12:20, Eff3ctiv3 napisał:

Najgorsze w tym, że jest abonament.


Lepszy abonament niż mikrotansakcje udające, że gra jest za darmo. Nie ma wtedy podziału na płacących i niepłacących za przedmioty. Balans jest zachowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu ciekawostki od EA - dzisiaj komunikat z Origin odnośnie dostępności w Polsce SW:TOR:

STAR WARS™: THE OLD REPUBLIC™ IS NOT AVAILABLE IN YOUR REGION

To maintain a high quality of service, only certain regions worldwide will be able to pre-order Star Wars™: The Old Republic™.

Sign up for the newsletters on SWTOR.COM to learn when the game will be available in your area.


Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 12:17, Mercuror napisał:

A teraz to mnie po prostu obraziłeś swoją ignorancją. Przecież to najbardziej rozpoznawalny
tekst ze Star Wars, symbolicznie równy mieczowi świetlnemu czy Mocy. Nie wiem czy się
śmiać czy płakać teraz.


http://mob258.photobucket.com/albums/hh275/l4ls/you-should-kill-yourself-animated.gif

Dnia 21.07.2011 o 12:17, Mercuror napisał:

Jeśli oglądałeś starą trylogię i grałeś w KotORa odpowiedź jest oczywista. Jeśli nie,
to nie mamy o czym rozmawiać.


A może znam więcej tytułów z Gwiezdnych wojen i znam Chewbaccę w szerszym kontekście?

Dnia 21.07.2011 o 12:17, Mercuror napisał:

Ok, powiem rebelianci, ale chodzi o to samo - rebelianci walczyli o przywrócenie Republiki.


Nie to samo, bo jest różnica między istniejącą Republiką, a walką o jej przywrócenie, która wcale nie musi zakończyć się sukcesem.

Dnia 21.07.2011 o 12:17, Mercuror napisał:

A o Zakonie nic nie wspominałem, więc wtf?


Ale ja wspomniałem, jakiś problem?

Dnia 21.07.2011 o 12:17, Mercuror napisał:

Jeszcze takich nie zauważyłem w twoich postach.


Ja w twoich też nie.

P.S. A co powiesz na Tanti... pardon, Endar Spire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 12:23, Eff3ctiv3 napisał:

A nie lepiej tak , jak jest w Guild Wars?


Guild Wars to nie MMORPG tylko CORPG. Jest inaczej skontruowany niż TOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co innego widzę napisanego w wątku Guild Wars 2. Skoro druga część będzie MMORPGiem , to i pierwsza była.
"Czy GW2 będzie MMO?
-Tak, GW2 zaoferuje nam trwały, ciągły, masowy świat jak na MMO przystało."

Od razu mówię że nie grałem w Guild Wars, ale piszę co widzę na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować