Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bulletstorm nic nie zarobił dla Epic Games

103 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2011 o 15:39, Zgreed66 napisał:

1%? Masz jakieś dane? Wg statystyk steam''a jest to ~20%.

Hmm, niepojęte. Ciekawe jaka część tych komputerów jest w stanie w ogóle pociągnąć gry, które porzucają format 4:3 - równie istotne pytanie, jak sama ilość rzeczonych monitorów.
Ale to tylko takie gdybanie - format 4:3, tak jak standard 32-bit powinny być odgórnie uznane za "non grata", bo inaczej nigdy nie wyjdziemy z pewnych dołków technologicznych. Postęp wymaga porzucenia dawnych, gorszych rozwiązań i mam nadzieję, że więcej twórców wszelkiej maści oprogramowania wesprze takie rozwiązania (trzyma kciuki za Win8 64-bit only).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 15:14, akodo_ryu napisał:

Oczywiście, nie musisz - nikt nie musi - ale nie wymagajcie od twórców gier wspierania
wymarłej w środowisku graczy

Nie wymagaj od twórców dobrej optymalizacji. Jeden GTX 570 to przestarzałe g*wno. Nie mów, że Cię nie stać na 2 takie karty, bo padnę ze śmiechu. Tracisz tyle kasy na gry, a na kartę szkoda?
Zauważyłeś już, że Twoje podejście jest kretyńskie?
Edit: Radeony HD6950 też już powinny odejść w niebyt, bo są przestarzałe. Teraz gry powinny być tylko i wyłącznie na co najmniej 2 Radeony HD6990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego pijesz z tym CoD- jesli chcesz w ten sposob udowodnic, ze byly/sa gry rownie proste to wiedz, ze i ja to wiem. Z tym ze CoD w czasach swojej swietnosci staral sie nasladowac najlepsze wojenne kino, byl prosty, ale cholernie sugestywny i widowiskowy. Painkiller byl prosty...i tyle. Mialo to oczywiscie swoje zalety, ale konkurencja oprocz fajnosci oferowala ten czynnik "woow", ktorego Painkillerowi troszke brakowalo (nie wspomne o multi). Bulletstorm nie zaskakuje niczym wiecej, choc i CoD dorobilo sie tej przypadlosci (wciaz oferujac swietne multi a od czasu WaW tryb kooperacji). PCF nie wykorzystalo swojej drugiej szansy i zaserwowalo produkt tak samo przecietny i malo atrakcyjny w zestawieniu ze swoimi rywalami jak w czasach Painkillera. Porownywany z Bulletstormem Kz3 wgniotl by w ziemie dzielo PCF iloscia sprzedanych egzemplarzy, gdyby wyszedl na trzy rozne platformy jednoczesnie. A co do "swiata"- mialem na mysli zderzenie z wiekszym community- szkoda ze tylko zderzenie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 15:51, Growin napisał:

Nie wymagaj od twórców dobrej optymalizacji. Jeden GTX 570 to przestarzałe g*wno. Nie
mów, że Cię nie stać na 2 takie karty, bo padnę ze śmiechu. Tracisz tyle kasy na gry,
a na kartę szkoda?
Zauważyłeś już, że Twoje podejście jest kretyńskie?

Zauważyłeś już, że obracasz kota ogonem? Idąc za twoim przykładem, wymagasz od twórców żeby robili gry z myślą o kartach linii GeForce 6. I najlepiej, żeby chodziły na nich minimum na średnich detalach, bo ubit. Zauważyłeś już, że Twoje podejście jest kretyńskie?

Poza tym ja nie twierdze, że masz kupić ten monitor - ja twierdzę, że jeżeli go nie kupisz, to nie powinieneś płakać, że proporcje są nie takie, jak powinny. I tyle - używając starego procka nie płaczesz chyba, że jest za wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 15:57, akodo_ryu napisał:

Zauważyłeś już, że obracasz kota ogonem?

Nie. Uważam, że gry powinny powstawać tylko na ostatnią serię kart. Po co robić na przestarzały chłam?
Jak kogoś stać na gry to i stać go na nowe karty graficzne.
>Idąc za twoim przykładem, wymagasz od twórców

Dnia 23.07.2011 o 15:57, akodo_ryu napisał:

żeby robili gry z myślą o kartach linii GeForce 6.

Nie. Patrz edit mojego posta.
>I najlepiej, żeby chodziły na nich

Dnia 23.07.2011 o 15:57, akodo_ryu napisał:

minimum na średnich detalach, bo ubit. Zauważyłeś już, że Twoje podejście jest kretyńskie?

Podobnie jak Twoje?

Edit:
>Poza tym ja nie twierdze, że masz kupić ten monitor - ja twierdzę, że jeżeli go nie kupisz,
>to nie >powinieneś płakać, że proporcje są nie takie, jak powinny.
Ja nie twierdzę, że masz zmienić kartę - ja twierdzę, że jeśli jej nie zmienisz, to nie powinieneś płakać, że gra nie działa.
A i mnie paski na ekranie nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 15:51, Growin napisał:

Edit: Radeony HD6950 też już powinny odejść w niebyt, bo są przestarzałe. Teraz gry powinny
być tylko i wyłącznie na co najmniej 2 Radeony HD6990

Porównujesz technologię, która w uzytku multimedialnym/do gier zdycha od lat, do karty z obecnej generacji, ale z niskiej półki? Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:00, Growin napisał:

Ja nie twierdzę, że masz zmienić kartę - ja twierdzę, że jeśli jej nie zmienisz, to nie
powinieneś płakać, że gra nie działa.
A i mnie paski na ekranie nie przeszkadzają.

Nie "nie działa", tylko "gorzej działa" - jest różnica. A to jest chyba oczywiste. Jak wejdą nowe konsole, to będzie codzienność - karta za 1000pln za pół roku nie pociągnie nowości na maxa. I nikt nie będzie płakał - a przynajmniej nie powinien. Tak to zawsze było z graniem na PC, że jak technologia szła, to upgrade co roku, albo siedzimy na low we wszystkim - i nikt nie płakał, bo to była domena platformy. Ostatnio się coś ludzie rozbestwili - stary sprzęt pozwala na grę w max detalach itd. A jak wychodzi coś z myślą o PC, to płacz, bo mi na max nie pójdzie - to pewnie kiepska optymalizacja. Trzeba się przyzwyczaić za 1.5-2 lata to będzie norma, dla ludzi nie inwestujących bardzo aktywnie w sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 15:51, akodo_ryu napisał:

Hmm, niepojęte. Ciekawe jaka część tych komputerów jest w stanie w ogóle pociągnąć gry,
które porzucają format 4:3

Tak jedne gry mogą wspierać, a inne nie. Bo wielki to problem. Sorry.
Przypominam, ze 1280x1024 to nawet wiecej jak 1440x900. Więc duzo.

Dnia 23.07.2011 o 15:51, akodo_ryu napisał:

- równie istotne pytanie, jak sama ilość rzeczonych monitorów.

Jakie to ma znaczenie? Przeciez to jest tyle warte co twoj 1%...

Dnia 23.07.2011 o 15:51, akodo_ryu napisał:

Ale to tylko takie gdybanie - format 4:3, tak jak standard 32-bit powinny być odgórnie
uznane za "non grata", bo inaczej nigdy nie wyjdziemy z pewnych dołków technologicznych.

Ktos im broni? To moze od razu niech przesiada sie na monitory 2,39:1 i problemu nie bedzie.
Jeden standard i po co komu wiecej?

Dnia 23.07.2011 o 15:51, akodo_ryu napisał:

Postęp wymaga porzucenia dawnych, gorszych rozwiązań i mam nadzieję, że więcej twórców
wszelkiej maści oprogramowania wesprze takie rozwiązania (trzyma kciuki za Win8 64-bit
only).

Ale jakie gorsze rozwiązania? Dlaczego 5:4/4:3 jest gorsze od panoramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problemem jest to, ze 16:9 ma nadal mniejszosc graczy, a niektorzy producenci olewaja inne rozdzielczosci takie jak 16:10, 5:4, 4:3 itd, to ze w sklepach sa teraz glownie monitory 16:9 i ze za 1-2 lata moga byc w wiekszosci nie ma znaczenia bo kupuje sie gre z zamiarem grania teraz, a nie za 1-2 lata :), developerzy zrobili sie leniwi bo po co dostosowywac interfejs itd do innych rozdzialek skoro na konsolach (16:9) sprzedaz maja najwieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:26, mronoth napisał:

problemem jest to, ze 16:9 ma nadal mniejszosc graczy, a niektorzy producenci olewaja
inne rozdzielczosci takie jak 16:10, 5:4, 4:3 itd, to ze w sklepach sa teraz glownie
monitory 16:9 i ze za 1-2 lata moga byc w wiekszosci nie ma znaczenia bo kupuje sie gre
z zamiarem grania teraz, a nie za 1-2 lata :), developerzy zrobili sie leniwi bo po co
dostosowywac interfejs itd do innych rozdzialek skoro na konsolach (16:9) sprzedaz maja
najwieksza


16:9 i 16:10 ma większość graczy a 4:3 i 5:4 to już zdecydowana mniejszość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:30, Krzycho napisał:

Od początku było wiadomo że nie zarobi.
FPS który nie jest klonem CoDa nie ma szans się sprzedać.


Ale Bulletstorm jest w dużej mierze klonem CoD''a. Jeśli nie liczyć skillshotów, które i tak nudzą po 2 godzinach, to sama mechanika gry jest w zasadzie identyczna: idź->skrypt->idź->cutscenka->skrypt-idź>0rozwal wszystko co się rusza-> idź. I tak do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi tez miec w miare przyzwoite multi, najlepiej jeszcze co-op. No bo jesli oferowac ma taki SP jak do tej pory, to chocby nazywala sie Call of Turismo 6 : Bullet-Snake nie pociagnie za soba tlumow. Jesli PCF chce zarabiac na swoich grach nie odrywajac sie zbytnio od przyjetego modelu rozgrywki, musi poszerzyc zawartosc, chocby i ryzykujac wieksze naklady- inaczej nie ma szans na odboj i podboj;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:41, ZubenPL napisał:

16:9 i 16:10 ma większość graczy a 4:3 i 5:4 to już zdecydowana mniejszość .

mialbys racje jakby podzial tak wygladal, ale 16:10 to tak jak 4:3 i 5:4 - "staroc", "chamowanie" postepu, technologia z epoki kamienia lupanego, jedyne sluszne jest 16:9, pozostale juz wycofuja/wycofali z produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:58, mronoth napisał:

> 16:9 i 16:10 ma większość graczy a 4:3 i 5:4 to już zdecydowana mniejszość .
mialbys racje jakby podzial tak wygladal, ale 16:10 to tak jak 4:3 i 5:4 - "staroc",
"chamowanie" postepu, technologia z epoki kamienia lupanego, jedyne sluszne jest 16:9,
pozostale juz wycofuja/wycofali z produkcji


16:10 nie jest przestarzałym formatem i różnica między nim a 16:9 jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Ktos im broni? To moze od razu niech przesiada sie na monitory 2,39:1 i problemu nie
bedzie.
Jeden standard i po co komu wiecej?

Nikt im nie broni i coraz więcej to robi.
I to jest dążenie do jednego standardu i jest nim w tej chwili 16:9. Po krótkim eksperymencie z 16:10 on również został porzucony i na chwile obecną wszystko, co wyświetla idzie w 16:9.

Dnia 23.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Ale jakie gorsze rozwiązania? Dlaczego 5:4/4:3 jest gorsze od panoramy?

Powiedział bym, że mają za duży stosunek wysokości do szerokości, przez co maksymalna przestrzeń robocza jest mniejsza. Łatwiej jest korzystać i ogarnąć szerokość, niż wysokość - dzięki czemu 24" to normalna wielkość, a nie gabaryty tylko dla grafika (ba, 21" to już jest monstrum monitor w 4:3). Co z kolei ma spore zastosowanie nie tylko w grach, czy multimediach, ale głównie przy pracy - na widescreen zmieścisz spokojnie 2 okna, efektywnie na nich pracując, podczas gdy 4:3/5:4 są na to za wąskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 23.07.2011 o 12:52, Tenebrael napisał:


A widzisz, a ja z kolei uważam, że DNF bije BS na głowę. BS zabija monotonią - wciąż
to samo i to samo.


Cóż,kumpel kupił EK DNF i jest rozczarowany: gra słaba,nudna i brzydka,mnie nie chce się nawet grać w demo,gdy tymczasem demo " Bulletstorma " na PS3 przeszedłem kilka razy bo sprawiało mi ono frajdę.
W lutym i w marcu grałem w dwie " strzelanki ",w " Bulletstorma " i w " Crysis 2 "i to " Bulletstorm " bardziej mi przypadł do gustu - może dlatego ze C2 to już nie Crysis a w przypadku " Bulletstorm " dostałem dokładnie to,czego od tej gry oczekiwałem.

Oczywiście,gra ma swoje wady: przede wszystkim okropnie działający GFWL oraz problemy z optymalizacją,poza tym jest to jedna z ciekawszych gier tego roku i sprawiła mi ona dużo frajdy,na tyle dużo że mam zamiar zagrać sobie ponownie w singla gdy już będę miał lepszego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Ale jakie gorsze rozwiązania? Dlaczego 5:4/4:3 jest gorsze od panoramy?

Bo ludzkie kąty widzenia bardziej przypominają panoramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero niedawno zmienilem na LCD, ale nie dlatego ze tamten zie zepsul albo uznalem go za kiepski - potrzebowalem pod konsole odbiornika. DObry CRT jest tak samo fajny jak monitor LCD, trust me. Poza tym sporo LCD wydano w formacie 4:3 wlasnie, nie widze w tym nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować